Гропріносин – інструкція по застосуванню для дітей і дорослих

Серед ефективних імуномодуляторів з противірусною активністю лікарі виділяють лікарський препарат Гропріносин (Groprinosin). Зазначений медикамент пригнічує інфекційно-запальні процеси, прогресуючі на тлі зниженого імунітету. Ліки призначають в комплексі, перед його застосуванням потрібно звернутися до лікаря.

Склад Гроприносина

Медикамент має єдину лікарську форму – овальні, двоопуклі таблетки білого кольору, призначені для застосування перорально. Фасують на блістери по 10 шт. На кожній пачці міститься 2, 3 або 5 блістерів, інструкція по застосуванню. Хімічний склад:

Діюча речовина

Додаткові компоненти

інозин пранобекс (500 мг)

стеарат магнію (10 мг)

повідон К25 (45 мг)

картопляний крохмаль (85 мг)

Властивості препарату

Таблетки Гропріносин володіють противірусними та імуностимулюючими властивостями. Лікувальний ефект забезпечує інозин пранобекс. Це діюча речовина блокує розмноження частинок вірусу, знижує його активність і поширення в організмі. Щоб прискорити одужання, лікарський препарат призначають при ураженні шкірного покриву і слизових оболонок Herpes simplex.

Гропріносин характеризується високою біодоступністю при пероральному застосуванні більш 90% всмоктується з травного тракту, проникає в кров. Максимальної концентрації в плазмі досягає через 1 год, період напіврозпаду становить 50 хвилин. Лікувальний ефект відчутний через півгодини після застосування разової дози, зберігається на 6 годин.

Показання до застосування Гроприносина

Лікарський препарат призначають при інфекційно-вірусних процесах різної локалізації, викликаних ослабленим імунітетом. В інструкції по застосуванню представлений список медичних показань:

 • грип, парагрип;
 • респіраторні, аденовірусні і риновирусные інфекції;
 • вітрянка, оперізувальний лишай, спровоковані вірусом Varicella zoster;
 • кір, епідемічний паротит;
 • ураження шкіри і слизових оболонок, спричинені вірусами герпесу 1, 2 типів;
 • папіломи, кондиломи, офтальмогерпес;
 • вірусні інфекції сечостатевої системи (хламідіоз) та дихальних шляхів (вірусний бронхіт) при імунодефіциті;
 • склерозуючий паненцефаліт підгострої форми.

Як приймати Гропріносин

Таблетки призначені для застосування всередину. Разову дозу потрібно випивати після прийому їжі, запивати помірною кількістю рідини. По інструкції, Гропріносин дітям від 3 до 12 років призначають 3-4 рази на добу по 50 мг на 1 кг маси тіла. Дозування для дорослих пацієнтів становить 6-8 таблеток за 3-4 добових прийому. Курс лікування визначають індивідуально (від 5 до 14 днів). Рекомендовані дози відрізняються в залежності від стадії:

 • хронічний перебіг інфекційного процесу: по 5-10 діб з перервами по 8 днів, кілька курсів поспіль;
 • тяжкий перебіг інфекційного процесу (для дорослих і дітей): 100 мг на 1 кг маси тіла на добу, розділивши отриману дозу ліків на 5-6 прийомів;
 • профілактика герпетичної інфекції: по 1 таб. двічі за день протягом 30 діб, після зробити перерву і повторити профілактичний курс.

Особливі вказівки

Лікарський препарат Гропріносин характеризується високою ефективністю при гострому перебігу інфекційно-запального процесу. В інструкції наведено інструкції для пацієнтів:

 1. При тривалому застосуванні противірусного препарату потрібно контролювати показники крові – концентрацію сечової кислоти.
 2. При печінковій недостатності дозу препарату коригують в індивідуальному порядку.
 3. Оскільки ліки викликає сонливість і запаморочення, при проходженні курсу імуностимулятором потрібно відмовитися від керування транспортним засобом, не займатися роботами підвищеної концентрації уваги.
 4. При систематичному перевищенні запропонованих дозувань посилюються побічні ефекти. Необхідно симптоматичне лікування за медичними показаннями.

Гропріносин для дітей

При перебігу інфекційних процесів дихальної та сечовидільної системи маленьким пацієнтам від 3 до 12 років рекомендують імуностимулюючий препарат Гропріносин. Дітям молодшого віку зазначений медикамент не призначають, за показаннями індивідуально підбирають аналоги (відповідно до вікової категорії дитини).

Лікарська взаємодія

Оскільки таблетки Гропріносин призначають у складі комплексної терапії, важливо враховувати лікарська взаємодія діючих компонентів. Відомості з інструкції по застосуванню:

 • пероральний прийом антидепресантів знижує імуностимулюючий ефект досліджуваного ліки;
 • у комплексі з Зидовудином потрібна індивідуальна корекція дози імуностимулятора;
 • обережно призначають препарат одночасно з петльовими діуретиками, інгібіторами ксантиноксидазы.

Побічні дії

Гропріносин добре переноситься організмом. Лікарі не виключають ризик виникнення побічних ефектів, описаних в інструкції:

 • система травлення: запор, діарея, болі в животі (біль у шлунку), нудота, блювота, зниження апетиту;
 • нервова система: запаморочення, нервозність, сонливість, головний біль, спад працездатності, безсоння, швидка втомлюваність;
 • опорно-рухова система: артралгія (біль у суглобах), міалгія (м'язовий біль), загострення подагри;
 • сечовидільна система: поліурія (збільшення об'єму сечі);
 • алергічні реакції: кропив'янка, почервоніння і набряк шкіри, шкірний висип і сильний свербіж;
 • інші: підвищення рівня сечової кислоти в сироватці крові, пошкодження гепатоцитів.

Протипоказання

Курсове застосування Гроприносина не призначають усім пацієнтам за медичними показаннями. Таке фармацевтичне призначення може погіршити стан хворого. Медичні протипоказання:

 • сечокам'яна хвороба;
 • ниркова недостатність;
 • аритмія різного генезу;
 • подагра;
 • гіперчутливість організму до діючих речовин;
 • вагітність, лактація;
 • дитячий вік до 3 років.

Умови продажу та зберігання

Гропріносин є рецептурним препаратом, який продають в аптеці. Згідно інструкції, зберігати ліки потрібно в темному і прохолодному місці при температурі до 25 градусів, недоступному для дітей. Термін придатності – 3 роки. Прострочене ліки утилізувати.

Аналоги Гроприносина

Якщо на початку курсу виникають побічні ефекти, або позитивна динаміка захворювання відсутня через 5-7 днів, імуностимулятор потрібно замінити. Вибираючи аналог Гроприносина, можна зустріти такі медикаменти:

 1. Изопринозин. Це лікарський препарат з ідентичним хімічним складом, рекомендований при інфекційно-вірусних процесах. Курс лікування становить 5-14 днів, дозування визначають індивідуально.
 2. Амізон. Це круглі таблетки білого кольору з энисамия йодидом в хімічному складі. По інструкції, пацієнтові призначають по 1-2 табл. 3-4 рази за добу, дозу корегують індивідуально.

Ціна Гроприносина

Вартість препарату залежить від кількості таблеток в упаковці виробника і вибору аптеки. Ціна Гроприносина стартує від 500 рублів за 20 таблеток, від 1 000 рублів – за 50 штук.

Назви столичних аптек

Ціна таблеток 500 мг, №20, рублів

Інтернет-аптека «Діалог»

495

Юніфарм

500

Аптечна мережа «36,6»

535

Фармапарк

550

ЗдравЗона

550

Трику

635

ЭликсирФарм

645

Доктор Столєтов

650

Евалар

655

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!