Хамедорея - догляд в домашніх умовах за пальмою

Тропічні рослини в інтер'єрі осель – справа звичайна. Вони здатні перетворити будь-яке приміщення, про який і не скажеш, що воно нудне. Одним з популярних рослин в оселях співвітчизників є Хамедорея. Про те, які види бувають і як доглядати за Хамедореєю – про все це варто дізнатися більше.

Види Хамедореи

Хамедорея (Неанта) – це квіткова рослина, яке отримало широке розповсюдження як кімнатне. Бамбукова пальма в дикій природі зустрічається на теренах Південної і Центральної Америки і може досягати висоти 5 метрів. В домашніх умовах вона не виростає вище двох метрів, за що і полюбилася квітникарям. Крім цього, Хамедорея має витончений привабливий вигляд і володіє рядом корисних властивостей, що робить її улюбленицею багатьох людей.

Вона очищає повітря від вмісту різних хімічних домішок, якими часто може бути наповнене приміщення. Примітно, що нейтралізує шкідливі речовини рослина за допомогою листя і кореневої системи. Очеретяна пальма, як ще називається Хамедорея, має тонкоствольной структурою. Листя мають дугоподібну форму і залежно від виду можуть бути розсіченими на кілька елементів і пір'ястими. Цвіте Хамедорея навіть у домашніх умовах – на фото можна побачити, які бувають квітки. Коли цвітіння закінчується, то утворюються ягоди чорного кольору.

У дикій природі налічується більше сотні сортів бамбуковій пальми, проте в домашніх умовах виростає лише кілька з них. Опис найбільш популярних і їх фото наведені нижче, але в колекціях любителів можна зустріти і рідкісні її види:

 • бридбл;
 • геономовидная;
 • злаколистная;
 • луновидная;
 • Марциуса;
 • столоносная;
 • широколиста.

Хамедорея витончена

Chamaedorea elegans – вид, який часто можна зустріти на фото в журналах і в інтер'єрах. Хамедорея елеганс відрізняється тим, що не має центрального стовбура, а складається з розетки листя. Стебла рослини тоненькі і увінчані пір'ястими листям. Цвісти бамбукова пальма роду елеганс починає вже в ранньому віці красивими жовтими квітками, зібраними в суцвіття з тонким ароматом. При штучному запиленні вони здатні приносити плоди.

Неанта красива

Мало хто знає, що Неанта красива – це ще одна назва, яке носить Хамедорея елеганс. Виростає вона невисокого зросту, чим дуже підходить для того, щоб розводити її в домашніх умовах. Неанта настільки невибагливий, що прекрасно почуває себе навіть на північному вікні. Спочатку стовбури рослин мають зелений колір, але з часом вони набувають коричневого забарвлення.

Хамедорея Ернеста-Серпня

Chamaedorea Ernesti-Augusti – рідкісний вид, що представляє собою кімнатна рослина зі стовбуром, нагорі якого зростає невелику кількість листя. Листя мають форму, схожу з формою серця – цілі, а на кінцях роздвоюються. Їх 8-10 штук на квітку, а за розмірами можуть досягати 60 см в довжину і 25 в ширину. Цвіте пальма Хамедорея Ернеста-Серпня суцвіттями яскраво-червоного забарвлення. Відмінною рисою є повітряні корені, які допомагають розмножуватися рослині без особливих зусиль.

Хамедорея одноколірна

Найвитривалішим виглядом, не вимагає спеціального догляду є Chamaedorea pinnatifrons. Цвіте вона жовтим кольором і зовні схожа з Хамедореєю витонченої, але має деякі відмінності:

 • листя тонше і довше;
 • міжвузля подовжені.

Як доглядати за Хамедореєю в домашніх умовах

Хоч рослину і є екзотичним, догляд за Хамедореєю не передбачає спеціальних знань і умінь. Вистачить лише виконувати певні правила. Декоративний квітка має пристойні розміри. Деякі рослини можуть досягати 2 метрів, як, наприклад, Хамедорея висока (Chamaedorea elatior). Місце для їх розміщення потрібно вибирати грунтовно, щоб потім квітка не став перешкодою ні для господарів, ні для гостей.

Кращим варіантом для рослини буде кут кімнати, причому вибір краще віддати місця по сусідству з вікном. Варто знати, що Хамедорея не вимоглива до себе. Хоч догляд за рослиною і простий, але він передбачає дотримання декількох правил, на яких варто зупинитися докладніше. Якщо створити оптимальну, наближену до природних умов обстановку, то квітка буде радувати господаря тривалий час.

Освітлення і температура повітря

Стандартна кімнатна температура є прийнятною для вирощування Хамедореи, єдине, чого не можна допускати, так це різкого перепаду температурних режимів. Якщо це відбувається поступово, то нічого страшного не станеться. Влітку температура 20-25°С є оптимальною для квітки. Якщо існує можливість, то рекомендується винести рослину на відкрите повітря. Для цього чудово підійде сад або навіть балкон. На вулиці варто уникати протягів, яких Хамедорея не любить. Взимку температуру радять знизити до 18°С.

Освітлення пальми – ще один важливий аспект її вирощування. Всі види, що культивуються в домашніх умовах, не люблять прямих променів сонця. Їх треба уникати обов'язково, інакше Хамедорея може отримати опіки. Їм до вподоби і освітлені, і затінені куточки, проте оптимальним для них буде все ж помірне освітлення. Слід пам'ятати, що зовнішній вигляд Хамедореи безпосередньо залежить наскільки якісно і правильно облаштовано освітлення.

Вологість повітря в кімнаті

Крім освітлення і температури повітря, варто стежити за таким показником, як вологість повітря, оскільки він не повинен опускатися нижче 50%. Для деяких видів він може бути і вище. Для підтримки правильного показника Хамедорея може бути оточена ємностями з водою, яка буде створювати оптимальні умови вологісного режиму. Для підтримання показника рекомендується обприскувати рослину. Для процесу треба правильно підібрати воду, оскільки якщо вона містить велику кількість вапняних компонентів, то може нашкодити рослині – листя покриються плямами.

Як поливати Хамедорею

Правильний догляд за хламедореей полягає в підборі води для поливу. Тепла і відстояна вода – ідеальний варіант. Рослина хоч є вологолюбні, перестаратися в цій справі не можна. Влітку полив Хамедореи повинен здійснюватися регулярно, але кількість води має бути помірним.

Перевірити необхідність зволоження легко: якщо верхній шар грунту висох, то треба полити рослину. Взимку надходження води потрібно скоротити, а земля в горщику повинна просихати на 3 см, не менше. Зайва волога не кращим чином позначається на рослині і може викликати гниття коренів. Полив рослина, через 10-15 хвилин слід вилити зайву воду з піддону.

Пересадка Хамедореи в домашніх умовах

Молоді особини пересаджують щовесни, після чого періодичність скорочується. Сигналом для неї служить заповнення кореневою системою ємності, в якій росте квітка. Пересадка Хамедореи, яка досягла свого апогею, відбувається раз на 4 роки, а можна ще рідше. Дозволяється лише замінити верхній шар грунту і проводити підгодівлю добривами. Слід пересадити пальмове рослина відразу після покупки. Існує кілька правил, щоб пересадка рослини пройшла без наслідків:

 • горщик беруть більшого розміру;
 • обов'язково облаштовують дренаж;
 • використовують метод перевалки;
 • рівень землі повинен відповідати попередньому.

Грунт для Хамедореи

Для посадки та пересадки рослини використовується важка і щільна грунт. Такий склад необхідний, оскільки квітка має розвинену кореневу систему. Грунт для Хамедореи може бути куплена в спеціалізованому магазині або виготовлена самостійно. У першому випадку потрібно вибрати будь готовий субстрат для пальм, а в другому – приготувати суміш самостійно. У рівних кількостях беруть торф, перегній, дерновий ґрунт і перліт. Перед процедурою посадки землю рекомендують прожарити в духовці. Це дасть можливість позбавити її від шкідників.

Як розмножується Хамедорея

Існують 3 способи, якими можливо розмноження Хамедореи в домашніх умовах:

 • насіння. На підготовчому етапі насіння замочують 5 днів. Через цей час потрібно видалити щільну оболонку і висадити підготовлений матеріал в землю на глибину близько 1 див., насіння накривають поліетиленовою плівкою або склом. Сходи з'являються через півроку.
 • прикореневі відростки. Для розмноження втеча акуратно відокремлюють від донора. На дно ємності насипають дренаж, а потім частина грунту. Коріння рослини необхідно розправити, досипати іншу землю і добре утрамбувати. Хамедорею полити, а горщик накрити плівкою для створення тепличного ефекту. Укорінення відбувається через місяць-півтора.
 • діленням дорослого куща. Цей швидкий метод розмноження використовують при пересадці рослини. Розділивши кущ на частини, нові паростки висаджують в окремо приготовлені ємності.

Хвороби Хамедореи

Рослина має стійкий імунітет до різного роду хвороб і шкідників, але не захищене від них повністю. Хвороби пальми виникають від неправильного догляду за рослиною. Перезволоження землі викликає рожеву гниль або плямистість листя. Борються з цим захворюванням шляхом регулювання поливу й обробки фунгіцидом. При пересушенном повітрі Хамедорея уражається щитівкою, павутинним кліщем чи борошнистим червецем. Лікування і догляд полягає в збільшенні вологості повітря і обробці квітки мильним розчином або інсектицидами.

Чому жовтіє листя Хамедореи

Пожовтіння листя рослин зустрічається часто, коли вони вирощуються в домашніх умовах. Якщо помічено, що Хамедорея жовтіє, то причин цьому недугу може бути кілька:

 • низька температура навколишнього середовища;
 • пересушене повітря;
 • низька вологість повітря.

Чому сохне Хамедорея

У живій природі рослина росте в тіні високих рослин і не зазнає прямого впливу сонця. Крім того, тропічні ліси мають підвищену вологість, що теж належним чином позначається на всьому зовнішньому вигляді рослини. У домашньому догляді не зовсім просто створити подібні ідеальні умови, тому іноді помітно, що сохнуть листя Хамедореи. З цієї причини варто перевірити, чи не потрапляють прямі промені сонця на листя рослин.

Крім цього, догляд заключатеся і втому, що потрібно регулювати температуру в приміщенні (влітку не повинна перевищувати +25°С, а взимку-опускатися нижче +12°С). У живій природі вологість повітря, при якій живе рослина висока. Вона коливається в межах 70%, але вдома такий показник буде шкідливий як для здоров'я людини, так і предметів обстановки. Постійно слід вимірювати вологість, а при її недоліку проводити обприскування листя Хамедореи, щоб вони не сохли.

Відео: квітка Хамедорея - догляд в домашніх умовах

ХАМЕДОРЕЯ - невибаглива тіньовитривала пальма. Особливості купівлі та догляду

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!