Установка Віндовс ХР з флешки

Ця версія операційної системи вважається застарілою, але вона все ще користується популярністю при необхідності перевстановити ОС на старих або слабких нетбуках, стаціонарних комп'ютерах. Дисками вже мало хто користується, тому встановлювати можна з флешки, що вимагає певної підготовки знімного носія для запису віндовс з нього.

Як встановити вінду з флешки поетапно

Користувачеві, який раніше не стикався з цим процесом може здатися, що установка Windows XP з флешки складніше, ніж з диска, але сама процедура не настільки важка. Існує багато програм, які спрощують створення інсталяційного USB накопичувача. Особливо корисно знати, як на флешку встановити Вінду власникам нетбуків, у яких просто немає дисковода (привод для CD). По ходу процесу установки Windows XP потрібно:

 • підготувати дистрибутив (образ) ОС;
 • скачати утиліти для підготовки USB-накопичувача, записи віндовс;
 • налаштувати BIOS для запуску знімного носія для установки.

Більшість цих кроків необхідні програми зроблять без вашої допомоги, потрібно лише запустити і вказати місце розташування необхідних файлів. Процес підготовки однаковий для всіх марок ноутбуків: Асус, Ленів, Асер і т. д. При відсутності флешки можна використовувати карту пам'яті. Цей спосіб актуальний і для всіх наступних версій операційних систем від Microsoft (Win 7, Vista). Нижче розписано більш докладне керівництво, як встановити Віндовс ХР з флешки.

Підготовка дистрибутива

Перше і обов'язкове, що необхідно для установки Windows XP з флешки – установник Віндовс. Зустрічаються різні збірки цієї версії ОС, але для запобігання різних помилок краще використовувати чисту версію, без додаткових програм, називається вона Windows XP SP3 MSDN. Установник може бути в форматі архіву або образу диска, що в першому випадку всі файли необхідно розпакувати, у другому – нічого додатково робити не потрібно.

У старих комп'ютерах використовувався інтерфейс для підключення жорсткого диска формату IDE, а сучасні моделі все вже переведені на SATA. Для правильної установки Windows XP потрібно додатково завантажити драйвери для нового формату підключення. В іншому випадку програма-установник просто не знайде ваш вінчестер. Завантажити файли можна без проблем в інтернеті. Для інтеграції в дистрибутив виконайте наступне:

 1. Розпакуйте образ операційної системи.
 2. Скачайте, встановіть утиліту nLite.
 3. Запустіть її, вкажіть шлях до распакованному образу Windows XP. Якщо все добре, то програма визначить дистрибутив.
 4. Кілька разів натисніть «Далі» поки не з'явиться вікно «Вибір Завдань». Клікніть на кнопку «Драйвера».
 5. Виберіть «Папка драйверів», вкажіть місце зберігання.
 6. У діалоговому довгому списку знайдіть назви, які відповідають вашому комп'ютеру (марка і модель). Після цього натисніть кнопку «Так».
 7. Після процесу інтеграції просто натисніть «Далі» і «Готово».

Створення завантажувальної флешки

Після додавання необхідних драйверів підійшла черга записати образ на знімний носій. Для підготовки до установки Windows XP з флешки необхідно завантажити утиліту WinToFLash, яка зробить всі необхідні дії при мінімальній участі користувача. Спочатку потрібно підготувати знімний носій: скопіюйте всі важливий файли з нього на комп'ютер, проведіть повне форматування. Далі необхідно запустити програму WinToFlash і виконати такі дії:

 1. Після запуску утиліти з'являється віконце, в якому потрібно поставити галочку і натиснути «Далі».
 2. На новій вкладці необхідно вказати шлях до дистрибутиву операційної системи, в другому полі - шлях до накопичувача.
 3. Вискочить вікно з правилами ліцензійної угоди, підтвердіть їх прийняття.
 4. Після цього з'явиться вікно, в ньому з'явиться попередження про те, що всі дані на диску будуть стерті, натисніть кнопку «Ок».
 5. Протягом 15 хвилин будуть копіюватися файли ОС. По закінченні процесу натисніть на кнопку «Вихід».

Установка вінди з флешки через «Мій комп'ютер»

Якщо ваша колишня ОС працює, то є варіант, як запустити установку Віндовс з флешки без використання налаштувань в Біосі. Після створення завантажувального носія необхідно просто зайти, знайти в відкрилася кореневій папці файл з розширенням exe» і запустити подвійним кліком мишки. З'явиться вікно, в ньому запропоновано оновити, відновити або перевстановити систему, виберіть потрібний варіант і натисніть «Далі». Всі подальші дії програма виконає сама.

Така установка Windows XP з флешки дуже проста в налаштуванні, але має свої недоліки, наприклад, немає можливості відформатувати диск і видалити стару ОС, що може призвести в подальшому до конфліктів. До того ж, під час завантаження комп'ютер буде завжди запитувати, яку з версій операційної системи потрібно завантажити (їх буде два). Для коректної перевстановлення краще використовувати спосіб з налаштуванням пріоритетною завантаження в BIOS.

Установка віндовс з флешки через Біос

Щоб виконати запуск установки зі знімного носія в якості завантажувального диска, необхідно виставити його першим в пріоритеті з допомогою налаштувань BIOS. Для цього:

 1. Перезавантажте комп'ютер і відразу ж натискайте кнопку «del» – це відкриє потрібний розділ.
 2. Знайдіть у верхньому меню «Boot» і з допомогою стрілочок перейдіть на нього.
 3. Далі потрібен розділ, який називається Boot Priority (на різних комп'ютерах він може мати відмінні назви, але ці два слова завжди присутні).
 4. На першій сходинці натисніть «Enter» і виберіть флешку.
 5. Збережіть зміни і закрийте BOIS.

Після цього комп'ютер знову перезавантажиться і прямо перед тим, як має запуститися ОС, з'явиться пропозиція з діями оновити, перевстановити Windows. При натисканні на потрібний пункт з'явиться синій фон і почнеться копіювання файлів. Далі піде кілька кроків, які слід виконати:

 1. Вибрати розділ (диск), на який й відбудеться установка операційної системи.
 2. Відформатувати диск або встановити нову версію поверх старої.
 3. При бажанні можна очистити повністю весь вінчестер з допомогою форматування.

Вся подальша настройка відбувається автоматично, комп'ютер буде кілька разів перезавантажуватися – це нормально, діставати з роз'єму флешку при цьому не треба. Вас попросять ввести ліцензійний ключ продукту, але цей крок можна пропустити і виконати пізніше. Від вас буде потрібно вказати часовий пояс, дати назву облікового запису, при необхідності придумати пароль. В кінці установки відкриється операційна система. Після цього не забудьте вийняти флешку і повернути в пріоритеті завантаження Біоса знову вінчестер ПК.

Відео: установка XP з флешки

Якщо є поруч другий ПК, то можна подивитися відео, як встановити Віндовс з флешки на ноутбук. На них докладно розглядається процес створення завантажувального накопичувача, ймовірні проблеми та помилки, що виникають під час підготовки або при установці ОС.

Як створити завантажувальну флешку

Як створити завантажувальну USB-флешку