Як почистити матовий натяжна стеля без розлучень - найкращі засоби та методи з описом

До чищення матового натяжної стелі слід приступати обережно. Абразивні частинки, гаряча вода, агресивні миючі засоби, неправильно підібрані інструменти здатні зіпсувати полотно, а разом з ним – вигляд приміщення і настрій господаря.

Види прибирання

Догляд за натяжними матовими стелями передбачає три види прибирання. Це:

  • Сухий метод. Дозволяє освіжити запилену полотно, але серйозні плями прибрати нездатний.
  • Вологий спосіб. C його допомогою можна видалити жирні плями, сліди від фарби, побілки, бризок. Вимагає застосування різних миючих засобів, засобів і зусиль.
  • Парова чистка. Можна прибрати плями від жиру, водяних бризок з допомогою пари, без миючих засобів і особливих зусиль.

Засоби і пристосування для чищення

Почистити стелю сухим методом допоможе м'яка тканину без ворсу (він може залишитися на поверхні і зіпсувати вигляд полотна). Це може бути мікрофібра, також підійде спеціальна серветка з електричним ефектом для видалення пилу з полірованих поверхонь або фланелева тканина. Вона притягує до себе бруд і не залишає розводів. При сухому прибиранні можна використовувати м'яку щітку-кмітливість. Допоможе почистити натяжну поверхню пилосос з тканинної насадкою або парогенератор.

Для вологого прибирання знадобиться драбина, відро, ганчірка, м'яка губка, пластикова пляшка з розпилювачем. Якщо сходи немає, можна використати швабру з тканинної насадкою. Цей метод підійде, якщо полотно якісне та міцне – слабку плівку швабра може пошкодити.

Для чищення бажано придбати спрей або аерозоль, спеціально розроблений для миття натяжних стель (Едельвейс, Nouvel). Якщо професійних засобів немає, почистити натяжну конструкцію допоможе:

  • рідина для миття посуду або вікон;
  • рідкий пральний порошок;
  • гель;
  • мильний розчин;
  • розчин нашатирного спирту (50 мл спирту на 1 л води).

Щоб розчин не обесцветил полотно, його треба нанести на непомітний ділянку, почекати 10-15 хвилин, змити водою. Якщо колір не змінився, плівка не деформувалася – засіб для миття натяжних стель можна застосовувати.

Під час миття матового полотна не можна використовувати гарячу воду: температура рідини не повинна перевищувати 40°С. не Можна при чищенні конструкції використовувати:

  • абразивні матеріали або миючі засоби;
  • препарати, що містять їдкий луг;
  • жорсткі щітки, шпателі, ножі, скребки, інші гострі або тверді предмети, здатні пошкодити матову поверхню;
  • препарати, у складі яких ацетон: він здатний розчинити ПВХ-плівку;
  • відбілювач – навіть якщо полотно біле, розчин зіпсує вигляд покриття.

Покрокова інструкція для комбінованого миття

Перед миттям натяжної стелі необхідно провести сухе прибирання, знявши верхній шар пилу та павутиння. Почистити натяжний полотно допоможе пилосос. Пристрій треба тримати в декількох сантиметрах від стельової поверхні: насадка не повинна стосуватися матеріалу, інакше можна пошкодити конструкцію.

Якщо для чищення матових натяжних стель використовується спеціальний спрей, після сухого прибирання необхідно розпорошити його на матове полотно. Потім протерти м'якою тканиною, не натискаючи на матеріал, приділяючи особливу увагу кутах і швах. Миття натяжних стель за допомогою самостійно зробленого розчину проводиться за наступною схемою:

  1. Миючий засіб розвести в теплій воді (30-40°С). Якщо плями відсутні або малопомітні, можна використовувати нашатир, застосування якого не залишає розводів.
  2. Розчин залити в пляшку з розпилювачем, розпорошити на поверхню і приступати до прибирання добре віджатою ганчіркою. Якщо розпилювача немає, почистити полотно можна, змочити губку в розчині.
  3. До чищення поверхні починати з кута кімнати. Якщо стеля являє собою складну конструкцію, необхідно поступово переходити від одного кута до іншого. Кожну секцію мити окремо.
  4. Шви обробляти рухами уздовж них, а не впоперек.
  5. Чистити не круговими рухами, а прямими лініями, зліва направо і навпаки, щоб не залишилося розлучень.
  6. Діяти м'яко і обережно, не натискаючи на матеріал.
  7. При наявності серйозного забруднення, потрібно нанести на нього засіб для миття посуду і залишити на пару хвилин. Потім обережно змити. Важливо: пляма не можна сильно терти або використовувати щітку для його видалення.
  8. Закінчивши роботу з мильним розчином, треба пройтися по матовому стелі ганчіркою, змоченою в простій воді. Промитий ділянку треба відразу витирати насухо, щоб не залишалося розводів.

Щоб почистити стелю за допомогою парогенератора, після сухого прибирання треба налити в пристрій воду і включити, виставивши температуру 50°С. Перед чищенням надіти плоску насадку. Якщо прилад не передбачає встановлення потрібних параметрів, його треба тримати на відстані 3-5 см від полотна. Закінчивши роботу з парогенератором, полотно протерти м'якою сухою губкою.

Запобіжні заходи

Під час прибирання необхідно дотримуватись заходів обережності. Це допоможе попередити псування натяжної стелі, потрапляння хімії на шкіру рук, меблі:

  • Перед тим як почистити полотно, потрібно зняти з рук персні, браслети та інші предмети, здатні подряпати або порвати плівку.
  • Слід уникати потрапляння хімії в очі – можна застосувати спеціальні захисні окуляри.
  • Щоб не допустити потрапляння хімії на шкіру, працювати треба в рукавичках, одязі з довгими рукавами, в штанях, в закритому взутті, на голову надіти головний убір.
  • Якщо миючий засіб потрапить в рот, його відразу виплюнути і прополоскати ротову порожнину великою кількістю води.
  • Щоб бризки хімічних речовин не потрапили на меблі, потрібно накрити її спеціальною плівкою, яка продається в будівельних магазинах.

Відео

Як мити натяжні стелі. На раз, два, три.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!