Бактистатин - інструкція із застосування, показання, дозування для дітей і дорослих, аналоги і ціна

Препарат є біологічно активною добавкою. У ньому є ентеросорбент, активні метаболіти Bacillus subtilis. Він посилює імунітет, виводить шкідливі речовини з організму, очищає кишечник і нормалізує його эндоэкологию, сприяє відновленню мікрофлори. Препарат не являє собою лікарський засіб, але перед тим, як почати його вживання, рекомендується проконсультуватися з фахівцем.

Інструкція по застосуванню Бактистатина

Дорослі повинні приймати капсули препарату під час їжі, не більше 2 штук до трьох разів на добу. Для дітей віком до шести років дозування: 1 капсула 2 рази на добу. Тривалість курсу залишається індивідуальної, враховуючи стан людини. Якщо мова йде про простий підтримки мікрофлори, то курс не триватиме більше тижня. Це дозволить організму отримати необхідну підтримку в разі значних фізичних і нервових навантажень, а ще зміцнить знесилений від зими або застуди імунітет, допоможе при переході на іншу дієту.

Якщо препарат приймається як засіб для очищення шлунково-кишкового тракту і відновлення мікрофлори, курс прийому може тривати до двох тижнів. Він буде доречний у разі отруєння, алергічних проблем, захворювань шкіри, а також при диспепсії і необхідності особливої дієти. Для повної нормалізації мікробіоценозу буде потрібно прийом препарату протягом 25 діб. Подібний курс рекомендується при сильних отруєннях, гіперхолестеринемії, кишкових інфекціях, дисбактеріозі, тривалому прийомі антибіотиків.

Склад і форма випуску

Ліки випускається в капсулах по 0,5 р. У блістері – 10 штук. У кожній капсулі міститься: 200 мг стерилізованої безклітинній культуральної рідини Bacillus subtilis, алюмосилікат цеоліт (195 мг), гідролізат соєвого борошна (100 мг), аеросил (стеарат кальцію) (5 мг).

Компонент

Опис

Біомаса мікроорганізмів Bacillus Subtilis

Володіє підвищеною біологічною активністю, пригнічує умовно-патогенні і патогенні мікроорганізми.

Цеоліт

Є абсорбентом, сприяє детоксикації, стимулює моторну функцію товстого кишечнику, не взаємодіє з вітамінами, білками, амінокислотами. Активні речовини алюмосилікату цеоліту добре впливають на репродуктивну функцію, підвищують імунітет і допомагають роботі печінки. Приводять у норму перистальтику кишечника, зменшують спазми, інтоксикацію.

Гідролізат соєвого борошна

Приводить в норму мікрофлору кишечника.

Фармакологічні властивості

Діючі речовини, що входять до складу капсул Бактистатина, мають здатність доповнювати і посилювати дію один одного. У висушеної культуральної рідини Bacillus subtilis є речовини з властивостями пробіотиків, такі як лізоцим, бактеріоцини і каталази. Завдяки наявності активних ферментів і амінокислот, метаболіти мають високу медико-біологічною ефективністю. В культуральної рідини відбувається синтез і накопичення бактерій Bacillus subtillis, чим обумовлений бактерицидний і бактеріостатичний ефект препарату.

Препарат підвищує імунітет, оскільки метаболіти призводять до підвищення рівня інтерферону в організмі. Цеоліти, що містяться в капсулах, що є природним мінералом, що мають сорбційне, молекулярно-ситові, іонообмінне і каталітичну властивість. Препарат сприятливо впливає на роботу печінки і репродуктивних органів, покращує процес обміну речовин, сприяє посиленню імунітету і опірності стресу. Всі ці особливості дозволяють цеолитам приводити в норму моторно-евакуаторної функції кишечника.

Вироблена цеолітами абсорбція не стосується вітамінів, білків і амінокислот, а гідролізат соєвого борошна сприяє тому, що корисна мікрофлора відновлюється швидше. Загальна терапевтична дія капсул Бактистатина характеризується тривалістю завдяки тому, що экскорпоральное депо допускає повільне всмоктування препарату, яке розтягується не менш ніж на 24 години.

Показання до застосування

Лікар призначає препарат для нормалізації мікрофлори кишечника (в тому числі після курсу антибіотиків), при захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, дисбактеріоз (дисбіоз), після кишкових інфекцій. БАД підходить при наступних захворюваннях:

 • синдром роздратованого кишечника;
 • гастрит, хронічний панкреатит, гастродуоденіт;
 • кишкові інфекції;
 • диспепсія (печія, здуття, нудота, діарея);
 • гіперхолестеринемія;
 • алергія (свербіж, кропив'янка), мікози, екзема, атопічний дерматит;
 • отруєння (від алкоголю, харчове), препарат виводить шлаки, токсини, алергени, чужорідні речовини;
 • дисбактеріоз, викликаний променевою і хіміотерапією, радіотерапією.

Спосіб застосування і дозування

Капсули приймають перорально, разом з прийомом їжі. Тривалість: від 2 до 4 тижнів, залежно від діагнозу. При отруєннях Бактистатин пити не більше 3-х днів по 2 капсули препарату 3 рази за добу. Стандартна дозування:

 • Дорослі: 1-2 капсули 2 рази за добу.
 • Діти: 1 капсула за добу.

Особливі вказівки

БАД не є ліками, але рекомендовано проконсультуватися з лікарем, перш ніж почати курс прийому капсул.

Бактистатин при вагітності

Під час вагітності та в період годування груддю БАД можна вживати тільки після консультації з лікарем-терапевтом або гінекологом.

Бактистатин для дітей

Згідно інструкції, дітям до 6 років не слід приймати препарат. Дітям постарше можна пити капсули добавки, тривалість: 1 місяць у стандартній дозі. Якщо у дитини розлади кишечника або харчове отруєння, то курс триватиме лише тиждень з дозуванням: 1 капсула 3 рази за добу разом з їжею. Не можна займатися самолікуванням, перед тим, як купувати препарат, проконсультуйтеся з педіатром.

Лікарська взаємодія

Препарат допустимо пити на тлі прийому інших ліків, навіть якщо це антибіотики. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не встановлено.

Бактистатин і алкоголь

БАД приймають для лікування алкогольних отруєнь.

Побічні дії і протипоказання

Препарат добре переноситься, але можливі побічні ефекти. На лексредство буває алергія, якщо організм людини зреагує на який-небудь інгредієнт капсул. В препараті є лактоза, з цієї причини він не рекомендується хворим із вродженою галактоземією або синдромом мальабсорбції глюкози. Є і ряд протипоказань:

 • Вагітність та годування груддю
 • Вік до 6 років
 • Підвищена чутливість до компонентів добавки.

Умови продажу та зберігання

Препарат зберігають у сухому місці при температурі не вище 25 градусів. Бактистатин рекомендовано зберігати не довше 2,5 років.

Аналоги

БАД не має аналогів з однаковим хімічним складом. Є препарати, які виступають замінниками, але компоненти розрізняються. В списку аналогів:

 • Лактофільтрум. Ентеросорбент, сприяє регуляції мікрофлори, зміцнює імунітет, виводить токсини.
 • Лінекс. Капсули з молочнокислими бактеріями, препарат нормалізує кишкову мікрофлору.
 • Бактисубтил. Препарат біологічного походження проти діареї.
 • Хілак Форте Краплі. Містить в складі субстрат продуктів метаболізму, що приводить в норму кишкову мікрофлору.
 • Біфідумбактерин. Препарат містить мікробну масу в сухому вигляді, з живими біфідобактеріями. Застосовується для лікування і профілактики дисбактеріозу.
 • Аципол. Засіб, у складі якого лактобактерії та кефірні грибки, підходить для позбавлення від дисбактеріозу.
 • Білий вугілля. Препарат складається з діоксиду кремнію і мікрокристалічної целюлози, сорбент сприяє виведенню токсинів з організму.

Ціна Бакстистатина

Препарат Бактистатин частий товар, тому його можна купити в кожній аптеці. Ціна залежить від кількості капсул, від націнок торгового закладу. В середньому вартість 20 капсул – 250 рублів. Дешевше буде купувати 60 штук – близько 680 рублів.

Бактистатин

Ціна, руб.

500 мг, 20 капсул

250-400

500 мг, 60 капсул

700-900

Відгуки

Ольга, 40 роківЯ довго страждала від дисбактеріозу, то здуття, то метеоризм. Подруга мені порадила капсули Бактистатин. Спочатку ставилася скептично, оскільки це навіть не ліки, а добавка. Пропила курс, і про розладах я більше не пригадую. Можна підібрати аналог Бактистатина, якщо є чутливість до компонентів добавки. Їх багато на ринку.
Зоя, 35 роківКупили добавку для дочки, лікар порадив доповнити нею курс лікування гастриту. Дитина стала краще себе почувати, зникли болі. БАД знижує інтоксикацію, яка виникає після прийому різних препаратів. Добавка ще підвищує стійкість до психоемоційних навантажень, що важливо, оскільки дитина сильно переживав через хворобу.
Лілія, 25 роківДобавка, яка складається з пребіотика, пробіотика і сорбенту, врятувала мене. Після поїздки в Таїланд порушилося травлення, шлунок не переніс переходу на гостру їжу. Капсули Бактистатин порадив знайомий терапевт, адже препарат виводить токсини і відновлює мікрофлору кишечника. Універсальна паличка-виручалочка.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!