Як правильно обрізати цибулю для зберігання на зиму після збору врожаю

Кожному овочу – свій час: якщо редис починають збирати вже в червні, кабачки в липні, а картопля в вересні, то для ріпчастої цибулі ідеальна пора – початок і середина серпня. Коли настає час збирання овочів з грядок, недосвідчені садівники запитують, як правильно обрізати цибулю для зберігання на зиму, щоб цибулини були свіжими і пружними до наступної весни.

Як правильно зібрати цибулю для зберігання взимку

Для початку необхідно встановити, чи готові цибулини до збору. Основні ознаки – бадилля жухнет і лягає на землю, шийки злегка підсохли. Можна приступати до роботи:

  1. Вибрати теплий сонячний день, з ранку витягнути цибулини з землі розкласти рядами прямо на грядці для просихання.
  2. Увечері того ж дня прибрати овоч під навіс або в сарай, залишити на 2-3 дні.
  3. З підсушених цибулин зчищають землю, обрізають корені до самого донця.
  4. Обрізати пір'я, залишаючи "хвостики" не менше 10 див. Якщо планується зберігати цибулю у вигляді коси або вінка, зрізати пір'ячко не треба.

Сушіння цибулі на грядці

Гарне просушування – найголовніша умова благополучного зберігання. Якщо овочі залишаться хоча б трохи вологими, за ним легко пошириться цвіль, почнеться гниття. Тому планувати витяг цибулин з грядок бажано на сухе і жарке ранок. Просушивши плоди на грядках протягом дня, їх необхідно прибрати в приміщення або під навіс. Там овочі розкладаються по підлозі на шар піску або по стелажах і сушаться ще дві доби. Час від часу овочі необхідно ворушити, щоб вони висохли рівномірно.

Треба обрізати цибуля

Обрізка овоча для заготівлі на зиму має суто практичний сенс: без пір'я урожай можна укласти компактніше, та й виглядає він акуратніше. Деякі садівники вважають, що в перші кілька днів після висмикування з грядки вітаміни з бадилля переходять всередину цибулини. Швидше за все, це легенда: за правилами обрізки, перо зрізають вже у підсушеної ріпки, щоб свіжий зріз не став вхідними воротами для бактерій. Для декоративних цибулевих кос бадилля у овоча залишають.

Обрізка цибулі на зберігання

Спосіб підійде не тільки для заготівлі на зиму ріпчастої цибулі, але і тим, хто бажає зберегти цибулю-порей. Правильно обрізати цибулю на зберігання потрібно так:

  1. Висушені і очищені від залишків землі цибулини звільнити від коренів. Для цього гострим ножем на невеликій відстані від донця цибулини обрізають корінці. Важливо не зачепити сам плід.
  2. Бритвою або ножем (можна використовувати ножиці) обріжте гичку цибулин, щоб залишилася шийка довжиною 5-10 див.
  3. Для цибулі-порею обрізати верхівки листів так, щоб зелена частина становила 10-15 див.

Зберігання цибулі взимку в домашніх умовах

Овоч може зберігатися при кімнатній температурі до весни, залишаючись свіжим, якщо забезпечити йому правильні умови зберігання. Крім повного висихання, потрібна хороша вентиляція. Плоди прибирають в картонні коробки, мішки з бавовняної тканини, підвішують у сітках. Поширений домашній варіант овочевий сітки – жіночі колготки, їх зручно набивати цибулинами і підвішували в коморі або підвалі.

Де і як зберігати цибулю будинку

Можна урізноманітнити інтер'єр, переплівши цибульну косу. Максимально декоративної вона вийде при поєднанні різних видів овоча – червоного, білого, жовтого. Можна вплести пластикові муляжі овочів та ягід. Великі обсяги, проте, зручніше зберігати в мішках і коробках. Приміщення має бути в міру просторим і прохолодним. Підійде сухий погріб, в умовах квартири – добре утеплений балкон.

Температура зберігання

При зберіганні плоди здатні витримувати діапазон від 0 до 22°С, оптимально підтримувати в приміщенні 18°С. Деякі сорти (гострі і підгострі) можуть пережити невеликі заморозки (1-2°С нижче нуля), не втрачаючи смакових якостей. При більш високій температурі цибулини зсихаються, при низькій – замерзають. При неможливості забезпечити правильні умови для овоча, краще заготовити його на зиму іншим способом: порізати і засушити або замаринувати. Від неправильного зберігання легко втратити врожай.

Відео

Поради щодо Збирання і Зберігання Цибулі. (30.07.16)

ОБРІЗКА та ЗБЕРІГАННЯ цибулі - Як зберігати цибулю

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!