Як закінчити в'язання спицями

«Кінець – справі вінець» – так говорить народна приказка, і ця мудрість застосовна до всіх видів людської діяльності, і до в'язальну рукоділлю теж. Кожна майстриня знає, що правильно закінчити виріб вкрай важливо для його зовнішнього вигляду. Щоб дізнатися нюанси про те, як закінчити в'язання спицями та які способи закриття петель краще застосовувати при створенні різноманітних речей – шарфа, шапочки або светри, ознайомтеся з підібраними у цій статті рекомендацій.

Як закрити петлі спицями

Умільці придумали багато різних способів, як просто закінчити в'язання спицями. Залежно від обраного варіанта виконання, останній ряд дозволяє пов'язаної речі вільно розтягуватися або зберігати обрану форму. Розглянемо детально способи, як закрити петлі в кінці ряду спицями часто застосовуваних візерунках і типах в'язки. Не забувайте, що кромочную (першу) петельку знімають не пров'язуючи.

Еластичним способом

Щоб край виробу добре тягнувся, застосовують еластичне закриття петель спицями:

  1. Роблять накид, враховуючи, що якщо наступна лицьова він виконується до себе, виворітна – нитку перекидають через праву в'язальну голку від себе.
  2. Провязывают наступну петельку по візерунку.
  3. Вводять ліву спицю в накид, а правою протягують останню пов'язану петлю – справа залишається дві.
  4. Вводять ліву в'язальну голку в першу петлю, а правою протягують крізь неї залишилася – залишається одна.
  5. Повторюють кроки. Через останню петельку протягують обрізаний кінець нитки і затягують вузол.

Закриття петель гумки 2х2

Щоб акуратно завершити такий візерунок, потрібно застосовувати правило: перед першою серед однакових (особових або виворітних) петель в групі робиться накид і провязывается перша. Закривають отримані 3 петельки еластичним способом, як описано вище, щоб залишилася одна. Перед другою в групі накид не робиться, а знімається з правої спиці на ліву, далі їх провязывают разом лицьової в'язкою.

Закриття петель горловини

Закінчити роботу над в'язаній річчю з горловиною можна різними способами. Наприклад, зробити піко, надавши речі додатковий декор або закінчити в'язання так, щоб потім доповнити виріз еластичною гумкою. Розглянемо, як правильно закривати петлі на спицях в другому варіанті. За допомогою сантиметра потрібно розрахувати кількість петельок, які необхідно закрити, щоб отримати бажану ширину вирізу. Далі потрібно розділити число на 2 і одну половину зняти на нитку.

Залишилися петельки поділяють на 4 частини (у стільки етапів буде закриватися в'язка), при цьому дотримуються правила: якщо ціле число не виходить, великими на 1 петлю роблять перші частини, які ближче до центру вироби (наприклад, 30 розбивають на 8+8+7+7). Першу частину закривають за один раз: знімають 2, не пров'язуючи, потім за допомогою лівої спиці зачіпають першу, простягають через неї другу. Далі в'яжуть 1 петельку по узору, знову роблять таку протяжку, закривають ще одну і так до кінця цієї частини.

Далі провязывают 2 ряди по узору, в кінці другого залишають нитка перед останньою петлею, не пров'язуючи її. Потім за 2 прийоми проводять закриття петельок у другій групі: так само, як і в першій частині, закривають половину петель, в'яжуть 2 ряду, завершують частину. Аналогічно провязывают третю, розділену в 3 прийоми, а четверту закривають по 1 петлі в кожному другому ряду. Для половини петель вирізу повторюють дії у вказаній послідовності.

Як закрити петлі голкою

Скористайтеся таким способом завершення в'язки, відрізавши робочу нитку, щоб її кінець був в 3 рази довше ширини виробу, і всуньте пряжу в голку з тупим кінцем. Закриття петель голкою зробити дуже легко: спочатку заведіть голку в середину перших двох петель справа наліво. Потім виведіть через середину першої петлі зліва направо, скидаючи її зі спиці – вона вже закрита. По черзі завершіть останній ряд.

Відео: як закривати петлі на спицях

Займаючись в'язальних рукоділлям, дуже добре не лише вивчати опис необхідних технік і кроків, але і подивитися наочно, як закінчувати в'язання спицями. У підібраних нами відео досвідчені майстрині показують прийоми, завдяки яким ви швидко навчитеся в'язати красивий, рівний край шарфа і робити непомітний, простий у виконанні шов на шапці.

Більш детально про в'язанні хомута спицями - схема і опис відео і фото.

Як закінчити в'язання шарфа спицями

Як закінчити шарф (by Nadya)

Як закінчити в'язання шапки

Як зв'язати шапку (закінчення).

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!