Ніж вбити нерв в зубі

Нестерпна біль в зубі нерідко говорить про запалення нерва. Відчуття вкрай неприємні: пульсація, яка віддає в шию або скроню, посилення дискомфорту ввечері, вночі і в лежачому положенні. При огляді стоматолог бачить ураження пульпи, з'являється неприємний запах з рота. У такій ситуації, особливо якщо людина не потрапляє до фахівця, він замислюється, як вбити нерв в зубі. Екстрені заходи полегшать стан і дозволять нормально себе почувати до походу до лікаря.

Коли необхідно видалення зубного нерва

Якщо у людини виникли симптоми, які описані вище, швидше за все, депульпація неминуча. Однак навіть при відсутності болю іноді все одно доводиться вбивати зуб. Опишемо всі причини, що призводять до видалення нерва:

 1. Пульпіт. Невилікуваний вчасно карієс доходить до пульпи і викликає її запалення. Виникають сильні болі, які вимагають радикального лікування: видалення відкритих нервів і пломбування каналів.
 2. Доброякісні освіти (кіста, гранульома). Вони теж провокують поразку чутливої області. Видалення пухлини здійснюється через канали.
 3. Пошкодження зуба. Травми призводять до відколів емалі, які зачіпають нерв. Якщо пошкоджена фронтальна область, здійснюється повна депульпація. При проблемах з задніми зубами допускається частково видалити нерв.
 4. Протезування зубів. Коли людині необхідно поставити коронки або міст, доводиться вбивати нерв, що дозволяє знизити ризик запалення зуба під протезом. Це скоріше профілактичний захід, оскільки потім процедуру зробити проблематичніше.

Такі симптоми, як ниючий біль, який довго не проходить, підвищення чутливості зубів, посмикування, пульсація, дискомфорт у скронях і шиї повинні вас насторожити і стати дзвінком, що пора записуватися до стоматолога. Шансів на збереження нерва практично немає (інакше цих відчуттів б не виникало). Чим швидше ви звернетеся до фахівця, тим кращим буде результат. Стоматолог проведе необхідні маніпуляції, призначить ліки для відновлення. До походу до лікаря випийте знеболювальний засіб або покладіть шматочок таблетки но-шпа в каріозну область.

Як видаляють нерв в зубі стоматологи

Раніше депульпація відбувалася мінімум за два візиту до фахівця. За перше відвідування лікар видаляв каріозні тканини, бормашиною розширював канали і закладав туди миш'як. Потім ставив тимчасову пломбу, і на 2-10 діб чоловік був вільний. Процес загибелі супроводжувався сильними болями. У друге відвідування завдання доктора зводилася до видалення тимчасової пломби, відмерлих тканин і оголившегося нерва. Не завжди його маніпуляції були безболісними, оскільки миш'як нерідко полишав живі ділянки.

Сучасні клініки проводять депульпацию більш легким і безпечним способом. Проблема вирішується за один візит до стоматолога завдяки введенню анестезії. За допомогою спеціальних інструментів лікар забезпечує доступ до пульпі і повністю прибирає уражені тканини. На це потрібно приблизно 30 хвилин з урахуванням повного очищення каналів та встановлення пломби (тимчасової, якщо стоматолог хоче переконатися в повній депульпації, або постійною).

Ніж вбити нерв зуба в домашніх умовах

Занадто сильна біль штовхає людей на вчинки, які потім можуть позначитися на їх здоров'ї. Замислюєтеся, як вдома вбити нерв в зубі? Так варто ризикувати у виняткових випадках, коли біль зовсім нестерпна, сильні препарати не допомагають, і ви не можете потрапити до стоматолога. Способів багато, вибирайте самий безпечний. Пам'ятайте, що ви самі відповідаєте за своє життя.

Народні рецепти

Як убити зубний нерв в домашніх умовах доступними засобами? Ось перелік найпоширеніших методів:

 1. Порох. Невелика кількість цієї речовини закладіть в дірку. Слідкуйте за тим, щоб ви не проковтнули порох, адже він отруює організм.
 2. Оцтова есенція. Невеликий ватний тампон змочіть есенцією і покладіть на зуб. Слід бути дуже обережним, адже ця рідина роз'їдає емаль і прилеглі тканини.
 3. Миш'як. Якщо ви цікавитеся, як безпечно вбити нерв в зубі, наведений спосіб точно не для вас. Народні цілителі» радять взяти горошину миш'яку і помістити її на хвору ділянку. В цьому випадку дуже легко помилитися з дозуванням і викликати сильне отруєння аж до летального результату. Навіть раніше фахівці використовували не чистий миш'як, а миш'яковисту кислоту. Стоматологічні пасти з цією речовиною не призначені для використання у домашніх умовах.
 4. Нашатирний або етиловий спирт. Змочіть ватку і покладіть її на зуб. Речовина нерв не вб'є, але тимчасово послабить біль.
 5. Прополіс. Він не є вирішенням питання «як вбити нерв зуба будинку» самостійно, але допоможе усунути дискомфорт і знезаразити каріозну поверхню. Прополіс пластичний, тому він схожий пломби, яка повністю закриває дірку. Речовина заспокоює біль і робить зуб менш чутливим до перепадів температури.
 6. Часник. Засіб сумнівної користі. Його дія зводиться не до усунення зубного болю, а опік пульпи і її відмирання. За порадами «знаючих» людей необхідно закласти розтертий з сіллю часник в глибоку каріозну область. Далі доведеться перетерпіти сильний біль, але на наступний день вона піде, оскільки нервово-судинний пучок стане мертвим. Потім треба поспішити до стоматолога, щоб запобігти процес розкладання мертвої тканини.
 7. Йод. Ще один радикальний засіб. Змочену йодом ватку покладіть на каріозну область. Настоянка поступово буде спалювати нерв, що призведе до посилення болю. Потім вона стихне. Якщо в перший раз не допоможе, варто повторити процедуру.
 8. Цинк. Необхідно спалити газету з чорним малюнком, зібрати ватою попіл і помістити її якомога ближче до нерва на 12 годин.

Всі перераховані способи вимагають крайньої обережності. Краще використовувати більш щадні народні засоби від зубного болю: полощіть рот відваром ромашки, шавлії, меліси, прикладіть шматочок буряка. Перед процедурами добре очистити ротову порожнину. Навіть якщо ви застосували один з небезпечних методів, і біль пройшла, до стоматолога доведеться сходити в найближчий час (не пізніше двох тижнів). У зворотному випадку мертві тканини почнуть розкладатися в зубі, що призведе до запалення і сепсису.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!