Які 10 кімнатних рослин приносять щастя в дім

Прекрасні представники флори – кімнатні рослини — багато століть супроводжують людину в її повсякденному житті. Вони не тільки прикрашають його житло буйною зеленню, радують своїм цвітінням, але і є оберегами любові, благополуччя. Варто дізнатися, які домашні квіти корисно тримати в своєму будинку, і що вони дають господарям в обмін на дбайливий догляд.

Які кімнатні рослини приносять щастя

Існує безліч народних повір'їв про користь кімнатних рослин. Можна пояснити це з наукової точки зору? Ботаніка – наука про рослинних організмах – стверджує, що корисні властивості домашніх квітів криються в їх хімічному складі. Фітонциди – біоактивні речовини, які виділяються рослинами, здатні очищати повітря житла від домішок важких металів, мікробів і вірусів. У процесі життєдіяльності зелені вихованці людини виділяють кисень, що благотворно впливає на здоров'я оточуючих.

Багато представників флори володіють не тільки чудовими декоративними якостями, але і проявляють цілющі властивості. Деякі кімнатні рослини містять ефірні олії. Виділяючись з поверхні листя і квітів, ці речовини наповнюють приміщення тонким ароматом, які володіють антистресовою активністю. Кактуси, навпаки, поглинають шкідливе електромагнітне випромінювання домашньої техніки, захищаючи людський організм.

Здавна люди помічали позитивний вплив рослин на свій емоційний стан. Практичним застосуванням флори для естетичного вдосконалення приміщень та присадибних ділянок займаються фітодизайн та флористика. Фен шуй – вчення про те, як направляти, врівноважувати і гармонізувати енергію на благо людини. Використовуючи концепцію цих навчань, можна розмістити в кімнаті горщики з домашніми квітами так, щоб значно покращився фізичне та емоційне здоров'я членів сім'ї.

Езотерика вивчає вплив флори на людину з точки зору енергетики. Вона поділяє всі кімнатні квіти на рослини:

  • «Воїни». Представники групи володіють сильною ян-енергією (чоловічий), активують нервову систему домочадців. З-за цього небажано ставити в спальнях і дитячих кімнатах такі квіти, як ананас, пальма, кактус.
  • «Няньки». Прибирають негатив, діють заспокійливо, наповнюють людину силою: алое, камелія, бегонія.
  • «Прибиральники». Нейтралізують дію геопатогенних областей будинку, відновлюють позитивний настрій членів сім'ї: ліани, плющ, папороть.

Рослини любові і щастя

Для багатьох людей любов і щастя асоціюються з затишним житлом, благополуччям, взаєморозумінням з рідними і близькими. Теплу атмосферу в дім приносять кімнатні рослини. Естетичний вигляд зелених культур, здатність очищати навколишній простір допомагають господиням наповнити будинку ніжністю, душевною теплотою. Орхідеї – символ розкоші і досконалості.

Знавці фен шуй стверджують, що орхидейные, зростаючі в житло людини, принесуть йому любов і благополуччя. Люди присвячують захоплені вірші цим неповторним, повним грації квітам. Тривале цвітіння цих рослин привносить святкову атмосферу в будинок. Орхідеї доречно тримати у вітальні та кабінеті, тому що вони володіють активною енергетикою. У їх присутності людині хочеться діяти, реалізовувати свої плани.

Бажаючим наповнити будинок теплою атмосферою, крім орхідей, потрібно придбати:

  • спатіфіллум;
  • антуріум;
  • гібіскус;
  • хойю.

Рослини удачі та достатку

Оберегами удачі є оксалис (кислиця) і акалифа. Вони зберігають сімейні відносини. Розлучення подружжя – рідкісний випадок, якщо вдома тримають кислиці. Листя її дуже схожі на конюшина. За народними прикметами четирехлістний конюшина приносить удачу. Напевно, тому так популярні «четырехлистные» сорти оксалиса. Листові пластинки цієї квітки схожі на метеликів. Дивним властивістю кислиці є здатність з'єднувати листя на заході сонця. Створюється враження, що рослина засинає під вечір.

Кімнатні рослини удачі і щастя накопичують в собі енергію радості, а коли її господарям сумно, наповнюють будинок позитивом. Поряд з акалифой песимісти відчувають себе краще. Навіть коли зелений вихованець не цвіте, він здатний підвищувати настрій знаходяться поруч людей. Жінки в присутності акалифы стають більш жіночними, а чоловіки набувають бадьорість духу. Так проявляється чарівне властивість цього дитя флори – вміння гармонізувати простір.

Для сімейної ідилії

Тільки деякі кімнатні квіти люди відносять до категорії «приносять щастя». Народна мудрість по крихтах збирала відомості про їх вплив на добробут, удачу і любов членів сім'ї. Кімнатні рослини для щастя в домі.

  • хлорофітум;
  • калатея;
  • узамбарская фіалка (сенполія);
  • мирт;
  • герань;
  • пеларгонія.

Жінки повинні знати, що калатея – красуня амазонських лісів – приносить в дім мир і спокій. Вимоглива до умов утримання, особливо, до рівня вологості повітря. Той, хто зуміє «приручити» це дитя природи, буде винагороджений сповна, тому що калатея приносить в дім радість, взаєморозуміння, любов. Цю квітку називають "молитовним" за те, що до вечора піднімає вгору і складає свої листи. За повір'ями калатея молиться за щастя і благополуччя в будинку.

Мирт, сенполія, пеларгонія є символами міцної сім'ї. Мирт – домашнє деревце, назва якого містить слово «світ». В античні часи він був атрибутом Венери – богині любові. Заводити мирт рекомендують тим, хто ще не знайшов свого сімейного щастя молодятам, які мріють про первістка. Пеларгонія надає позитивний вплив на членів сім'ї, які народилися під зодіакальними знаками Овна, Діви, Терезів. Вона допоможе своїм господарям впоратися із запальністю, суетливостью, слізливістю, різким коливанням настрою.

Для достатку і багатства

У своєму прагненні бути багатими люди часто оточують себе всілякими талісманами, нагадують їм про мету. Деякі кімнатні квіти символізують достаток і благополуччя:

  • товстянка – грошове дерево;
  • бамбук;
  • заміокулькас – доларове дерево;
  • кактус.

Вони не лише приносять фінансовий успіх, але і дають підказки про майбутнє матеріального становища. Існує повір'я: якщо дерево удачі почало втрачати листя або всихати – потрібно чекати грошових втрат. Ось чому люди особливо дбайливо ставляться до цим прекрасним представникам флори у себе вдома і в офісах. Відомо, що толстянка дуже чутлива до негативної енергетики. Вона починає хворіти і чахнути в зоні постійних чвар, тому може служити індикатором емоційної обстановки сім'ї і колективу.

10 кімнатних рослин, що приносять щастя

Квіти – дивовижні творіння природи. Вони здатні викликати у любующегося ними людини відчуття щастя. Найпопулярнішими кімнатними культурами в різних країнах світу є:

  • спатіфіллум;
  • антуріум;
  • драцена Сандера;
  • фіалки;
  • хойя;
  • гібіскус;
  • герань;
  • кактуси;
  • товстянка;
  • хлорофітум.

Жіноче щастя

Спатіфіллум (лат. Spathiphyllum) завезений в Євразію з Центральної Америки, вимогливий до тепла і вологи, тому що природним ареалом проживання цього представника флори є болотисті місцевості. Його еліптичний прицветник білого кольору з жовтим суцвіттям у вигляді качана виглядає як ніжний, вишуканий квітка. Друга назва цієї рослини – «жіноче щастя». Розмножується він діленням куща, не любить протягів. Цвіте щорічно близько півтора місяців.

Існує красива легенда, яка говорить про те, що богиня кохання Афродіта наповнила білосніжна квітка спатифиллума щастям і блаженством, своїми її, коли вона полюбила Ареса. Дочка Зевса веліла земної жінки доглядати за чарівною квіткою, а нагородою за це було жіноче щастя. Спатіфіллум потрібно позбавити від прямих сонячних променів. Тримати талісман щастя краще на підвіконнях східних і західних вікон. Він любить помірний, але регулярний полив. Прийнятна температура повітря для нормальної життєдіяльності квітки – 15-20 градусів тепла.

Спатіфіллум прийнято дарувати незаміжнім дівчатам. Вважається, що він прискорить шлюб і принесе народження дитини, зробить заміжжя щасливим. Сімейним жінкам талісман щастя допомагає створити затишне гніздечко з мирною атмосферою, довірою, взаєморозумінням між членами сім'ї. Кажуть, що чарівна сила цього дитя флори розгортається в повній мірі, якщо він буде рости в оточенні щирої любові своєї господині.

Чоловіче щастя

Антуріум (лат. Anthúrium) – вічнозелений багаторічник. Назва в перекладі з грецького складається зі слів «квітка» і «хвіст». Росте в лісах Мексики, Парагваю, Аргентини. Цвіте практично круглий рік. Антуріум має шкірясту структуру прицветного листка. Селекціонери вивели нові сорти цієї культури з рожевим, оранжевим, рожевим, майже чорним приквітками, але класичним вважається червоне покривало суцвіття. У народі це декоративну рослину називають «чоловічим щастям» – символом сили і мужності.

Легенда про походження антуріума розповідає про те, як юна красуня відмовила в одруженні вождю сусіднього племені. Розлютившись, той напав на його рідне село і забрав дівчину силою. На честь весілля був розлучений святковий багаття. Непокірна дівчина кинулася до нього, не бажаючи дістатися владного правителя. Як тільки вона торкнулася мов полум'я, боги, які спостерігали за цим, перетворили її в прекрасний квітка червоного кольору, а місце трагедії – в непрохідний ліс.

Вважається, що антуріум налаштовує чоловіка на позитивний лад, допомагає без зайвих емоцій вирішувати виникаючі проблеми, робить розум ясним, а свідомість – чистим. Антуріум рекомендують ставити поруч зі спатифиллумом. Вони дуже ефектно виглядають на контрасті своїх незвичайних квітів. Існує повір'я, що якщо чоловік буде доглядати за «чоловічим щастям», а дружина – за «жіночим», дім буде сповнений любові і гармонії.

Бамбук щастя

Драцена Сандера (лат. Dracaena Sanderiana) дуже незвичайна. Зовні вона нагадує стебла бамбука, тому й отримала другу назву «бамбук щастя». В стародавньому Китаї була традиція дарувати бамбук на свята як символ багатства. З-за того, що це рослина неможливо довго зберігати зрізаним, близько 150 років тому почесне місце талісмана зайняла драцена Сандера, яка з тих пір приносить в дім благополуччя.

Незвичайний спіралевидний стебло драцени отримують штучно шляхом одностороннього освітлення квітки або його скручування дротом. Доглядати за ним не складно. Цей вид драцени прекрасно почуває себе в вазі з дистильованою або талою водою з додаванням спеціальних добрив. Занурювати квітка в рідину потрібно всього на 1-2 див. Міняти воду доведеться кожні 2 тижні. Можна вирощувати Сандеру у гідрогелы і звичайному ґрунті.

В домашніх умовах квітка досягає 1 м у висоту, але росте повільно. Потрібно постійно видаляти з основного стебла драцени молоді пагони і листя, щоб підтримувати її схожість з бамбуком. У природі ця вічнозелена культура досягає двох метрів у висоту, має прямостояче стебло і ланцетні листя. Китайці вважають: чим більше стебел Сандеры знаходиться в будинку, тим більше позитиву вони приносять своєму власнику. Композицію з 20 паростків драцени в Китаї називають «вежею любові».

Фіалки

Кімнатна рослина любові і щастя – фіалку (лат.Víola) цінують за її дивовижні квіти. На сьогоднішній день відомо більше семисот видів цієї рослини. Існує кілька легенд про походження фіалки. Одна з них оповідає про те, що при купанні богиня кохання Афродіта помітила кількох чоловіків, подглядывающих за нею. Афродіта зажадала у Зевса смерті нещасних за цей проступок. Бог грому і блискавок перетворив їх у фіалки, квіти яких нагадують допитливі оченята.

Фіалки приносять стабільність і щастя. Вони очищають простір від негативу, вирівнюють енергетику житла, допомагають швидко вирішувати конфлікти між чоловіком і дружиною. Узамбарская фіалка, особливо з білими квітами, захищає домочадців від нервових перенапруг, благотворно діє на дітей. Цей талісман щастя може служити індикатором психологічної обстановки в родині. Якщо за рослиною доглядають, а воно все одно вболіває і чахне, отже, дуже багато негативної енергії містить житло.

Фіалкам потрібно тепле, добре освітлене місце без прямого попадання сонячних променів. Температура повітря приміщення повинна бути 18-23°С, грунт – помірно вологої. Не можна, щоб на листя потрапляла вода, від цього вони покриваються коричневими плямами. Так як листові пластинки фіалки покриті ворсинками, необхідно періодично очищати листя від пилу м'якою щіточкою.

Восковий плющ

Символом сімейного щастя є хойя (лат. Hóya) – восковий плющ. Це кімнатна рослина здатна трансформувати негативну енергетику. Квітка допомагає людині вгамувати гнів, розслабитися, переключити свою увагу на позитивні моменти життя. Це рослина рекомендують завести тій парі, чиї почуття стали згасати з часом. Вважається, що присутність хойі в спальні покращує сексуальне життя подружжя.

Рослина дуже невибагливе, але вимагає певного рівня вологості повітря. У спекотні літні дні хойю потрібно обприскувати водою. Полив повинен бути помірним. Пересаджують плющ один раз на рік навесні, поки рослина не досягне п'ятирічного віку. Далі – раз на 3 роки. Суцвіття мають дуже специфічний запах, який не всім людям до душі. Квітучу хойю краще перенести на час цвітіння з спальні в зал, щоб насичений аромат не заважав відпочинку.

Гібіскус

Батьківщина красиво квітучого дерева гібіскус (лат. Hibiscus) – острови Тихого океану. Його вирощують в умовах помірного клімату як кімнатна рослина. Полінезійські жінки часто прикрашають червоними квітами гибискуса свої волосся, а в Індії вони є атрибутом весільних вінків, що символізує любов. Китайська троянда (так часто називають рослину) розпалює пристрасть закоханих, надовго закріплює прихильність один до одного.

Розкидисту крону гибискуса необхідно правильно формувати, постійно обрізаючи верхівки стебла і гілок. Комфортна температура для китайської троянди – 23-25°С. Вона швидко зростає і в добре освітлених місцях без протягів. При недостатньому освітленні бідно цвіте. Грунт повинна бути легкою, але родючої. Відрізняється тривалим цвітінням. Час від часу потребує підживлення мінеральними добривами.

Герань

Міцно влаштувалася в житло людини герань (лат. Geranium). Ця красуня з ніжними суцвіттями має понад 400 видів. Кімнатний квітка часто є супутником літніх пар, які прожили не просту, але щасливе життя. Такий союз невипадковий, адже герань є зеленим «доктором»: допомагає людині розслабитися після трудового дня, її фітонциди захищають господарів від вірусів.

Все частіше герань набувають молодята, тому що вона є «вогнегасником» сплесків емоцій, які так характерні для початківців спільне життя подружжя. Кімнатний квітка має специфічний запах, тому краще тримати його подалі від спальні. Герань не боїться прямих сонячних променів, тому її сміливо можна ставити на підвіконня південних вікон. Особливого догляду потребує взимку. В цей час варто скоротити полив до мінімуму і забезпечити температуру повітря + 10°С, тоді в новому вегетаційному періоді герань порадує господарів рясним цвітінням.

Кактуси

Кожній сімейній парі буде корисний зелений «прибиральник» кактус (лат. Cactaceae). Цей кімнатний квітка не тільки поглинає шкідливі випромінювання комп'ютерів і телевізорів, але і, за народними повір'ями, є «стражем» від злодіїв і нещасть. Фото аури рослин, так званий ефект Крилиана, показує, що представники флори здатні на почуття. Кактус дуже прив'язується до свого господаря і може навіть гасити пориви пристрасті закоханої людини.

Грошове дерево

Щоб у людини водилися гроші, необхідно обзавестися символом багатства і процвітання –толстянкой (лат. Crássula). Якщо посадити «грошове дерево» в червоний горщик і поставити в зону благополуччя по фен шуй, можна підсилити магічну дію квітки. Плектрантус (лат. Plectranthus) вважається великим «іншому» толстянки. Поставивши їх горщики поруч, можна залучити фінансову удачу та успіх у кар'єрі. «Грошове дерево» є суккулентом, любить помірний полив, а в зимовий час потребує значного обмеження зволоження.

Хлорофітум

«Сімейним щастям» називають хлорофітум (лат. Chlorophytum). Цей представник рослинного світу зовсім невибагливий, але вимагає уваги, як будь-який живий організм. Якщо часто мити його листя, обприскувати і вчасно пересаджувати, спокійна щасливе життя господарям квітки буде забезпечена. Хлорофітум добре очищає повітря житла, піклується про мир, благополуччя сім'ї взамін на щиру любов і турботу.

Відео

10 рослин на удачу, гроші і сімейне щастя

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!