Як простерилізувати банки в мікрохвильовці

Один із головних етапів підготовки до консервації – стерилізація банок. Цей важливий крок очистити тару від мікроорганізмів, бактерій, грибів і вірусів, які можуть зіпсувати ваші труди. Раніше ця процедура займала багато часу, але зараз проводиться стерилізація в мікрохвильовці, що значно прискорює цей етап підготовки.

Можна стерилізувати банки в мікрохвильовці

МІКРОХВИЛЬОВА піч – потужний пристрій, яке за кілька хвилин розігріває їжу. У більшості господинь з'являється логічне запитання: а чи можна ставити скляну банку в мікрохвильовку? Так! Якщо дотримуватися умов використання такого методу, то вашій посуді нічого не загрожує. Дуже важливо користуватися інструкцією, не порушувати її – і ви за короткий термін простерилизуете всю тару.

Як стерилізувати банки в домашніх умовах

Літо – саме час почати робити консерви з продуктів, подарованих природою –помідорів, огірків, ягід, фруктів, а для цього слід підготувати тару. Щоб вся процедура пройшла успішно, необхідно знати, як правильно стерилізувати банки в мікрохвильовій печі. Перед початком важливо розібратися, яким чином відбувається обробка посуду. Для стерилізації банок можна використовувати два варіанти:

 1. З застосуванням води. У цьому випадку всередину заливають рідину, яка в процесі нагрівання перетворюється в пар, обробний стінки і стерилізуючий їх. Можна провести аналогію з очищенням на шийці чайника з водою. Головна відмінність в тому, що в мікрохвильовці процес йде набагато швидше, простіше.
 2. На суху. При такому методі ємність з водою ставлять разом з порожньою тарою, рідина безпосередньо зі стінками банок не стикається. Можна назвати такий спосіб комбінованою, тому що йде одночасний вплив на стінки з боку променів НВЧ і пара з окремої тари.

Підготовка банок

Перед тим як простерилізувати банки в мікрохвильовці, їх необхідно підготувати до процедури. Від цього залежить цілісність та якість кінцевого продукту. Перед тим, як відправити їх у СВЧ піч:

 1. Перевірте на наявність сколів, тріщин, тому що за них може лопнути банку. Не використовуйте тріснутий посуд.
 2. Добре вимийте тару, використовуйте соду, ароматизовані миючі засоби не слід застосовувати, краще підходить звичайна питна вода. Добре висушіть, щоб банки були чистими.
 3. Кришки необхідно простерилізувати окремо в каструлі, тому що металеві елементи в мікрохвильовку ставити не можна.

Скільки стерилізувати банки

Найголовніший момент в процедурі, як стерилізувати банки в мікрохвильовці – час. Слід строго витримувати проміжок часу, щоб вони не лопнули або тріснули. Процедура наступна:

 1. Налийте на дно 10-15 мм рідини.
 2. Виставте режим печі на 700-800 Вт.
 3. Встановіть таймер на 2-3 хвилини.

За цей час з води почне виділяти пар, який вб'є всі шкідливі елементи. Якщо ваша мікрохвильовка маленька, а простерилізувати потрібно 3-х літрові ємності, слід налити близько склянки води і покласти тару на бік. Далі все відбувається за тим же принципом, як і з півлітровими або літровими банками. При сухому методі обробки воду потрібно наливати в окремий посуд і ставити на той же час поруч з тарою.

Переваги способу

Усі, хто цікавиться питанням, як простерилізувати банки в мікрохвильовці роблять це, тому що він значно спрощує процес підготовки при консервуванні продуктів. Цей спосіб має такими перевагами:

 • час обробки набагато менше, ніж при звичайному кип'ятінні;
 • на кухні зберігається сприятливий мікроклімат;
 • подвійну дію на мікроорганізми (пар і хвилі печі).

Як стерилізувати банки з заготовками

Іноді виникає ситуація, коли слід знати, як правильно простерилізувати банки в мікрохвильовій печі, якщо всередині вже є заготовка. У цьому випадку вам на допомогу знову приходить СВЧ, тому що з її застосуванням процедура пройде набагато швидше. Простерилізувати можна наступним чином:

 1. Банки з вмістом (салат, фрукти, овочі і т. д.) без кришки рівномірно помістіть всередину по всій площі печі. Простежте, щоб вони не заважали крутитися підставці.
 2. Виставивши потужність стоїть на 800 Ватт, щоб довести вміст до кипіння (3-5 хвилин), дайте простерилизоваться протягом 2 хвилин.

Це простий варіант, але можна використовувати й інший метод закривання. Залийте банки невеликим обсягом заготівлі, поставте в мікрохвильовку і дочекайтеся поки рідина покипить. Потім залийте киплячим сиропом або соусом, відразу ж загорніть. Встановіть банку догори дном на тканину, дочекайтеся повного остигання, після чого поставте на місце для зберігання консервації.

Дізнайтеся, як приготувати смачний салат з кабачків Анкл Бенс на зиму.

Відео: стерилізація банок в мікрохвильовці

Як стерилізувати банки в мікрохвильовці

Відгуки

Надія, 38 роківМікрохвильова піч – це прекрасний варіант, як стерилізувати банки для варення. Я обов'язково роблю 3-4 баночки на зиму, для такої малої кількості посуду спосіб з НВЧ підходить ідеально. Я за 5 хвилин отримую вже готові до консервація простерилізовані банки. Шкода тільки, що кришки раніше потрібно кип'ятити окремо в каструлі.
Олена, 30 роківнайголовніше при такому методі стерилізації – уважно оглянути всю тару. Я недогляділа одну тріщину і банку просто лопнула, довго вибирала скло з куточків печі. Якщо це врахувати, то метод дійсно дуже простий, значно скорочує час підготовки посуду для закривання. У мене це був єдиний інцидент.
Вікторія, 40 роківХотіла скористатися цим способом, але була розчарована обсягом своєї печі. У неї поміщається не більше 1 літрової банки, тому не можу сказати, що процес підготовки зайняв у мене менше часу, ніж раніше з використання плити. Можливо, повернуся до цього методу, коли куплю сучасну, велику СВЧ. Поки що стерилизую посуд по-старому в каструлі.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!