GPS-трекер для машини. Як встановити маячок для стеження за автомобілем без абонентської плати

Для багатьох власників бізнесу транспортних перевезень купівля слідкуючого обладнання стає необхідністю. GPS-маячок для автомобіля допомагає здійснювати контроль за витратою палива, пересуванням, визначенням місця розташування онлайн. Варіантів даного устаткування багато, прилади відрізняються характеристиками і вартістю.

GPS-трекер для машини - що це таке

Візуально пристрій виглядає як чорна коробочка розміром з пачку сигарет, але дорогі моделі можуть бути ще менше. Автомобільний GPS-трекер встановлюється в кабіні машини, допомагає точно визначати координати об'єкта. Похибка таких приладів рідко перевищує 2,5 метра. Вся система складається з приймального і передавального пристрою. Маячок на машину для відстеження пересування передає на комп'ютер дані, які приймає GPS приймач.

Для відстеження пересування машини використовується ГЛОНАСС або GPS, на комп'ютері стоїть спеціальне програмне забезпечення, яке приймає дані з автомаяка. Трекер може бути підключений через приладову панель або працювати автономно від батарейок. GPS-маяк для авто приймає сигнал від декількох супутників, які знаходяться на орбіті і за затримки у відгуку система визначає місцезнаходження машини, потім передає дані на комп'ютер або телефон. Крім визначення координат, маячок для стеження за автомобілем може:

 • передавати, приймати звук через мікрофон;
 • записувати пройдений маршрут;
 • відстежувати слив, заправку палива.

GPS-трекер для машини без абонентської плати

Крім покупки системи стеження (маяк), може виникнути необхідність у додаткових витратах на програмне забезпечення, підтримку сервера і т. д. З цієї причини люди шукають GPS-трекер для автомобіля без абонентської плати. Можна знайти багато пропозицій, які пропонують такі умови, але розумна людина має розуміти, що фірма повинна на чомусь заробляти. Можливо, умови дійсно не будуть включати щомісячні платежі, але додаткові витрати будуть приховані в інших пунктах, наприклад:

 1. GPS-мітка для авто не вимагає абонплати, але ви повинні для користування ЗА підключити конкретний тариф для свого телефону, за який доведеться платити. Компанія потім отримає свою частку за проданий пакет.
 2. Вся система моніторингу і відстеження працює тільки на спеціальному програмному забезпеченні, яке потрібно купити. Поєднати маяк для машини з іншим софтом не вийде і вибору не залишається.
 3. У деяких випадках ви підписуєте договір, в якому дійсно немає абонентської плати, ви можете встановити модуль-передавач, вам дадуть необхідне ПЗ. Через рік вам потрібно переукласти контракт потім вам кажуть, що потрібно платити за користування послугами, а змінювати систему стеження вже не хочеться.
 4. Існують реальні пропозиції, в яких відстеження машини проводиться без щомісячних платежів. Надається софт на один комп'ютер, користуватися ним можна тільки з нього. Це прийнятно для приватної особи, яка хоче захистити своє авто від угону, але абсолютно не зручно для компаній, де працює кілька менеджерів та більше однієї машини.

GPS-трекер для машини з мікрофоном

Каталог даної продукції може запропонувати безліч варіантів. Виробляють для машин трекери різні країни, деякі володіють гарною якістю, інші поганим, але низькою ціною. Ще одна відмінна риса – наявність в трекері додаткових функцій, наприклад, деякі варіанти допомагають відстежити витрата палива (злив/поповнення бака). Іноді власники компаній і приватні особи вирішують купити в інтернет-магазині GPS-трекер для машини з мікрофоном. Це дозволить чути все, що відбувається в кабіні транспортного засобу. Радіус чутності, як правило, становить 8 м.

GPS-трекер для машини на магніті

Існує кілька варіантів кріплення даного приладу. GPS-трекер для машини на магніті відноситься до автономної версії пристрою і є покращеною версією моделі на кліпсі. Даний маяк для машини має потужний магніт, це допомагає закріпити його непомітно в будь-якій частині автомобіля. У разі викрадення добре заховати трекер – важлива умова, щоб потім була можливість відстежити пересування машини. Живиться прилад від акумуляторних батарей, добре тримається на будь-яких залізних площинах, не відвалюється при їзді. Виявити трекер на магніті набагато складніше.

Встановлення GPS-трекера на автомобіль

Як правило, займаються даною процедурою спеціалізовані співробітники, які правильно налаштують пристрій. Встановлення GPS-трекера на авто коштує недорого, але при бажанні провести її можна самостійно. Якщо ж впевненості у правильності настройки немає, слід довірити справу професіоналам. Відбувається монтаж трекера на машину в кілька етапів:

Підготовка

В спеціальний роз'єм на трекері для авто необхідно вставити сім-карту. Якщо маячок ставиться в службову машину, то слід опломбувати вскрываемые частині пристрою, щоб уникнути несанкціонованого посягання з боку іншої людини. Це допоможе контролювати цілісність приладу і достовірність даних з нього. Далі необхідно під'єднати пристрій до бортової мережі машини. Як правило, для цього використовується 3 дроти з колодки приладовій панелі або від прикурювача.

Монтаж

Прилад краще ховати від сторонніх очей в машині, щоб не було можливості його демонтувати. Як правило, встановлюють трекер всередині приладової панелі. Трекер не повинен стикатися з якимись рухомими частинами машини. Враховуйте, що антена пристрою обов'язково повинна бути спрямована в небо для кращого прийому. Деякі моделі мають знімну антену, тому враховуйте, що відстань між нею і трекером не повинно перевищувати 30 див.

Підключення

Після попередніх етапів необхідно правильно під'єднати пристрій до панелі. Потрібно для цього 3 дроти від прикурювача або бортової мережі. Послідовно з'єднайте постійні плюси і мінуси, з колодкою. Останній провід – лінія АС з непостійним плюсом, її необхідно підключити до резервного акумулятора. Після цього встановить антени GSM і ГЛОНАСС/GPS.

GPS-трекер для машини своїми руками

Деякі люди не довіряють виробникам даних пристроїв і хочуть зробити GPS-трекер для машини своїми руками. Найпростіший спосіб – використовувати смартфон. Всі сучасні моделі цих девайсів оснащені GPS-модемом, який може стати маячком для машини. Це зручний спосіб захисту від угону для приватних осіб. Виконується створення маяка своїми руками наступним чином:

 1. На мобільний скачайте з інтернету спеціальну програму.
 2. Перейдіть на ресурс «Gpshome».
 3. Пройдіть реєстрацію та зайдіть в особистий кабінет.
 4. Далі вам потрібен розділ «Налаштування», де ви зможете додати необхідні дані про об'єкт для відстеження.
 5. Вам знадобиться заглянути під акумулятор телефону, щоб переписати IMEI (унікальний числовий ідентифікатор стільникового).
 6. Введіть дані у форму на сайті.
 7. Запустіть на мобільному встановлену програму і подивіться почалося відстеження у ЛК на сайті.

Як вибрати GPS-трекер для машини

Пропозицій від виробників даної продукції багато, тому виникають складнощі з тим, який з трекерів слід замовити. Існують деякі параметри, які допоможуть вам визначитися з придбанням. GPS-маяк для машини, який краще вибрати:

 1. Запитайте консультанта про точність визначення місця розташування. Якщо похибка більше 2.5 метрів, то навіть низька ціна не привід купувати такий пристрій. Трекер повинен правильно і точно визначати всі параметри.
 2. Дізнайтеся швидкість, з якою маячок здатний прийняти сигнал і передати його на комп'ютер. Чим менше це значення, тим краще.
 3. Віддайте перевагу моделям, які здатні вловлювати відбиті сигнали супутника. Це актуально для машин, які пересуваються в межах міста. Відсутність даної функції призведе до похибки відображення маршруту (немов транспорт рухався не по дорозі).
 4. Наявність додаткових функцій. Якщо вам потрібен мікрофон, датчик палива, то на недорогих моделях їх немає.

Ціна на GPS-трекер для машини

Якщо ви хочете отримувати точні дані про місце розташування, маршрут своєї машини, слід придбати хороший трекер. Ціна на дані прилади знаходиться приблизно на одному сегменті. Ось кілька популярних моделей пристроїв:

 1. Starline Маяк М17. Підключається пристрій за допомогою дроту, ціна – від 6 000 рублів.
 2. GPS Маркер M100. Є шлейф для підключення пристрою до панелі, також є аварійний акумулятор, ціна – від 4 500 р.
 3. Вояджер 4. Підключається пристрій до мережі машини, але може працювати тимчасово від вбудованого акумулятора, ціна – від 6 200 р.
 4. Proma Sat 1000. Магнітний автономний трекер для машини, який тримає заряд за заявою виробника близько 2 років. Ціна – від 11 200 р.

Відео: як працює GPS-трекер

Як працює gps трекер TK-102.mp4

Відгуки

Валерій, 32 рокиБуло в районі декілька угонів машин, тому вирішив поставити маяк. Купив автономний варіант пристрою на батареях, не дешевий (12 тис). Від трекера відмовився, бо треба тільки визначити місцезнаходження в разі крадіжки. Щоб не знайшли пристрій швидко, засунув його під пасажирське сидіння в машині. Сигнал з приладу стабільний.
Гнат, 30 роківВстановив собі трекер під бортовий панеллю. Через 6 місяців стався викрадення, сигнал тут же заглушили або знайшли прилад, тому місце не саме вдале (всі про нього знають). Машину знайшли в результаті, але сам трекер мені в цьому нічим не допоміг. Вважаю, що від угону пристрій мало корисно і витрачати гроші на маяки не варто. Краще хорошу встановити сигналізацію.
Антон, 39 роківУ мене працює кілька водіїв, зауважив, що витрати на бензин збільшився. Встановив трекер, який відстежує кількість палива в баку машини. Двох співробітників довелося звільнити за шахрайство, зате бензин пропадати перестав. Ціна на пристрій була невисока, велика частина витрат йде на оплату трафіку від оператора.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!