Властивості доломітового борошна - склад, застосування для розкислення грунту на садових ділянках і правила внесення
Сьогодні у дачників великий вибір добрив, багатих на мікроелементи і полегшують боротьбу з бур'янами і комахами-шкідниками. Доломітове борошно користується заслуженим попитом як ефективне вапнякове засіб для пониження кислотності ґрунтів на городах, яке часто вносять восени. Економна витрата, низька ціна, екологічність – головні достоїнства, за рахунок яких застосування доломітового борошна у садівників і городників дуже популярно.
Що таке доломітове борошно
Доломитка або доломітове підгодовування – добриво у вигляді порошку, вироблене з доломіту – мінералу класу карбонатів. Продукт природного походження насичує грунт корисними речовинами, мікроелементами, нормалізуючи її кислотність, удосконалюючи структуру родючого шару ґрунту. Мінерал має світлу блискучу забарвлення від білого до сірого кольору, рідко червонуватого відтінку. Добриво отримують дробленням породи доломіту на дрібні фракції.
Склад
Формула мінералу: CaCO3•MgCO3. Прекрасна підживлення багата магнієм, кальцієм і не вимагає додаткових добавок, її використовують в натуральному вигляді після подрібнення до стану порошку. Активний склад доломітового борошна – це, насамперед, кальцій: компонент, який необхідний для заповнення в ґрунті при підвищеній кислотності грунту та погіршення його якостей. Карбонатна форма кальцію і магнію перешкоджає їх накопиченню в плодах і овочах у надмірній кількості.
Для чого потрібна
Додавання мінералу дозволяє дотримати потрібний рівень водню і кальцію в грунті. Розкислення грунту доломітового борошном – основне завдання її застосування, але крім нейтралізації кислотності, ґрунт з добривом отримує корисні речовини для рослин, на ділянці зменшуються бур'яни, активізуються корисні мікроорганізми (черв'яки). Магній позитивно діє на хід фотосинтезу, а багаті кальцієм грунту сприяють швидкому зростанню і хорошого розвитку наземних частин і коренів рослин.
Використання доломітової муки на садовій ділянці
Добриво корисно для овочевих культур (врожайності картоплі, буряків, цибулі, томатів, моркви), трав'янистих рослин (гречки, конюшини), фруктів та ягід (слива, вишня). Хороший результат досягається при внесенні борошна по всій ділянці, так і в грядки в парниках і теплицях на супіщаних ґрунтах з низьким рівнем магнію. При нейтральної кислотності грунту доломитовое добриво застосовувати не рекомендується, так як порушиться природний ґрунтовий баланс.
В результаті хімічних властивостей доломитки:
- поліпшуються біологічні властивості ґрунту;
- збільшується вміст корисних мікроелементів, макроелементів, мінералів;
- підвищується ефект від інших добрив;
- зростає врожайність;
- поліпшується якість продуктів;
- радіонукліди виводяться.
Доломітове борошно або вапно, що краще
Для розкислення грунту часто застосовують вапняні добрива, які вважаються більш сильними для нормалізації рівня кислотності грунту за рахунок форми кальцію гідроксиду, що посилює можливість нейтралізації. Однак вапнякове борошно має свої недоліки. Відразу після її внесення необхідні речовини фосфор і азот не засвоюються, тому землі потрібен перерву для посадки. Вапняна мука вноситься в міжсезоння, щоб був забезпечений гарний часовий проміжок до висаджування рослин. Доломітом ж, містить ще і магній, можна удобрювати грунт в будь-який час.
Інструкція по застосуванню доломітового борошна
До того як приступити до застосування добрива, треба точно знати ґрунтову кислотність грунту, інакше можна завдати шкоди рослинам, навіть їх знищити. Інструкція, як застосовувати доломітове підживлення з розрахунку на одну сотку площі в залежності від кислотності, передбачає наступну дозу вапняного добрива:
- для кислих ґрунтів з рН менше 4,5 потрібно 500-600 г;
- для среднекислых ґрунтів з рН від 4,5 до 5,2 – близько 450-500 г;
- для слабокислого грунту з рН від 5,2 до 5,7 – 350-450 р.
Для кісточкових плодових дерев щорічно після збору урожаю вносять мінеральні добрива з доломіту – 1 кг або 2 кг на кожне дерево. Під кущ смородини вноситься 0,5 – 1 кг речовини. Під овочеві культури внесення здійснюється перед посадкою овочів, а під картоплю, помідори – завчасно. Під щавель, аґрус, лохину доломіт не використовується.
Коли сипати
Доломітові добрива застосовуються в будь-який час. Перед тим як почати їх використання, краще уточнити, коли сипати доломітове борошно на городі. На ділянці, де планується вирощувати овочі, борошно розсипають навесні заздалегідь, за 2 тижні перед посадкою. Крім поліпшення структури грунту доломіт його санує, запобігає появі захворювань рослин. Така санітарна функція актуальна навесні, особливо для культур закритого грунту. Восени підживлення використовується для обробки плодово-ягідних дерев і кущів.
Як вносити
Щоб отримати максимальну віддачу від застосування засобу, треба розібратися, як вносити доломітове борошно:
- Змішувати продукт з суперфосфатным і аміачним добривами, сечовиною не можна.
- Розподіляти борошно на площі треба рівномірно, ретельно перемішувати з землею і розпушувати на 10-15 см, у дерев і чагарників – по крайці кола біля стовбура, заглиблюючи в землю.
- В глинисті ґрунти доломіт вноситься щороку.
- Дозу гною, компосту слід вносити не разом з добривом, а після його внесення, потім все перекопувати.
- На збільшення ефективності вапнування доломітового прикормки впливає одночасне застосування борної кислоти і мідних добрив.
- Для квітів доломитное добриво вноситься в лунку.
Витрата на 1 м2
Різні садово-овочеві культури реагують на закислення ґрунту по-своєму. Якщо ви зібралися використовувати доломитовое добриво, дізнайтеся з таблиці нижче, яким рослинам і в якій кількості потрібна така підгодівля:
Дозування в кілограмах доломітового добрива на 1м2 | Рослини |
0,6 | буряк, капуста, огірки, цибуля, салат, смородина |
0,4 | картопля, перець, баклажани |
0,3 | морква, редиска, помідори |
0,5 | плодовий кущ |
1 | дерево з плодами семечковыми |
2 | дерево з плодами косточковыми |
Відео
Доломітове Борошно для Багатого Врожаю. Працює! Перевірено!
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!