Кальцемін - інструкція із застосування, дозування для дітей і дорослих, побічні ефекти, аналоги і ціна

Лікарський засіб Кальцемін використовується дітьми і дорослими при нестачі кальцію і для її профілактики. Вітамінний препарат відрізняється комплексним складом, може застосовуватися в якості біологічно активної добавки до їжі. З інструкції по застосуванню препарату можна дізнатися про показання для призначення, корисних властивостях, способі прийому та дозування.

Таблетки Кальцемін

Ослаблений хворобою або неповноцінним харчуванням організм часто потребує додатковому обсязі вітамінів, інших корисних речовин, в число яких входить кальцій. Недолік мікроелементу призводить до тяжких наслідків для організму, наприклад, зменшення міцності кісткової тканини. Щоб позбавити пацієнтів від проблем, лікарі радять проходити курси прийому препарату Кальцемін.

Склад

Таблетки мають двовипуклу, овальну форму, ризику з одного боку, колір – білий. Вони фасуються у флакони по 30/60/120 штук.

Склад

Кількість

Кальцій (кальцію карбонату, кальцію цитрату тетрагидрата)

250 мг

Холекальциферол (вітамін Д3)

50 МО

Оксид цинку

2 мг

Оксид міді

500 мкг

Сульфат марганцю

500 мкг

Натрію борат декагидрат

50 мкг

Допоміжні речовини:

Полісахарид сої

10 мг

Натрію лаурилсульфат

5 мг

Кремнію діоксид колоїдний

3.9 мг

Кроскармелоза натрію

28 мг

Целюлоза мікрокристалічна

199.45 мг

Стеаринова кислота

35 мг

Магнію стеарат

10 мг

Склад оболонки

Гіпромелоза

11.71 мг

Триацетин

2.53 мг

Масло мінеральне

1.27 мг

Натрію лаурилсульфат

4 мкг

Титану діоксид

7.03 мг

Магнію силікат

5 мг

Фармакологічна дія

Медикамент надає комплексну оздоровчу дію на організм за рахунок речовин, що містяться:

 1. Вітамін Д3 та остеотропные мінеральні речовини регулюють обмінні процеси кальцію, зберігаючи міцність і структуру кісток.
 2. Кальцію цитрат підвищує засвоюваність кальцію, знижує ризик залізодефіцитної анемії.
 3. Цинк стимулює синтез статевих гормонів у залозах, що призводить до збереження молодості кісткової тканини.
 4. Мідь задіяна в синтезі еластину, колагену, які є важливою складовою сполучної та кісткової тканини.
 5. Бор інгібує паратиреоидный гормон, що підвищує всмоктуваність кальцію, сприяє усуненню дефіциту вітаміну Д3, допомагає уникнути остеопорозу.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Всмоктування міститься в препараті кальцію відбувається в шлунково-кишковому тракті завдяки ферменту слизової кишечника – кальбиндину. Виводиться мікроелемент з організму з сечею, частково з калом. Вітамін Д добре абсорбується в кишечнику і швидко доставляється в кістки, жирову тканину, надниркова залоза, серцевий м'яз, поступово перетворюється в неактивні метаболіти. При елімінації з жовчю частково він повторно всмоктується. Цинк виводиться через кишечник, нирки (10%). Мідь і бор абсорбуються з кишечнику. Мідь виводиться з жовчю, бор – нирками.

Показання до застосування

Основним споживачем медикаменту виступають особи, які потребують компенсації нестачі кальцію і мікроелементів (часто це діти та підлітки). Інші показання для призначення:

 1. Препарат використовується для комплексної терапії остеопорозу різного походження.
 2. Вагітним, годуючим жінкам – для усунення недоліку кальцію.
 3. В якості базисного препарату у ході терапії антиресорбентами, стимуляторами формування кісток.
 4. Для зменшення ризику переломів кісток.

Як приймати Кальцемін

Дорослим і дітям після 12 років призначається по одній таблетці два рази на день, приймається в ході прийому їжі. При необхідності під час вагітності медикамент можна приймати після 20-го тижня і далі до закінчення періоду грудного вигодовування по одній таблетці два рази на день. Тривалість прийому препарату при лікуванні остеопорозу у дорослих – три місяці. Профілактика остеопорозу вимагає курсу в один місяць. При нестачі кальцію в дорослих, дітей – два-три місяці. Повторення курсу можливе з місячним інтервалом.

Особливі вказівки

При прийомі препарату потрібно враховувати ряд обставин, що допоможе зробити ефективність лікування максимальною:

 1. Не можна перевищувати рекомендовані дози, які потрібно розраховувати з урахуванням кальцію, вітаміну Д, що надходять з їжею.
 2. При наявності таких факторів, як одночасний прийом блокаторів кальцієвих каналів, серцевих глікозидів, необхідно здійснювати контроль стану нирок через аналіз сироватки крові на креатину.
 3. Пацієнтам середньої або слабкої нирковою недостатністю рекомендується періодично вимірювати рівень фосфатів, креатину і кальцію в крові, сечі (кальцій, фосфор).
 4. З обережністю застосовують у нерухомих пацієнтів у зв'язку з ризиком гиперкальцемии.
 5. Засіб не впливає на концентрацію уваги, тому може застосовуватися при водінні автотранспорту.

При вагітності

Під час вагітності та годування груддю молоком медикамент застосовується з обережністю, під наглядом лікаря. Рекомендовані дози вважаються безпечними, але хронічна передозування буде загрожувати плоду або новонародженому ускладненнями. Гіперкальціємія у вагітної жінки призводить до патології дитини:

 • пригнічення паратиреоїдного гормону;
 • гіпокальціємії;
 • тетанії;
 • епілептичних нападів;
 • синдрому аортального стенозу;
 • ретинопатії;
 • затримці психічного розвитку;
 • порушення росту;
 • розвитку гіперкальціємії.

Кальцемін для дітей

Препарат не використовується дітьми віком до 12 років. Таке обмеження пов'язане з тим, що застосування кальцію з вітаміном Д3 у наведених дозах може неправильно впливати на ріст, розвиток кісткової системи та опорно-рухового апарату дитини. Зате в період інтенсивного росту підлітків вживання таблеток допоможе збалансувати стан організму.

Лікарська взаємодія

Вітаміни Кальцемін не рекомендується приймати разом з антагоністами кальцію, тому що це призводить до втрати ефективності кошти. Інші лікарські взаємодії:

 • препарат знижує абсорбцію глюкокортикоїдів – бажано витримати 2-6 годин між прийомами цих коштів;
 • левотироксин приймається за 4 години до прийому кальцію, фосфати, бісфосфонати, фториди – за півгодини, а краще в інший день;
 • тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію з сечею, слід регулярно перевіряти рівень у сироватці крові;
 • препарат підвищує ризик летальної аритмії серцевих глікозидів (Дигоксину) і знижує ефективність блокаторів кальцієвих канальців (Верапамілу) при миготливій аритмії;
 • іонообмінні смоли (Холестирамін), проносні, Орлістат, Карбамазепін, Фенітоїн, барбітурати знижують абсорбцію вітаміну Д і вираженість його ефекту.

Побічні дії

Приймають медикамент рідко відзначають побічні ефекти. Основними є помірна нудота, алергічні реакції та інші:

 • шлунково-кишкові болі, диспепсія, запор, метеоризм, блювання;
 • анафілактичні реакції, шок, синдром астми, висип;
 • зниження апетиту, гранулематоз, діарея, спрага, запаморочення;
 • кропив'янка, набряк, почервоніння шкіри, свербіж, некардіогенний набряк легенів;
 • гіперкальціємія, гіперкальціурія, гіпервітаміноз Д.

Передозування

Лікарі рідко відзначають передозування медикаментом. Частіше це пов'язано з навмисним вживанням великої кількості таблеток. Для усунення ознак рекомендовано промити шлунок, спожити велику кількість рідини та дотримуватись дієти з низьким вмістом кальцію. При прийомі дози 2500 мг кальцію і 4000 МО вітаміну Д/добу може спостерігатися токсичність, кальциноз.

Протипоказання

Препарат Кальцемін протипоказаний при підвищеній чутливості пацієнтів до будь-якого компонента складу або алергії на нього. Іншими протипоказаннями є:

 • гіперкальціємія або стани, що призводять до неї;
 • саркоїдоз;
 • цукровий діабет;
 • злоякісні пухлини з метастазами, первинний гіпотиреоз;
 • важкий перебіг гіперкальціурії, поліурії;
 • порушення функції нирок;
 • нефролітіаз;
 • камені в нирках;
 • гіпервітаміноз Д.

Умови продажу та зберігання

Препарат відпускається без рецепта, зберігається в сухому недоступному для дітей місці при температурі 15-30 градусів. Термін придатності дорівнює трьом рокам.

Аналоги

Серед доступних аналогів Кальцемина виділяють комплексні біологічні добавки з кальцієм. Інших замінників препарату немає, тому що вони не можуть забезпечити належний терапевтичний ефект. Аналогами медикаменту є:

 • Кальцеос – жувальні таблетки з лимонним смаком;
 • Кальцій-Д3-Нікомед – самий популярний препарат кальцію, підходить для всіх віків;
 • Кальціум-Д – пероральна суспензія, відповідна грудним дітям і дорослим.

Чим відрізняється Кальцемін від Кальцемін Адванс

Обидва препарати випускаються одним виробником, мають схожий склад, але в Кальцемине Адванс присутній магній. Іншою відмінністю є концентрація кальцію та вітаміну Д3 – в Адванс 500 мг кальцію) і 200 МО вітаміну Д3 проти 250 мг і 50 МО. Кальцемін Адванс застосовується з 12 років (звичайний препарат – з п'яти років), призначається вагітним з обережністю.

Ціна

Вартість препарату залежить від націнки та умов закупівлі аптеки. Виробник медикаменту один – німецька фірма Байєр Фарма. В таблиці вказані орієнтовні ціни на лікарський засіб в аптеках Москви і Санкт-Петербурга:

Ціна, в рублях за пачку

Кількість таблеток в упаковці, шт

Мінімальна

Середня

Максимальна

30

354

378

390

60

505

536

580

120

820

870

920

Відгуки

Анастасія, 28 роківПід час другої вагітності у мене був явний недолік кальцію. Довелося купити спеціальний вітамінний комплекс з кальцієм і вітаміном Д3 – Кальцемін. Пила його згідно інструкції, помітила поліпшення – зуби не руйнувалися за час виношування плоду, волосся не випадало. Плюс сам дитина народилася здоровою і без відхилень.
Марина, 42 рокиЯ активно давала Кальцемін дітям в період їх зростання – знала, що кістки можуть рости з відставанням від усього тіла, тому заздалегідь подбала про проблему. Перехідний вік пройшов успішно – жоден з моїх трьох дітей не скаржився на здоров'я, всі виросли сильними і без відхилень. І онукам буду радити приймати вітаміни – це важливо.
Олександр, 59 роківЗ віком я став помічати, що кістки стають крихкими. Спочатку сів на дієту, багату кальцієм, але це слабо допомагало. Тоді я вирішив приймати спеціальні комплекси. Вибір припав на Кальцемін – препарат недорогий, проводиться в Німеччині, вселяє довіру. Це відмінна профілактика остеопорозу. П'ємо його з дружиною разом, задоволені результатом.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!