Пірацетам - показання до застосування та інструкція

«Пірацетам» – ноотропний препарат, який покращує кровообіг в головному мозку і впливає на обмін речовин в корі даного органу. Ліки захищає найголовніший орган при порушеннях, причиною яких стали психічні розлади. Пірацетам показання до застосування якого вказані нижче, застосовується при порушенні пам'яті, зниження концентрації, хвороби Альцгеймера, черепно-мозкових травмах, використовується при хронічному алкоголізмі і порушення здатності до навчання дітей.

Пірацетам – показання до застосування препарату

Речовина являє собою білий кристалічний порошок, який застосовується в медицині в самих різних випадках, легко розчиняється у воді і спирті. Такий препарат просто необхідний в будь-якій домашній аптечці для забезпечення безпеки здоров'я. Лікувальні властивості «Пірацетаму» допомагають поліпшити діяльність головного мозку, сприйнятливість, сприяти зміцненню пам'яті та уваги. Даний препарат може бути корисний і призначається при виникненні психіатричних, неврологічних та наркологічних відхилень або проблем.

Показання до застосування в неврології

«Пірацетам» може допомогти при судинних захворюваннях головного мозку, порушення пам'яті, мови, запамороченнях. Крім того, препарат призначають при головному болю (мігрені). Засіб нормалізує кровообіг в головному мозку, допомагає при сенільний деменції( захворювання, подібне хвороби Альцгеймера). Препарат попереджає захворювання нервової системи серед яких порушення, що супроводжуються зниженням інтелектуальних функцій.

Психіатрії

Універсальний в деякому роді «Пірацетам» використовують для призначень лікарі-психіатри. Ліки призначають, коли проводять терапію депресивних станів деяких психічних захворювань (крапельниці, уколи). Препарат є частиною схеми лікування серйозного захворювання епілепсії, допомагає при багатьох інших ускладненнях, пов'язаних з порушенням психіки у дорослих, маленьких пацієнтів.

Наркології

Сучасне ліки допомагає при лікуванні наркологічних захворювань. Ось їх частину:

 • хронічний алкоголізм з порушенням психічної діяльності людини,
 • отруєння алкоголем,
 • отруєння морфіном,
 • отруєння фенаминами і бутиратами.

При таких серйозних порушеннях дозу препарату повинен визначати лікар. Будь-які спроби провести призначення самостійно, за рекомендацією колег по роботі або сусідів по будинку, закінчуються плачевно. У складних випадках не варто покладатися на некомпетентне думку, краще довіритися професіоналу.

Педіатрії

«Пірацетам» використовують при лікуванні захворювань не тільки у дорослих, але і у маленьких дітей. Він може застосовуватися при необхідності:

 • прискорення процесу утворення і ліквідації наслідків пошкоджень мозку,
 • при олігофренії, затримці розумового розвитку,
 • при дитячому церебральному паралічі.

У цих випадках таке ліки (в уколах, таблетках) може виявитися дуже корисним для хворого дитини, оскільки є дуже ефективним. «Пірацетам» за рахунок його складу не рекомендується давати дітям до року у цілях їх безпеки, однак бувають винятки, коли ризик від прийому менше, ніж загроза життю малюка. У цьому моменті слід цілком покладатися на дитячого лікаря.

Інструкція із застосування і дозування дорослим і дітям

Обов'язково читайте інструкцію до препарату і уточнюйте дозування, дивлячись на вік і стан хворого. Такі дії виключать шанси нанесення шкоди здоров'ю пацієнта.
 • Хворим старшого віку слід приймати внутрішньо по 800 мг на початку лікування три рази в день перед прийомом їжі. При подальшому лікуванні з поліпшенням стану дозу знижують до 400 мг. Курс прийому може тривати від 2-3 тижнів до 2-6 місяців. При необхідності препарат призначають повторно.
 • При алкоголізмі, хворому дають тільки 12 грамів на добу за умови повної відмови від алкоголю.
 • При лікуванні дитячої дислексії дітям після 8-ми років призначають від 3.2 грама, розділяючи цю кількість на дві однакові дози вранці та ввечері.

Таблетки або капсули

Пацієнт сам вирішує що йому купувати таблетки або капсули, тут все залежить від фізичних особливостей організму хворого. Протипоказанням до того чи іншого виду «Пірацетаму» є непереносимість. Вірним рішенням буде відвідування лікаря для консультації і призначень. На відміну від капсул, таблетки розчиняються дуже повільно, але є більш ефективним типом препарату.

Ін'єкції

«Пірацетам» в ампулах вводять за допомогою ін'єкцій внутрішньовенно, внутрикапельно і внутрішньом'язово. Кількість, швидкість введення, дозування – все це прерогатива лікаря, детально вивчив анамнез і стан пацієнта. Так, при такому захворюванні, як серповидно-клітинна вазооклюзинный криз, пацієнту вводять внутрішньовенно по 300 мг/кг на добу, розділивши дозу на 4 однакові порції.

Протипоказання до застосування

При прийомі «Пірацетаму» слід строго дотримуватися дозування. Якщо хворий вживає більшу кількість препарату, то це може негативно (якщо не гірше) позначитися на його здоров'ї. Передозування препарату призводить до дратівливості, погіршення роботи серцевого м'яза і безсонні. Перед прийомом таблеток слід вивчити, які ліки взаємодіють, а які не можна призначати паралельно, щоб не допустити неприємних ситуацій.

При одночасному вживанні препарату та інших ліків необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортним засобом та іншими видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації і уваги. Також не можна приймати «Пірацетам» при геморагічному інсульті, ниркової недостатності, індивідуальної непереносимості до ліків.
Заборонено приймати препарат вагітним, жінкам у період лактації.

Ліки може викликати такі побічні дії:

 • нудоту;
 • блювоту;
 • слабкість;
 • сонливість;
 • головний біль;
 • тривожність;
 • непосидючість;
 • неврівноваженість;
 • апатію.

У деяких випадках після прийому препарату можуть виникнути алергічні реакції, порушення сну, неуважність. У пацієнтів літнього віку препарат іноді викликає коронарну недостатність. Хворі, які приймають «Пірацетам», повинні бути проінформовані про побічні ефекти і взаємодії з іншими препаратами.

Дізнайтеся, які інші таблетки для пам'яті існують.

Приблизна вартість препарату в таблетках і ампулах

«Пірацетам» можна придбати в будь-якій аптеці за рецептом лікаря. Вартість цього таблетованої форми препарату приблизно 250 рублів. Є різні аналоги цих таблеток (визначаються за діючою речовиною), тому необхідно проконсультуватися у лікаря, уточнити назву того ліків, які вам призначили. Ціна «Пірацетаму» для внутрішньом'язових і внутрішньовенних ін'єкцій починається від 32 рублів за штуку, при цьому препарат імпортного виробництва коштує дорожче, ніж вітчизняного.

Відгуки

Костянтин,39 років, Саратов:Мені призначили «Пірацетам» пару років тому. Я журився, що рано, я ж молодий ще. А даремно! Стан помітно покращився, пішли головні болі, мучавшие мене рік, з'явилася працездатність, пам'ять стала краще.
Лариса, 46 років, Воронеж:Я звалилася на роботі з моторошною головним болем, колеги викликали швидку Лікар порадила «Пірацетам», розписала схему прийому. Вже через місяць прийому препарату мені стало краще, я рада, що почала пити його.
Геннадій, 63 роки, Біла Калитви:Я уболіваю давно, а ось препарат «Пірацетам» мені призначили вперше в цьому році. Я з побоюванням ставився до нового препарату, думав, як він впишеться в мою стандартну схему. Лікар запевнив, що гірше не стане, і справді стало краще. Не відразу, але через місяць точно.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!