Перелік недорогих препаратів від грипу та застуди
- 1. Противірусні препарати недорогі, але ефективні
- 1.1. Таблетки противірусні
- 1.2. Імуномодулятори
- 1.3. Для симптоматичного лікування
- 2. Засоби від застуди
- 2.1. Від болю в горлі
- 2.2. Краплі в ніс
- 2.3. Жарознижуючі
- 2.4. Від герпесу
- 2.5. Від кашлю
- 3. Недорогі аналоги ліків
- 4. Ліки для профілактики грипу та застуди
- 5. Відео: домашній «Колдрекс» від застуди
- 6. Відгуки
Практично кожна людина, як мінімум, один раз на рік страждає від простудного захворювання. Яким би міцним не був організм людини, він не може бути стовідсотково застрахований від вірусів і інфекцій, особливо, якщо настало міжсезоння або зима. Виробники для боротьби з хворобами пропонують недорогі ліки від застуди і грипу. Ви повинні знати, які з них не просто дешеві, але ще й дієві.
Противірусні препарати недорогі, але ефективні

Всі кошти від грипу та застуди поділяються на три великі категорії:
- Противірусні. Ці ліки борються з вірусом, роблять клітини організму більш стійкими до його впливу.
- Імуномодулятори. Препарати для корекції захисних реакцій організму до природного рівня.
- Для симптоматичного лікування. Препарати цієї групи не пригнічують інфекцію, а просто прибирають симптоми застуди або грипу.
Таблетки противірусні
Найвідоміші препарати цієї категорії:
- «Таміфлю», «Озельтамівір». Дорослі та підлітки п'ють по 1 таблетці двічі на добу п'ять днів. Ліки не рекомендують тим, у кого хворі нирки.
- «Аміксин». Дорослі п'ють в перший день хвороби дві таблетки по 125 мг, потім – по штуці через день. Дозування дитячого препарату знижена вдвічі. Препарат заборонено приймати вагітним.

Імуномодулятори
Недорогі хороші ліки від застуди і грипу цієї категорії:
- «Циклоферон». Препарат для дорослих і малюків, яким вже виповнилося чотири роки. Курс становить 20 діб, приймають по таблетці через день.
- «Кагоцел». Це ліки можна поєднувати з антибіотиками. Дорослі п'ють дві таблетки три рази перші два дні, а потім по одній. «Кагоцел» не можна приймати вагітним перші три місяці. Дізнайтеся,як приймати Кагоцел дорослим при застуді і дітям.
- «Анаферон». Гомеопатичні ліки. Дорослі п'ють по одній таблетці 3-6 разів на добу.

Для симптоматичного лікування
Список препаратів, які можуть прибрати ознаки хвороби:
- «Колдакт Флю Плюс». Капсули з парацетамолом і допоміжними речовинами. Пити їх треба по штуці кожні 12 годин. Під час лікування треба категорично відмовитися від спиртних напоїв.
- «Колдрекс». Допомагає при застуді з мокрим кашлем. Треба приймати по одній таблетці 3-4 рази на добу. Цей препарат не можна пити, якщо у вас діабет, печінкова або ниркова недостатність.
- «Ринза». Таблетки приймають по штуці 4 рази на добу. Їх не можна пити вагітним, дітям до 15 років, людям з хворобами серця, судин. Курс – 5 днів.
- «Фервекс». Препарат випускають у формі пакетиків з порошком, який треба розчиняти в теплій воді. Не варто використовувати «Фервекс» довше трьох діб. У день можна пити більше 4-х пакетів.

Засоби від застуди
Крім таблеток, є і багато інших ліків, які ефективно борються з хворобою. Якщо ви не бажаєте приймати антивірусні препарати від застуди та грипу, пити комплексні засоби симптоматичного дії, то можете спробувати іншу тактику лікування. Рішення треба приймати, виходячи з тяжкості захворювання. Є безліч недорогих ліків від застуди та грипу, які полегшать ваш стан.
Від болю в горлі
Зняти запалення і подразнення вам допоможуть такі ліки:
- «Граммидин». Швидкодіючі таблетки для розсмоктування з анестетиком. Приймати їх треба по дві штуки 4 рази на день, дотримуючись тижневий курс.
- «Стрепсілс». Знімають біль і володіють антисептичною дією. Таблетки слід розсмоктувати по одній кожні три години. Лікуватися препаратом дозволяється дітям старше п'яти років. Повністю приберуть біль в горлі за три-чотири дні.
- «Фарингосепт». Сильні ліки, яке заборонено приймати дітям віком до шести років. Таблетки рекомендується розсмоктувати після їжі і потім деякий час не пити рідин. За добу – не більше п'яти штук. Курс лікування становить три дні.

Краплі в ніс
Нежить вам допоможуть прибрати такі препарати:
- «Санорин». Мають судинозвужувальну дію. Не лікують закладеність носа, а тимчасово усувають її. Ці краплі не можна використовувати більше п'яти днів поспіль. У складі знижена концентрація судинозвужувальних речовин і масло евкаліпта.
- «Піносол». Лікарські краплі, що володіють лікувальним впливом. Вони повільно борються з причинами нежиті, але не усувають закладеність.
- «Аква Маріс». Засіб для зволоження слизової оболонки носа. Не дає пересушити судини, прискорює процес одужання. Зволожуючі краплі рекомендується обов'язково застосовувати при будь-якому типі нежитю.
- «Виброцил». Противірусний препарат. Краплі прибирають не тільки нежить, але й його причину. Мають судинозвужувальну, антигістамінним дією, вбивають бактерії, знімають набряк.
Жарознижуючі
Швидко знизять температуру такі ліки:
- «Парацетамол». Перевірена часом і недороге засіб, який прибирає жар, знімає біль і запалення. Побічних дій у нього практично немає. Парацетамол – головний діючий компонент безлічі інших ліків: «Панадола», «Фервекс», «Флюколда», «Колдрексу».
- «Ібупрофен». Це ліки швидше протизапальну, але теж добре знижує температуру. Не можна вживати тим, у кого виразка, хвороби нирок або печінки. Входить до складу «Нурофена», «Ибуклина».
- «Аспірин» (ацетилсаліцилова кислота). Жарознижуючу і знеболюючу. Не можна приймати вагітним, дітям молодше 12-ти, тим, у кого знижена здатність згущуватися крові. Є основним компонентом величезної кількості інших жарознижувальних ліків.

Від герпесу
Цей неприємний симптом застуди допоможуть подолати такі мазі:
- «Ацикловір». Саме недороге засіб. Бореться з вірусом, не дає йому розмножуватися. Якщо ви вагітні або годуєте дитину, то не використовуйте препарат. Якщо герпес у вас з'являється часто, то краще чергувати «Ацикловір» з іншого антисептичною маззю або кремом, щоб не викликати звикання.
- «Зовиракс». До складу крему входить пропіленгліколь, завдяки якому активна речовина швидше і ефективніше проникає в клітини. Добре вбирається в шкіру. «Зовиракс» треба використовувати чітко по інструкції.
- «Фенистил Пенцивир». Дуже сильні ліки, яке ліквідує герпес моментально. Не дає ранок стати рубцями. Препарат не можна використовувати вагітним, годуючим мамам, дітям молодше 12-ти.
Від кашлю

Таблиця препаратів:
Від сухого кашлю | Від мокрого кашлю |
|
|
Недорогі аналоги ліків
Якщо навіть найдешевші противірусні препарати вам не по кишені, застосовуйте «Парацетамол», «Аспірин» або «Ібупрофен». Для симптоматичного лікування використовувати місцеві засоби: краплі в ніс «Нафтизин» або «Фармазолин», таблетки для лікування болю в горлі «Септифрил», ліки «Від кашлю». Ефективно буде також полоскання горла «Хлорофіліптом».
Ліки для профілактики грипу та застуди
Щоб захиститися від хвороби, а не справлятися з її проявами, краще всього застосовувати препарати з імуномодулюючою дією. Правила профілактичного прийому описані в інструкції кожного з них. Можете спробувати капсули «Бронхо-мунал», який дозволено поєднувати практично з усіма препаратами. Хорошим профілактичним дією володіють такі ліки, як «Рибомуніл», «Іммунал», «Ремантадин», «Арбідол», «Амізон».
Відео: домашній «Колдрекс» від застуди
Домашній Coldrex (ліки від застуди)
Ознайомтеся також з іншими ефективними ліками від застуди.
Відгуки
Оля, 27 роківПри перших симптомах грипу я завжди приймаю якесь симптоматичне ліки, наприклад, «Ринзу» або «Колдрекс». Це не дає інфекції «розігратися». Імуномодулятори не пила ні разу з-за високої ціни. А дитину намагаюся лікувати народними засобами, тільки температуру йому збиваю «Парацетамолом». Довіряю більше вітчизняним препаратам.
Олена, 35 роківЗараз в аптеці пропонують стільки назв ліків від застуди, що складно не розгубитися. Я намагаюся використовувати жарознижуючі препарати, наприклад, «Аспірин» або «Парацетамол». Якщо починається нежить, то користуюся «Пиносолом». Він добре допомагає, хоч і не пробиває ніс. Якщо починається ангіна, користуюся «Хлорофіліптом».
Таня, 24 рокиУ мене ГРВІ завжди проходить з температурою і кашлем. Я п'ю «Фервекс» в порошках, а ще купую «АЦЦ». Завдяки такому лікуванню хвороба у мене проходить дня за три-чотири. Минулої зими пила для профілактики «Арбідол», але все одно захворіла, тому ліки для корекції імунітету не визнаю. Лікуюся, коли застуда вже почалася.