Зуб мудрості росте і болить десна

Мало що може заподіяти стільки неприємностей, як зубний біль. Щоб її уникнути, ми намагаємося регулярно відвідувати стоматолога. Але і такі запобіжні заходи не допомагають, коли зуб мудрості росте і болить ясна.. Майже кожен дорослий переніс ці неприємні відчуття. Давайте розберемося в першопричинах виникнення таких симптомів, дізнаємося способи знеболювання і запам'ятаємо фактори ризику, коли краще провести видалення моляра.

Що робити, якщо росте зуб мудрості і болить десна

Ці моляри (корінні зуби), які стоматологи часто називають «вісімки», ростуть тривалий час, іноді кілька років, а це зростання часто супроводжується періодичним неприємним набуханням слизової і хворобливістю різного ступеня. Зуби мудрості, виростають до 25-30 років, хоча іноді вони зовсім не прорізаються у деяких людей. Процес їх появи так розтягується тому, що на місці вісімок молочні зуби не росли, і вони проходять свій шлях до прорізування через вже сформувалася щелепу, воспаляя навколишні тканини.

Коли болить десна біля зуба мудрості, часто спостерігаються й інші симптоми: підвищення температури тіла, біль віддає в горло або вухо, нерідко з'являється набряк щоки і язика. Оскільки на причину виникнення неприємних відчуттів людина вплинути не в силах, потрібно знати, які методи знеболювання добре застосовувати, коли зуб мудрості росте і сильно болить ясна, і в яких випадках необхідно втручання стоматолога.

Чим знеболити

Зняти больові відчуття допоможуть такі методи:

  • періодично протягом дня полоскати рот содо-сольовим розчином (у склянці гарячої води розчинити по 1 ч. лож. солі та соди, почекати, поки рідина стане теплою, полоскати, трохи затримуючи суміш біля хворого моляра) ;
  • робити аплікації на набряклу слизову з знеболюючими гелями для порожнини рота;
  • випити знеболююче, наприклад, анальгін, темпалгін або прикласти до хворого місця невеликий шматочок цієї таблетки.

У разі, коли зуб мудрості росте і безперервно болить ясна, потрібно звернутися за допомогою до стоматолога, щоб не допустити розвитку ускладнень. Часто біль свідчить про те, що місця для вісімки в ряду недостатньо, тому вона при прорізуванні неправильно розташовується, тиснучи. Без своєчасного втручання це призведе або до втрати сусідніх молярів, або до сдвиганию всього зубного ряду, а неправильний прикус потім буде важко виправити.

Як зняти запалення ясен

Запальний процес при зростанні вісімок з'являється тому, що при повільному прорізуванні частина моляра довгий час залишається вкрита слизовою оболонкою – капюшоном. Під цю тканину потрапляють шматочки їжі, які важко видалити при гігієнічній чищення порожнини рота, що викликає розмноження мікробів і, як наслідок, запалення ясен навколо зуба мудрості. Ефективним методом лікування цієї проблеми є висічення капюшона – нескладна стоматологічна маніпуляція, яка за кілька хвилин позбавить від ризику можливих ускладнень: набряку м'яких тканин, нагноєння.

Коли потрібне видалення зуба мудрості

Вирвати проблемну вісімку необхідно, якщо:

  • вона ріжеться горизонтально, занадто щільно прилягає до сусідніх молярам, травмує їх коріння;
  • росте в щоку, ранить її слизову;
  • коли моляр занурений (не прорізався або частково прорізався), з-за високого ризику інфікування кісти або навколишніх тканин;
  • з'явився абсцес слизової;
  • розвинувся глибокий карієс.

Рішення про видалення стоматолог приймає, проаналізувавши скарги хворого, а ще на основі рентгенівського знімка щелепи. Як правило, вистачає прицільного дослідження хворої 8-ки, але є ситуації, коли для правильного вирішення докторові необхідна кругова ортопантограмма, показує проблеми в сусідніх зубах або вказує на особливості будови щелеп.

Скільки болить ясна після видалення зуба мудрості

Якщо видалення моляра було просте, без попереднього запалення оточуючих тканин, біль буде відчуватися після закінчення анестезії приблизно протягом доби. Якщо ж вісімку вирвали тому, що запалилися ясна біля зуба мудрості, було нагноєння або лікар діставав по шматочках залишки 8-ки (розрізав слизову), болі будуть більш тривалими. Все почне стихати через 1-2 дні, максимальний термін – тиждень. Якщо болі тривають, розвивається набряк щоки, піднімається температура, з'являється неприємний присмак, запах з рота, це сигналізує про ускладнення.

Відео: чому болить зуб мудрості і опухла десна

Щоб наочно уявити процес, як прорізається вісімка і які проблеми для вашого здоров'я це іноді тягне, подивіться відео нижче. Коротка, чітка інформація про причини швидкого розвитку карієсу цих молярів і про випадки, коли рекомендується їх превентивне видалення, допоможе вам у профілактиці здоров'я порожнини рота. Будьте здорові і посміхайтеся частіше!

Прорізування зубів. Прорізування зуба мудрості

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!