Осушувач повітря для квартири
Надлишок вологи призводить до багатьох неприємностей: з'являється грибок, речі сохнуть довше, а одяг у шафах набуває специфічний запах. Такі умови негативно позначаються на здоров'ї людини. Значить, потрібно боротися з високою вологістю в кімнаті. Один із способів усунути такий недолік – купити поглинач вологи.
Побутовий осушувач повітря для будинку
Більше інших видів поширений варіант, який працює на основі принципу конденсації пари. Основні вузли конструкції: радіатор (випарник), вентилятор, капілярна трубка, конденсатор, ємність для рідини і компресор. Вологе повітря потрапляє на випарник, температура якого нижче, ніж навколишнього середовища в приміщенні. В результаті утворюється конденсат, потім рідину потрапляє в ємність, призначену для збору води.
Осушення повітряної середовища в приладі вже сталося, залишилося підвищити температуру до нормального рівня. Для цієї мети використовується конденсатор. Повітря проходить через нього під дією вентилятора. Після всіх етапів мікроклімат в приміщенні нормалізується. Існують і інші вологопоглиначі, наприклад, діючі на основі методу адсорбції. У цьому випадку основою конструкції є сорбент.
Воздухоосушитель використовують в різних цілях:
- нормалізація рівня вологості;
- створення прийнятних умов для життя і здоров'я;
- усунення неприємних наслідків впливу підвищеної вологості;
- підвищення температури повітря на кілька градусів завдяки конструкції приладу.
Яким може бути влагоуловитель для будинку
Зустрічаються різні види цієї техніки. Осушувач повітря для квартири або приватного будинку використовують побутовий, бо він здатний виділити в добу рідина в кількості від 10 до 100 л. Промислові аналоги діють набагато ефективніше і можуть усунути вологу понад 100 л, їх недоцільно застосовувати в побуті. Для квартири осушувачі представлені такими різновидами:
- настінні;
- підлогові;
- настільні.
Останній з варіантів відрізняється невеликими габаритами, тому як ці моделі призначені для установки на столі, працюють від розетки. Настінні прилади монтують на вертикальній поверхні. Підлоговий аналог характеризується великими габаритами, що не дозволяє розташувати модель на столі або стіні. Однак даний варіант здатний осушити великі обсяги пара, з цієї причини його використовують на об'єктах зі значною площею, а також інтенсивним зволоженням повітряного середовища. Крім того, існують універсальні прилади і поглиначі вологи прихованої установки.
Воздухоосушители поділяються на групи у відповідності з відмінностями у принципах дії:
- Конденсаційного типу – працюють за вищеописаною схемою.
- Техніка, яка функціонує на основі адсорбції. При цьому використовуються особливого роду речовини, які характеризуються пористою структурою. Вони поглинають вологу з повітряного середовища. Основний недолік таких пристроїв – необхідність заміни сорбенту.
- Осушувачі повітря для квартири, діючі на основі методу асиміляції або повітрообміну. Це найменш ефективна техніка, що вимагає чималих витрат. Прилади такого виду не здатні осушити приміщення з інтенсивним зволоженням повітря.
Вологовбирач для квартири від кращих виробників
Вибір такої техніки широкий. Щоб в подальшому не виникало проблем при експлуатації, рекомендується звертати увагу на якість складання приладу і марку. Користується популярністю продукція Dantherm, Ballu (моделі BDM, BDH), Timberk, NeoСlima, Mitsubishi Electric, Master, Lazer. Можна підібрати виконання за способом встановлення (на стіну, підлогу, універсальний), принципом дії, підходящою ціною.
Ціна на осушувач повітря для квартири
Побутові прилади даної категорії пропонуються в межах 15000-35000 рублів. Можна купити осушувач недорого, але за функціями такі моделі будуть простіше. Виробники пропонують моделі різних цінових категоріях. Наприклад, Ballu випускає функціональний осушувач BDM з функцією іонізації, ароматизації, високою продуктивністю і можливістю вологовидалення 30 л/добу. (ціна 20000 рублів).
Іншу модель з каталогу Ballu BDH можна купити за 18000 рублів, при цьому продуктивність нижче і відсутні додаткові функції. Кожен з приладів здатний осушити різну за величиною площа. Вартість деяких моделей при однакових показниках вологовидалення або інших параметрів може відрізнятися. Якщо купити в інтернет-магазині, ціна буде нижча.
Як вибрати осушувач повітря
Перш, ніж замовити вологовбирач для квартири, слід спиратися на ряд критеріїв:
- Потужність. Чим нижче значення цього параметра, тим більше буде витрата електроенергії.
- Спосіб установки – визначає габарити осушувача і зручність його експлуатації.
- Влагоудаление, від чого залежить продуктивність техніки.
- Виробники часто вказують рекомендоване значення площі приміщення для експлуатації певної моделі техніки.
- Об'єм водозбірника (ємність для стоку конденсату). Чим він менше, тим частіше доведеться виливати рідину.
- Витрата повітря – показує, наскільки інтенсивно рухається повітря (куб. м/год).
- Наявність додаткових функцій (ароматизація, іонізація), що не впливає на загальну продуктивність і ефективність роботи пристрою, але покращує якість подається в кімнату повітря.
- Термін гарантії (від 1 до 3 років). Визначається виробником.
- Ціна приладу: чим він функціональніше, тим дорожче коштує.
Відео: як працює осушувач повітря у квартирі
Осушувачі повітря Ballu. Купити осушувач повітря Ballu (Балу).
Відгуки
Георгій, 43 рокиКупував осушувач для квартири марки Ballu BDH. Мене привабила ціна. Вже потім на практиці після деякого часу інтенсивної експлуатації переконався в надійності приладу. Осушує нормально, в результаті випрані речі стали сохнути швидше в приміщенні. З ряду аналогів, які коштували стільки ж, вибрав цю модель, так як влаштували параметри.
Марина, 35 роківКупила осушувач Master DH, він пропонувався за середньою ціною. Вже потім я порівняла його параметри з можливостями деяких аналогів і побачила, що мій прилад програє: повільніше подає повітря, відрізняється меншою продуктивністю (всього 20 л/сут.). Плюс його полягає у здатності обслужити велику площу (50 кв. м).
Анастасія, 25 роківКупувала найдешевший варіант – NeoClima ND-20 (16000 рублів). Відразу сподобалася велика швидкість роботи (220 куб. м/год). Середня продуктивність – 20 л/сут., але для площі 35 кв. м цього вистачає. Особливо, якщо врахувати, що в мене однокімнатна квартира. Зробила висновок, що мій осушувач багато в чому краще деяких дорогих аналогів.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!