Як пересадити грошове дерево в домашніх умовах: догляд за рослиною

Крассула, більш відома, як толстянка – вічнозелена рослина, невибаглива за своєю природою, не вимагає особливого догляду. Вона росте в землі, яка підходить для всіх кімнатних рослин. Молоді пагони спочатку невеликого розміру, але з часом стовбур стає товщі, виникає потреба в більш широкому горщику. Для того, щоб дізнатися, як пересадити грошове дерево в домашніх умовах, необхідно розібратися, який повинен бути грунт, догляд, потрібно висаджувати толстянку за спеціальним календарем садівника.

Коли пересаджувати грошове дерево

Крассула росте багато років і може досягати висоти чотирьох метрів. У домашніх умовах її розміри набагато скромніше. Якщо вам хочеться виростити великий екземпляр або домогтися розмноження толстянки, то пересадку дорослої особини рекомендується проводити кожні два роки. Стовбур поступово буде ставати більш важким і широким, а листя набувати густу крону. Частих пересадок бути не повинно.

Коли потрібно пересаджувати

Талісман удачі потрібно пересаджувати, коли коріння заповнили простір всього горщика, йому стало нікуди рости. Ви відразу побачите вылезающим з землі назовні гілкам. Крассуле необхідно допомогти вирости великою, а всередині маленького горщика це не вийде. Якщо ви помітили пожовкле листя, то це ще один тривожний симптом, можливо, деревця пошкодилися або загнили коріння, тоді терміново пересаджуйте.

Коли можна пересаджувати

Переїзд зі звичного місця проживання дається квітам нелегко. Це ж стосується і сукулентів. Щоб все пройшло найменш болісно, необхідно вгадати сприятливий сезон. Пересадку в домашніх умовах варто починати у весняний час року. У пагонів починається швидкий ріст, всі сили спрямовані на розвиток вашого дерева. Товстянка перенесе переїзд легко і буде довго радувати вас зеленої пухнастою кроною.

Пересадка за місячним календарем

Красулу краще пересаджувати на другі місячну добу. Тому добре, якщо у вас є спеціальний календар для садівників. Він допомагає визначити родючі дні не тільки для городніх культур, але і для домашніх квітів. Оскільки толстянку найкраще пересаджувати навесні, подивіться календарний день, відповідний другим місячним діб або третім.

В який горщик посадити грошове дерево

Крассула добре росте в широкому горщику, але невеликому по висоті. При глибокій посадці волога буде накопичуватися на дні, не досягне кореневих частин, деревця буде нічим харчуватися. Тому кашпо для нього має бути низьким. Діаметр повинен відповідати розміру крони дерева, тому що всередині занадто великого кашпо в домашніх умовах толстянка буде рости повільніше.

Найкраще пересадити красулу методом «перевалу», тобто витягнути з старої ємності з грудкою землі на корені і перевалити в нову. По ідеї, питань, як пересадити грошове дерево в інший горщик, виникнути не повинно. Оскільки крона важка, то краще купити керамічне або глиняне кашпо. Такий матеріал більш стійкий, ніж, наприклад, пластик.

Яка земля потрібна

Можна купити універсальну грунт, що підходить для кімнатних квітів або для сукулентів. Яка земля потрібна для грошового дерева? У нього товстий ребристий стовбур, де накопичується і зберігається волога, тому підійде такий же грунт, який насипають кактусам. Якщо у вас вдома вже є універсальна земля, то купувати нову не потрібно, просто змішайте її з піском або керамзитом, пропорція 1:4. Пересадка грошового дерева в домашніх умовах займе зовсім небагато часу.

Якщо є бажання, можна приготувати грунтовий субстрат самим. Змішайте наступні елементи: дерен, перегній або золу, пісок. Залиште отриману субстанцію рихлою. На дно горщика кладуть хороший дренаж, який засипається на два сантиметри, що дозволить коріння крассули дихати. Адже її пагони не люблять вологий грунт. Щоб рослина стало справжнім талісманом, що приносить успіх і багатство, додайте до дренажу кілька монет, підійдуть рублі або центи.

Як правильно пересадити толстянку

Для початку підготуйте всі потрібні для умов пересадки складові. Розчистіть місце, де ви збираєтеся працювати, щоб нічого не відволікало від важливого заняття. Після того, як пересадка толстянки в домашніх умовах закінчиться, немає необхідності поливати її часто. Грунт ще не усталена, і звичне кількість води може виявитися згубним. Через пару тижнів, коли грунт осяде, можна поливати коріння звичним способом. Правила пересадки:

  1. Насипте дренаж приблизно на 2 сантиметри від дна.
  2. Візьміть грунт і наповніть горщик на ¼ від загального обсягу.
  3. Щоб витягнути стовбур з колишньою ємності, раскопайте навколо стовбура отвір на 3 сантиметри і акуратно витягніть його, щоб на гілках залишилася колишня земля.
  4. Огляньте коріння на наявність пошкоджень або загнивання.
  5. Поставте ваш талісман удачі на середину нового вазона і присипте грунтом до початку стовбура.
  6. Полийте землю, утрамбовувати не потрібно.
  7. Якщо грунт осяде, досипте ще трохи до колишньої висоти.

Догляд після пересадки

Спочатку крассула буде звикати до нового оточення. Підберіть комфортне місце і забезпечте належний догляд. Сукуленти не люблять яскравого сонця, адже їх листя можуть пересушиться. Ви відразу це побачите, оскільки вони будуть набувати червоно-фіолетовий відтінок, почнуть в'янути, опадати. Кашпо з рослиною ставити на вікно не рекомендується. При кімнатному вирощуванні для нового місця проживання відмінно підійде комод або полку на стіні, збоку.

Відео

Пересадка Грошового дерева / Товстянка (Крассула)

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!