Постеризан - інструкція по застосуванню і склад, показання, форма випуску та ціна

Якщо проктолог діагностував геморой, необхідно своєчасно переступити до консервативного лікування. У вільному продажу знаходиться багато медичних препаратів, здатних зняти запалення і набряклість, купірувати больовий синдром, прискорити процес регенерації травмованих тканин. Мазь і свічки від геморою Постеризан відмінно справляються з поставленим завданням, значно продовжують період ремісії внутрішньої або зовнішньої форми зазначеного захворювання. Самолікування виключено, може не забезпечити бажаний лікувальний ефект.

Інструкція по застосуванню Постеризана

Це комбінований препарат для місцевого лікування геморою, анальних тріщин, інших захворювань аноректальної області. Медикамент Проктозан має протизапальні, регенеруючі, імуностимулюючими, протинабрякові, протисвербіжні властивості цілеспрямовано на вогнище патології. Додатково медичний препарат, що формує специфічний, неспецифічний імунітет, при лікуванні забезпечує мінімум побічних явищ, виключає лікарська взаємодія.

Склад і форма випуску

Проктозан випускається у формі мазі та свічок для ректального застосування. Медичний препарат відрізняється стійким запахом фенолу, однорідної консистенції. Однорідний склад бежевого кольору фасується в алюмінієві туби по 25 г, жовті або білі супозиторії – на блістери. Лікувальна дія визначає хімічний склад ліки:

Назва форми випуску

Активні компоненти

Допоміжні речовини

мазь

гідрокортизону ацетат (2,5 мг), суміш стандартизованої культури кишкових паличок (330 млн)

вазелін, ланолін, парафін

ректальні супозиторії

гідрокортизону ацетат, суміш стандартизованої культури кишкових паличок (660 млн)

ацетилцистеїн, динатрію едетат, гидроксистеарат, токоферол, твердий жир, фенол (консервант), макрогол, гліцерин-макрогол

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Мазь і свічки Постеризан, завдяки хімічним складом, швидко знімають запалення, усувають біль і набряк, полегшують процес дефекації, скорочують розміри запалених гемороїдальних вузлів. Принцип дії активних компонентів медичного препарату такий:

 • інактивована кишкова паличка та її продукти життєдіяльності активізують роботу Т-імунних клітин. Тим самим підвищують фагоцитарну активність лейкоцитів, що забезпечують імуностимулюючу властивість Постеризана. При контакті вогнища патології з антигенами клітинних стінок і продуктами метаболізму кишкової палички підвищується місцева резистентність тканин до дії патогенної мікрофлори;
 • гідрокортизон, представляючи гормони кори надниркових залоз, звужує пори ендотелію судин, знижуючи їх проникність, підвищуючи тонус. Таким способом можна прибрати венозний застій крові, підвищений набряк, гіперемію м'яких тканин, печіння, свербіж і болючість заднього проходу.

При комплексній взаємодії активних компонентів Постеризана лікувальну дію відчутно вже після ректального введення першого супозиторію. Згідно інструкції по застосуванню, позитивна динаміка спостерігається у таких напрямках:

 • купірування больового синдрому, запального процесу;
 • формування гуморального імунітету;
 • відновлення проникності, тонусу стінок венозних судин;
 • регенерація травмованих тканин;
 • виняток приєднання вторинної інфекції;
 • зменшення ексудації судин при запаленні;
 • продовження періоду ремісії при хронічному захворюванні.

Показання до застосування

Згідно з детальною інструкцією по застосуванню, медичний препарат Постеризан рекомендований при рецидивуючому геморої. Інші показання представлені таким списком:

 • анальні тріщини;
 • періанальний дерматит;
 • анопапиллит;
 • анальний, генітальний свербіж;
 • екзема заднього проходу;
 • запальні процеси прямої кишки;
 • реабілітаційний період після операції на аноректальної області.

Спосіб застосування і дозування

Медичний препарат призначений для місцевого застосування, активні компоненти діють цілеспрямовано на проблемну зону, мають локальний вплив, зміцнюють специфічний, неспецифічний імунітет. Лікуватися потрібно тільки за рекомендацією проктолога, інструкція по застосуванню призначена тільки для ознайомлення. Медикамент належить використовувати повним курсом протягом 10-14 днів без перерви.

Свічки

Зазначене ліки не випускається у формі таблеток і суспензії для прийому всередину, передбачено тільки ректальне використання свічок. Введення Постеризана можливо лише при дотриманні правил особистої гігієни (необхідно підмиватися після дефекації). Свічки належить вводити в пряму кишку вранці і ввечері протягом 7-10 днів без перерви.

Мазь

Лікувальний склад формі бежевою мазі зі специфічним запахом фенолу теж потрібно вводити ректально за допомогою спеціального аплікатора, додатково змащувати не тільки запалені слизові оболонки і болючий вузол, але й м'які тканини заднього проходу. Рекомендований курс консервативного лікування – від двох до кількох тижнів, не роблячи перерву.

Особливі вказівки

Медичний препарат рекомендований до застосування повним курсом, пропускати введення Постеризана в пряму кишку вкрай небажано. Обидві форми випуску не впливає на психомоторні функції організму, не знижують концентрацію уваги. Під час лікування керувати транспортними засобами, займатися інтелектуальною діяльністю, керувати силовими механізмами і машинами.

Постеризан при вагітності

Застосування лікарського препарату при виношуванні плоду, грудному вигодовуванні не заборонено. Клінічні дослідження виключають проникнення активних компонентів через плацентарний бар'єр при прогресуючої вагітності. До того ж, діючі речовини Постеризана не виділяються з грудним молоком, тому абсолютно не шкодять здоров'ю немовляти.

У дитячому віці

Маленькі діти теж можуть успішно лікуватися таким способом, але тільки під суворим лікарським контролем. Добові дози, тривалість консервативної терапії, спосіб застосування Постеризана визначається в індивідуальному порядку, повністю залежить від форми, стадії патологічного процесу. Позитивна динаміка у маленьких пацієнтів забезпечена.

Лікарська взаємодія

У комплексі свічок, мазі Постеризана та інших медикаментів, що належать до фармакологічної групи глюкокортикоїдів, спостерігається посилення лікувального ефекту або надмірний прояв побічних ефектів, не виключені випадки передозування. Тому поєднувати такі фармакологічні групи в одній схемі консервативної терапії вкрай небажано.

Побічні дії і передозування

Використання Постеризана ректально може спровокувати побічні ефекти, серед яких місцеві алергічні реакції. Такі аномалії носять тимчасовий характер, зникають відразу після скасування зазначеного медикаменту. У разі передозування, за посилення побічних ефектів належить проводити симптоматичне лікування строго за медичними показаннями.

Протипоказання

Цей лікарський препарат заборонено використовувати при підвищеній чутливості організму пацієнта до фенолу та інших діючих речовин у хімічному складі Постеризана. В такому випадку бажано використовувати аналог з більш м'якими фармакологічними властивостями. Вказані випадки в медичній практиці поодинокі, зустрічаються рідко.

Умови продажу та зберігання

Медикамент продається в аптеці, відпускається без рецепта. Зберігати мазь і ректальні супозиторії потрібно в сухому, прохолодному місці, не використовувати простроченими.

Аналоги

Цей лікарський препарат підходить далеко не всім пацієнтам з проблемою геморою. Якщо в конкретній клінічній картині виникли побічні явища, або зазначене ліки не діють, ось гідна заміна:

 1. Мазь Постеризан Форте. Вводити ректально, курс – 2-3 тижні.
 2. Свічки Постеризан Форте. Призначені для ректального введення курсом 7 днів.

Ціна Постеризан

Свічки і мазь можна купити в аптеці або замовити через інтернет. В останньому випадку покупка обходиться дешевше, але доведеться почекати доставку або забирати лікарський препарат самостійно. Ціни по Москві представлені нижче разом з назвами столичних аптек:

Назва аптеки

Ціна, рублів

ЗдравЗона

397

ЭликсирФарм

520

ЕвроФарм

540

Ріглі

420

Самсон-Фарма"

490

Відгуки

Марина, 31 рікЛікувала цим медичним препаратом анальні тріщини, які останнім часом сильно кровоточили, зудели і хворіли. Пройшла повний курс з 10 процедур. Вставляла по одному супозиторію в задній прохід перед сном і більше не вставала до ранку. Гострий біль при походах в туалет пройшла вже на третю добу, але важливо пройти запропонований курс до кінця.
Ірина, 35 роківУ мене з'явився геморой тільки після пологів, причому сильно турбував вдень і вночі, не давав спокійно ходити в туалет. Біль стала зовсім нестерпною, причому прогресувала навіть у спокійному стані. Проктолог прописав ці свічки, пройшла курс з 14 процедур. Вводила супозиторії вранці і ввечері, вже на 4 день забула про неприємні симптоми.
Ганна, 28 роківУ мене від цих ректальних свічок ще більше задній прохід почав свербіти і свербіти, проблема зі здоров'ям тільки посилилася. Довелося терміново ввести заміну, тому проктолог прописав препарат Реліф. Ось таким медичним призначенням я більше задоволена, оскільки без побічних явищ вдалося повністю вилікувати геморой. Використовувала теж свічки.
Вікторія, 34 рокиУ мене свербіж анального отвору з'являється, як одна з алергічних реакцій. Стан неприємне: крім дискомфорту турбує печіння, яке не завжди пов'язане з походами в туалет. Щоб нормалізувати стан, приймаю атигистамины і мажу область ануса маззю. Такий підхід до проблеми відмінно допомагає.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!