Тренажер для ходьби - як вибрати по конструкції, виробнику, функціоналу і цінами

Виробники спортивного обладнання пропонують на вибір широкий асортимент пристроїв для підтримки фігури. Одним з них є тренажер для ходьби. Його популярність пояснюється тим, що в сучасному ритмі життя багато людей відчувають нестачу в русі. Існують варіанти таких тренажерів, як для спортзалу, так і для використання в домашніх умовах. Єдиним складним моментом може стати проблема вибору.

Які тренажери для ходьби існують

Для початку варто відзначити, що, використовуючи тренажер для ходьби вдома або в спортзалі, ви забезпечите себе необхідним обсягом природних рухів. Його застосування, насамперед, спрямована на тренування сідниць, гомілок, стегон. Таке спортивне обладнання купується для зміцнення м'язів і схуднення. Крім того, воно допомагає:

 • зміцнити серце, судини;
 • розвинути і стимулювати дихальну систему;
 • зняти м'язове напруження;
 • підвищити імунний захист і поліпшити процеси травлення;
 • активізувати роботу м'язів преса, спини.

За рахунок різних рівнів навантаження з'являється можливість не просто розім'яти м'язи і суглоби, але і частково позбавитися від зайвої ваги, а в подальшому – набрати м'язову масу. Крім певних груп м'язів, під час ходьби працюють суглоби в ліктях і колінах. Купити тренажер для ходьби сьогодні можна в спортивному інтернет-магазині з доставкою по пошті, але, для початку визначтеся з відповідною конструкцією:

 • Палиці для скандинавської ходьби. Являє собою найпростіший варіант пристосування, яке під час пересування підвищує навантаження на верхню частину тіла і одночасно збільшує витрату енергії. Такі палиці схожі з лижними, але коротше їх. На вістрі є міцний наконечник, який пом'якшує силу удару об асфальт, лід, грунт або сніг.
 • Міні-степпер. Є простий платформою з педалями, деякі модифікації якою оснащуються додатковими пристосуваннями для навантаження на спину і руки. Такий тренажер для ходьби на місці являє собою дуже ефективний варіант для домашніх тренувань. Міні-степпер ділиться на кілька підкатегорій: з залежним і незалежним ходом педалей, з поворотними деталями. Для схуднення краще підходить останній варіант, але оскільки він імітує ходьбу по сходах, його з обережністю слід вживати людям, які страждають хворобами серця, судин. Найпростіший варіант – міні-степпер з двома залежними педалями, з допомогою яких можна регулювати навантаження. Є версії з ручними вбудованими еспандером і з палицями, з боковим обертанням, які забезпечують додаткову ступінь навантаження на руки.
 • Звичайний степпер. Габаритний, обладнаний поручнями для утримання рівноваги або важелями, які здатні забезпечити додаткове навантаження на м'язи рук, спини. Сюди ж відноситься такий популярний тренажер, як скандинавська ходьба. Звичайна модель ефективніше міні-варіанту, але при цьому врахуйте, що вона не підходить для малогабаритного житла. Степпер буває електромагнітних і механічних. Перший функціонує за рахунок магнітного опору деталей. Спеціальні датчики, які поміщаються на тіло, здатні зчитувати різні життєві показники, а різні функції допоможуть скласти індивідуальний план тренувань. Механічна версія працює за рахунок гідравліки. Під час заняття людина натискає на педаль, в результаті чого відбувається стиснення циліндра. Останній розтискається, коли вага переноситься на другу педаль. Тренажер не потребує зовнішнього джерела електроживлення і при цьому вона безшумна в роботі.
 • Сходовий степпер. Ця конструкція перевершує всі інші за своїми габаритами. Більшою мірою призначений для установки в просторих приміщеннях. Сучасні тренажери даного виду мають багатофункціональну консоль з вбудованим комплексом різних тренувальних програм і цілий спектр мультимедійних і фітнес-орієнтованих додатків.
 • Бігова доріжка для ходьби будинку. Електрична модель такої конструкції займає багато місця. Якщо вибрати магнітний або механічний варіант, то ви зможете заощадити вільний простір.
 • Еліптичний тренажер. За своїм принципом дії імітує швидкий біг, який більше схожий з лижної ходьбою. Відрізняється низьким ступенем шкідливого впливу на суглоби, завдяки чому таке обладнання підходить для широкого кола користувачів.

Згідно класифікації за типом руху крокові тренажери бувають:

 • Класичними. Імітують ходьбу по сходах максимально точно в плані фізіології і анатомії.
 • Стендами. Здатні додатково забезпечити зміцнення м'язів преса і розвиток координації. Під час руху платформа зміщує центр тяжіння тіла в різні боки. Руху спочатку здаються занадто складними, але з часом по мірі придбання вправності користувач зможе доповнити ходьбу рухами рук і ніг – це забезпечує додаткове навантаження. Часто модель цієї категорії відома під назвою «степпер рок-н-рол», т. к. вправи на ній почасти нагадують цей активний і енергійний танець.
 • Поворотними. Здатні навантажувати спину, т. к. в процесі тренування потрібно виконувати повороти корпусом. Заняття на обладнанні такого типу інтенсивні, і вже через 10 хвилин можна отримати непогану навантаження на різні групи м'язи, включаючи зону «галіфе».

Тренажер для скандинавської ходьби

Палиці для скандинавської ходьби допомагають опрацьовувати нижню та верхню частину тіла. Завдяки опорі на спеціальні палиці, спина залишається прямою. При цьому відбувається ефективне формування м'язового корсета навколо хребта, який сприяє розвантаженню хребетних дисків. За рахунок цього зменшується їх компресія, наслідком чого стає поліпшення живлення хрящової тканини, яка покриває поверхню суглобів.

Tramp Fitness

Палиці (телескопічні) для скандинавської ходьби Tramp Fitness допоможуть скорегувати поставу, зміцнити м'язи ніг і рук, зменшити надмірну вагу і підтримувати хорошу форму без шкоди для здоров'я. Ручка пристосування доповнено швидкознімним темляком:

 • назва моделі: Tramp Fitness TRR-011;
 • ціна: 629 грн.;
 • характеристики: довжина – 84-135 см, секцій – 2, матеріал – алюміній Alu 60/61, діаметр трубки – 16/14 мм, вага пари – 520 г, механізм регулювання висоти – внутрішній розпірний, ручка з пробки з гумою;
 • плюси: міцність, якість виготовлення, оптимальний розмір;
 • мінуси: відсутня система Anti-shock, коштує дорого.

Nordic Walker Extreme

Легкі і міцні палиці Nordic Walker Extreme – відмінний варіант, щоб поліпшити свою поставу і стан здоров'я. Вони мають відмінний дизайн, який не залишить вас байдужим. Зручний темляк полуперчаткой утримує руку під час пересування і допомагає розвантажити м'язи долоні. Порівняно з іншими системами фіксації він не натирає шкіру. При необхідності його можна відрегулювати по ширині, завдяки чому він підійде як для маленької жіночої ручки, так і для великої чоловічої руки з одягненою хутряний рукавичкою. Проходити великі відстані з такими палицями одне задоволення:

 • назва моделі: Nordic Walker Extreme;
 • ціна: 426 грн.;
 • характеристики: матеріал палиці – скловолокно, ручки – корковий композит/пластик, темляк – полуперчаткой, небыстросъемный, колір – чорний з синім/чорний з червоним, вага – 150 г, мінімальний і максимальний ріст ходка – 150 і 200 см;
 • плюси: легкість, міцність, наявність черевичків з системою Anti-Shock, сталеві кігті для пересування по льоду;
 • мінуси: дорожче деяких аналогів.

Ergoforce

Палиці для скандинавської ходьби Ergoforce Е 0673 являють собою двосекційні вироби, виконані з міцного і легкого алюмінієвого складу. Тростини оснащені системою Анти-шок, яка сприяє зменшенню ударної навантаження на суглоби рук під час тренувань. Заняття здатні включити в роботу близько 90% м'язів тіла. Витрата енергії збільшується на 46% порівняно зі стандартною ходьбою без палиць. Тренування з ними відмінно підходить для корекції постави, розвитку координації рухів і почуття рівноваги:

 • назва моделі: Ergoforce Е 0673;
 • ціна: 222 грн.;
 • характеристики: довжина – 110-140 см, матеріал – сплав алюмінію, ремінець – знімний темляк, ручка – коркове дерево, секцій – 2, вага комплекту – 600 г, є карбідні і гумові наконечники;
 • плюси: хороше зчеплення, якісний упор, оптимальна довжина для рослих людей, два види наконечників, є система Anti-Shock;
 • мінуси: незручний темляк.

Бігова доріжка

Непоганий купівлею може стати бігова доріжка, сучасні моделі якою оснащуються електричним двигуном. У продажу в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах країни можна знайти десятки моделей, в яких можна регулювати кут нахилу, швидкість руху, вибирати програму тренувань. Багато бігові доріжки мають кардиодатчик, який проводить вимірювання пульсу, калькулятор, вважають кількість витрачених калорій.

Spirit

Тренажер для ходьби Spirit Fitness XT285 являє собою доріжку з серії XT, яка призначена для інтенсивного застосування. За рух полотна відповідає надійний двигун, який має захист від перегріву і блок попереднього охолодження:

 • назва моделі: Spirit Fitness XT285;
 • ціна: 39996 грн.;
 • характеристики: розміри – 144х193х89 см, вага – 100 кг, потужність двигуна – до 4 л. с., маса користувача – до 160 кг, система амортизації – еластомеру, бігове полотно – 140х51 см, вимірювання пульсу – сенсори + кардиопояс, програм тренування – 8, LCD-дисплей 7,5";
 • плюси: надійна і складна конструкція, багатофункціональність;
 • мінуси: висока вартість.

Proxima

Якщо ви плануєте замовити більш дешеву техніку, то зверніть увагу на Proxima Persona. Конструкція оснащена вбудованим вентилятором та транспортувальними роликами:

 • назва моделі: Proxima Persona;
 • ціна: 27033 грн.;
 • характеристики: розміри – 193х86х146 см, вага – 97 кг, потужність двигуна – 3,5 л. с. максимальна швидкість – 22 км/год, маса користувача – до 180 кг, можливий нахил – 22 рівня, мультимедіа – динаміки, аудіороз'єм Audio IN, ширина полону – 52 см;
 • плюси: відмінний функціонал, складана конструкція, якість виготовлення;
 • мінуси: не сама доступна вартість.

FAMILY

Ще один непоганий тренажер для ходьби – Family TM 200M. Полотно доріжки оснащене класичною системою опускання і газовим амортизатором EasyDecline. Важливою відмітною особливістю є режим енергозбереження:

 • назва моделі: Family TM 200M;
 • ціна: 10367 грн.;
 • характеристики: розміри – 135,5х62х125,2 см, вага – 36 кг, потужність двигуна – 1,5 л. с., швидкість – 0,8-12 км/год, бігове полотно – 36х103 см, товщина деки – 16 мм, маса користувача – до 110 кг, кут нахилу – 3 рівня, основних тренувань – 12, дисплей – LCD;
 • плюси: складається, демократична вартість, легкість;
 • мінуси: вузьке полотно, не підходить для важких користувачів.

Степпер

Ще одним цікавим варіантом тренажера для ходьби є степпер. Порівняно з біговими доріжками, це обладнання обходиться на порядок дешевше і займає менше простору. На ньому можна відпрацьовувати важкі кроки з повільним натиском і відчутним зусиллям. Техніка виконання вправ може бути різною, але для схуднення краще вибрати режим з низьким опором і високою частотою обертання (натискання) педалей.

Body Sculpture

Министеппер Body Sculpture – це сучасний поворотний тренажер, який ідеально підходить для занять вдома. Тренування на ньому буде нагадувати ходьбу по сходових східцями, а гумові еспандери допоможуть накачати м'язи рук і плечового пояса:

 • назва моделі: Body Sculpture BS-1370;
 • ціна: 1789 грн.;
 • характеристики: матеріали – метал, пластик, маса користувача – до 100 кг, система навантаження – механічна, є еспандер, скануючі режим і комп'ютер, що відображає основні показники, габарити – 44х40х20 см;
 • плюси: зручні педалі, невеликі габарити, прийнятна вартість;
 • мінуси: оптимальний для людей з відносно невеликою вагою.

HouseFit

Ще один міні-степпер з еспандером – HouseFit HS-5015. Цей тренажер для ходьби має консоль, на якій відображається час тренування, кількість кроків в хвилину і витрата калорій. Добре підходить для домашнього використання:

 • назва моделі: HouseFit HS-5015;
 • ціна: 2030 грн.;
 • характеристики: вага користувача – 100 кг, розміри – 53х55х23 см, вага – 12,8 кг, є еспандери, комп'ютер, що відображає основні показники;
 • плюси: нековзні педалі, компактність;
 • мінуси: не підходить для людей вагою більше 100 кг

BRADEX

Кардиостеппер Cardio twister SF 0033 від BRADEX допоможе опрацювати більшість м'язів тіла і домогтися підтягнутого живота, струнких стегон і пружних сідниць. Добре підходить як для новачків, так і професіоналів. Спеціальний монітор відображає і запам'ятовує кількість зроблених вправ, спалених калорій. Ходьбу можна супроводжувати поворотом тулуба на 180 градусів – для цього є зручні ручки:

 • назва моделі: Cardio twister SF 0033 BRADEX;
 • ціна: 1848 грн.;
 • характеристики: матеріали – метал, пластик, рівнів навантаження – 7, силове навантаження – від 2 до 20 кг, максимально допустима вага – 113 кг, габарити – 64х72х120 см, є вбудований монітор;
 • плюси: зручний, міцний, наявність ручки;
 • мінуси: трохи більше аналогів.

Переходять еліпсоїдів

Заняття на еліптичному тренажері допомагають опрацювати і привести в тонус м'язи стегон, сідниць, рук, плечового пояса, спини, черевного преса і всього корпусу. Крім мускулатури, з його допомогою можна натренувати витривалість. Серцем еліптичного пристрою є маховик, який буває переднім і заднім, важким і легким. Представлені моделі відрізняються довжиною кроку: оптимальним варіантом для дому вважається показник до 40 див. Просунуті пристрої мають можливість регулювання кута нахилу педалей.

EVO FITNESS STELLA

Еліптичний магнітний тренажер EVO FITNESS STELLA розроблений для виконання занять в домашніх умовах. Основний акцент у ньому робиться на м'язи сідниць і стегон, крім перевантаження колінних суглобів. Конструкція рами здатна забезпечити оптимальне положення рук по відношенню до рукояток, а торса – до педалей. Обладнання підходить для користувачів майже будь-якої комплекції і зростання. Система регулювання навантаження відрізняється надійністю. Вона здатна забезпечити рівномірний розподіл навантаження при русі. Є дисплей, який відображає основні параметри заняття:

 • назва моделі: EVO FITNESS Stella;
 • ціна: 5181 грн.;
 • характеристики: довжина кроку – 33 см, відстань між педалями – 20 см, рівнів навантаження – 8, вага маховика – 7 кг, маса користувача – до 120 кг, дисплей – монохромний LCD, є транспортувальні ролики, вага – 27,9 кг, габарити – 107х66х152 см;
 • плюси: наявність регулювання відносно рівня підлоги, зручна консоль, прийнятна вартість;
 • мінуси: немає.

Oxygen

Ще одним відмінним варіантом для схуднення та корекції фігури є Oxygen Pelican II EL. Він має високоміцну раму, датчики на рукоятках для вимірювання пульсу і механічний тип регулювання навантаження. На LCD-дисплеї відображається час тренування, поточна швидкість, витрата калорій, пульс. Пристрій здатний провести фітнес-тест. Для зручності переміщення Oxygen Pelican II EL оснащений транспортувальними роликами:

 • назва моделі: Oxygen Pelican II EL;
 • ціна: 8219 грн.;
 • характеристики: розміри – 124х71х165 см, вага – 35 кг, довжина кроку – 31 см, вага маховика – 8 кг, система навантаження – магнітна, привід – задній, рівнів навантаження – 8, маса користувача – до 130 кг, дисплей – чорно-білий LCD 5";
 • плюси: міцна конструкція, наявність эргометра;
 • мінуси: коштує дорого.

Sport Elite

Тренажер Sport Elite SE-602 має магнітну систему навантаження, транспортувальні ролики, компенсатори нерівності підлоги. Для вимірювання пульсу є кардиодатчик, який вбудований в ручку:

 • назва моделі: Sport Elite SE-602;
 • ціна: 5344 грн.;
 • характеристики: габарити – 121х63х162 см, вага – 41 кг, маховик – задній, вага – 7 кг, рівнів навантаження – 8, маса користувача – до 100 кг, довжина кроку – 31 см, є дисплей, живлення – 2 батарейки типу ААА;
 • плюси: демократична вартість, зручні платформи;
 • мінуси: невелика максимально допустима маса користувача.

Як вибрати тренажер

Найпростішим варіантом є спеціальні палиці, які виготовляються з вуглепластика, алюмінію і деяких композитних матеріалів. Нордичні палиці на відміну від лижних мають шип для ходіння по снігу або льоду, каблук із зносостійкої гуми – для асфальту і наконечник – для грунтових доріг. При купівлі такого пристосування визначте оптимальну довжину палиць: помножте ріст на 0,68. Наприклад, для людини зріст 174 см знадобляться вироби довжиною 118-120 див. Краще віддати перевагу висувним телескопічним палицям, у яких можна регулювати довжину.

Бігова доріжка, як правило, займає багато місця, тому не підходить для маленької житлоплощі. Основні рекомендації при виборі такого тренажера:

 • Визначтеся між електричних, магнітних і механічних тренажером. Перший найбільш підходящий і функціональний, а останній – бюджетний.
 • Бігова платформа повинен мати оптимальну товщину, щоб амортизувати удари. Оптимальний варіант – багатошарова стрічка товщиною 2 см. Є і двосторонні платформи, які при спрацюванні одного боку перевертають.
 • Переконайтеся в стійкості бігової доріжки, яка повинна мати баланс жорсткості і м'якості.
 • На панелі керування повинні відображатися всі необхідні параметри, включаючи показники організму.

Купуючи еліптичний тренажер, віддайте перевагу складаний моделі, яка займає мінімум місця. Візьміть до уваги кілька критеріїв:

 • Визначтеся з типом. Найдешевшим є магнітний еліпсоїд. Більш функціональні варіанти – магнітний з електронним регулюванням і електромагнітний.
 • Вага маховика. Чим більше, тим краще інерція.
 • Розташування маховика. Він буває переднім і заднім. Останній варіант зручний для високих людей.
 • Довжина кроку. Низьким користувачам зручно займатися на пристроях з будь-якою довжиною кроку, але для них незручні задньопривідні переходять еліпсоїдів з великою відстанню між педалями. Високим людям потрібно віддати перевагу передньопривідним з довжиною кроку від 51 см або задньопривідним від 46 до 48 див.

Для домашнього використання кращим вибором стане степпер. При його купівлі врахуйте, що механічна модель має менше функцій, ніж електромагнітний аналог, але він безшумний і не вимагає зовнішніх джерел живлення. Зверніть увагу на максимальна вага користувача і габарити конструкції. Якщо рухливість ніг різна, то віддайте перевагу версії з незалежним ходом педалей. Ефективним вибором може стати степпер з ручним вбудованим еспандером.

Відео

Тренажер для ходьби степпер

Відгуки

Наташа, 30 роківЗа 4 тисячі рублів замовила поворотний міні-степпер DFC SC-S008 Twister. Пристрій показує калорії, кроки – вважаю це дуже важливим для регулярних тренувань. Додатково виділю легкість, дизайн і наявність шкільної форми для тренування рук. До мінусів віднесу якість виготовлення, складання, тому що через деякий час з'явилися скрипи.
Олексій, 28 роківчерез сидячу офісної роботи почав швидко одужувати. Вирішив купити бігову доріжку DFC T-200 ASTRA, яка обійшлася мені в 23 тис. р. Зазначу позитивно складну конструкцію, 4 програми та відносно невеликі розміри. Недоліків не виявив, т. к. модель повністю відповідає вартості. Єдино – регулювання нахилу полотна механічна.
Ігор, 39 роківВирішив долучитися до тривалих прогулянок. Придбав палиці ERGOFORCE довжиною 110-140 див. Хочеться похвалити їх за міцність, легкість, просте регулювання потрібної довжини і міцну фіксацію. Руки зручно лежать в темляке, але він не зовсім зручний. Також є металеві наконечники для снігу і ґрунту, «башмаки» для заасфальтованої поверхні.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!