Міофасциальний масаж обличчя і тіла

Людям, які прагнуть добре виглядати в будь-якому віці, буде цікаво дізнатися про миофасциальном масаж – метод, що поєднує в собі складові аеробного дихання і короткочасною навантаження на конкретну чи декількох м'язів обличчя, зони декольте, шиї. Цей сучасний косметологічний метод є альтернативою хірургічної процедури «кругова підтяжка».

Що таке масаж міофасциальний

Це техніка, при якій дія відбувається на фасції – навколишні м'язи (оболонки із сполучної тканини, утворюють футляри для м'язових тканин). Особливістю методу є те, що з його допомогою можна домогтися повного розслаблення однієї або декількох м'язів, які перебувають у стані спазму (напруги, затискання). Поверхневі фасції розташовані під шаром підшкірного жиру, на них і впливає масаж.

Мета міофасціального масажу – позбавлення від больового синдрому (МБС), який проявляється м'язовим спазмом. По причині надмірного навантаження в м'язах виникає напруга, активізують тригерні точки (хворобливі ущільнення). Стимулювати цей процес можуть забій м'язів або розтяг. Для спортсменів частою причиною активізації тригерів є невдалий кидок, поворот, стрибок. Різкі активні рухи теж можуть згубно позначитися на розігрітих м'язах. Тим не менш, миофаскиальный масаж корисний також для поліпшення ефективності роботи м'язів.

Принцип дії

Миофасция являє собою оболонкою, якою покриті всі органи, судини, нерви. Вона формує «мішечок» для м'язів. Основні функції миофасции – опорна і трофічна. Миофасциальная тканина відповідає за больові відчуття, розлад функцій м'язів, рухову активність. Проводячи масаж, спеціаліст прямо впливає на фасції, відновлюючи і роблячи їх більш гнучкими. Дана процедура здатна поліпшити рух крові, лімфи в організмі.

Руками спеціаліст намацує «затиски» м'язів, через який відбуваються вікові зміни. Міофасциальний масаж проводиться без застосування спеціальних засобів (масел, кремів, тощо), тому процедура підходить для жінок з будь-яким типом шкіри, включаючи комбіновану і жирну. Дана методика омолодження легко вбудовується в різні косметичні процедури, багаторазово посилюючи їх ефективність. Основні принципи дії миофасциопластики – це:

  • масування м'яких тканин голови, завдяки чому зникають складки на лобі;
  • опрацювання сухожильного шолома, внаслідок чого сходить напруга в скальпі;
  • лімфодренаж;
  • мимовільні видозміни м'язів обличчя, оскільки лобний м'яз прикріплена до черепній коробці.

Види масажу

Міофасциальний масаж обличчя чи іншої частини тіла спрямований на розтяг шкірного покриву і вплив на більш глибокі сполучні шари. При виконанні техніки руки фахівця і шкіра пацієнта нічим не покриваються для запобігання ковзання. Види МФЦ масажу:

  1. Розтягнення-розслаблення. Ця техніка допомагає пром'яти м'язи і глибокі фасціальні шари. Метод застосуємо в напрямку м'язових волокон. Фахівець проводить міофасциальний масаж повільно, концентруючись, відчуваючи опір волокон і їх подальший розтяг. При виконанні масажних рухів робота рук перетинається: коли одна рука притримує шкіру, друга рухає епідерміс і фасцію в протилежному напрямку, поки не буде помітно опір. Процедуру повторюють до тих пір, поки тканини не «розслабитися», звільняться. При виконанні масажу руки майстра не повинні розтирати шкіру тіла або ковзати по ній.
  2. Вертикальне піднімання. Застосовується техніка для підіймання шкіри і поверхневої сполучної тканини над підшкірними шарами. Під час масажу певний ділянку спини, обличчя, іншої частини тіла затримується в піднятому положенні на пару секунд, після чого опускається. Для запобігання щипкових рухів, зусилля майстра спрямовано на підйом.
  3. Валяння м'язів. Розслаблені м'язові тканини спочатку піднімаються, відсуваються, а після притягуються назад. Поперечний рух допомагає розтягнути, а після звільнити фасцію.

Ефективність

Фасції звільняються від застою і напруги, що дозволяє м'язам вільно переміщатися в невеликому радіусі. Позитивний ефект від масажу полягає в:

  • сприятливому впливі на шкіру особи;
  • розгладженні зморшок на лобі, носогубному трикутнику;
  • зменшення другого підборіддя;
  • зниження помітності зморшок біля очей;
  • звуження пор;
  • нормалізації роботи лицьових м'язів.

Оскільки будь-який вид МФЦ масажу вимагає особливої уважності і наявності навичок у масажиста, спеціаліст повинен мати відповідну кваліфікацію: без знання анатомічних особливостей тіла ефективність процедур буде прагнути до нуля. Кожен описаний у попередньому розділі вид міофасціального масажу спрямований на отримання певного ефекту:

  1. Розтягнення-розслаблення. Техніку використовують для усунення спазмів, затискачів м'язів, досягнення їх розслаблення, поліпшення рельєфу тіла.
  2. Вертикальне піднімання. Глубокотканный масаж допомагає усунути в'ялість підшкірних шарів, призводить м'язи, шкірний покрив, судинну систему в тонус.
  3. Валяння м'язів. Разминающая опрацювання тканин надає комплексну дію. Ефект від такого міофасціального масажу помітний відразу, оскільки після усунення м'язового напруги в області шиї, голови і обличчя нормалізується кровообіг і знімуться спазми.

Свідчення

За силою впливу на епідерміс і організм в цілому міофасциальний масаж обличчя і голови є лікувально-косметичною процедурою. Шкірний покрив в результаті стає еластичним, красивим, підтягнутим, м'яким, але ці зовнішні зміни стають можливими через оздоровлення внутрішнього. Показаннями для проведення процедури є:

  • наявність другого підборіддя;
  • набряклість;
  • широкі пори;
  • фіброз тканин після пластичної операції;
  • наявність мімічних або вікових зморшок, жирових складок;
  • в'ялість епідермісу;
  • низький м'язовий тонус.

Протипоказання

Перш, ніж проводити міофасциальний масаж, фахівці салону зобов'язані ознайомити клієнта з протипоказаннями до процедури. При наявності певних захворювань або станів шкіри таке глибоке вплив на тканини призводить до загострення патології. Нехтування правилами проведення МФЦ процедури, крім того, може спричинити появу побічних ефектів (набряки, гіперкератоз особи, тощо). Заборонений міофасциальний масаж при таких проблемах зі здоров'ям і інших факторах:

  • герпес;
  • екзема;
  • піодермія;
  • купероз;
  • алергічні висипання;
  • папіломи, родимки;
  • судинні зірочки;
  • інфекційні хвороби;
  • подряпини, ранки на шкірі;
  • витончення, ламкість судин;
  • проведення за тиждень або менше до процедури салонного пілінгу.

Техніка виконання

Складність міофасціального масажу обумовлює необхідність звернутися до досвідченого фахівця, а не проводити процедуру вдома. Це допоможе уникнути неприємних наслідків і небезпечний ускладнень. Нижче описана класична техніка виконання МФЦ масажу особи, при цьому різні салони пропонують безліч інших варіацій – пластифікуючі, авторський від Тетяни Шубіної, з використанням Шиа-цу, пр. Кожен підхід по-своєму гарний і призводить до поліпшення контуру обличчя, його омолодження. Традиційна фасциальная пластика особи проводиться так:

  • клієнтці виробляють демакіяж;
  • на обличчя наносять масло або тальк (залежно від типу шкіри);
  • поверхня особи розминається легкими рухами по всій області;
  • шкіра під підборіддям скручується;
  • після прийоми скручування здійснюються в області біля вух, їх задня поверхня відсувається, вуха масажуються за допомогою великих пальців;
  • проводиться розтяжка шкірних покривів щік і лоба.

Ціна на міофасциальний масаж

Фасциальная пластика обличчя є в прейскуранті будь-якого великого салону краси Москви. При цьому вартість одного сеансу цілком доступна для людей середнього достатку, але повний курс може вдарити по гаманцю. Так, у столиці ціна на одноразовий похід до косметолога-масажистові варіюється в межах 1300-3500 рублів. Середній курс складається з 7-8 сеансів.

Відео

Реформуючий міофасциальний масаж обличчя

Відгуки

Карина, 33 рокиВажливо звернутися до досвідченого, кваліфікованого майстра. Мені пощастило лише з другого разу. Вперше робила процедуру курсом 8 сеансів, але відчутного результату тоді не помітила. Через пару років знайома порадила свого масажиста, і я вирішила дати ще один шанс фасциальной пластику: прекрасний ефект – зморшки стали практично непомітними.
Марія, 45 роківЯ пробувала різні методи косметології для омолодження і підтяжки шкіри, крім уколів, оскільки дуже їх боюся. МФЦ моделювання мені сподобалося, але отриманий ефект можна порівняти з витраченими грошима, тому робити його можуть собі дозволити лише люди з високим достатком. При цьому, для збереження результату масажі краще повторювати кожен рік.
Катерина, 30 роківМені процедуру порадила косметолог, до якого ходжу на пілінги. Я взяла не весь курс, а 5 сеансів, щоб перевірити ефективність методики, не витрачаючи відразу занадто багато грошей. В цілому, я задоволена результатом – колір обличчя став більш здоровим, темні кола вже не так видно, шкіра стала більш пружною, підтягнутою.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!