Як позбутися від набряків обличчя і очей швидко

Багато пані, прокидаючись вранці, бояться глянути в дзеркало, так як звідти дивиться щось опухле і малопривабливий. Це звичайне явище після бурхливої вечірки, але якщо набряки стають регулярними, то варто задуматися. Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, необхідно звернутися до фахівців. Багато леді знають прості способи, як позбутися від набряків обличчя і очей. Але список рішень великий. І ми пропонуємо його поповнити.

Причини появи набряків на обличчі

Скупчення рідини в тканинах є причиною набряку шкіри обличчя, яке може виникати від того, що хтось не зміг утриматися від копченої або солоної їжі пізно ввечері, багато випитої води на ніч. Захворювання нирок і серця можуть істотно збільшити припухлості шкіри обличчя з-за скопилася рідини. Щоб уникнути набряків під очима, потрібно організму давати висипатися. Якщо ж ви часто проводите ніч у товаристві друзів, вживаючи при цьому алкоголь, страждаєте безсонням, спите на незручній ліжку, пізно засинаєте і рано пробуджуєтеся – опухле обличчя стане нормою.

У спеку набряки повік можуть посилюватися. Збільшується споживання рідини і вона починає застоюватися в організмі. Опухає обличчя вранці у жінок напередодні менструального циклу. Порушення в обміні речовин і нестача вітамінів здатні внести свою лепту в появі набряку. Гормональні зміни під час виношування дитини – ще одна причина накопичення рідини в тканинах організму. Набряклість може стати наслідком травми і алергічної реакції.

Що робити при набряках обличчя та очей

Ідеальний варіант – порадитися з лікарями на випадок виникнення небажаних наслідків з шкірою. Він підкаже, як позбутися від набряклості і скупчилася зайвої вологи. Хорошим засобом є лімфодренажний масаж. Допоможуть позбутися від набряків на обличчі вранці компреси з трав'яними відварами. Якщо ви думаєте, як швидко зняти набряки під очима, які виникли через скопилася рідини, то не стомлюйте себе довгими роздумами, підійдуть кубики льоду, які можна робити з використанням лікарських трав або чаю.

Ефективні методи усунення набряклості

Щоб швидко усунути набряк і позбутися від скопилася рідини в організмі, провітріть приміщення, в якому знаходитеся. Ввібравши необхідний їй кисень, шкіра «здується». Склянку води з лимоном є засобом швидкого реагування на набряк і майже миттєво знімає його завдяки міститься в цитрусових кислоті. Корисно вмиватися холодною водою, температура якої не вище двадцяти градусів. Отже, нижче розглянемо докладні поради, як боротися з «вздувшейся» шкірою обличчя і зайвої води в організмі.

Збалансована дієта

Щоб зменшити набряклість, посилити вихід рідини, рекомендується дотримуватися певної дієти. Позитивний бонус – вона допоможе втратити зайву вагу. Для зменшення набряклості і виведення рідини рекомендується включити в раціон чаї, збори на основі зеленого чаю, брусниці. Корисні:

  • відвар глоду;
  • відвар шипшини;
  • трав'яний збір з хвощем, мучницею, кропивою, мелісою.

У меню «для шкіри обличчя» увімкніть:

  • всі напої, що володіють сечогінною дією;
  • відвари;
  • морси.

Організм буде вдячний. Не забувайте про:

  • кавуни;
  • щавель;
  • зелені яблука;
  • мед;
  • огірки;
  • диню;
  • селера.

Сечогінні продукти, які приведуть в порядок шкіру обличчя, сприятимуть виведенню рідини, видаляють калій. Щоб заповнити цю втрату, рекомендується приймати добавки, в яких він міститься. Недолік калію може згубним чином позначитися на:

  • серце;
  • судинах.

При наявності набряклості особи корисною буде яблучна дієта. Ці фрукти допомагають вивести шлаки і зайву рідину, що накопичилася в організмі. Щоб досягти найбільшого ефекту, потрібно:

  1. Споживати два кілограми несолодких яблук в день.
  2. Не виключайте і сік з цих фруктів для виведення зайвої вологи.

Тим, у кого є ожиріння, цукровий діабет або серцева недостатність, буде корисна для шкіри обличчя вівсяна дієта:

  1. Зваріть на воді пластівці без масла і солі.
  2. У день їсти треба не менше п'ятисот грамів.
  3. Запивати відварами і чаєм без цукру.

Доречною буде при набряклості картопляна дієта. У день необхідно вживати до 2 кілограмів картоплі, вареної або запеченої в шкірці. Огіркова дієта буде розуміти споживання в день двох десятків зеленого овоча. Якщо голод буде переслідувати, можна додати трохи вареної яловичини або яйце некруто. На шкірі обличчя це не позначиться. Овочева дієта дозволить споживати не більше 1.5 кг овочів у день. Не варто забувати про індивідуальної непереносимості. Це може позначитися на шкірі, а виведення рідини може сповільнитися.

Не вирішуйте на дієту або відмова від продуктів під поривом пристрасті – проконсультуйтеся перш з терапевтом, щоб не завдати шкоди організму. Щоб знизити набряклість повік, слід забути про таких продуктах:

  • солі;
  • буряках;
  • стручкової квасолі;
  • голландському сирі;
  • печерицях;
  • помідорах;
  • консервах (та інших напівфабрикатах, що мають у складі багато інші речовини та консерванти, що перешкоджають висновку рідини).

Косметологічні процедури

Що б не викликало набряк, він породжує лише одне бажання – якомога швидше позбутися від нього. Іноді для гарного вигляду шкіри обличчя може знадобитися тривалий курс процедур. Щоб позбутися від зайвої рідини, доведеться звернутися в косметичний салон. Кваліфікований спеціаліст уважно вивчить стан організму, з'ясує індивідуальні особливості, що буде ефективно, а що протипоказано, після чого запропонує ретельно розроблений курс для поліпшення шкіри:

  1. Мезотерапія. Процедура являє собою підшкірні ін'єкції необхідні ліки в області на обличчі. Часто в якості розчинів для ін'єкцій виступають гомеопатичні препарати і вітаміни, склад яких формується косметологом індивідуально після ретельного огляду пацієнта і сприяє виведенню рідини, накопиченої в організмі. Процедури роблять раз в 7 днів кілька місяців. Ліки вводяться методом зворотного трасування або сітчастим, після чого на обличчі немає слідів від голки.
  2. Кріоліфтінг. Для досягнення бажаного результату, виведення рідини, накопиченої в організмі, використовується екстремальний холод, заподіює специфічне, точно розраховане і контрольоване пошкодження. У тому районі, де здійснюються маніпуляції, властивості шкіри істотно змінюються, що допомагає лікарських засобів проникати глибше, бути більш ефективними. Кріоліфтінг є можливою заміною мезотерапії, та якщо з якихось причин неможлива. Ефект від кріоліфтингу є довгим, відчутним, а шкіра обличчя «здувається» поле набряку.
  3. Застосування мінеральних вод та грязей. Містяться в лікувальних грязях частинки речовини надають сприятливу дію на шкіру, повертає їй міцність і гнучкість, допомагаючи усунути набряк, позбавляючи від зайвої вологи в організмі. Припухлість знижується за рахунок впливу певних подразників: температура накладеного речовини, хімічні компоненти.

Лікарські препарати

Сечогінні засоби при набряках обличчя незмінно виявляться ефективними. Слід з'ясувати можливі причини виникнення набряклості особи на прийомі у спеціаліста. Якщо це проблеми з внутрішніми органами, то використання сечогінних препаратів буде виправдано. Якщо ж проблема накопичення зайвої води викликана способом життя, харчуванням або згубними звичками, то можна обійтися без таблетки від набряків обличчя, відмовившись від всього шкідливого.

Сечогінний препарат може усунути набряклість, але не причину. По завершенні курсу таких ліків зайва рідина знову буде накопичуватися в організмі. Для усунення причини потрібне повноцінне обстеження. В деяких випадках лікар може призначити синтетичні препарати, але такі засоби діють на весь організм, призводячи до зневоднення і навіть втрати необхідних йому речовин. Якщо причина – алергічна реакція, то допоможуть позбутися від припухлості такі антигістамінні препарати, як «Супрастин», «Тавегіл».

Сечогінні засоби. «Фуросемід» вважається найсильнішим діуретиком. Він нерідко використовується при набряках обличчя, допомагаючи зняти навіть сильні прояви, сприяючи виведенню рідини. Будучи дуже потужним засобом, він вимагає обережності у використанні, оскільки призводить до зневоднення, позбавленню організму від важливих мікроелементів. У разі невеликого набряку очей немає потреби в таких сильних засобах, можна використовувати калійзберігаючі сечогінні препарати. Таким є «Верошпірон», дія якого проявляється тільки через п'ять днів.

Косметичні засоби для застосування в домашніх умовах

Топові виробники косметичних засобів для шкіри обличчя не залишать вас в подиві, вибір величезний: це маски, гелі, креми і т. д. Ці «штучки» миттєво призведуть зовнішність в порядок. Якого бренду віддати пальму першості – вирішувати вам. Можна не витрачатися на дорогу косметику, а використовувати природні компоненти, щоб конструювати красу самої. Hand-made-кошти багатьом припадають до душі. Нижче розглянемо, як позбутися від небажаних набряків обличчя і очей.

Креми:

  1. Для зняття набряку слід віддавати перевагу ті засоби, якими користуються професіонали, можна вибрати і в звичайному косметичному магазині, але не ігноруйте буковки на упаковці, що сповіщають про складі. Він повинен включати: мінерали, антиоксиданти, бруду, вітаміни, водорості. Якщо в кремі є екстракт плюща, це означає, що він буде надавати активне сприяння видалення рідини, накопиченої в організмі, і зробить шкіру рівною. Він буде вбиратися швидше, якщо перед нанесенням трохи змочити повіки.

Маски:

  1. Якщо набрякає обличчя і очі вранці, допоможе маска з огірка з лимоном, вона легко усуває набряки і виводить зайву рідину з організму. Таку суміш рекомендується використовувати при нормальної і жирної шкіри. Для сухої потрібно використовувати вдвічі менше лимонного соку. Склад маски: свіжий огірок, 25 мілілітрів «жовтого» нектару. Змішайте останній з подрібненим в блендері овочем. На двадцять хвилин нанесіть суміш на обличчя.
  2. Якщо у вас нормальна або жирноватая шкіра, то позбутися від набряку і вивести зайву рідину, що накопичилася в організмі, можна з допомогою кавової або какао-маски. Для неї знадобиться п'ятдесят мілілітрів йогурту, тридцять мілілітрів лимонного соку, двадцять п'ять грамів меленої кави або порошку какао. При сухій шкірі можна зробити схожу маску, але замість йогурту використовуйте олію, а замість соку – мед. Тримати суміш на шкірі – 20 хвилин.

Компреси:

  1. Позбутися від набряклості шкіри обличчя і вивести зайву вологу з організму допоможуть содові примочки. У півсклянки міцного чорного чаю висипте чайну ложку харчової соди, змішайте. Змочіть в рідині ватяні диски, покладіть на очі і потримайте не більше п'ятнадцяти хвилин. Якщо набряк зачіпає велику область, то можна зробити десятихвилинну сеанс релаксу з примочкою на все обличчя. Компреси на повіки для виведення рідини можна робити з настоїв квітів ромашки, кропу, березового листя, кореня петрушки.
  2. Хорошим засобом є змішаний зі збитим білком тертий картопля. Він видаляє зайву воду, а білок забезпечує ефект ліфтингу. Чайні пакетики є простим і ефективним засобом, щоб усунути набряки під очима. Слід п'ятнадцять хвилин потримати прохолодний компрес на очах – і вау-ефект гарантований.
  3. Для зняття набряку можна зробити компрес з льоду. Кубики складіть в пакет і на півгодини поставте на набряклу область. Ними можна вранці протирати обличчя. Не варто списувати з рахунків чарівні властивості огірка. Кружечки цього овоча, поміщені на припухлі місця, разом із звільненням від набряку підтягнутий шкіру і додадуть їй світлий відтінок. Дієвим засобом для виведення рідини є компрес з відваром календули. Через 15 хвилин шкіра засяє.

Фізичні вправи та масаж

Зняти набряк і вивести зайву рідину можна за допомогою масажу. Легенько пощипуючи і погладжуючи шкіру, рухайтеся по лініях, що йде від носа до зовнішніх частин особи. Потім від середини шиї до її боків. По лобі від верху до перенісся і брів, вниз від очей, від носа до скронь. При такому масажі поліпшується кровопостачання шкіри, виведення вологи посилюється, що усуває набряк. Рекомендується поєднувати зі спортом, комплекс вправ для виведення зайвої рідини повинен включати:

  • активні рухи рук і ніг;
  • розтяжку;
  • згинання;
  • розгинання;
  • обертальні рухи;
  • різкі помахи;
  • нахили.

Це призведе до розігрівання м'язів та активності розташованих біля лімфовузлів суглобів. Існують вправи від мішків під очима, роблячи їх регулярно, через пару місяців про оплывшие повіки можна буде забути:

  1. Обертайте очима то вліво, то вправо, тримаючи голову прямо.
  2. Примружтеся, потім різко відкрийте очі. Повторіть 10 разів.
  3. Поперемінно закривайте і відкривайте очі.

Як зняти набряк обличчя й очей народними засобами і травами

  1. Корінь петрушки. Простий рецепт для тих, хто не знає, як швидко позбутися від набряків обличчя і очей, і зайвої рідини. Корінь слід подрібнити, змішати рівними частинами з заваркою після випитого чаю, ретельно перемішати, нанести на шкіру, залишити на десять хвилин. Можна використовувати корінь петрушки без додавання чаю, це теж посилює виведення рідини з організму.
  2. Ведмежі вушка. Приготований відвар дуже корисний при набряках. Для цього знадобиться: склянка окропу, одна столова ложка ведмежих вушок, яким належить настоювати дві години. Відвар потрібно пити не частіше трьох разів на день перед їжею.
  3. Ромашка. У склянку окропу киньте столову ложку сухих квітів цієї рослини. Залиште настоюватися на 15 хвилин, а потім змоченою в настої ваточкой протягом такого ж часу протирайте шкіру повік. Схожим чином можна зробити настій з м'яти, очанки або липового цвіту. Ромашку можна використовувати разом з чаєм, тоді разом з однією чайною ложкою ромашки заливають окропом таку ж кількість чорного або зеленого чаю. І про набряк можна забути!
  4. Березові листя. П'ять листочків киньте в склянку холодної води, краще всього – мінеральної, залиште на ніч. Можна листя залити окропом, настоювати дві години. Процідивши, змочуйте шкіру повік, приділивши процедурі не менше чверті години. Вуаля – набряку як не було.
  5. Хвощ. Киньте в склянку окропу одну столову ложку сухого інгредієнта, кип'ятіть двадцять хвилин. Дочекавшись, щоб відвар став теплим, зробіть компреси на очі і потримайте стільки ж, скільки готувалося. Хвощ допомагає боротися не тільки з набряком шкіри обличчя, але і з втомою очей, нервовим тиком, виводить зайву воду з організму.

Відео

Прибираємо набряки очей за допомогою петрушки - Все буде добре - Випуск 51 - 26.09.2012

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!