9 корисних властивостей кокосового масла для краси і здоров'я

Продукт застосовується в косметології, кулінарії, для оздоровлення та схуднення. Особливо цінується масло кокоса холодного (першого) віджиму. У ньому зберігаються всі корисні речовини, які містить м'якоть горіха, – жирні кислоти, фосфор, вітаміни A і E, кальцій, аскорбінова кислота.

Натуральне зволоження шкіри

Масло кокоса збагачене лауринової кислоти (50%), що надає протимікробну, пом'якшувальну і зволожуючу дію, лінолевої кислотою, яка корисна при схильності до акне.

Засіб можна використовувати замість крему для зволоження шкіри, наносити перед сном по масажних лініях.

Користь кокосового масла для сухої і проблемної шкіри:

  • усуває лущення і роздратування;
  • знижує інтенсивність пігментації;
  • видаляє стійкий макіяж;
  • захищає від ультрафіолетових променів;
  • зменшує зморшки;
  • глибоко живить шкіру.

На основі кокосового масла готують маски, які доповнюють:

  • натуральним йогуртом;
  • лимонним соком;
  • куркумою;
  • морською сіллю та ін.

При кімнатній температурі продукт має жирну напівтверду консистенцію. Його можна використовувати для пом'якшення потрісканих губ, а якщо додати коричневий цукор (2 столових ложки) і мед (1 столову ложку), вийде дивовижний скраб.

Прискорення загоєння ран

Кокосове масло використовують для лікування опіків і ран. Наносьте засіб на ушкоджену ділянку шкіри – так на поверхні сформується захисна плівка, яка не дасть пилу і інфекції потрапити в ранку. Масло допомагає запобігти процеси гниття, прискорює відновлення тканин, лікує синці, збільшує вироблення колагену – елемента, необхідного для загоєння ран.

Не застосовують продукт при індивідуальній непереносимості, якщо при місцевому використанні з'являється алергічна реакція.

Додання блиску волоссю

Для оздоровлення волосся кокосове масло використовують як самостійний засіб або в складі масок. Регулярне його застосування допомагає запобігти випадання волосся, робить їх гладкими і здоровими. Перед миттям нанесіть трохи теплого масла на корені, розподіліть по всій довжині волосся. Через півгодини змийте теплою водою.

Для живлення, зволоження і лікування лупи приготуйте таку маску:

  1. З'єднайте 1-2 ст. ложки олії з 1 ч. л. меду, розтопіть на водяній бані.
  2. Остудіть суміш до кімнатної температури і нанесіть на шкіру голови. Залишки маски розподіліть по всій довжині волосся.
  3. Залиште на 1 годину, а потім змийте водою.
  4. Для сухого волосся маску можна додавати м'якоть банана або авокадо. Для прискорення росту використовують пекучий перець.

Захист серця

В олії кокоса містяться насичені жирні кислоти, які добре впливають на роботу серцево-судинної системи, зміцнюють серцевий м'яз, підвищують еластичність судин.

Якщо регулярно додавати його в їжу, можна знизити рівень поганого холестерину і запобігти появі атеросклеротичних бляшок на стінках судин.

Спалювання жиру

Продукт висококалорійний (899 ккал/100 г), у день можна з'їдати не більше 3 ст. л., але сміливо включайте його в раціон, якщо хочете схуднути. Регулярне вживання олії прискорює метаболізм, підвищує витрату енергії.

Насичені жири, які містяться в кокосі, не відкладаються на талії.

Рятування від розтяжок

Зробити масаж з очищаючим ефектом допоможе скраб, приготований з кокосового масла (півсклянки) і жмені солі. Нанесіть суміш на тіло і злегка помасажуйте. Крупинки солі допоможуть поліпшити кровообіг, зняти ороговілі клітини. Масло буде глибоко живить шкіру, зменшувати розтяжки. Під час вагітності можна використовувати продукт в чистому вигляді без солі. Нанесіть його на шкіру 1-2 рази на день, а для посилення ефекту додайте по кілька крапель м'ятного і лавандового масел.

Здоров'я ясен

Кокосове масло володіє антибактеріальними, протигрибковими властивостями, зміцнює ясна. Його можна використовувати для ополіскування порожнини рота – розмішайте в 1 склянці теплої води 1 столову ложку масла. Для підтримки здоров'я ротової порожнини робіть полоскання через день.

Натуральний ополіскувач злегка відбілює зуби, освіжає подих.

Підтримка гормонального фону

Для нормалізації рівня гормонів вживайте правильні жирні кислоти. Необхідні компоненти містяться в олії кокоса. Введіть цей продукт в раціон для поліпшення роботи щитовидної залози, підтримання нормального рівня естрогенів.

Його корисно їсти жінкам в період менопаузи.

Нормалізація травлення

Під дією жирних кислот кальцій, магній і жиророзчинні вітаміни краще засвоюються. Кокосове масло відновлює корисну мікрофлору кишечника, знищує бактерії. Якщо регулярно вживати його в їжу, нормалізується робота жовчного міхура, підшлункової залози.

Відео

Чим корисно кокосове масло? Каже ЕКСПЕРТ

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!