Малярні мішки: причини і лікування

Набряклість під очима, одутлість особи турбують близько 40% людей. Не завжди причина криється в неправильному способі життя – косметичний дефект може стати результатом особливостей анатомічної будови. У цьому випадку мова йде про малярних мішках (суфах), які додають до віку своїх власників 10-20 років. Прискуловые набряки характерні для жінок, чоловіків і навіть дітей.

Що таке малярні мішки

У деяких людей шкірястих мішечках під очима накопичується жирова тканина, в результаті чого створюється видимість набряку. Такий косметичний дефект називається малярськими мішками або суфами. Припухлість може з'явитися і у дітей, але, в основному, вона є результатом вікових змін. Це не хвороба, а особливість анатомічної будови – лікувати її компресами, народними засобами або препаратами марно.

Причини виникнення

Якщо у батьків або ваших родичів були подібні проблеми косметичного характеру, то з великою ймовірністю вони будуть і у вас. Часто причина виникнення мішків на обличчі передається у спадок. Інші фактори провисання шкіри в області очей:

  • Похилий вік. З часом шкіра стає в'ялою, втрачає еластичність, м'язовий тонус, що призводить до зміщення жирової тканини. В результаті з'являється жир під вилицями.

  • Хвороби, в тому числі проблеми з серцем, пієлонефрит, алергічні прояви.

  • Недосип.

  • Шкідливі звички, такі як куріння, алкоголь.

  • Неправильне харчування, особливо вживання великої кількості жирної, солоної їжі.

  • Порушення роботи сальних залоз.

Як позбутися від малярних мішків під очима

Не всі методи для боротьби з жиром в області вилиць ефективні. Так, всілякі маски і компреси можуть дещо покращити ситуацію, але не повністю від неї позбутися. Такі заходи, як прогулянки, здорове харчування і хороший сон результативні тільки на стадії профілактики. При запущеному випадку вони не допоможуть, краще звернутися за допомогою до майстра в професійний салон.

Пластична операція

Зруйнувати жирову тканину в області вилиць можна з допомогою термоліфтінга або термажа. Спосіб ефективний при перших проявах і незначних набряках. В основі методу – прогрів проблемної зони з допомогою медичного апарату. При підвищеній температурі ущільнюються, стискаються волокна шкірного каркаса, що покращує тонус шкіри. Провисання мішків не відбувається. Миттєвого ефекту процедура не дає – результат буде через 7-12 сеансів. Повторний курс необхідний через 1,5-2 роки.

Інша радикальна міра боротьби з косметичним дефектом – чек-ліфтинг. Процедура включає блефаропластику і підтяжку ендоскопічним способом. Головна перевага методу – позбавлення від косметичної проблеми назавжди. Хоча повної гарантії не дасть жоден фахівець: від побічних наслідків не застрахований ніхто. Операція триває близько 2 годин і складається з декількох етапів:

  1. Роблять розріз по нижньому війкового краю, через який будуть проводитися необхідні маніпуляції.
  2. Вводять оптичні системи (ендоскопи, допомагають спостерігати за ходом дій і застосовувати спеціальні інструменти).
  3. Зашивають рану.
  4. Обробляють антисептиком.
  5. Накладають стерильну пов'язку.

Одночасно з хірургічним способом видалення виличні припухлостей використовується ліпосакція. Це травматичний метод відсмоктування жиру з проблемної зони, який змінює підшкірні структури, робить малярний жир пухким. Внаслідок микролипосакции тканини не здатні накопичувати воду, і повторна поява набряків виключено.

Ін'єкції

Альтернатива для супротивників пластичної операції – блефаропластика. Суть методу полягає у введенні в проблемну область речовин, що містять пептиди. Ці препарати зменшують обсяг жирової тканини, в результаті шкіра стає пружною і гладкою. Позитивний ефект не змусить себе довго чекати: всього 1 сеанс помітно змінить обличчя, а наступні процедури – закріплять ефект. Протипоказання:

  • період вагітності і лактації;

  • інфекція, висип або запалення на обличчі;

  • герпес;

  • гемофілія;

  • алергія;

  • наявність під шкірою філлерів.

Ін'єкції Дипроспана допоможуть позбутися від мішків безопераційним способом. Після введення ліків в проблемні області миттєво розчиняється жирова тканина, припухлість зникає, шкіра на обличчі розгладжується. Важливо звернутися до грамотного, досвідченого косметолога, який знає всі тонкощі і побічні ефекти. Так, реакція організму на укол може негативно позначитися на здоров'ї: спровокувати алергію, астму або проблеми з дихальною системою.

Ще один дієвий метод – ін'єкції Дермахила. Цей коктейль мезотерапії скорочує малярні мішки на вилицях, прибирає надлишки жиру, ущільнює, зволожує, живить шкіру, надає омолодження. Сама процедура болюча, тому попередньо наносять анестезуючий крем або гель. Повний курс лікування включає від 4 до 10 сеансів з інтервалами в 1 тиждень.

Косметичні процедури

Суфы неможливо повністю видалити в домашніх умовах: жирова тканина не зникне самостійно. Косметичні процедури малоефективні: вони можуть трохи скорегувати дефект. Так, маска з картопляного пюре допоможе зменшити мішки. Для цього потрібно:

  1. Відварити картоплю.
  2. Розім'яти.
  3. Остудити.
  4. Помістити в марлю.
  5. Загорнути у декілька шарів.
  6. Додати до проблемній зоні.

Іноді використовують натертий сирий овоч. Картопля має ряд переваг: виводить надлишки води з організму, оновлює клітини епідермісу, уповільнює процес старіння, покращує еластичність шкіри. Інший рецепт:

  1. Збити до утворення піни яєчний білок.
  2. Обполоснути шкіру водою.
  3. Висушити.
  4. Змастити білком.
  5. Дочекатися висихання.
  6. Змити.

Гімнастика для особи

Малярні мішки під очима можна прибрати за допомогою нехитрих вправ. Гімнастика для обличчя допомагає розгладити суфы, головне – робити це регулярно. Під час занять навантаження припадає на особові і очні м'язи, які в звичайному житті малорухливі. В результаті покращується рух лімфи, набряки на вилицях під очима стають менш помітними. Основні вправи – легкі і виконувати їх можна в будь-якому місці:

  1. Сильно заплющити очі на кілька секунд, а потім широко відкрити очі. Повторювати 10 разів.

  1. Проспівати букву «о». Повторювати 10 разів.

  1. Подивитися вліво 5 сек, перевести погляд перед собою, подивитися вправо 5 сек. Повторювати 10 разів.

Народні засоби

Прибрати незначні набряки можна в домашніх умовах, наприклад, за допомогою компресів або ванночок. Для лікування засобами народної медицини можна скористатися одним із способів:

  • Розчинити в 1 ч ложці холодної води кілька крапель вітаміну Е. Змочити диск і прикласти на 15-20 хвилин.

  • Поводити по області скул крижаними кубиками хвилин 5-10. Замість води підійде чай або трав'яні настої: ромашки, дуба, шавлії, календули.

  • Прибрати скуловые грижі можна концентрованої морською сіллю. Для цього її потрібно насипати в текстильний мішечок, трохи намочити і покласти на очі.

  • Для виготовлення примочок потрібно залити 1 склянкою окропу траву (липу, ромашку) і дати настоятися. Змочити шматочок марлі і прикладати на щоки.

Профілактика малярних мішків

Основне правило запобігання появи виличні утворень – регулярний догляд за обличчям. Важливо щовечора знімати макіяж, зволожує шкіру, використовувати косметику згідно віку. Інші заходи профілактики:

  • правильно харчуватися;

  • контролювати вагу (уникати різкого схуднення);

  • висипатися;

  • частіше гуляти на свіжому повітрі;

  • займатися фізичною активністю;


  • робити масаж;

  • приймати вітаміни;

  • вживати потрібну кількість води.

Відео

Як згладити малярні мішки з допомогою контурної пластики

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!