Як робити розслабляючий масаж чоловікові, жінці і дитині

Щоб придбати пружність і красивий колір шкіри, повернути сон і здоров'я, необхідно робити особливу процедуру – розслабляючий масаж. Спеціальні рухи стимулюють розслаблення тканин, насичують клітини епідермісу киснем, покращують систему кровопостачання. Поєднання приємних відчуттів і релакс-масажу відновить душевну рівновагу, поверне спокій, додасть сили для нових справ, а існуючі проблеми почнуть здаватися менш глобальними.

Що таке розслабляючий масаж

Швидкому зняттю втоми і напруги з м'язів сприяє загальний розслабляючий масаж. Домашню процедуру проводять із застосуванням косметичних засобів. Метод визнано унікальним для розслаблення і використовується в сучасної та традиційної терапії. При розслаблюючій процедурі важливо не тільки впливати на енергетичні зони тіла, але і створити атмосферу умиротворення за допомогою приглушеного світла, музики і ароматів.

Додавання ефірної олії в аромалампу або використання пахощів наповнює кімнату цілющими ароматами. Досягти потрібної завдання допоможуть розслаблюючі запахи:

  • апельсин;
  • лаванда;
  • іланг-іланг;
  • бергамот;
  • ладан;
  • герань;
  • м'ята;
  • мандарин;
  • майоран;
  • троянда.

Користь

Розслаблююча процедура виступає в якості профілактичного засобу від безлічі хвороб, що викликаються порушенням роботи ЦНС. Вплив знімає напругу, підвищує настрій, налагоджує нервову систему, відновлює її після розумових і психічних навантажень. При процедурі відбувається мобілізація внутрішніх сил, що робить позитивний вплив на весь організм людини. Розслабляючий масажний метод приносить велику користь:

  • запобігає проблеми з попереком і плечима;
  • надає тонізуючу дію на шкіру;
  • покращує кровообіг;
  • знімає набряклість тканин;
  • відновлює гормональний фон жінкам;
  • зменшує тонус м'язів, знімає спастирование чоловікам після занять бодібілдінгом і пауерліфтингом.

Підготовчий етап

Розслаблююча масажна процедура не вимагає тривалої підготовки, варто лише подбати про створення умов. Перед сеансом провітріть приміщення і відрегулюйте температуру повітря: комфортним для людини вважається показник в 21-22 градуси. Робота проводиться на спеціальному столі, на ліжку з жорстким матрацом або на підлозі (підстеліть м'яке рушник, плед). Для виконання приглушіть яскраве освітлення, запаліть аромалампу або свічки. Перед початком процедури масажиста потрібно зігріти руки і обробити їх спеціальним засобом, кремом або олією.

Розслаблююча музика

Досягти відчутного ефекту розслаблення можна не тільки впливаючи на нюх, але і на органи слуху. Вченими давно доведено, що гучність музики, звуків, вібрації і ритм впливають на психіку людини. Розслаблюючій вважається музика з інтенсивністю до 40 дБ. Щоб правильно виміряти децибели, необов'язково користуватися шумоміром. Можна прислухатися до щебетанию птахів або заговорити пошепки – це буде дорівнює близько 30 дБ. Серед музичних композицій варто включити збірники та пісні:

  • Джеффрі Томпсона – Child of a dream;
  • Enya – Echoes In Rain;
  • Blank & Jones – Relax.

Як робити розслабляючий масаж

Правильна техніка виконання – запорука отримання максимального розслабляючого результату. Незалежно від статі і віку людини існують певні правила, дотримуючись яких можна поліпшити релакс-ефект від масажу. Масажист повинен подбати про своїх руках – теплі швидше розігріють м'язи, а додаткове зволоження дитячим кремом або оливковою олією зробить масажні рухи гладкими і ковзаючими. Уроки розслабляючого масажу:

  1. Між масажними прийомами не повинно бути перерв, для розслаблення рухи повинні бути безперервними.
  2. Сеанс починається і закінчується погладжуванням.
  3. Важливо дотримуватися час сеансу – від 15 до 20 хвилин.
  4. Не масажувати область хребетного стовпа.
  5. Рухатися треба по напрямку від попереку до шиї.
  6. Після прийому їжі необхідно зробити перерву, відпочити годину, а потім приступати до процедури.

Чоловікові

Протягом дня основне навантаження у чоловіків припадає на спину, шию і плечі – 3 зони, особливо потребують ретельного масування. Уклавши чоловіка на живіт, починайте розтирати поверхню шкіри вздовж хребта і боків, повільними рухами, що дозволить за 5 хвилин поліпшити кровообіг. Переходьте до розслабляючому розтирання ребрами долонь, рухаючись по діагоналі спини, між хребтом і лопатками. Впливайте на ліву сторону (від бока до хребта), а потім на праву. Використовуючи великі пальці, пропрацюйте зону вздовж хребця від попереку до шиї.

Жінки

Справити незабутнє враження на кохану дівчину допоможе легкий масаж для розслаблення. Щоб заспокійлива процедура вдалася, важливо підходити до справи відповідально і пам'ятати декілька нюансів: жіноча шкіра набагато ніжніше, ніж чоловічий, тому в пріоритеті ставте прийоми погладжувань і розтирань середньої інтенсивності. Починайте з кистей рук або стоп ніг – ці дві області є ерогенними. Перейшовши до масування спини приділіть увагу точці між лопаток. Супроводжуйте розслаблюючу процедуру легкими щипками і використовуйте масажне масло.

Дитині

Розслаблюючу масажну процедуру роблять дітям починаючи від народження. Немовлятам вплив допомагає міцно заснути, усунути коліки, підвищити обмін речовин і зміцнити імунітет. Оптимальна тривалість сеансу – 2 хвилини для новонароджених і 10 хвилин для дітей постарше. Масаж краще виконувати після купання, під спів колискової. Покладіть дитину на спину, масажуйте кисті, плечі, стопи. На завершення переверніть малюка на живіт, погладьте спину, розминаючи лімфатичні вузли (від плечей до області попереку, проходячи від куприка до боків).

Техніка розслабляючого масажу

Запам'ятавши деякі прийоми, легко вивчити загальну схему розслабляючого впливу. Можна використовувати погладжування, розтирання, розминання, постукування, натискання, вібрації. Необов'язково використовувати всі прийоми в одному сеансі. Вибираючи розтирання, пам'ятайте, що воно буває двох типів: поверхневим (подушечками пальців) і глибоким (ребром долоні або великими пальцями). Техніки виконання інших механічних прийомів:

  1. Розминання – відтягування шкіри бічних областей, не зачіпаючи зону хребта.
  2. Биття – виконується кистю руки, складеної як коробочка.
  3. Натискання на область – проводять протягом декількох секунд, починаючи з легких рухів, переходячи до натиску.
  4. Вібрацією називаються струсу завдяки швидким, але слабким руху.
  5. Застосовувати поглажування слід зверху вниз і назад.

Спини

Щоб ретельно опрацювати всі напружені зони спини людини, потрібно починати з погладжувань від попереку до плечей, а потім рухаючись до периферії спини від хребетного стовпа. Виконавши руху переходьте до наступного етапу – глибоке погладжування (ребром долонь) симетричних ділянок спини. Розминка проводиться по кожному сантиметру спини – пальцями, долонями або кулаками, але минаючи зону хребта. Розслаблююча процедура закінчується погладжуванням з меншою, ніж на початку, інтенсивністю.

Усього тіла

Виконання правильної техніки розслабляє основні м'язи, що піддаються навантаженню. Масажна процедура починається з розминки стопи, рухаючись по колінах до зовнішньої частини стегна. Масажуючи спину, м'яко впливайте на шкіру, переходячи від хребта до плечей. По боках опускайтесь вниз. Далі на черзі руки: розслабляйте м'язи круговими рухами від ліктів, до плечей, назад. Рекомендується не зачіпати хребет, а завершити сеанс впливом на область шиї, голови.

Голови

Опрацювання області голови покращує кровообіг у судинах головного мозку, допомагає зняти головний біль, зняти втому очей, поліпшити станів волосся через масування волосяних цибулин. Процедура починається з погладжування, ніжного розтирання волосистої частини голови, рухи повинні бути із змінним тиском і легкими. Руки повинні переміщатися по голові з невеликою швидкістю по спіралі. Робота над областю потилиці, задньої частини шиї проводиться швидким погладжуванням з середньою силою.

Ніг

На стопах ніг розташовується багато біологічно активних точок, стимулюючи які, можна не тільки повністю розслабити людини, але і налагодити роботу внутрішніх органів. Вплив проводиться так: рухами від пальців до щиколотки розтираються ступні, подушечки пальців. Рухайтеся по колу, масажуючи п'яту, подушечки. Кінчиками пальців можна потерти підошви, рухами піднятися до щиколоток, помасажувати область кісточок.

Протипоказання

Процедуру не можна назвати лікувальною, але, як і всі терапевтичні впливу, вона має ряд протипоказань. У кращому разі, якщо використовувати розслаблюючу методику в заборонених ситуаціях, процедура виявиться марною, в гіршому – призведе до негативних наслідків. Недотримання правил безпеки, алкогольне сп'яніння людини або наркотичний стан в момент процедури – фактори, здатні загострити приховані патологічні процеси в організмі. Серед протипоказань виділяють:

  • психічні розлади;
  • схильність до кровоточивості;
  • загострення захворювання хронічного характеру;
  • епілепсію;
  • інфекційні захворювання (гостра стадія);
  • злоякісні утворення;
  • гострий больовий синдром в серце;
  • підвищену температуру тіла;
  • серцево-судинну недостатність;
  • порушення системи крові;
  • артеріальну гіпертензію (гіпертонічний криз);
  • дерматологічні захворювання.

Відео: масаж з розслабленням

Як робити масаж для розслаблення. Майстер-клас. Зняття головного болю.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!