Дизайн штор для залу
- 1. Як вибрати штори у вітальню
- 2. Види штор
- 2.1. Короткі
- 2.2. З ламбрекенами
- 2.3. З драпіровками
- 2.4. На кільцях-люверсах
- 2.5. Модні штори на еркер
- 3. Стилі оформлення вікон
- 3.1. Класика
- 3.2. Японські
- 3.3. Римські
- 3.4. Французькі
- 3.5. Італійські
- 3.6. Інші стилі та оформлення
- 4. Який тканини і кольору віддати перевагу
- 5. Де купити і скільки коштують штори для вітальні
- 6. Відео
- 7. Фото: сучасні ідеї дизайну штор в інтер'єрі – новинки 2017
Штори облагороджують, роблять кімнату затишніше, красивіше. Правильно підібраний дизайн цього предмета інтер'єру допомагає візуально збільшити простір, освітлити або навпаки затемнити зал, внести в нього гармонію, захищеність і задати певний настрій.
Як вибрати штори у вітальню
Фіранки повинні повністю відповідати смаку господарів, підкреслювати їх характер, настрій. При виборі дизайну і параметрів зверніть увагу на такі пункти:
- розмір вікна – показник допомагає визначитися з шириною полотна;
- висота кімнати – необхідна для визначення довжини фіранки в зал;
- розміри кімнати, колірне оформлення залу;
- розміщення вікон відносно сторін світу – для південної сторони знадобляться щільні штори, не пропускають світло, для північної підуть легкі тканини;
- стилістичне оформлення кімнати (переважаючі кольори, фактура м'яких меблів, колір стін) – безпосередньо впливає на дизайн штор для залу.
Якщо ваша вітальня невелика, вибирайте максимально прості світлі фіранки. Складні конструкції обтяжать зовнішній вигляд залу, будуть тиснути своїм обсягом, візуально зменшуючи простір. При невисоких стелях відмінним варіантом є установка стельових карнизів. Для залу з балконом варто вибирати середні завіси, рулонні або римські штори. Вони повинні легко рухатися і не створювати перешкод при відкриванні дверей.
Види штор
Величезна кількість різновидів штор дозволяє вибрати відмінний варіант для всіх стилів інтер'єру. Багато звикли до класичних штор – тканин, які кріпляться на гачки карниза, розміщеного над вікном. Сучасні варіанти дуже різноманітні і функціональні, тому не завжди варто зупиняти свій вибір на стандарті. Дизайн модних штор для залу вражає своїми конструкціями, оригінальністю і продуманістю деталей.
Короткі
Укорочені фіранки у вітальню можна повісити, якщо під вікном немає опалювальної батареї або вона захована за декоративною панеллю. Ще такі гарні штори, коли поруч з вікном стоїть диван або робочий стіл. Різновиди коротких фіранок: французькі, римські, австрійські, рулонні. Штори «кафе» вішаються на середину вікна, верхня частина отвору залишається відкритою. Останній варіант добре вписується в стилі прованс, кантрі, еклектика. Бамбукові зразки – відмінне рішення для еко-стилю і людей, які страждають від алергії.
З ламбрекенами
Горизонтальний елемент штор, який кріпиться поверх основного полотна, є виключно декоративною деталлю. Довжина ламбрекену становить 1/5 або 1/7 від довжини фіранки. Особливо часто зустрічається в таких стилях інтер'єру: ренесанс, модерн, бароко, ампір. Деталь вносить нотку в дизайн кімнати вишуканості, багатства, розкішного життя. В сучасному декорі типу мінімалізм їй теж є місце.
Ламбрекен маскує ділянку стіни між вікном і карнизом, нерідко ховає під собою і сам карниз. Цей елемент може бути пошитий з м'якої тканини і приймати самі різні форми: пряму, арочну, хвилеподібну. Ламбрекен також виготовляється з жорсткого полотна. У цьому випадку він тримає прямокутну форму і швидше нагадує декоративну панель.
З драпіровками
Штори в зал з драпіруванням – це полотно, викладене складками. Такий дизайн доречний, якщо основні фіранки зроблені з легкого матеріалу не надто яскравого забарвлення. Поширені тканини – органза, шовк, тафта, батист, оксамит, велюр і т. д. Основні види драпіровок:
- Ламбрекен – про них було вже сказано вище.
- Сваги, жаботы – складки тканини, зафіксовані по обидві сторони від карниза. Органічно виглядають в класичних стилях інтер'єру, неоклассицизме, арт деко, модерн, ампире.
- Каскади – текстиль, елегантно звисаючий м'якими хвилями.
На кільцях-люверсах
Якщо хочете повісити тюль для залу без штор, вибирайте оригінальні моделі на люверсах. У верхню частину полотна кільця вшиті (як варіант – трикутники, квадрати) певного розміру, вони і нанизуються на карниз. Виходить приваблива поздовжня гармошка. Дизайн таких штор для залу може бути самим різним, що надає можливість використовувати їх у всіх стилях інтер'єру маленьких, великих приміщеннях. Важливу роль в загальній картині грає зовнішній вигляд карниза і самих люверсів.
Модні штори на еркер
Еркер – частина приміщення, що виступає вперед з площини фасаду. Нерідко ця сторона повністю засклена або має декілька вікон. Господарям важливо вирішити, чи будуть вони вішати окреме полотно на кожен віконний отвір або віддадуть перевагу однієї суцільної шторі. Варіантів дизайну безліч – від важких портьєр до фіранок-ниток. Кутові переходи добре скрашують:
- римські штори для залу – відмінно виглядають в класичному, сучасному, етнічному стилі;
- французькі – хороші як для невеликого будинку, так і для просторого світлого приміщення;
- австрійські – великоваговий текстиль, який усім своїм виглядом демонструє багатство і розкіш;
- японські штори – оптимальний дизайн для практичних і функціональних залів.
Стилі оформлення вікон
Дизайн штор для залу прямо перегукується з декором інтер'єру. При виборі полотна спирайтеся на загальні рекомендації по стилю, враховуйте віяння моди. Головна порада – текстиль повинен подобатися вам, призводити до гармонії, не викликати почуття дискомфорту. Штори в кімнату необов'язково будуть відповідати канонам тільки одного стилю. Навіть якщо ви додасте в них щось своє, вони від цього не програють.
Класика
Пропонує використовувати щільне важке полотно – портьєру. Такі штори захищають від яскравого світла, вуличного шуму, створюють домашній затишок. Класика підходить не тільки для залу, але і для спальні (нічні штори). Звичний предмет декору – ламбрекени. У холодних північних приміщеннях вішають полотно теплих кольорів, а на південній стороні красивіше і функціональніша світлі штори холодних відтінків. Доповненням портьєр є підхоплення, кісти.
Японські
Являють собою широкі вертикальні смужки тканини (панелі без складок), які кріпляться до стіни або стелі за допомогою особливого механізму. Використовуються в суворих інтер'єрах, відповідних стилю мінімалізм. Японські штори робляться з натуральних напівпрозорих тканин з малюнком або без, якщо вікна з сонячної сторони, в хід йдуть світлонепроникні матеріали, бамбукова соломка.
Римські
Тканинні штори з горизонтальними жорсткими планками. Така конструкція практично не виходить за межі віконного отвору і не опускається нижче підвіконня. З допомогою спеціального механізму римські штори піднімаються вгору, утворюючи поперечну гармошку. Полотно оптимально для залів, які потребують захисту від яскравого сонця. Штори не обтяжують інтер'єр. Підходять для стилю мінімалізм, кантрі, японський, етно.
Французькі
Елітні штори для багатих людей, що прагнуть оточити себе розкішшю. Якщо ви подивіться фотогалерею, то помітите, що таке полотно було незмінним елементом дизайну вікон у королівських палацах. У тканину на однаковій відстані просмикнуті вертикальні шнури. Їх затягують і отримують напівкруглі об'ємні складки – драпірування. Кращі матеріали для французьких штор в зал – шовк, батист, органза, тюль.
Італійські
Легкі, свіжі, багаторядні. У багатьох випадках для італійських штор використовується синтетична тканина, яка задає оригінальність дизайну. У хід йдуть полотна різних фактур, довжини, фасону. Шари накладаються один на одного, в підсумок виходить яскрава незвичайна картинка. Модель повністю не розкривається, а збирається по діагоналі. Верхня частина вікна залишається закритою, а до низу поле огляду зовнішнього світу поступово розширюється.
Інші стилі та оформлення
Дизайн штор для вітальні багатогранний. Часом можна побачити неймовірні поєднання, але вони теж виглядають органічно, якщо вписуються в стилістику інтер'єру. Ще кілька варіантів оформлення:
- Австрійські – красиві штори для залу, нагадують французький стиль. Єдина різниця – тканина не стягується по всій довжині, а тільки по нижньому краю.
- Рулонні – найпростіший варіант. Являє собою прямокутне полотно, покриває площу віконного скла. За допомогою ланцюгового механізму матеріал накручується на горизонтальний вал.
- Сучасний стиль мінімалізм, хай-тек) – вимагає чітких обрисів, гладкості, практичності і лаконічності в оформленні.
Який тканини і кольору віддати перевагу
Північна сторона любить яскраві, насичені кольори: помаранчевий, смарагдовий, бежевий, золотистий. Світлі південні зали прикрашаються фіранками синіх, блакитних, сірих відтінків, білими матеріалами. Колір можна підбирати під шпалери, оббивку меблів, підлогу, в тон найбільшому предмету інтер'єру. Якщо кімната яскрава, купуйте монотонне полотно. а більш стриманий зал прикрасьте кольоровий шторою з незвичайним дизайном, щоб зробити на ньому акцент.
При виборі тканини теж орієнтуйтеся на сторони світу і стиль інтер'єру. У дуже просторому світлому приміщенні добре виглядають важкі матеріали – оксамит, атлас. У маленькому і темному – легкі фіранки з бавовни, льону. Натуральні тканини не завжди гарні, адже вони можуть витягуватися і втрачати свій первинний вигляд. Вибирайте штори, в яких відсоток природних і синтетичних волокон однаковий.
Де купити і скільки коштують штори для вітальні
Величезний вибір пропонують інтернет-магазини. В них ви не пощупаете матеріал руками і не побачите реальний колір штори, але прочитаєте всі характеристики і, можливо, заощадите. У своєму населеному пункті шукайте фіранки в магазинах текстилю, спеціалізованих точках продажу, будівельних гіпермаркетах. Вартість полотна різна – від 600 до 32 000 рублів (за комплект).