Енергетична гімнастика тибетських ченців, відгуки про вправах, відео

Тибетські монахи є «першовідкривачами» унікальних і ефективних енергетичних вправ. Така гімнастика була придумана кілька тисячоліть тому, але залишається актуальною і сьогодні. Комплекс занять має омолоджуючу дію, зміцнює здоров'я і подовжує життя.

Тибетська енергетична гімнастика

Існує багато способів поліпшити свій стан, зміцнити здоров'я, змінитися в кращу сторону. Енергетична гімнастика тибетських ченців вважається однією з результативних і перевірених методик у цієї галузі. Вона має більше позитивних відгуків і значно результативніше, ніж йога. Для правильного її виконання і отримання позитивних результатів варто дотримуватися таких правил:

 1. Вправи для тіла і душі повинні носити регулярний характер.
 2. Рекомендується займатися лише в зручному, вільному одязі. Вона не повинна стягувати, тиснути, сковувати рухи.
 3. Енергетична зарядка виконується рано вранці, до першого прийому їжі (з шести до восьми ранку – це оптимальний час).
 4. Особливу увагу треба приділяти диханню. Воно повинно бути глибоким і правильним. У іншому випадку замість користі від тренування будуть тільки негативні наслідки.
 5. Поверхня для виконання практик повинна бути максимально жорсткою.
 6. Ще одне важливе правило енергетичної тибетської гімнастики – в розслабленому стані знаходиться тіло і душа. Якщо думки людини зайняті негативом, він переживає стрес, тривожиться, то краще не починати виконання вправ. Спочатку варто пройти підготовку. Очистити внутрішній світ від негативної енергії і тільки після цього переходити до практичних занять.

Гімнастика тибетських ченців допомагає домогтися наступних результатів:

 • зняття м'язового напруження;
 • психологічна релаксація;
 • усунення нервового напруження – це теж результат енергетичної тибетської гімнастики;
 • покращення концентрації розуму;
 • нормалізація гормонального фону;
 • енергетична гімнастика відповідає за стабілізацію роботи серцево-судинної системи;
 • підтримування лібідо і приплив сексуальної енергії;
 • наповнює організм енергією, бадьорістю;
 • вдосконалює зір і слух;
 • насичує клітини киснем;
 • підвищує настрій, дає прилив сил;
 • гарантує відновлення гармонії всіх систем життєдіяльності людини.

Для схуднення

Якщо необхідно скинути зайву вагу і оздоровити організм в цілому, то енергетична тибетська гімнастика для схуднення стане відмінним варіантом. Техніка Цигун – це фізичні заняття, які треба робити в комплексі з дихальними вправами. Цигун активно відновлює емоційну, фізичну та інтелектуальну гармонію, активізує фізіологічні здібності тіла, допомагає очистити кров'яні судини, підвищує імунітет, нормалізує метаболізм.

Основою гімнастики Цигун є такі вправи:

 1. Жаба. Потрібно сісти на стілець. Ноги розставити на ширині плечей. Потім пальці лівої руки зібрати в кулак. Обхопити його правою рукою. Нахилитися вперед, лікті розмістити на колінах. Голову опустити на кисті, черевні м'язи розслабити. Робити глибокі вдихи і видихи, напружуючи очеревину так, щоб вона роздувалася.
 2. Енергетична хвиля. Лягти вгору особою на тверду поверхню. Нижні кінцівки зігнути в колінах, ступні щільно притиснути. Одна верхня кінцівка розташовується на грудній клітці, друга – на животі. Вдихнути, при цьому втягнувши грудину і надувши живіт. Виконати 20-25 повторів.
 3. Лотос. Необхідно розташуватися на підлозі в позі «лотоса», закрити очі. Рівно, глибоко вдихати/видихати протягом п'яти хвилин. Така енергетична гімнастика робиться 15 хвилин з маленькою перервою.

В ліжку

Даний енергетично-гімнастичний комплекс рекомендується виконувати прямо на ліжку, практично відразу після пробудження. Ідеальний час для ранкової тибетської гімнастики в ліжку – до шести ранку. Щоб заняття були ефективними, вистачить 10-ти хвилин в день. Найголовніше – робити вправи в певній послідовності, не пропустивши жодної з практик. Потрібно виконати за 30 повторів. За допомогою ранкового комплексу можна добитися таких успіхів:

 • зміцнити імунну систему;
 • підзарядити організм енергією на тривалий час;
 • поліпшити мозкову діяльність;
 • очистити організм від токсинів, шлаків;
 • позбутися від зайвого жиру на животі і виправити поставу.

Алгоритм дій:

 1. Перед сном бажано добре провітрити кімнату. Вранці, після пробудження, відкрити очі, зробити глибокий вдих, потягнутися.
 2. Виконується розтирання рук, долоня до долоні (10 секунд). Шкіра повинна нагрітися. Якщо нагріву не відбулося, то це є сигналом про збої в роботі організму. У будь-якому випадку продовжуйте виконання комплексу. Через кілька днів організм повинен прийти в норму.
 3. Теплі долоньки потрібно притиснути до очей, при цьому виконати 30 несильних пружних рухів (пальмінг). Потримати верхні кінцівки в такому положенні одну-дві хвилини.
 4. Руками накрити вушні раковини. Подушечки великих пальців притиснути до області за вухами. Зробити 30 пульсуючих рухів (1 в секунду).
 5. Великі пальці покласти під вуха, а решта – на вушні раковини. Долоні перемістити за підборіддя вниз. Далі рухати долоні назад до вух, обережно підтягуючи шкіру.
 6. Потім скласти долоні разом (ліворуч згори), прикласти до чола. Розтирати всю область над очима активними рухами зліва направо.
 7. Руки не роз'єднувати. Перемістити на маківку, підняти над волоссям. Пересувати складені долоні від потиличної частини до чола, не турбуючи шкірний покрив. Потім виконати тридцять повторів від однієї вушної раковини до іншої (над головою).
 8. Праву долоню покласти на шию, ближче до щитовидній залозі, лівою накрити праву. Верхній рукою виконувати активні рухи над тілом від шиї до пупа і назад. Нижню долоню не пересувати.
 9. Після виконання 30 повторів попереднього енергетичного вправи, верхні кінцівки з'єднати, опустивши на пупок. Розташування долонь: права долоня під лівою. Робити кругові рухи, розтираючи живіт з легким тиском.
 10. Верхні і нижні кінцівки підняти догори (вертикально). Долоні і ступні треба тримати в горизонтальному положенні. Описати 30 кіл ногами і руками одноразово. Потім стільки ж разів зігнути і розігнути кисті і ступні.
 11. Сісти на ліжку. Виконати легкий масаж ступнів, пальців на ногах.
 12. М'якими, ніжними рухами погладити нижні кінцівки від стегон до колін, а потім до ступень.
 13. Після цього зробити більш інтенсивний масаж. Розтирати шкіру ніг до відчуття тепла.
 14. Ранкова гімнастика від тибетців дасть гарантовані перші результати через кілька діб.

Гімнастика Гермеса Трисмегіста

Ще одна популярна техніка оздоровлення, яка належить до найдавніших популярним комплексів – це гімнастика Гермеса Трисмегіста. Вона названа ім'ям староєгипетського жерця і лікаря. Коли вчені виявили папірус з детальним її описом, вони були дуже здивовані ефективністю і фізіологічною обґрунтованістю. Багато людей вже випробували на собі цю унікальну методику, відгуки про неї тільки позитивні.

Оптимальна вікова категорія для виконання – від 23 до 70 років. Це пояснюється тим, що в молодшому віці та після 70-ти перенапруження і дихальні практики можуть нашкодити організму та тілу людини. В процесі виконання давньоєгипетської техніки необхідно правильно дихати і строго слідувати інструкції. Незвичайна гімнастика Гермеса для жінок і чоловіків складається з трьох ступенів. Спочатку виконуються силові вправи.

«Хрест»:

 1. Початкове положення – нижні кінцівки розвести на ширині плечей, руки витягнути уздовж тіла, розслабити. Дихання спокійне і вільний.
 2. Виконати різкий вдих носом, стиснувши пальці на руках в кулаки. При цьому верхні кінцівки потрібно швидко розвести в сторони і завести за спину.
 3. Голову закинути назад, тіло максимально прогнути, сильно напружити всі м'язи.
 4. Затримати дихання в такій позі на чотири секунди.
 5. Шумно, швидко видихнути через рот. На видиху різко прогнути тіло вперед так, щоб руки практично дістали до землі.
 6. Далі слід помах верхніми кінцівками хрест-навхрест і повернення в початкову позицію.

Гімнастичну вправу «Сокира»:

 1. Ноги поставити на ширині плечей, трохи нахилитися вперед.
 2. Руки розташовані вільно, у завислому стані. Тіло повністю розслаблене, дихання рівне.
 3. Різко вдихнути повітря носом, випрямити спину. Верхні кінцівки з'єднати в замок, викинути вгору за голову по колу через праву сторону.
 4. Прогнутися назад, закинути голову, напружити м'язи тіла. Зупинити дихання на чотири секунди.
 5. Шумно видихнути ротом, з полегшенням. Швидко опустити руки по колу, з поворотом через ліву сторону.
 6. Повернутися в початкове положення.
 7. Зробити по два повтору в ліву і праву сторони.

Гімнастичну вправу «Дискобол»:

 1. Вихідна поза така ж, як і в перших двох вправах.
 2. Потрібно максимально розслабитися, вирівняти дихання. Зробити носом стрімке вдих, стиснувши кулаки.
 3. Праву руку трохи зігнутому положенні викинути вперед на рівень лоба. Ліву верхню кінцівку відвести вниз і назад.
 4. Розгорнути тулуб у бік імітованого кидка. Прийняти положення людини, яка збирається метнути диск.
 5. М'язи у всьому тілі напружити по максимуму, нижні кінцівки не відривати від підлоги. Затримати дихання на 4 секунди.
 6. Прийняти вихідну позу на миттєвому видиху, при цьому повернувшись по гвинтовій лінії в праву сторону.
 7. Зробити по два «кидка» кожною рукою.

Чотири гімнастичних вправи для рівномірного розподілу енергії теж є невід'ємною частиною комплексу. Перше заняття виконується наступним чином:

 1. Розставити нижні кінцівки на ширині плечей. Тіло трохи нахилити вперед.
 2. Долоні скласти разом і витягнути їх уперед.
 3. Виконати енергійний, м'який вдих носом (приблизно 4 секунди) так, ніби повітря закачується всередину. У цей момент верхні кінцівки плавно розвести в сторони, тулуб вигнути назад.
 4. До закінчення вдиху необхідно досягти максимальної напруги у всьому тілі. Затримати повітря на чотири секунди.
 5. Повільно видихати ротом (протягом чотирьох секунд). На видиху тулуб трохи подати вперед, повертаючи верхні кінцівки в початкове положення.
 6. При виконанні вправи дихання має бути спокійним, рівним.

Друга вправа стародавнього комплексу:

 1. Вихідна позиція – нижні кінцівки розставлені на ширині плечей.
 2. Верхню частину тіла нахилити вперед, руки вільно опустити вниз так, щоб пальці долонь стосувалися пальців на ступнях.
 3. Коліна не згинати, тіло розслабити по максимуму.
 4. Зробити плавний чотирьохсекундний вдих, одночасно випрямляючи тіло.
 5. Руки не поспішаючи витягнути вперед, зупинитися на рівні грудної клітини.
 6. Потім відразу підняти їх над головою, прогнувшись назад. При цьому всі м'язи тіла повинні бути напружені.
 7. Затримати дихання на чотири секунди.
 8. Видихнути м'яко, плавно, через рот, вимовляючи звук «ХО». Повернутися в початкову позу на видиху.

Третє енергетичне вправу:

 1. Початкове положення тіло аналогічно попередньому. Тільки верхні кінцівки треба розвести в сторони.
 2. Тіло розслабити, заспокоїти, вирівняти дихання.
 3. Виконати вдих носом протягом чотирьох секунд, поступово наповнюючи легені.
 4. В цей же час гранично розвернутися в праву сторону так, щоб бачити предмети, що знаходяться за спиною.
 5. Нижні кінцівки не можна відривати від підлоги. Тіло при цьому напружити до максимуму.
 6. Утримувати повітря чотири секунди.
 7. Потім повільно видихнути його ротом (за 4 секунди), вимовляючи звук «ХО». Повернутися у вихідну позицію.

Четверта вправа:

 1. Лягти на підлогу догори обличчям. Нижні кінцівки звести разом.
 2. Руки покласти під голову в районі потилиці.
 3. Неспішно, але енергійно вдихнути повітря за чотири секунди. Одночасно підняти ноги вгору (під кутом 90 градусів до підлоги).
 4. М'язи максимально напружити.
 5. Дихання затримати на чотири секунди, при цьому виконати два обертальні рухи нижніми кінцівками за годинниковою стрілкою.
 6. Нерізкий видих протягом 4 секунд.
 7. На видиху ноги повернути в початкову позу.
 8. Необхідно зробити два обертальні рухи за годинниковою стрілкою і два проти неї.

Третій крок енергетичної давньоєгипетської гімнастики – це стабілізація знайденої енергії в організмі. Для цього знадобиться контрастний душ. Щоб правильно та надійно закріпити енергію всередині, необхідно прийняти по черзі гарячий і холодний душ (по дві хвилини кожен). Контрастність потоку води повинна потроху збільшуватися. Після трьох місяців виконання енергетичної гімнастики, вона, досягнувши максимального показника, буде постійною. Загальний час водних процедур природно подвоїться.

Енергетична гімнастика за Зеландом

Наступний ефективний метод оздоровити і зміцнити організм, розвинути вміння для удосконалення особистого енергетичного рівня – це енергетична гімнастика за Зеландом. Основою цього способу поліпшення зовнішності і внутрішнього світу є результативна методика наповнення людського організму потоками вільної енергії, яка знаходиться в навколишньому середовищі.

Завдяки цьому комплексу можна максимально звільнити тонкі і центральні канали для безперешкодної циркуляції енергії по тілу. Вона зберігається в енергетичній сфері, яка з'являється навколо людини. У результаті відновлюється пошкоджена раніше оболонка, яка стала причиною втрати енергії. Нова сфера буде захищати від проблем, неприємностей, виникнення хвороби. Ще вона відповідає за приплив сил і поява абсолютної внутрішньої гармонії.

Вправи за Зеландом виконуються так:

 1. Зробити плавний вдих, уявивши, що в цей момент потужний потік енергії з землі слід в пахову область. Потім він повільно переміщається по хребту, доходить до голови і йде в космос.
 2. При неквапливому видиху потрібно подати наступну картинку: з небес рухається потік енергії, який проникає в голову, а від неї через спину і нижні кінцівки йде назад в землю.
 3. Потім треба уявити, що ці два стовпи енергії одночасно рухаються назустріч один до одного, але не перетинаються.
 4. Далі потрібно максимально відчути свій шкірний покрив всім нутром, перетворивши це чудове відчуття в сферу.
 5. Енергетична гімнастика за Зеландом дасть результати вже через тиждень регулярного виконання вправ.

Відео: тибетська гормональна гімнастика для оздоровлення та довголіття

Тибетська енергетична гімнастика

Відгуки

Ірина Миколаївна, 60 роківЗ віком погіршилося загальне самопочуття, порушився гормональний фон, нервове напруження було на межі. Знайома порадила тибетську енергетичну гімнастику. Через кілька тижнів я відчула значний приплив сил, на зміну тривозі прийшло заспокоєння. Ще за пару місяців вправ вдалося позбутися від 8 зайвих кіло.
Марина, 48 роківВже 6 місяців роблю енергетичну тибетську гімнастику. Я буквально помолодшала зовні і внутрішньо. Зникли болі в суглобах пройшли напади мігрені, нормалізувався артеріальний тиск, покращився настрій. До того ж, я добре підтягла тіло і м'язи зміцнила. Енергетична зарядка тибетських ченців – це диво.
Іван, 35 роківМій друг давно практикує тибетську енергетичну гімнастику. Я теж вирішив послідувати його прикладу. Мені припала до душі і тілу унікальна зарядка У-сін. Результат: неймовірний прилив енергії, зміцнення фізичної сили, відновлення нервової системи. Енергетична зарядка У-сін реально працює.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!