Гречана дієта на 7 і 14 днів
- 1. Користь і шкода гречаної дієти для схуднення
- 2. Основні правила дотримання дієти
- 3. Варіанти меню та гречаної дієти
- 3.1. Кефірно-гречана на 7 днів
- 3.2. Від Палажки на 14 днів
- 3.3. Очищаюча від доктора Ласкіна
- 3.4. Лікувальна з овочами
- 4. Відео
- 5. Як правильно виходити з дієти
- 6. Відгуки про результати після дотримання дієти
- 7. Фото схудлих до і після
Жорсткі дієтичні раціони – ефективний метод скидання ваги. В якості прикладу – гречана дієта, проста і ефективна. Вона ґрунтується на тому, що організм, перебуваючи в умовах браку швидких вуглеводів як джерела енергії, починає черпати її, використовуючи процес розщеплення внутрішніх жирів. Розрахований дієтичний раціон на термін від тижня до двох. Для підготовки організму до обмежень рекомендується перед дієтою провести розвантажувальний день на гречаної каші.
Користь і шкода гречаної дієти для схуднення
Ще стародавні греки знали про користь такої культури, як гречка. Серед зернових вона є лідером за вмістом білка. Фолієва кислота у складі крупи зміцнює судинні стінки, серце, активізує процес утворення клітин крові. Харчові волокна покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Гречка містить рутин, що робить її профілактичним засобом при анемії, атеросклерозі, гіпертонії, лейкемії. Гречана крупа підтримує стабільний рівень глюкози, допомагає при порушеному обміні речовин, онкологічних захворюваннях, зміцнює імунітет.
Гречана дієта не викликає таких шкідливих наслідків, як головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, що характерно для інших дієтичних раціонів. Вона характеризується високим ступенем ефективності: за невеликий термін ви зможете позбутися від 7 кг. Ще одним плюсом відзначимо те, що дієтичний гречаний раціон за відгуками деяких жінок здатний скоротити видимість целюліту.
Гречана дієта має істотні мінуси. Перший з них – це її тривалість. Але є тут і зворотна сторона медалі: завдяки тривалості дієти ви не скоро наберете колишню вагу, якщо відразу повернетеся до звичного харчування. Але повернення до колишніх харчовим звичкам відбувається нечасто, оскільки людині подобається досягнутий результат і він намагається його підтримувати здоровим харчуванням.
Наступний недолік дієти, яка заснована на гречці, криється в обмеженому наборі продуктів. Однак це не завдасть організму істотного збитку навіть при самому тривалому терміні 14 днів перебування на дієті. Гречана дієта має протипоказаннями, серед яких:
- гастрит;
- цукровий діабет;
- кишкові розлади;
- виразки шлунка;
- гострі захворювання серцево-судинної системи;
- важкі хвороби обміну;
- не можна дотримуватися дієти вагітним, годуючим матерям.
Основні правила дотримання дієти
На гречаній дієті основний продукт, як ви здогадалися, – це каша. Щоб її приготувати, необхідно крупу залити окропом і залишити на ніч, щоб вона наситилася водою і розбухла. Не можна додавати масло, молоко, спеції, варити її. Такий метод дає зберегти всі корисні мінерали і вітаміни. Гречана каша насичена складними вуглеводами, які довго засвоюються організмом. У зв'язку з цим ви не відразу відчуваєте відчуття ситості.
У дієтичному меню дозволяється заправляти гречку невеликою кількістю соєвого соусу. Оскільки дієтичний гречаний раціон без солі, то слід вибирати соус без вмісту солі. Якщо вживання каші передбачається з кисломолочними продуктами, то слід вибирати кефір з відсотком жирності не вище одного, їм дозволяється заливати саму крупу. Питний режим складається з води і несолодкого зеленого чаю.
Останній прийом їжі дозволяється не пізніше, ніж за 4 години до відходу до сну. Якщо ж ви не можете заснути від сильного почуття голоду, то випийте склянки розведеного кефіру водою у співвідношенні 1:1. Менш жорсткий варіант дієтичного гречаного меню передбачає вживання 150 мл знежиреного йогурту і невеликої кількості фруктів, виключаючи виноград і банани, щодня. Останній варіант менш ефективний, але переноситься легше.
Варіанти меню та гречаної дієти
Гречана крупа вважається здоровим, корисним і унікальним продуктом. Дієта на гречці дотримувалися тибетські ченці в період медитації і очисних постів. Гречана каша рекомендується при захворюваннях судин і серця. На Сході цей продукт визнаний необхідним для прекрасної статі, як і овочі. Це пояснюється тим, що гречана крупа робить зуби і нігті міцніше, волосся – більш блискучими, а шкіру ніжною і гладкою. Отже, як же використовувати гречку в дієтах? Є кілька різновидів, про які ми і розповімо нижче.
Кефірно-гречана на 7 днів
Основними компонентами харчування дієтичного гречаного раціону вважаються кефір і гречка. Цей дует дуже ефективний, оскільки забезпечує організм вуглеводами і білками в оптимальній кількості. Сильного почуття голоду ви не будете відчувати на такій дієті, оскільки гречана крупа поживна. Завдяки насиченості клітковиною, на дієті буде відбуватися виведення токсинів, що забезпечує очищаючий ефект. Крім втрати ваги, дієтичний гречаний раціон прибирає тяжкість внизу живота, надає відчуття легкості.
Щоб приготувати гречану кашу, дотримуйтесь таким рецептом: склянку крупи залийте двома склянками окропу. Кефір вибирайте одновідсотковий, одноденний. Якщо напій коштує більше 3 днів, то він характеризується скріплюючим ефектом. У день дозволяється випивати не більше літра кисломолочного напою. Вживається він за півгодини до або після трапези, яка складається з гречаної каші. Саму кашу дозволяється їсти в необмежених кількостях, розподіливши її на 5-6 прийомів їжі. Тривалість гречаної дієти повинна бути від семи днів.
Від Палажки на 14 днів
Пелагея – відома російська співачка. Спочатку вона відрізнялася пишними формами, але зуміла ефективно схуднути, у чому їй допомогла гречка. Як вважає співачка, цей продукт – джерело корисних речовин, який насичує білком, втамовує голод, не відрізняється високою калорійністю. Із-за специфічного будови волокон злаку вуглеводи засвоюються довго. Дієта Палажки полягає в наступному меню, яке слід дотримуватися протягом двох тижнів:
- сніданок – гречана каша;
- обід – варена риба або курка в невеликій кількості, овочевий салат;
- вечеря – салат з морепродуктів або овочів (маленька порція).
Очищаюча від доктора Ласкіна
Гречану крупу сама природа створила як продукт, відновлює і очищає організм. Оздоровлення всього організму відбувається за рахунок корисних речовин в її складі. Дієта лікаря Ласкіна ґрунтується на таких перевагах гречки. За словами самого автора, гречана дієта за його методикою є протиракової. Цукор і сіль виключаються повністю, вводиться багато фруктів, овочів, горіхів, шипшини в раціон. Завдяки вмісту кварцетину в гречаній крупі, вона бореться з раковими клітинами. Дієтичний раціон базується на таких правилах:
- Фрукти і овочі на дієті вживаються сирими.
- Консерви заборонені.
- Смажених, варених овочів у міру можливості варто уникати.
- Питний режим – до 2 літрів в день.
- За півгодини до їжі вранці, а потім до обіду з'їдається кашка з порошку шипшини: подрібнюємо в кавомолці 100 г плодів, розводимо столову ложку отриманого порошку холодною водою до стояння кашки, змішуємо з десертною ложкою квіткового меду.
- Ретельне відстеження кількості вступників харчових волокон, клітковини.
Нижче приведене меню дієти Ласкіна, яке до якості основного компонента включає в себе гречку. В понеділок, середу, суботу харчуємося за такою схемою:
- Перший сніданок – 2 скибочки хліба з борошна грубого помелу, гречана каша, зелений несолодкий чай, 100 г родзинок.
- Другий сніданок – свіжа чорниця, 1 склянку (у середу і суботу - ананас).
- Обід – бобовий суп, овочевий салат, лосось (у суботу та середу замість бобового готуємо грибний суп).
- 80 г родзинок, горіхи, тушковані овочі, зелений чай.
Меню вівторка та четверга на дієті:
- Перший сніданок – 100 г родзинок, вівсяна каша, зелений чай, 2 скибочки хліба.
- Другий сніданок – виноград 1 гроно (в четвер – чорниця).
- Обід – курча, сочевичний суп, овочевий салат.
- Вечеря – тушковані овочі, 80 г родзинок, горіхи, зелений чай.
Читайте також: користь і шкода вівсяної каші вранці.
Лікувальна з овочами
Даний варіант гречаної дієтичного раціону є найбільш м'яким. Результат – втрата пари кілограм протягом тижня. Лікувальної дієта вважається тому, що допомагає прочистити судини. Зразкове меню на день виглядає так:
- Сніданок – гречана каша на воді, 2 скибочками твердого сиру, або 125 г нежирного сиру або йогурту.
- Обід – овочевий зелений салат, 100 г пісної вареної яловичини.
- Полудень – 1 яблуко або 125 мл знежиреного йогурту.
- Вечеря – гречана каша з овочами.
Відео
Хочете дізнатися, як правильно приготувати і їсти кашу з гречаної крупи? У представленому відео можна знайти відповіді на всі питання, а наочність стане відмінним способом навчання для всіх бажаючих скинути пару-трійку зайвих кілограмів.
Гречана каша для гречаної дієти в термосі
Як правильно виходити з дієти
Після закінчення дієти необхідно плавно з неї виходити, а нові продукти вводяться поступово. Перший тиждень харчуємося нежирними багатими білками продуктами, готуємо в духовці або на пару (гострі, солоні і смажені страви неприпустимі). Сіль вводиться в раціон поступово. Солодощів, борошняних виробів уникайте, дозволяється невелика кількість чорного шоколаду. Вуглеводи вводяться у вигляді різних круп, овочів. Розрізається їсти нежирні сири, молочні продукти. В кінці другого тижня вводьте більше вуглеводів, жирні продукти.
Відгуки про результати після дотримання дієти
Віра, 37 років:«Я сиділа на дієтичному раціоні з гречки задля очищення. Шкіра стала помітно краще виглядати, і бонус – мінус 4 кг.»
Катя, 25 років:«Дотримувалася щадний гречаний раціон два тижні. Вага йде неохоче, втратила за весь час дієти близько 2 кг.»
Денис, 32 року:«Дружина змусила сісти перед відпочинком на дієту. Тиждень харчувався тільки кефіром і гречкою. За словами дружини, живіт спав, в цілому я став виглядати більш стрункою.»
Аля, 41 рік:«Дотримувалася два тижні строгу дієту на гречаної каші. Мені результат сподобався: за станом волосся і шкіри помітила очищуючий ефект, ваги показували мінус 4 кг.»