Епіляція в домашніх умовах - як правильно зробити цукрову, воскову, хімічну і за народними рецептами
- 1. Що таке епіляція
- 2. Епіляція зони бікіні
- 2.1. Види епіляції зони бікіні
- 3. Засоби для епіляції
- 4. Як зробити епіляцію в домашніх умовах
- 4.1. Епіляція воском
- 4.2. Хімічна епіляція
- 4.3. Цукрова епіляція
- 4.4. Епіляція медом
- 4.5. Спеціальним кремом
- 4.6. Спеціальними смужками
- 4.7. Епілятором
- 4.8. За допомогою бритви
- 5. Як зробити епіляцію безболісної
- 6. Апарат для епіляції в домашніх умовах
- 7. Народні способи видалення волосся
- 8. Відео
Яким способом вивести непотрібну рослинність на шкірі – одна з найактуальніших тем для жінок. Якщо раніше для вирішення цієї проблеми вдавалися до бритві, то сьогодні з'явилися і інші більш ефективні варіанти. Дізнайтеся, можлива безболісна епіляція в домашніх умовах в зоні бікіні, спробуйте різні народні засоби, вивчіть інші рецепти позбавлення від волосся на тілі, оцініть їх плюси і мінуси.
Що таке епіляція
Це поняття часто плутають з депіляцією. Якщо не брати до уваги сильну граматичне схожість, значення цих слів різні. Епіляція – штучний метод видалення небажаного волосся за допомогою впливу на волосяні цибулини, в той час як депіляція – це зрізання стрижня волоса, що знаходиться над поверхнею шкіри. Метод глибокого впливу дає кращі результати, порівняно з депіляцією, і допомагає позбутися від рослинності мінімум на 2-3 тижні.
Епіляція зони бікіні
Внутрішня сторона стегон, сідниці, область трохи нижче пупка – це одні з найбільш чутливих місць на тілі, тому до їх обробки варто підходити з усією відповідальністю. Бажано проводити процедуру з видалення волосся в салоні, де фахівець постарається зробити її максимально безболісною і дасть практичні поради по догляду за собою надалі. Однак якщо коштів на відвідування салону немає, можлива й епіляція зони бікіні в домашніх умовах.
Методів видалення волосся в цій області не так багато, як при депіляції тіла – це бритва, шугарінг або епіляція воском будинку. Однак незалежно від обраного методу, до початку проведення процедури і після неї необхідно дотримати ряд умов:
- Щоб запобігти появи роздратування або випадкових порізів, проводити процедури в інтимній зоні слід тільки тоді, коли довжина волосків досягла близько 2-5 мм
- За день до початку обов'язково обробіть шкіру м'яким скрабом. Це допоможе уникнути вростання.
- Щоб знизити ризик мікротравм, рекомендується 2-3 дні після шугарінга або епіляції воском носити вільний білизна. З цих же причин багато фахівці рекомендують вибирати трусики з натуральних тканин.
Види епіляції зони бікіні
При виборі методу варто також заздалегідь визначитися з тим, який підсумковий результат бажаєте отримати. Умовно усі види епіляції зони бікіні можна розділити на дві групи: класична депіляція і глибоке видалення. Бікіні класичне – обробка тільки тих місць, які знаходяться за лінією плавок. До них відносяться: нижня частина живота, внутрішня сторона стегна, іноді область крижів.
Глибока епіляція – обробка не тільки на видимих частих тіла, але і лобка, слизової оболонки, статевих губ, зони між сідниць. Цей тип поділяється ще на два підвиди:
- Бразильська – коли жінки позбуваються від рослинності на стегнах, лобку, сідницях. При цьому іноді внизу живота залишають частину волосся, формуючи тонкі смуги, квадрати або малюнки.
- Голлівудська – передбачає обов'язкове видалення всього видимого в області бікіні, включаючи статеві губи. Ця процедура вважається гігієнічною та естетичною.
Засоби для епіляції
Вік бритвених верстатів, постійного роздратування шкіри і порізів поступово йде в минуле. Сьогодні на зміну бритвенному верстата прийшло безліч різних способів, більшість з яких можна з успіхом реалізувати в домашніх умовах:
- Хімічна депіляція. Відбувається за рахунок використання різних спреїв, гелів, кремів на основі спеціальних хімічних речовин.
- Солодке позбавлення від небажаної рослинності. Передбачає застосування карамельної пасти або меду, цукру.
- Механічний вплив. Передбачає використання спеціальних апаратів – епіляторів.
- Видалення волосся за допомогою шовкових ниток.
- Епіляція будинку восковими смужками, м'яким або холодним воском.
Як зробити епіляцію в домашніх умовах
Більшість способів абсолютно безпечні і не вимагають наявності певних навичок, проте існує ряд загальних протипоказань, при яких лікарі вкрай не рекомендують проводити епіляцію. До них відносяться:
- наявність пошкоджень шкірного покриву;
- варикозне розширення вен;
- онкологічні захворювання;
- шкірний герпес або грибок;
- вагітність;
- цукровий діабет;
- інфекційні хвороби;
- алергічні реакції;
- підвищена чутливість до болю.
Після проведення процедури не можна відвідувати лазні або сауни перші кілька днів. Якщо для боротьби з небажаною рослинністю ви вибрали шугарінг, видалення воском або епілятором, не можна мочити шкіру або обробляти косметичними засобами протягом наступних діб. Після гоління потрібно обов'язково нанести зволожуючий крем, який допоможе зняти роздратування або спеціальний засіб, що сповільнює ріст.
Епіляція воском
Цей спосіб передбачає використовувати засіб, який умовно називають воском. Насправді ж, крім воску в нього входять і інші компоненти – смола хвої, синтетичні смоляні добавки, парафін. В залежності від складу, процедура буває двох видів:
- Гарячим воском. Віск розігрівається в мікрохвильовій печі або на паровій бані до 50 градусів. Потім йому дають охолонути до температури 42°С і наносять на тіло по ходу росту волосся спеціальним шпателем. Після того як шар застигне, смужки знімають разом з впечатавшимися волоссям.
- М'яким воском. Ця процедура більш проста і часто використовується в домашніх умовах. Віск в спеціальному картриджі наносять в напрямку росту волосся з допомогою роликового аплікатори, розташованого на голівці касети. Зверху прикладається смужка тканини або паперу, щільно притискається до шкіри, а після знімається проти росту волосся. Після процедури залишки липких смол необхідно буде зняти засобом на основі олій.
Епіляція воском в домашніх умовах ще називається ваксинг і вважається цілком ефективною: результат буде помітний протягом місяця. Плюс цієї процедури в тому, що після неї шкіра стає ідеально гладкою – віск видаляє не тільки волосся, але ще відмерлі клітини, очищає і омолоджує шкіру. Мінус в тому, що якщо ви не змогли прибрати все за раз, то повторити воскове видалення можна буде тільки через 3 дні.
Хімічна епіляція
Цей варіант вважається найбільш простим, абсолютно безболісним і дешевим. Для хімічної депіляції використовуються не тільки спеціальні креми, але і кошти, зроблені власними руками на основі перекису. Така хімічна епіляція знебарвлює волосся, робить їх більш непомітними і ламкими. Єдиний мінус від подібних експериментів – високий шанс виникнення алергічної реакції або сухості шкіри.
Щоб зробити хімічну депіляцію варто вибрати один з трьох рецептів:
- Для знебарвлення рослинності візьміть 1 ½ частину перекису і змішайте з 1 частиною мильного порошку. Готовим розчином необхідно обробляти проблемну зону кілька разів на добу до отримання бажаного результату.
- Змішайте 8 грам вазеліну, 2 м пергідролю, 12 г ланоліну. Нанесіть мазь на шкіру, залиште на 5 хвилин. Залишки засобу видалити вологою серветкою. Для отримання максимального ефекту необхідно провести 3-4 процедури.
- Одну частину нашатирного спирту змішайте з 1 ½ частинами перекису і мильним порошком до утворення піни. Нанесіть піну на шкіру, дайте висохнути. Залишки засобу змийте теплою водою.
Цукрова епіляція
Самий простий і доступний спосіб видалення волосся. Його безсумнівний плюс в тому, що можливість занести інфекцію зводиться до нуля, адже цукор – це природний консервант, а сироп з нього згубний для більшості бактерій. Епіляція за допомогою цукрової пасти не настільки болюча, як при використанні воску. Крім того, цукром неможливо обпалити шкіру, адже паста не вимагає нагріву.
Цим способом легко видаляти волосся будь-якого типу: на ногах, в зоні бікіні, під пахвами, на обличчі і навіть у вухах. Однак при цьому важливо, щоб довжина волосків була близько 2-3 мм. Для проведення процедури в домашніх умовах необхідно:
- Змішати 10 ст. л. цукру, 5 ст. л. лимонного соку і 1 ст. л. води.
- Варіть суміш до загустіння на повільному вогні, регулярно перемішуючи.
- Перед процедурою ділянку тіла необхідно очистити і знежирити за допомогою мочалки з милом або гелем для душу.
- Після повного висихання шкіри припорошите її тальком або дитячою присипкою.
- Скачайте з цукрової патоки кульку або ковбаску.
- Прилепляйте її до шкіри і різко смикайте проти росту волосся.
- Після депіляції змийте залишки цукру водою, нанесіть заспокійливий лосьйон.
Епіляція медом
Процедура аналогічна видалення волосин з цукровою пастою, але й має і свої плюси. Завдяки меду шкіра стає м'якою, гладкою і шовковистою. Цей інгредієнт виступає в ролі натурального антибіотика – допомагає уникнути зараження, вбиває мікроби. Однак варто врахувати, що мед часто викликає алергію, тому перед проведенням шугарінга варто провести експрес-тест на зап'ясті, капнувши туди трохи меду.
Епіляція медом проводиться аналогічно цукрового аналогу. Для приготування солодкої пасти необхідно:
- Взяти рідкий мед, цукор і лимонний сік в пропорції 1,5:1,5:1.
- Розчин готують на паровій бані, повільно помішуючи, до повного загустіння.
- Готову медову пасту наносять на шкіру тонким шаром, зверху покривають шматочками чистої тканини і злегка пригладжують.
- Після цього необхідно одним різким рухом відірвати смужку тканини проти зростання.
- Залишки засобу легко видаляються мильним розчином.
Спеціальним кремом
Якщо ви боїтеся болю, підійде домашня епіляція за допомогою спеціальних кремів. Дію таких засобів провокує розпад волосся, після чого вони легко видаляються шпателем або вологими серветками. Результату від хімічного видалення вистачає на тиждень, після чого процедуру доведеться повторювати. Ще один недолік використання кремів – високий ризик отримання хімічного опіку, якщо трохи перетримати засіб на шкірі.
Спеціальних кремів з хімічним складом є дуже багато, але при виборі того чи іншого засобу слід орієнтуватися на його призначення:
- Крем-спрей Віт підходить для позбавлення від небажаної рослинності на ногах і руках. Наносити спрей необхідно, тримаючи балончик на відстані 5 см від шкіри. Витримати 5 хвилин, а потім змити мочалкою або прибрати залишки кошти шпателем.
- Вельвет з лавандовим маслом підходить для чутливих ділянок тіла. Крем наноситься на шкіру шпателем, а через 15 хвилин залишки кошти можна видаляти. Засіб робить волосся більш тонкими, в деяких випадках уповільнює їхній ріст.
- Крем Саллі Кіт ідеально підходить для видалення волосся на обличчі. Для досягнення бажаного результату засіб необхідно витримати на шкірі не більше 3 хвилин, після чого змити теплою водою.
Спеціальними смужками
Видалення волосся воском в домашніх умовах можливо не тільки з використанням описаних вище варіантів, на допомогу прийдуть спеціальні воскові смужки. Вони ще більше спрощують процедуру. Перед нанесенням смужки зігрівають теплом руками, після чого прикладають до шкіри і сильно притискають. Для видалення рослинності смужку треба з силою смикнути проти зростання.
Плюси процедури: порівняно з традиційними методами, воскова депіляція дає більш тривалий ефект, а нові волосся з часом стають рідше. Процедура доступна за ціною і легко проводиться в домашніх умовах. Однак такий метод епіляції погано переноситься людьми з низьким больовим порогом. Крім цього, воскові смужки можна використовувати, якщо на ногах є судинні зірочки.
Епілятором
Це пристрій можна придбати в будь-якому магазині, і призначене воно для вищипування волосся. Електричні епілятори бувають з різними насадками, завдяки чому можуть використовуватися для видалення рослинності в зоні пахв, бікіні або на ногах. Деякі моделі оснащені підсвічуванням, яка дозволяє помітити навіть дрібні і світлі волоски. Однак уникнути подразнення після механічного впливу не вийде, але почервоніння на шкірі пройде буквально через 10-15 хвилин. Проводити процедуру слід тільки на сухій шкірі, водячи епілятором проти зростання.
За допомогою бритви
Найпопулярніший спосіб позбавлення від небажаної рослинності. Для проведення процедури знадобиться лише придбати верстат, піну для гоління і спеціальний лосьйон, щоб запобігти появі сильного роздратування на шкірі. Щоб уникнути вростання волосків, фахівці рекомендують водити верстатом знизу-вгору. Це правило не стосується тільки зони пахв. Тут волосся росте у різних напрямках, тому збривати їх потрібно знизу вгору і зверху вниз.
Бритвою можна видалити всі навіть у важкодоступних місцях, однак проводити процедуру глибокого бікіні за допомогою верстата не рекомендується, так як великий шанс пошкодити ніжну шкіру. На відміну від електричного приладу, користуватися станком можна навіть у гарячій ванні. Гоління абсолютно безболісно, але ефект від нього зберігається недовго – близько 2-3 днів. До того ж, після багаторазового збривання волосся відростають швидше, чорніють і стають більш жорсткими.
Як зробити епіляцію безболісної
Більшість процедур по видаленню рослинності болючі. Терпіти такі незручності зовсім необов'язково, адже є дієві способи, які допоможуть значно зменшити неприємні відчуття під час епіляції:
- Фахівці не рекомендують проводити процедуру у другій половині менструального циклу, тому що в цей період посилюється біль, а може з'явитися сильне почервоніння шкіри. Ідеальний період – перша половина або середина циклу.
- За добу до процедури необхідно провести очищення шкіри від епідермальних відмерлих частинок з допомогою скрабу. Після чого потрібно зволожити шкіру кремом або лосьйоном для тіла на основі натуральних олій.
- До або під час епіляції можна використовувати спеціальні знеболюючі спреї або гелі. Вони знижують чутливість шкіри і притупляють біль, але перед їх використанням переконайтеся, що засіб не викликає алергічних реакцій.
Апарат для епіляції в домашніх умовах
У салонах депіляцію проводять за допомогою спеціальних пристроїв, які роблять процедуру найбезпечнішою і, як правило, безболісною. Придбати деякі апарати можна і для домашнього користування. Популярністю користуються такі моделі:
- Філіпс Люмія Philips Lumea Advanced – фотоепілятор. Працює допомогою впливу на структуру волосся світловими імпульсами. Підходить для русявих, коричневих і чорних волосся. Неефективний проти рудих, сірого і світло-русявого.
- Тріал Лазер 4Х – лазерний епілятор для домашнього користування. Цей апарат має велику кількість позитивних відгуків. Підходить для роботи в зоні бікіні, пахв, на руках або ногах, на обличчі. Щоб процедура пройшла максимально ефективно, довжина відростків повинна бути не менше 3 мм.
Народні способи видалення волосся
До абсолютно безболісним методів відноситься епіляція в домашніх умовах народними засобами. Для досягнення бажаного результату запропоновані рецепти потрібно використовувати протягом тривалого часу – 2-3 тижні:
- Стакан шкірки каштана залийте 400 мл окропу, проварити на повільному вогні до повного випаровування рідини. Готову масу остудіть, нанесіть на проблемні зони 1 раз в день.
- Змішайте 40 г зерен кропиви зі 100 мл соняшникової олії. Накрийте кришкою, дайте настоятися 2 тижні. Потім настій процідіть. Наносьте масло 2 рази в тиждень.
- Змішайте 5 мл нашатирного спирту, 1,5 мл йоду, 5 мл касторової олії 35 мл медичного спирту. Розчином змащуйте проблемні ділянки два рази на день. рецепт не підходить для людей з проблемами ендокринної системи.
Відео
Шугарінг в домашніх умовах/Sugaring
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!