Соляний скраб для шкіри голови: пілінг для волосся
Багато знайомі з скрабування як з чудовим методом очищення обличчя та тіла, але не знають, що подібним способом можна оновити шкіру голови. Сольовий пілінг для волосся надзвичайно корисний: він стимулює кровообіг, дратує цибулини, посилює швидкість відростання пасм, зменшує лупа. Процедуру легко можна виконати в домашніх умовах, що робить її ідеальною для тих, хто не звик витрачати багато грошей і часу на салонний догляд.
Користь соляного скрабу для шкіри голови і волосся
Процедура домашнього скрабування сіллю – проста і доступна. Цей продукт володіє відмінними абразивними властивостями, тому глибоко очищає, а корисні речовини в складі до того ж живлять шкіру і фолікули корисними речовинами. Незалежно від того, яку сіль ви виберете – морську або йодовану, з допомогою пілінгу можна буде домогтися такого ефекту:
- забезпечити щадне очищення волосся, шкіри голови;
- посилити кровообіг;
- вирішити проблему жирного волосся;
- позбутися від лупи;
- зменшити випадання;
- отримати ефект свіжості, легкості;
- видалити ороговілі шари шкіри;
- стимулювати клітинне відновлення локонів.
Втирання солі дозволяє розкрити пори і вивільнити фолікули, що сприяє прискоренню росту волосся і видалення залишків косметичних засобів. Звичайні і навіть професійні шампуні не завжди можуть повністю очистити голову, а додаткове використання бальзамів, масок, пінок і лаків тільки підвищує ризик утворення закупорок. Великі частинки солі видаляють ці «пробки». При цьому дія скрабу не є агресивним – якщо все робити правильно і по інструкції.
Як зробити скраб для шкіри голови
Для приготування абразивного складу рекомендується використовувати морську сіль. Вона містить ряд корисних речовин, завдяки яким засіб діє не тільки механічно. Такий скраб для голови солі одночасно очищає і поживний. Він дратує шкірний покрив, стимулюючи відростання волосся і запускаючи процеси їх оновлення, і глибоко проникає в стрижні, наповнюючи їх вітамінами і мінералами.
Морську сіль можна замінити йодованої – вона теж корисна. Підійде для складу і звичний продукт, він не містить корисних речовин, але володіє потужними абразивними властивостями. Переваги використання солі морів:
- є джерелом мінералів, життєво важливих для здоров'я волосся і шкіри голови – цинку, йоду, кальцію, селену, заліза;
- працює як антисептик
- допомагає вирішити проблему сальних волосся, оскільки має підсушуючими властивостями і регулює роботу залоз;
- стимулює оновлення епідермісу.
Для посилення корисних властивостей скраб для голови з морської солі додають інші продукти: ефірні олії, пом'якшувальні компоненти або інші абразивні речовини (цукор, харчову соду, кава, тощо). Підбір інгредієнтів залежить від типу волосся – для жирних рекомендуються підсушуючі складові, а для сухих (особливо при чутливій шкірі голови) – зволожуючі.
З морської солі
Простий скраб готується на основі морської солі з додаванням ефірних масел. В залежності від довжини береться 1-6 столових ложок базового продукту і чверть склянки кондиціонера. Потім додають 3 краплі ефіру. Вибір масла залежить від типу волосся і шкіри голови:
- проти жирності – ефір лимона, чайного дерева, меліси, грейпфрута або лаванди;
- зменшить сухість – витяжка ромашки, жасмину, шавлії або троянди;
- скоротить випадання – екстракт іланг-ілангу, ялівцю, кедра, сосни або розмарины;
- пом'якшить лущення, позбавить від лупи – масло герані, лаванди, цитрусів і розмарину.
Компоненти змішують і наносять на голову масажними рухами, потім змивають з шампунем. Альтернативний содо-сольовий скраб:
- морська сіль – 1-6 столових ложок;
- таку ж кількість харчової соди;
- чверть склянки шампуню.
Інгредієнти з'єднують, потім розподіляють по голові, особливу увагу приділяючи коріння. Змивається такий скраб звичайною водою. Пом'якшити вплив кошти можуть кисломолочні продукти:
- 1-6 столових ложок перемеленої морської солі;
- 1-6 столових ложок кефіру середньої жирності.
Кількість інгредієнтів підбирають в залежності від довжини волосся. Компоненти змішують в пропорції 1:1, наносять на голову, масажують. Миття волосся після процедури рекомендується теплою, але не гарячою водою. Скраб для голови з морської солі, стимулюючий відростання нових пасм:
- дроблена сіль – 1/3 склянки;
- кориця (порошок) – 2 десертні ложки;
- мелений перець – 2 десертні ложки;
- будь-яке рослинне масло.
Перші три компоненти розводять останній інгредієнтом і наносять на шкіру голови і коріння масажними рухами. Враховуйте, що ніякого печіння або будь-якого іншого дискомфорту відчуватися не повинно. Якщо відчуваєте свербіж – відразу ж змити суміш трав'яним відваром. Такий скраб не тільки видаляє забруднення, але і сприяє посиленому росту волосся, робить їх гущі і м'якше, володіє приємним ароматом завдяки кориці в складі.
З глиною
Такий скраб з солі для волосся підходить власницям жирної шкіри голови. Містить блакитну глину, яку можна купити в аптеці або будь-якому косметичному маркеті. На дві столові ложки порошку береться шість ложок солі крупного помелу. Склад заливають невеликою кількістю води, в результаті повинна вийти густа суміш, зручно распределяющаяся по голові, не стікає з пасом.
З маслом
М'яке скрабування шкіри голови підійде дівчатам з сухими волоссям і чутливим епідермісом. В оригінальному рецепті в склад додають оливкове масло, але його можна замінити іншим рослинним, наприклад, кокосовим або реп'яховою. Крім того, готове засіб містить:
- коньяк – 1 столова ложка;
- жовток – 1 штука;
- мед – 1 столова ложка.
Інгредієнти з'єднують і ретельно перемішують. Щоб суміш вийшла однорідною, мед повинен бути рідким. Для цього його попередньо можна трохи підігріти. Готову суміш розподіліть по всій довжині. При нанесенні засобу на корені важливо масажувати їх, щоб корисні речовини глибоко проникли в цибулини. Поживний склад скрабу робить його ідеальним рятівним засобом для зимової пори року.
Цукрово-сольовий
Найкраще поєднання у солі з продуктом, схожим за основними властивостями. Цукор в скраби додають для посилення ефекту, а щоб пом'якшити засіб, обидва компоненти розводять рослинними маслами. Добре для цієї мети підходять виноградна, оливкова, мигдальна, кокосова, персикова витяжки. Замінити масло можна звичайним шампунем, яким ви миєте голову. Такий склад простіше використовувати, його недовго тримають на голові і він легше видаляється з волосся.
Поради з використання
Одна з переваг соляного скрабу для шкіри голови – його неважко використовувати навіть новачкам в косметичних процедурах. Маніпуляцію проводять безпосередньо перед миттям, а не на чисті волосся. Займає скрабування близько півгодини, при тому що ефект тримається близько двох тижнів. Поетапна інструкція по проведенню процедури:
- Намочіть волосся так, щоб не залишилося сухих пасм.
- Гребенем розділіть всю шевелюру на проділи.
- Акуратно круговими рухами втирайте соляний скраб для шкіри голови в корені.
- Продовжуйте масажувати дерму протягом приблизно трьох хвилин.
- Накрийте голову поліетиленовою плівкою або пакетом.
- Зверху надягніть шапочку або замотайте рушник.
- Почекайте близько десяти хвилин.
- Змивайте соляної скраб шампунем (якщо в рецепті не зазначено інше). Обов'язково добре промийте коріння від складу, потім нанесіть живильний сироватку або кондиціонер.
Для позитивного ефекту повторюйте процедури скрабування раз на два тижні протягом 4 місяців (всього вісім сеансів). Робити такі курси можна близько чотирьох разів на рік, занадто захоплюватися пілінгом не рекомендується, інакше шкіра голови почне дратуватися, крім того, це загрожує ушкодженнями і запаленнями. Зменшити частоту процедур слід і власницям чутливої дерми.
Індивідуально підбирається розмір абразивних частинок. Занадто дрібні можуть просто розчинитися у воді і не принести ніякого ефекту, але великі дряпають шкіру, а це небезпечно. Спробуйте перший раз використовувати перемелену сіль, і тільки потім, орієнтуючись на власні відчуття, переходьте на роздроблену. Якщо спочатку скраб не виявиться дієвим, це буде краще, ніж якщо ви пошкодите дерму.
Експериментуйте з складами: застосовуйте взимку м'який пілінг, щоб пом'якшити шкіру голови і наситити волосся корисними речовинами. Влітку робіть вибір на користь глубокоочищающих сумішей, оскільки в жарку пору року складніше підтримувати волосся свіжими. Якщо прагнете до прискорення зростання нових пасм, спробуйте скраб з перцем, але не робіть його занадто часто: максимум 3 рази за весь курс соляного пілінгу.
Запобіжні заходи
Якщо неправильно робити соляне скрабування, є ризик пошкодити шкіру голови. Крім того, акуратніше з використанням складів слід бути дівчатам, у яких чутлива дерма. Сама сіль їм не протипоказана, але перець або кориця можуть викликати роздратування. Коли від пілінгу слід відмовитися зовсім:
- при підвищеній сухості шкіри голови;
- при схильності до алергічних реакцій;
- якщо на шкірі є пошкодження, дрібні ранки, подряпини, виразки;
- при дерматологічних захворюваннях;
- при наявності злоякісних пухлин поблизу області обробки;
- протягом тижня після хімічної завивки, ламінування, кератинового випрямлення або фарбування (включаючи освітлення);
- якщо після процедури ви планували зробити розігріваючу маску (з корицею, гірчицею, тощо);
- в період сильного випадання волосся.
Сіль може агресивно впливати на епідерміс, тому при її використанні слід дотримуватись певних правил. Запобіжні заходи такі:
- після пілінгу не сушіть волосся феном і не тріть надто рушником;
- масажуйте акуратно, інакше спровокуєте випадання;
- не перевищуйте концентрацію солі в рецепті, максимальні 6 ложок використовуються тільки для дуже довгих волосся;
- наносьте засіб по проділах.
Відео
Сольовий пілінг ДЛЯ РОСТУ ВОЛОССЯ / Iren Vladi
Відгуки
Карина, 27 роківБоялася робити скрабування перший раз – раптом залишаться подряпини і пошкодження, тому використовувала дуже дрібну сіль. Потім прочитала, що від великої ефект навіть краще, і це дійсно так. Раз в два тижні обов'язково роблю скраб з морської або йодованої солі, а якщо є лише звичайна, додаю до складу ефірні і рослинні масла.
Світлана,25 роківЩоб зачіска стала виглядати краще, я пробувала різні процедури і сироватки. Деякі показували хороший результат, але були дорогими або складними у використанні. Від натуральних засобів не очікувала чарівного ефекту, якщо навіть хімічні не впоралися, але соляний скраб для шкіри голови дуже допоміг. Почала робити регулярно, всім раджу.
Дарина, 19 роківСоляної пілінг для шкіри голови спробувала недавно. Вже кілька років страждаю від її жирності, перепробувала всі шампуні та інші засоби – нічого не допомагає. Скрабування сіллю привернуло доступністю – вирішила провести процедуру ввечері того ж дня. Ефект дуже сподобався – глибоке очищення забезпечено.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!