Беклазон Еко легке дихання

При бронхіальній астмі будь-якого ступеня тяжкості можуть призначатися глюкокортикостероїди, призначені для місцевого застосування. Ці препарати знімають запалення і сенсибілізацію бронхів, запобігають розвиток нападів, знижують частоту використання бронходилататоров. Лікарський засіб Беклазон при регулярному систематичному застосуванні полегшує дихання.

Інструкція по застосуванню Беклазона

Лікарський засіб Беклазон Еко відноситься до фармакологічної групи глюкокортикостероїдів, вироблених на основі стероїдних гормонів, що продукуються корою наднирників. Засіб має протизапальну, протиалергічну дію, призначений для місцевого або інтраназального застосування. Призначається в рамках базисної терапії бронхіальної астми всіх форм, для профілактики або лікування алергічних сезонних і цілорічних ринітів.

Склад і форма випуску

Беклазон Еко випускається у формі аерозолю для інгаляцій дозованого. Алюмінієвий балончик під тиском з вмістом без кольору і запаху оснащений випускним клапаном-дозатором. Перед застосуванням балон необхідно перевірити на предмет відсутності зовнішніх ушкоджень. Вміст при розпиленні залишає безбарвна пляма на склі. У кожному балончику міститься 200 доз препарату. Існує різновид Беклазон Легке дихання, її відмінність в спеціальному інгаляторі, активируемом вдихом, що значно полегшує використання. Склад лікарського засобу:

Компонент складу

Зміст

Дипропіонат беклометазона

50 мкг/100 мкг/250 мкг

Гидрофторалкан

75,86 /74,79 мг/71,75 мг

Етанол

2,09 мг/3,11 мг/6 мг

Фармакологічна дія

Беклазон Еко має протиалергічну та протизапальну дію. Його активна діюча речовина гальмує вивільнення медіаторів запалення, пригнічує синтез простагландинів, зменшує вироблення арахідонової кислоти, активізує синтез липомодулина, покращує мукоциліарний транспорт. Під його впливом кількість опасистих клітин слизових оболонок бронхів зменшується, за рахунок чого знижується:

 • набряк епітеліальних тканин;
 • секреція слизу;
 • гіперреактивність бронхів;
 • продукція лімфокінів;
 • інтенсивність процесів грануляції та інфільтрації.

Використання кошти на регулярній основі сприяє відновленню чутливості хворого до бронходилататорам, завдяки чому можна знизити їх дозування та частоту застосування. Минералокортикоидного дії дипропіонат беклометазона не надає, основний терапевтичний ефект досягається за рахунок розслаблення гладком'язових тканини бронхів, зменшення гіперреактивності бронхіального дерева. Интраназальное застосування (методом вприскування через ніс) знімає набряклість і гіперемію носової порожнини.

Близько 60% дози препарату при інгаляційному введенні засвоюється в нижніх дихальних шляхах, інша частина осідає у ротовій порожнині і глотці, частково проковтується. В легких беклометазона дипропіонат метаболізується до активного метаболіту, близько 35% легеневої фракції абсорбується системно. Зв'язування з білками плазми досягає 87%, максимальна концентрація реєструється через 30 хвилин після інгаляції. Частина дози, що потрапляє в шлунково-кишковий тракт при ненавмисному проковтуванні інактивується печінкою.

Показання до застосування

Препарат використовується в рамках щоденного лікування бронхіальної астми, в тому числі при гормонозависимой формі важкого перебігу у дітей і дорослих і при відсутності терапевтичного ефекту при застосуванні бронходилататоров або кромогликата натрію. Додатково ліки застосовується при профілактиці і лікуванні вазомоторного і алергічного риніту, сінної лихоманки. У комбінації з антибактеріальними засобами призначається місцево в якості додаткового засоби місцевого лікування інфекційних запалень шкіри або середнього вуха.

Спосіб застосування і дозування

Аерозоль Беклазон призначений для інгаляційного введення, добова доза підбирається індивідуально, відповідно до клінічної картини захворювання і розбивається на 3-5 прийомів. Початкова доза залежить від ступеня тяжкості астми, протягом терапії може збільшуватися або знижуватися для досягнення клінічного ефекту. Дітям від 6 до 12 років рекомендується до 400 мкг/добу, дорослим і дітям старше 12 років:

 • 200-600 мкг/добу при легкому перебігу;
 • 600-1000 мкг/добу при астмі середньої тяжкості;
 • 1000-2000 мкг/добу при астмі тяжкого перебігу.

Дозування коригується для хворих літнього віку, пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю. При пропуску прийому наступна доза приймається в належний час. Введення може здійснюватись з використанням функціонального оптимізатора або без нього (додається в комплекті), рекомендовану дозу допомагає дотримуватися спеціальний клапан-дозатор, при натисканні на який випускається 1 доза препарату. Препарат з вмістом 250 мкг активної речовини в 1 дозі не повинен використовуватися в педіатрії.

Особливі вказівки

Засіб не призначений для купірування гострих нападів астми або використання при тяжких нападах, які потребують інтенсивної терапії. Досягнення необхідного лікувального ефекту можливе при строгому дотриманні дозування і регулярність використання. При переході з перорального способу застосування глюкокортикостероїдів на інгаляційне слід уважно відстежувати зміни стану, особливо пацієнтам з недостатністю функції надниркових залоз.

При існуванні високої ймовірності розвитку бронхоспазму за 10-15 хвилин до застосування Беклазона проводиться інгаляція бронходилататора, наприклад Сальбутамолу. У разі розвитку грибкової інфекції порожнини рота (кандидозу) проводиться місцева антимикотическая терапія, потрібно тимчасове припинення застосування беклометазона. Інфекційно-запальні захворювання носоглотки не є протипоказанням до застосування препарату.

Лікарська взаємодія

Одночасне використання Беклазона з іншими глюкокортикостероїдами місцевої або системної дії може посилювати пригнічення функції кори надниркових залоз. Інгаляційне введення бета-адреностимуляторів, безпосередньо передує інгаляції беклометазона може посилити терапевтичний ефект, що має враховуватися при доборі комплексних схем лікування і дозувань.

Побічні дії

В період лікування можуть виникати побічні ефекти з боку дихальної системи, а також негативні системні відповіді і місцеві алергічні реакції. Відміна препарату та підбір іншого засобу потрібно при розвитку на тлі терапії:

 • парадоксального бронхоспазму;
 • еозинофільної пневмонії;
 • кашлю, охриплості голосу, подразнення горла;
 • набряку обличчя, губ, гортані;
 • перфорації носової перегородки;
 • екземи;
 • кропив'янки;
 • свербежу;
 • кандидозу ротової порожнини;
 • глаукоми;
 • катаракти;
 • остеопорозу;
 • дисфункції кори надниркових залоз;
 • затримки росту у дітей.

Передозування

Основним симптомом передозування є тимчасове пригнічення функції кори надниркових залоз. Екстрена терапія в цьому випадку не потрібно, оскільки нормалізація функціонування залоз відбувається самостійно протягом декількох діб (контролюється методом виміру рівня кортизолу в плазмі). При регулярному придушенні природного синтезу гормонів потрібне проведення моніторингу резервної функції, терапію препаратом продовжують в дозах, достатніх для підтримки лікувального ефекту.

Протипоказання

При ряді станів і захворювань інгаляційне і интраназальное введення препарату протипоказане. До них відноситься індивідуальна гіперчутливість до основного або допоміжних компонентів препарату:

 • кандидомікоз ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів;
 • туберкульоз;
 • перший триместр вагітності;
 • важкі напади бронхіальної астми.

Умови продажу та зберігання

При покупці препарату фармацевт може вимагати пред'явити лікарське призначення. Зберігати засіб необхідно при температурі до 30°С, не заморожуючи і не піддаючи впливу сонячних променів. Берегти від дітей. Термін зберігання становить 3 роки з дати, зазначеної на упаковці.

Аналоги Беклазона

При відсутності терапевтичного ефекту, виявлення індивідуальної непереносимості компонентів або інших побічних ефектів використання коштів, лікар може рекомендувати наступні препарати заміни:

 • Беклоспир – структурний аналог на основі беклометазона у формі аерозолю, який призначається в аналогічній дозі.
 • Беклат – засіб для інгаляційного застосування, призначене для базисного лікування бронхіальної астми всіх форм перебігу.
 • Кленил – глюкокортикостероїд місцевої дії з аналогічним терапевтичним ефектом та механізмом дії.

Ціна Беклазона

Придбати препарат можна в аптеці, попередньо уточнивши наявність і ціну на відповідному інтернет-ресурсі. При оформленні покупки може знадобитися рецепт лікаря. Діапазон цін в московських аптеках на всі форми випуску представлений в таблиці нижче:

Форма випуску Беклазона

Діапазон цін в рублях

Аерозоль 50 мкг 200 доз

174-165

Аерозоль 100 мкг 200 доз

318-625

Аерозоль 250 мкг 200 доз

725-1037

Відгуки

Марина, 26 роківАстму мені поставили 4 роки тому. Спочатку приймала багато ліків, але Беклазон аерозоль при регулярному використанні допоміг відмовитися від деяких препаратів. Дозування підбирали з лікарем поступово, на початку робила по 4 інгаляції по 250 мкг через день, зараз вдається обмежитися двома. Нападів у мене не було вже півтора роки.
Євген, 39 роківЛіки Беклазон Легке дихання я почав використовувати 2 роки тому. Астма у мене важка, тому дозування високі – за 1200-1600 мкг за добу в 5-6 прийомів. Кількість гострих нападів помітно знизилася, при спробі перейти на більш дешевий аналог відчув погіршення, повернулася задишка, тому застосування аерозолю відновив.
Ольга, 24 рокиБеклазон допомагав мені погано. Довго підбирали дозування, починали з 4 доз по 200 мкг, потім знизили, але справа дійшла до бронхоспазму, тому збільшили до 5 інгаляцій. Ковпачок-протектор допомагає дозування дотримуватися чітко, тому помилитися я не могла, брала строго за схемою, але задишка прогресувала, ставало гірше. Лікар замінив препарат.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!