Пісочний фільтр для басейну своїми руками

Встановлюючи каркасний міні-басейн на території ділянки дачі або приватного будинку, власник повинен заздалегідь подбати про чистоту води, що подається. Інакше доведеться нести зайві витрати на кількості використовуваних кубометрів прохолодної вологи. Деякі рекомендації по установці піщаного очисника допоможуть заощадити фінансові вкладення.

Як зробити фільтр для басейну своїми руками

Не варто забувати, що наповнений басейн повинен весь час очищатися, навіть якщо він невеликого розміру і знаходиться на дачній ділянці. Інакше водна поверхня придбає не тільки неприємний колір і запах, але і стане загрозою здоров'ю людини. Покупка будь-якого очисника – піщаного, картриджного, земляного – може обійтися недешево. Варто спробувати спорудити пісочний фільтр для басейну своїми руками. Підказки:

  1. Для складання конструкції фільтрації води тільки підручними засобами не обійтися. Потрібно буде купувати комплектуючі, необхідні для повноцінного обладнання.
  2. При порівнянні з промисловим аналогом пісочний фільтр для басейну зроблений своїми руками поступається по ефективності роботи, але він набагато вигідніше. Очисна система з використанням піску популярна серед власників домашніх міні-басейнів.
  3. Недолік піщаної саморобної очищення – під час промивання брудна вода не може повторно використовуватися, можливе збільшення витрат. Плюсом вважається просте економічне обслуговування, доступне навіть непрофесіоналам.

Пристрій фільтра для басейну

Популярним очисником великого водного об'єму є саморобний пісочний фільтр для басейну. Він вважається більш дешевим з витратної частини і простим в експлуатації. Щоб зробити пісочний фільтр для басейну своїми руками, знадобиться придбати такі предмети і матеріали, як:

  • пластикова ємність (за типом бочки, баки) обсягом близько 50-60 літрів з великим діаметром отвору у верхній частині;
  • фільтр-насос для басейну з помпою середньої потужності (близько 150 Вт);
  • пісок-наповнювач, краще кварцовий, але іноді використовується суміш різних наповнювачів з декількох шарів;
  • хомути кріплення;
  • шланги;
  • водяний спеціальний фільтр грубої очистки;
  • водозаборник з фільтруючою сіткою (осередку дрібного діаметру).

Збірка фільтруючої конструкції

Пісочний фільтр-насос буде працювати безвідмовно: якщо конструкція зібрана правильно, очищення води буде якісною. Підготувавши необхідні матеріали, можна приступати до складання пісочного фільтру для басейну своїми руками. Її етапи:

  • Пластикову бочку або іншу ємність треба відразу встановити на постійне місце в безпосередній близькості від каркасного водного споруди.
  • Шланг з прикріпленим по інструкції водозабірником опустити на дно ємності, підключивши після цього до помпи.
  • Наповнити бочку кварцовим піском на ¾ об'єму.
  • Вгорі закріпити шланг, по якому буде надходити вода з каркасного міні-басейну.
  • Фільтр грубої очистки води розташувати між помпою і бочкою.
  • Другий шланг, який буде подавати очищену струмінь тому в міні-басейн, підключити до насоса.

Як встановити пісочний фільтр своїми руками

Правильно розташовані шланги забору і повернення води допоможуть утримувати басейн у чистоті. Як цього домогтися? Добре, якщо система фільтрації води для басейну буде забезпечена скиммером – пристроєм, яке буде виробляти паркан з поверхні, де знаходиться найбільше скупчення мікроорганізмів, вірусів, бруду, сміття. Другий шланг, який виводить очищену воду, може розташовуватися в будь-якому зручному місці басейну: важливо, щоб вони обидва перебували якомога далі один від одного. Тоді застояної води не буде.

Як очистити і замінити пісок для фільтра басейну

Кварцовий пісок вважається оптимальним наповнювачем для очисної конструкції. Більш дрібний зможе проникати через сітку і потрапляти в басейн, великий – заб'є фільтраційну систему. Кварцові частинки (0,5-2 мм) зупиняють сміття розміром до 20 мкм (мікрон). Термін служби такого наповнювача – аж до трьох років при правильному використанні. Заміна відпрацьованого матеріалу проводиться шляхом розпаковування усієї конструкції. Треба:

  1. старий пісок видалити;
  2. засипати новий чистий;
  3. зібрати конструкцію.

Водна поверхня, що знаходиться на відкритому повітрі, швидко покривається дрібним сміттям, брудом, тому промивати пісочний фільтр рекомендується не рідше одного разу за тиждень, тоді можна буде уникнути грудкування піску, освіти каналів, через які струмінь пройде, не піддаючись очищення. Процес зворотної промивки:

  • вимкнути фільтр;
  • виставити режим зворотної подачі потоку струменя, включити насос;
  • брудну вологу, яка через шланг, зливати у стічну яму або трубу каналізації;
  • через кілька хвилин, коли вода стане прозорою, вимкнути насос і перевести в режим звичайної фільтрації;
  • каркасний міні-басейн додатково наповнити водою замість тієї, яка була використана на промивання піску.

Ціна виготовлення пісочного фільтра

Економність самостійного виготовлення пісочного фільтра з очищення міні-басейну можна підтвердити підрахунками вартості матеріалів, які йдуть на складання конструкції:

Найменування комплектуючих матеріалів

Ціна, рублів

Бочка (ємність) пластикова, 50-60 літрів

від 750 до 900

Пісок кварцовий середньої фракції, 100 кг (при самостійному вивезення)

від 400 до 550

Насос потужністю 150-250 Вт

від 15500 до 48000

Фільтр грубої очищення водного матеріалу

від 200 до 1500

Водяні Шланги тонуть, 1 метр

від 700 до 850

Фільтруючий водозабірний наконечник, 1 штука

від 300 до 400

Хомути кріплення, 1 штука

від 30 до 40

Відео: саморобний фільтр для басейну з бочки

Пісочний фільтр для басейну своїми руками

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!