Аглаонема - опис квітки і види з фото, правила догляду в домашніх умовах в період цвітіння і відпочинку
- 1. Опис аглаонеми
- 1.1. Батьківщина рослини аглаонеми
- 1.2. Сорти рослини
- 2. Догляд за аглаонемою в домашніх умовах
- 2.1. Температура і вологість повітря
- 2.2. Полив і підживлення квітки
- 2.3. Пересадка Aglaonema
- 2.4. Розмноження аглаонеми
- 2.5. Догляд під час цвітіння і спокою
- 2.6. Посезонный догляд за квіткою
- 2.7. Труднощі в догляді за аглаонемою
- 3. Відео
Аглаонема Aglaonema лише нещодавно стала завойовувати популярність, але вже стала відомою по всьому світу. Це тропічна рослина має безліч корисних якостей, крім декоративних властивостей. Воно сприяє очищенню повітря від забруднень, характерних мегаполісам, зволожує його, вбиває деякі види інфекцій. Щоб цей красивий квітка сімейства Ароїдні (Araceae) активно зростав в домашніх умовах, оранжереях, потрібно грамотний догляд.
Опис аглаонеми
Своїм зовнішнім виглядом рослина нагадує кущик невеликого розміру – у висоту вона сягає близько 70 сантиметрів. Стебла в нього короткі і м'ясисті. Стовбур може розгалужуватися. Навіть при забезпеченні оптимальних умов зростання повільний. Квіти у вигляді качана з'являються рідко. Для розмноження можна користуватися ягодами оранжевого або рубінового кольору, які дозрівають на рослині раз на 6-10 місяців. Рослина має довгастої листям серцеподібної форми. Зелений відтінок, можуть спостерігатися світлі смуги або плями.
Батьківщина рослини аглаонеми
Ареал сімейства Ароїдні поширюється по островах Тихого і Індійського океанів, континентальним країнам. Китай, Індія, острови Малайського архіпелагу і Нова Гвінея претендують на звання батьківщини цієї рослини. Оскільки Малайзія, Лаос, В'єтнам, Таїланд, Індія та інші країни володіють різними кліматичними умовами (середньою температурою і вологістю повітря, річним обсягом опадів), відомо чимало сортів і різновидів.
Дикорослі види рослини розвиваються в лісах, де ховаються під широким листям дерев у затемнених місцях з підвищеною вологістю. Грунт повинна бути торф'яної. Домашній аглаонема стала тільки в 19 столітті, коли її помітили професійні садівники і любителі тропіків. За цей час була проведена велика робота в галузі селекції рослини – було виведено чимало його гібридних сортів.
Сорти рослини
Відомі низькорослі і середньорослі сорти квітки. До перших належать такі різновиди, як короткопокрывальная (з білою жилкою на листі), ребриста (з ветвящимся стовбуром і зеленими або білими листям) і округла (володіє листям темно-червоного кольору з яскравими смугами). До відомих середньорослих сортів відносяться Марія, Трейба, Сільвер Квін, Aglaonema Crispum, Marantifolium. Високі різновиди включають в себе такі види, як аглаонема фрідман, здатна вирости до 50 сантиметрів, сільвер бей, Паттайя б'юті. Рідкісним вважається сорт гордість Суматри.
Аглаонема Марія
Цей вологолюбний квітка належить до середньорослих сортів (у висоту досягає 30 сантиметрів). Росте у вигляді невеликого пишного куща. У підстави є щільний стебло. Листя глянсове, широкі, смарагдово-зелені з сріблястим відливом. Цвітіння відбувається наприкінці літа. Квіти виглядають, як невеликі качани, загорнуті в світлі покривала. Плоди помаранчеві або світло-червоні.
Кріт
Aglaonema Crete відрізняється від інших сортів декількома характеристиками. Важливою специфікою є те, що вона ставиться до червоних видів цього сімейства. Коли рослина тільки розвивається листові пластини мають червоне забарвлення. З плином часу додаються зелені відтінки – червоної залишається тільки серединна прожилка. Крит вважається невеликим ряболисті рослиною, яка зростає дуже повільно. Щоб квітка аглаонема кріт не втратила свій блиск і глянець, необхідно забезпечити достатнє освітлення.
Робелина
Цей гіллястий чагарник досягає в довжину 1 метра. При правильному догляді стає пухнастою і широкої. Листя темно-зелені з сріблястими елементами, шкірясті, глянцеві, мають яйцевидної форми, жорсткістю і міцністю. Під час плодоношення квітка дуже красивий – зі свіжими квітами і яскравими плодами. Селекціонери відзначають низьку якість насіння, які, як правило, не підходять для розмноження.
Аглаонема скромна
Aglaonema modestum (з лат. – «блискуча тичинка»), як правило, досягає у висоту близько 25-40 сантиметрів – відноситься до середньорослих сортів. За рік з'являється не більше 5-7 нових м'ясистих листочків, які практично не мають живців. Відноситься до вічнозеленим рослинам. Плоди яскраво-червоні. Така різновид була виведена на Філіппінах і в Сулавесі.
Сорт Сільвер
Дана різновид являє собою невисокий кущ (50-60 сантиметрів), покритий яскраво-зеленим листям невеликого розміру, на яких крім жилок є світлі безформні плями. Silver представлена кількома сортами: аглаонема сільвер бей, аглаонема сільвер квін і сріблясто-блакитний. Ці різновиди відрізняються один від одного формою і кольором листя, заввишки. Щоб сорт сільвер не втрачав свій глянець, йому потрібне сонячне світло.
Ложноприцветниковая або Ложноветвистая
Цей сорт відноситься до високих різновидам. Ложноприцветниковый квітка (pseudobracteatum) досягає у висоту 100 сантиметрів. Щоб стовбур не ламався, краще підв'язати його на опору. Листя шкірясте зі світлими невеликими черешками. Цей сорт невибагливий у догляді, тому його часто вибирають для посадки. Він не вимагає певної температури повітря, відсотка вологості або рівня світла.
Аглаонема мінлива
Aglaonema commutatum невибаглива у догляді, підлаштовується під будь-яку температуру повітря. Деякі гібриди цього сорту не бояться навіть морозу. Aglaonema commutatum має прямий стовбур і блискучі ланцетні листки з сріблястим забарвленням по краях. Квітки невеликі, непоказні. Дикорослі рослини цього виду доростають до 1,5 метра у висоту, з квітки досягають 50 сантиметрів. Сік плодів може викликати алергічну реакцію у вигляді подразнення при зіткненні зі шкірою людини входять в його склад отруйних речовин.
Догляд за аглаонемою в домашніх умовах
Щоб цього домашньому квітці було комфортно, слід забезпечити йому відповідні умови. Повітря повинен бути теплим і вологим, освітлення – природним і достатнім. При цьому не повинно бути дії прямих сонячних променів. Протягів і впливу систем опалення краще уникати. Грунт рекомендується вибирати пухку і не утяжеленную, здатну пропускати повітря і вологу. До складу включають торф, пісок і листову грунт. У періоди активного росту землю удобрюють мінеральними добривами.
Температура і вологість повітря
Підходить для росту рослини температура повітря – 22-26 градусів тепла. У зимовий період можна прибрати його в прохолодне приміщення. Не можна допускати зниження температури нижче позначки 16 градусів або різких її коливань. Оскільки мова йде про тропічному квітці, йому потрібно вологе повітря. В зимові місяці, коли опалювальна система і додаткові обігрівачі сильно сушать повітря, необхідно користуватися пульверизаторами або функцією зволоження на кондиціонері.
Полив і підживлення квітки
Цьому виду потрібно зволожений грунт, але застою рідини не повинно бути. Полив потрібно робити щодня, особливо в період вегетації. Скоротити надходить рідина рекомендується в осінньо-зимові місяці. Інакше можна зіпсувати корінь рослини, спровокувати його гниття. Для поливу використовують відстояну або кип'ячену воду кімнатної температури. Якщо вода дуже жорстка, її пом'якшують лимонною кислотою.
Підживлення здійснюється раз у 2 тижні. У листопаді її припиняють на зимівлю. Використовують добрива, до складу яких входять необхідні для росту мінерали – калій, азот, фосфор. Щоб домогтися гарного росту зовнішньої частини квітки, застосовують позакореневе підживлення різними розчинами, які продаються у великому асортименті в квіткових магазинах. Обприскувати рослину потрібно тільки тоді, коли немає прямого впливу сонячних променів на листя.
Пересадка Aglaonema
Оскільки квітка зростає повільними темпами, щорічно в травні проводиться його пересадка. Це правило стосується молодих саджанців. Дорослі рослини потребують такої процедури значно рідше – один раз в 3-4 роки. Щоб різні сорти мали пишною верхівкою, кореневу систему поміщають в невеликий горщик. При цьому важливу роль грає якісний дренаж. На дно можна викласти гальку.
Розмноження аглаонеми
Рослина розмножують трьома основними способами – живцюванням, насіннєвим методом і діленням куща. Саджанці ростуть і розвиваються повільно, ніж ця процедура ускладнюється. Найпростішим вважається метод поділу куща при пересадці. Укорінені саджанці швидко звикають до нових умов. Посів насіння вважається складним методом, оскільки займає багато часу і вимагає прикладання зусиль.
Насінням
Щоб отримати великий обсяг садивного матеріалу, користуються насіннєвим методом розмноження. Знадобляться невеликі миски, скло і пульверизатор. Насіння, зібране з плодів рослини, висівають на початку весни в мисках з пухкою землею і накривають склом. Протягом часу зростання зародків обприскують теплою або кімнатної водою. Коли саджанці досягнуть певної висоти, їх переносять у невеликі горщики (заввишки близько 5-7 см).
Поділ кореневища
Важливо акуратно виробляти цей спосіб розмноження, щоб саджанці добре вкоренилися. Його можна здійснювати, коли рослина розростається, з'являється багато молодих кущиків. Їх відокремлюють разом з корінням і пікірують в окремі горщики. Саджанці повинні бути сильними зі здоровою листям. Щоб вони швидко прижилися на новому місці, перші дні їх прикривають плівкою або банкою.
Розмноження живцями
Для здійснення цього способу підходять верхівкові пагони або відрізи від стовбура. Область зрізу необхідно покрити подрібненим деревним вугіллям. Живці відразу садять у підготовлений грунт. Хорошому зростанню сприяє регулярний полив. Щоб прискорити укорінення, рослина покривають поліетиленовим пакетом. Розсада бережеться від прямих сонячних променів.
Догляд під час цвітіння і спокою
Aglaonema відрізняється тривалим періодом цвітіння. Розвиток суцвіття займає близько 30 днів, при цьому початок тримається не довше 3 днів. щоб сприяти цвітіння рослини, необхідно забезпечити їй відповідні умови: невеликий горщик з відповідною шириною (7-10 сантиметрів), високу вологість повітря і регулярний полив. Можна підгодовувати квітка кісткової борошном, органічними добривами. У цей час не можна пересаджувати або відокремлювати живці та кущі рослини. Потрібен якісний полив.
Розмноження і пересадка не проводяться і в період спокою, який настає в зимові місяці. В цей час сповільнюється розвиток домашнього рослини. Поливати рослину потрібно набагато рідше й у менших обсягах. Використовувати для цього краще теплу воду. Підгодівлю на період зимових місяців припиняють, оскільки в ній немає необхідності. Важливо підтримувати в приміщенні високу вологість повітря.
Посезонный догляд за квіткою
Влітку дуже важливо стежити за освітленням. Воно повинно бути природним, але без потрапляння на листя прямих променів. В іншому випадку може статися опік. У зимовий час, коли сонячного світла мало, квітка потребує додаткового підсвічування, яку забезпечують штучним шляхом. Полив повинен бути щедрим у весняні та літні місяці. На осінь і зиму періоди між поливами збільшують. З грудня по лютий рослину поливають, коли земля підсихає. Підгодівлю здійснюють з березня по серпень. З настанням вересня її скорочують.
Труднощі в догляді за аглаонемою
Це невибаглива у догляді рослина може піддатися впливу хвороб або шкідників. В цьому випадку страждає коренева система рослини, так і верхівка. Важливо вчасно виявити проблему і з'ясувати провокатора, щоб правильно її ліквідувати. Причиною різних проявів може стати і неправильний догляд – скупчення рідини в піддоні, недостатня вологість повітря, перепади температури та інші.
Хвороби і шкідники
Негативний вплив різних чинників може не тільки зіпсувати зовнішній вигляд рослина, але і спровокувати його загибель. Важливо своєчасно виявити ознаки захворювання або зараження шкідниками, щоб вжити заходів. Для цього увагу потрібно звертати на якість, розміри листків, їх зовнішню сторону, стан кореневої системи, схильність до зростання та розвитку.
Прояв | Причина | Спосіб усунення |
---|---|---|
Пожовтіння, засихання листя, їх згортання в трубочку | Зараження попелиць, червецем, щитівкою, трипсами, павутинним кліщем | Обробка інсектицидними ліками, розчинами, приготовленими на основі мила, Карбафоса |
Листя сохне, опадає, на ній з'являються ватяні грудочки | Зараження борошнистим червецем | Обробка Фазолом, Фитовермом та іншими препаратами |
Липкий наліт на стеблі, зелені, білі комахи | Поява білокрилки | Обприскати стебло і листя Актелліком, Моспиланом |
На зовнішній стороні листя з'являються жовті плями, на внутрішній – подушечки оранжевого кольору | Іржа | Позбутися від заражених листів, обприскати розчином меленої сірки |
Велика кількість сірих, коричневих плям | Сіра гниль | Видалити уражені місця, обробити розчином бордоської рідини |
Помилки у догляді і лікування рослини
Часто недогляд або нерегулярність у догляді провокують хвороби та інші проблеми у рослини. Щоб уникнути таких проявів, необхідно заздалегідь вивчити особливості цього домашнього квітки і приділяти достатню увагу кожному з пунктів – обприскуванню, вибору субстрату, поливу, розмноження та іншим. Навіть неправильно створений дренаж здатний зіпсувати кореневу систему, а обприскування при попаданні сонячних променів – листя.
Прояв | Причина | Спосіб усунення |
---|---|---|
Скручені, кучеряве або почорнілі листя | Зниження температури повітря | Збільшити температуру до 25 градусів |
Темні плями на листі | Надлишок вологи | Обмежити періодичність або обсяг поливу |
З'являються дрібні листя | Недолік мінералів | Підгодувати рослина |
На зелені з'являються крапельки води | Надлишок азоту в ґрунті | Змінити вид підживлення |
Листя стають ламкими, сухими | Сухість повітря | Частіше обприскувати з пульверизатора, протирати вологою тканиною |
Листя жовтіє | Низька температура повітря, недолік освітлення | Змінити приміщення, використовувати функцію підігріву повітря на кондиціонерах |
Відео
АГЛАОНЕМА – невибаглива і корисна рослина. Особливості догляду та утримання
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!