Вишневе варення в мультиварці

З появою багатофункціональних кухонних гаджетів: скороварок, пароварок та інших – процес приготування їжі спростився. Деякі господині навіть почали робити зимові заготовки в мультиварці, припинивши використовувати плиту. Дійсно так зручніше, і чи можна використовувати рецептуру класичного варення чи потрібно окрема технологія?

Як варити вишневе варення на зиму

На думку господинь, які обрали мультиварку для консервації на зиму, у такого способу її приготування є дуже важлива перевага: відсутність необхідності обробляти продукти в кілька етапів. Якщо говорити про вишневе варення в мультиварці, то тут вдається обійтися 1-м етапом, замість кількох кип'ятіння, передбачених стандартною технологією. Ягоди можна не різати і не позбавляти від кісточок, оскільки вони проварятся навіть у такому вигляді. Однак у даного способу створення домашнього десерту на зиму є деякі нюанси:

  • При роботі з садової ягодою можна обійтися без промивання: тільки старанно її перебрати – так буде збережена форма навіть при тривалій варінні.
  • Якщо ви купили вишню, доведеться її промити, позбавляючи від піску, можливих черв'ячків і пр. неприємних елементів. Робити це потрібно акуратно, не замачівая надовго.
  • Намагайтеся готувати варення невеликими порціями: чим менше заповнена каструля, тим краще кожна ягідка провариться. Професіонали радять насипати її рівно стільки, щоб забрати не більше 1/3 об'єму посуду.
  • Традиційне співвідношення «цукор – вишня» становить 1,2:1 або 1:1, оскільки ця ягода не відрізняється особливою насолодою.
  • Якщо ви плануєте тривалий зберігання варення (більше 1-ой зими), готувати його бажано без кісточок. З часом вони починають виділяти токсичні речовини, тому десерт може стати небезпечним для вашого здоров'я.
  • Вишневе варення в мультиварці можна зробити на режимі «Мультиповар», виставивши температуру на рівні 140-160 градусів. Альтернативний варіант – «Тушкування»: при ньому відсутня кипіння, тому маса добре настоюється, а продукт не втрачає вітаміни.

Як вибрати вишню на варення

Велика частина рецептів особливих вимог до ягід не виставляє: головне, щоб вони були стиглими, не мали явних ознак псування, не виявилися поедены черв'ячками. Якщо ви хочете начинити їх, важливо відібрати тільки самі акуратні вишеньки. Для варення з консистенцією джему підійдуть навіть заморожені плоди, які перемелюють за допомогою кухонного комбайна. Сорт теж ролі не грає – він може лише ставити норму цукру.

Рецепт варення в мультиварці

Якщо ваш кухонний девайс володіє спеціальною програмою «Варення», готувати ще простіше: закласти страви згідно з рецептом, закрити каструлю, включити її і чекати. Розумний прилад зробить все самостійно. Іншим господаркам доводиться підбирати ключик до кожної моделі індивідуально. Нижче розглянуті рецепти, зачіпають всі доступні для приготування вишневого варення в мультиварці режими. Точний час визначається потужністю приладу і бажаної густоти кінцевого продукту.

Вишневе варення без кісточок на зиму

У такої методики створення домашнього десерту є важлива перевага перед іншими: готовий продукт підходить для дитячого харчування і випічки. З солодкою вишнею, просоченого сиропом, добре робити пироги, булочки, пиріжки, кекси, чізкейки. Приблизний вихід продукту – пів-літра з кожних 350 г вишні без кісточок. Обсяг основного інгредієнта вказаний з урахуванням очищення.

Склад:

  • цукор і вишня – по 1,5 кг;
  • вода – 210 мл;
  • кислота лимонна – 1/2 ч. л.

Приготувати варення дуже просто:

  1. Банки стерилізувати з кришками за допомогою духовки або мультиварки (режим «Пар»).
  2. Цукор залити водою, на режимі «Варка» готувати 10-12 хвилин, щоб отримати сироп.
  3. Додати очищену вишню, перемішати. Виставити «Гасіння», таймер на 60 хвилин.
  4. Дуже важливо проконтролювати момент, коли варення почне кипіти. Якщо ви знаходитесь не в мультиварки, рідина може втекти. Фахівці радять не опускати кришку протягом всієї процедури або використовувати Мультиповар» з температурою 110 градусів замість «Гасіння».
  5. Після закипання видалити піну, всипати лимонну кислоту. Протягом години зрідка помішувати масу. Якщо потрібно густе варення, збільшити час роботи до 90-100 хвилин.
  6. Розлити по банках, відразу закрити, самостійно дати охолонути.

Густий джем з вишні

Щільну консистенцію десерту забезпечує червона смородина, багата желирующими компонентами. Вона ж робить смак вишневого варення менш солодким, тому норму цукру можна збільшити. Продукт, отриманий за цим рецептом, подобається дітям, а при додаванні желатину стає мармеладом. Інгредієнти:

  • вишня – 900 г;
  • цукор – 700 г;
  • смородина червона – 400 р.

Зварити густий джем легко:

  1. Промити ягоди, позбавити кісточок вишню. Подрібнити блендером.
  2. Суміш викладають у каструлю, засипають цукром і залишають на півгодини.
  3. Після її потрібно перемішати, готувати при програмі «Мультиповар» і температурі 130 градусів близько години. Кришка закрита, клапан для пари знято.
  4. Масу слід розкласти по банках, поки вона ще гаряча.

Як варити варення в мультиварці з вишні п'ятихвилинка

Такий десерт фахівці радять готувати маленькими обсягами: півлітровими або літровими банками. Для нього потрібно використовувати наступні продукти:

  • цукор – 2 склянки;
  • вишня – 0,5 кг;
  • вода – 150 мл;
  • кислота лимонна – щіпка;
  • цедра апельсина;
  • ванілін – на-віч.

Алгоритм дій для створення вишневого варення такий:

  1. Засипати цукор, влити воду, включити програму «Гасіння». Сиропу потрібно дати 3-4 хвилини, щоб він покипел.
  2. Ввести вимиті ягоди, варити з «Мультиповаром» рівно 5 хвилин.
  3. Залишити варення під кришкою настоюватися (потрібно 5-6 год). Потім ввести апельсинову цедру, повторити процедуру приготування з «Мультиповаром» протягом 5 хвилин.
  4. Додати ванілін з лимонною кислотою, перемішати, розлити масу по банкам.

Королівське варення з вишні

Десерт по цьому рецепту має неймовірний смак, аромат і вид. Якщо ви витратите трохи більше часу на роботу з кожною ягідкою, для тих, хто не був присутній при цьому, буде сюрприз у момент проби. Класична рецептура такого вишневого варення в мультиварці передбачає використання волоських горіхів, але їх дозволено замінювати на мигдаль, кешью, кедровий. Друга родзинка – густа консистенція, отримана завдяки довгому варінні.

Список інгредієнтів наступний:

  • очищена вишня – 1 кг;
  • горіхи (ядра) – 0,25 кг;
  • цукор-пісок – 1 кг;
  • лимон.

Принцип приготування королівського вишневого варення:

  1. Промиті і позбавлені кісточок ягоди укласти на дно чаші, зверху – шапочка їх цукрового піску.
  2. Залишити до появи соку: забере близько двох годин. За цей час можна кілька разів струснути чашу, щоб краще розподілити цукор між вишнею, але не перемішувати.
  3. Включити мультиварку, виставити режим «Гасіння». Приблизно годину готувати з закритою кришкою.
  4. Після вимкнути прилад, дати варенню охолонути. Кожну вишеньку начинити шматочком горіха: для цього ягоди повинні бути ненадрезаны, тому кісточки бажано видаляти спеціальним приладом або голкою.
  5. Вичавити з лимона сік. Варити ще півгодини або трохи довше – залежить від того, густе варення ви хочете чи ні.
  6. Розлити вишневу масу по банках, закатати кришками.

Рецепт варення для мультиварки із замороженої вишні

Ароматний і смачний десерт виходить не тільки зі свіжих ягід, що доводить цей рецепт. Деяких господинь лякає присутність соди, однак вона не впливає на смак, враховуючи її мінімальна кількість. Завдання соди – підсилити колір ягід і сиропу. Набір інгредієнтів такий:

  • вишня – 1 кг;
  • цукор – 1,3 кг;
  • сода – 1 ч. л.;
  • імбир свіжий – шматочок.

Технологія приготування варення на зиму:

  1. Розморожену вишню промити, обсушити. Видалити кісточки.
  2. Засипати цукром, включити мультиварку на режим «Скороварка».
  3. Коли вишнева маса закипить, влити воду, перемкнути на «Гасіння». Час роботи – годину.
  4. Всипати тертий шматочок імбиру, соду. Варити ще півгодини.

Відео: як зварити вишневе варення з кісточками в мультиварці

СМАЧНЕ ВИШНЕВЕ ВАРЕННЯ В МУЛЬТИВАРЦІ, ЯК ПРИГОТУВАТИ ВАРЕННЯ #РЕЦЕПТ ВИШНЕВОГО ВАРЕННЯ

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!