ТРУЗД передміхурової залози - свідчення, підготовка та проведення дослідження

З допомогою ТРУЗД передміхурова залоза досліджується трансректальним ультразвуковим методом, завдяки якому можна робити аналіз даного органу та додатково розглянути сечовий міхур. Це безпечний, доступний і інформативний підхід. У порівнянні з трансабдомінальним УЗД він більш ефективний і переважає за якістю зображення, результативний при захворюваннях передміхурової залози в плані постановки діагнозу, тому робити його може практично кожен чоловік.

Що таке ТРУЗД передміхурової залози

Це комплексне дослідження, що проводиться для отримання повного обсягу відомостей про стан органу. При його проведенні передміхурова залоза повністю розглядається допомогою ультразвукових хвиль. Вони відбиваються від досліджуваного органу, створюють малюнок, за допомогою якого встановлюють діагноз. Дане дослідження має пройти кожен чоловік старше 40 років.

Кому призначають

Трансректальне ультразвукове дослідження передміхурової залози можна робити при багатьох захворюваннях, у тому числі пухлинах. До показаннями можна віднести:

  • перші ознаки простатиту (хворобливе або часте сечовипускання з дискомфортом);
  • діагностоване безпліддя;
  • проблеми з потенцією;
  • біль внизу живота або в промежині;
  • запори, хвороблива дефекація;
  • ущільнення в задньому проході або органі при огляді, які можуть виявитися рак передміхурової залози;
  • запалення.

Процедура рекомендується при значних відчуття розпирання. Трансректальне УЗД простати не проводиться людям з гемороєм в момент загострення захворювання, після оперативних заходів та зміни на прямій кишці. Загроза життю пацієнта припускає обов'язковий аналіз навіть у разі заборони при всіх вищенаведених проблеми.

Які захворювання діагностуються за допомогою ТРУЗД

Трансректальне УЗД сприяє розгляду цілісності та чіткості контурів капсули передміхурової залози. Лікар оцінює симетричність простати і її внутрішню структуру. З допомогою методики на ранніх стадіях можна виявити:

  • пухлини доброякісного і злоякісного характеру;
  • аденому простати;
  • кісти і конкременти;
  • простатит;
  • проблеми з еректильною функцією;
  • чоловіче безпліддя.

Дослідження допоможе отримати інформацію про органи, що знаходяться поруч. Завдяки цьому проводиться ТРУЗД сечового міхура, виявляються його проблеми. За допомогою його діагностується практично будь-яка патологія передміхурової залози. Підтверджені підозри супроводжуються терапевтичними заходами, які призначаються лікарем індивідуально.

Переваги процедури

Обстеження є високоефективним, у зв'язку з чим рекомендується великому числу людей. Воно має ряд переваг:

  • тривимірне вимір обсягу всієї простати і окремих її частин, включаючи патологічні;
  • чіткий малюнок структури передміхурової залози;
  • доступність сім'яних пухирців;
  • мінімум протипоказань;
  • швидкість проведення – не виникає біль, загрози для здоров'я і життя хворого, дослідження безболісні і дозволяють користуватися методом при багатьох захворюваннях;
  • використання спеціального датчика не виключає паралельного проведення біопсії для отримання біоптату;
  • виходить точне зображення.

Підготовка

Потрібно записатися на процедуру проведення ТРУЗД, а за пару годин до початку аналізу спорожнити кишечник. Для цього використовується клізма з водою кімнатної температури (півтора літра). Може застосовуватися і свічка з гліцерину, яка вводиться в анус. Для цього чоловік укладається на бік або спину. При виникненні позиву рекомендується сходити в туалет.

Підвищений рівень ПСА (простатичного специфічного антигену), безпліддя, зниження потенції припускають використання одного літра рідини для наповнення сечового міхура за годину до процедури. Підготуватися до ТРУЗД простати через проблеми з сечовипусканням допоможе вживання півтора літрів рідини, прийнятих за 40 хвилин до проведення аналізу. Воду необхідно приймати до тих пір, поки не виникне позив до сечовипускання. У цей момент слід поінформувати лікаря, який почне процедуру.

Як роблять ТРУЗД передміхурової залози

На датчик невеликого діаметра одягається презерватив. Пристрій вводиться пацієнту ректально на 6 див. Дослідження сім'яних пухирців і передміхурової залози передбачає глибоке дослідження. Проаналізувати стан сечового міхура по завершенні основного аналізу ультразвуковим датчиком допоможе відвідування туалету. Даний орган і простата розглядаються знову, складається протокол і робиться висновок залежно від наявності сечі.

Розшифровка даних дослідження

Після проведення процедури фахівець видасть пацієнту на руки документи з аналізом. Розібратися тут без сторонньої допомоги буде складно. Найчастіше хворому доводиться чекати прийому лікаря. Щоб цього не робити, можна ознайомитися з наведеною нижче інформацією. В ній містяться відомості про те, яким в нормі має бути стан пацієнта.

  • Залоза являє собою симетричний орган трикутної, овальної або напівкруглої форми. Контури залози (особливо задній трикутний) не завжди чітко відокремлені від прямої кишки на поперечній сканограмі.
  • Орган має рівні і чіткі лінії. Ехогенність є дрібнозернистою, структура органів – неоднорідною. Капсула має чітке відокремлення від тканини залози.
  • Розміри простати в довжину 24-40 мм, товщину 15-23 мм, ширину 27-43 мм.
  • Розглядаються гіпоехогенні периуретральные залози і насіннєвий трикутний горбок розміром до 2 мм.
  • Візуалізуються шийка, розглядаються стінки сечового міхура і їх товщина, семявибрасивающіе протоки, парапростатическая клітковина, пряма кишка.

Ціна

Вартість процедури на території Москви може бути різною. Вона залежить від конкретної клініки. При цьому їх ціни в різних місцях залишаються незмінними. В середньому, ціна на послугу коливається в межах від 1200 до 2500 р.

Назва клініки

Ціна, р.

"Медквадрат" на Каширської

2200

"Євро-Мед", Покришкіна

1700

"ПрофМедПомощь", Мінусинська

1290

"Лікувальний центр", Тимура Фрунзе

2650

"Столиця", Льотчика Бабусина

2500

"ЛДЦ Кутузовський"

2020

Відео

ТРУЗД передміхурової залози. Трансректальне УЗД простати в Дельта Клінік

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!