Пілатес будинку для початківців - комплекс вправ для живота, сідниць і стегон з відео

Універсальна система вправ на всі групи м'язів – пілатес, дозволяє не тільки оздоровитися, але і схуднути, не виходячи з дому. Регулярні заняття зміцнюють суглоби, м'язи, знімають стрес, покращують роботу нервової системи. Рекомендуються для розтяжки, зміцнення хребта.

Що таке пілатес

На початку 20 століття був розроблений набір вправ, що сприяє зміцненню всіх груп м'язів, його автор – Джозеф Пілатес. Вправи пілатес підходять для всіх, щоб їх освоїти вдома, не потрібно мати ніякої підготовки або обладнання, ризик травмування під час тренування мінімальний – всі вправи виконуються повільно, на кожному рухові приділяється велика увага. Особливістю є специфічна система виконання – важливий дихальний ритм, він повинен бути правильним, повністю взаємодіяти з рухами тіла.

Пілатес для схуднення

Так як ця фітнес-методика відрізняється повільним виконанням кожного руху, з її допомогою можна скинути кілька зайвих кілограмів, поліпшити стан здоров'я. Виконувати сучасні онлайн-уроки пілатесу для схуднення можна вдома новачкам, якщо процес схуднення довгостроковий. Заняття повинні комбінуватися зі скороченням споживання калорій, правильним харчуванням. Щоб зробити один урок будинку, організм витратить близько 300 ккал, паралельно з спалюванням жиру, будуть зміцнюватися м'язи, хребет.

Пілатес для хребта

Цієї фітнес-методикою часто користуються при захворюваннях спини, тому що вона зміцнює м'язи, суглоби, повертає гнучкість, пластичність хребту. Гімнастика пілатес для хребта рекомендується для всіх – це відмінна профілактика захворювань спини, запалення сідничного нерва, користь для суглобів, кісток, профілактика сколіозу, який часто зустрічається у підлітків і літніх людей. При регулярному виконанні уроків пілатесу будинку можна значно покращити стан постави.

Пілатес для початківців в домашніх умовах

Велика перевага цих вправ полягає в тому, що не обов'язково купувати абонемент у тренажерний зал, вправи можна виконувати вдома. Пілатес для початківців передбачає не тільки наявність килимка і вільного місця в будинку. Поруч повинна бути пляшка з водою, слід підготувати зручну спортивну форму, займатися потрібно босоніж. Не можна забувати про розминку – вона підготує серце до фізичного навантаження і розігріє м'язи.

Щоб правильно виконувати вправи пілатес будинку, потрібно пам'ятати про те, що під час заняття повинна бути максимальна концентрація уваги на фізичному і духовному рівні. Кожен рух має ретельно обмірковуватися, всі думки повинні бути тільки про тіло. Це допомагає врівноважити нервову систему, зняти стрес. Тільки так тренування принесуть користь не тільки фігуру, але і здоров'ю.

Як правильно займатися пілатесом будинку

Щоб ефективно займатися вдома, потрібно дотримуватися головні принципи:

 • дихання – воно повинно бути глибоким, плавним, під час тренування в організм повинно потрапляти велика кількість кисню;
 • прес – під час тренування прес повинен бути напруженим, оскільки основне навантаження з хребта знімається;
 • повільне виконання вправ;
 • техніка виконання – програма заняття пілатесом будинку передбачає чітке виконання кожного руху, дотримуючись правила дихання;
 • регулярність – потрібно займатися 2-3 рази в тиждень для досягнення потрібного результату.

Пілатес комплекс для початківців

В домашніх умовах можна легко виконувати повну тренування навіть без підготовки. Базовий пілатес, комплекс вправ для початківців включає наступні вправи:

 • підйом ніг в положенні лежачи під кутом 90 градусів;
 • повороти корпусу;
 • згинання-розгинання спини лежачи на животі;
 • хвилі – лежачи на спині, на плоскій поверхні з зігнутими колінами повільно, по черзі на вдиху відривати поперек, спину, сідниці від підлоги, на видиху по черзі опускати.

Вправи пілатес в домашніх умовах

Для підтяжки і зміцнення всього організму є кілька вправ, які входять в стандартний комплекс тренувань будинку. Пілатес в домашніх умовах складається з наступних вправ:

 1. Берізка – втягнувши живіт, на вдиху, витягнути високо ноги і поперек, завести ноги далі голови, зафіксувати положення на 20 сек. Повторити 10 разів.
 2. Розтяжка ніг – лежачи на спині, вирівняти горизонтально ноги перед собою, по черзі, охоплювати кожну ногу руками не згинаючи, затримати на кілька секунд. Повторити 5 разів.
 3. Розтяжка шиї – сісти, тягнутися руками до ніг, груди на рівні колін, тягнути шию. Повторити 10 разів.

Пілатес для преса

З допомогою цих тренувань можна добре підтягнути, зміцнити м'язи преса. Виконуючи регулярно будинку пілатес для живота, спалюється жир, з'являється рельєф. Вправи на прес:

 1. Підйом корпусу вгору – руки за головою, або уздовж тіла, плечі, лопатки рівні, піднімати корпус на вдиху, опускати на видиху. Виконуючи цю вправу, працюють косі, нижні і верхні м'язи преса.
 2. Ножиці – прийняти положення лежачи, підняти ноги рівно вгору, по черзі на вдиху нагинати кожну ногу до себе, на видиху повільно поміняти положення.
 3. Планка – впертися руками, ногами в підлогу, сильно напружити м'язи преса, протриматися в такому положенні якомога довше.

Пілатес для сідниць

Щоб підтягнути, підкачати м'язи стегон і сідниць, рекомендується вдома виконувати спеціальні вправи з акцентом на ноги. Пілатес для сідниць і стегон хороший тим, що виконання вправ має бути розміреним, спалювання жиру на сідницях і стегнах буде відбуватися в подвійному розмірі, якщо постаратися максимально повторювати вправи з обважненням (можна використовувати гантелі, стрічки, изотоническое кільце, пляшку води) і комбінувати з вправами на інші групи м'язів.

 1. «Штопор» – підняти притиснуті одна до одної ноги під прямим кутом, обертати, напружувати сідничні м'язи.
 2. «Пила» – сісти, у вихідному положенні витягнути кінцівки, розставити руки в різні сторони. Торкнутися мізинцем лівої долоні до мізинця правої ноги, не згинаючи спину, по черзі міняти руки і ноги.
 3. Лягти на лівий бік, відірвати від підлоги спочатку праву, потім ліву ногу, затриматися рівно в такому положенні близько 10-20 секунд.

Пілатес розтяжка

У кожному тренуванні будинку першим і останнім етапом є розтяжка. У пілатесі розтяжка відіграє велику роль, вона готує м'язи до початку тренування і знімає напругу з м'язів в кінці. Щоб розслабити спину, потрібно сісти на коліна, опустити голову до ніг, витягнути руки, потягуючи спину. Така вправа зніме напругу з хребців, м'язів ніг, сідниць і спини, його потрібно виконувати після заняття, повторити 3-5 разів.

Чи можна схуднути за допомогою пілатесу

Зміцнення м'язів, розтяжка, зняття стресу – це результат регулярних занять пілатесом вдома або в залі. Але пілатес допомагає схуднути? Якщо комбінувати регулярні тренування з правильним харчуванням, обмеженим вживанням жирної, солодкої їжі, спалювання жиру буде відбуватися практично також, як при кардиоактивности. Тільки правильне виконання вправ, збалансоване харчування з регулярними заняттями допоможуть схуднути і знайти красиву, струнку фігуру.

Відео: уроки пілатесу для початківців

Пілатес для новачків будинку. Комплекс вправ Pilates

Відгуки

Ольга, 25 роківЯ займалася з відеоуроками, після народження малюка хотіла підтягти фігуру. Після трьох місяців інтенсивних занять я побачила вражаючий результат – сідниці, стегна стали менше, рельєфніше, почали візуалізуватися косі м'язи преса. Займаюся 4 рази в тиждень вдома за 40 хвилин. Допомагає розслабитися морально і фізично. Мінусів не знайшла.
Марина, 24 рокиЯ відкрила для себе пілатес будинку як альтернативу силових тренувань. Займаюся 3-4 рази в тиждень на групових заняттях ввечері, контролюю кількість калорій, на першому етапі обмежила себе в солодкому. Після місяця занять я побачила зміни в пресі – він став рельєфніше, сідниці помітно підтягнулись. Тренування повинні підійти всім.
Ярослава, 26 роківПісля травми попереку лікар призначив мені лікувальну фізкультуру, порадив зайнятися пілатесом – він дуже схожий на йогу. Для мене це відмінний спосіб зміцнити організм і підтримувати себе в хорошій формі, прибрати проблемні місця. Всі вправи виконуються повільно, зосереджено. Після 4 місяців фітнесу пішли болю в спині.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!