Магнезія при вагітності - для чого призначають на ранніх і пізніх термінах. Дія магнезії при вагітності
- 1. Навіщо потрібен магнію сульфат при вагітності
- 1.1. Магнезія для вагітних у вигляді порошку
- 1.2. Електрофорез з Магнезією при вагітності
- 1.3. Магнезія внутрішньовенно при вагітності
- 2. Для чого капають Магнезію вагітним
- 2.1. Показання для крапельниці
- 3. В яких випадках протипоказана Магнезія для вагітних
- 4. Побічні дії магнію сульфату
- 5. Як робиться крапельниця з Магнезією при вагітності
- 6. Відгуки
Чому вагітній жінці іноді призначають Магнезію? Це відбувається, якщо починаються проблеми зі здоров'ям майбутньої мами або станом плоду в утробі. Використання магнію при вагітності регулює, знижує тонус матки, розслаблює м'язи, запобігає розвитку ускладнень, викидня, ризик передчасних пологів.
Навіщо потрібен магнію сульфат при вагітності
У сульфату магнію величезний діапазон дії, його корисні якості допомагають лікарям надавати допомогу майбутнім мамам для лікування різноманітних патологій. Він має гіпотензивні, спазмолітичні, протисудомні властивості, утихомирює аритмію, розширює судини, заспокоює, виступає як проносне, жовчогінний і токолитическое засіб. Магнезія стабілізує стан організму жінки, знімає судоми, розслаблює м'язи матки, запобігає загрозу переривання вагітності, знижує тиск.
Магнезія для вагітних у вигляді порошку
Англійською сіллю раніше називали порошок білого кольору, який більше ста років використовується для лікування судом. З нього готується гірка суспензія, вона діє як жовчогінний засіб і сильне проносне. Позиви до дефекації відбуваються часто, кілька разів за короткий час, вони небезпечні для вагітної жінки, так як можуть стати причиною підвищення тонусу матки, спровокувати сутички. Щоб уникнути загрози викидня, порошок магнезії вагітним жінкам призначають рідко, тільки за призначенням і під наглядом гінеколога.
Електрофорез з Магнезією при вагітності
Вагітність диктує правила лікування і профілактики хворобливих станів майбутньої мами. Фізіотерапія є безпечним, легким, ефективним методом. Під впливом електричного струму малої сили частки лікувальної речовини глибоко проникають через пори шкіри або слизові оболонки, накопичуються і доставляються до потрібного органу. Навантаження і вплив на організм вагітної пацієнтки при цьому мінімальні – в цьому великий плюс електрофорезу. Навіть при введенні малих доз ліків досягається тривалий лікувальний ефект.
Магнезія внутрішньовенно при вагітності
Іноді щадних методів лікування не вистачає, доводиться переходити до ін'єкцій: внутрішньом'язовим і внутрішньовенним. Магнезія на ранніх термінах вагітності не рекомендується, її замінюють Папаверин і Но-шпа. У 2 і 3 триместрі розчин магнію сульфату дозволено, тому в лікарнях, жіночих консультаціях використовують ін'єкції. Концентрація і кількість препарату залежить від здоров'я жінки і стану плода в її утробі. Внутрішньом'язові уколи Магнезії болючі, тому медики частіше вдаються до внутрішньовенного введення ліків.
Розчин магнезії з ампули може вводити нерозведеним, але частіше його розводять розчином хлориду натрію або 5% глюкози. Як правило, у вену вводиться одноразово 20 мл 25% сульфату магнію – це найпоширеніша доза. Скільки разів уколи робляться з Магнезією – залежить від діагнозу та стану жінки. Приміром, якщо у хворої перша ступінь нефропатії – ліки вколюють 2 рази в день, при другого ступеня – 4.
Для маніпуляцій використовують довгу голку, ліки повинне бути підігрітим. При всій простоті введення можливі ускладнення: в місці уколу може розвинутися запальний процес. Тому виконувати таку процедуру в домашніх умовах можна: це зобов'язаний робити професіонал в лікувальному закладі. Магнезія вводиться повільно, інакше пацієнтка буде відчувати біль, слабкість, жар, запаморочення. Пульс і тиск після закінчення процедури потрібно проконтролювати.
Для чого капають Магнезію вагітним
Одним з безпечних і ефективних способів застосування Магнезії в період виношування дитини стали крапельниці. Вони використовуються для профілактики можливих ускладнень перебігу вагітності, підтримують загальний тонус організму. Скільки часу триває процес краплинного вливання препарату, як часто проводиться процедура – залежить від стану пацієнтки. У будь-якому випадку рішення приймає лікар, строго індивідуально. Магнезія при вагітності внутрішньовенно крапають не дуже швидко – так пацієнтка легше переносить цю маніпуляцію.
Показання для крапельниці
Для чого ставлять Магнезію вагітним? Показання наступні:
- в організмі надлишок рідини, що на тілі є набряки;
- підвищений артеріальний тиск;
- є схильність до тромбофлебіту або хворобу вже діагностовано;
- гестоз (пізній токсикоз);
- наявність судомних нападів, епілептичного синдрому;
- підвищений тонус гладкої мускулатури матки;
- нестача магнію в організмі;
- погане загальне самопочуття, слабкість, безсоння, дратівливість;
- підозра на можливість відшарування плаценти і синдрому затримки розвитку плоду.
В яких випадках протипоказана Магнезія для вагітних
При всій користь препарату треба сказати про протипоказання при його застосуванні:
- Небезпечна передозування магнію, вона може призвести до порушення роботи органів дихання.
- Магнезія при вагітності протипоказана при низькому тиску, що може призвести до слабкості, сонливості, головного болю, блювоти, пітливості, тривожності, порушень мови.
- Магнію сульфат несумісний з препаратами кальцію, не застосовується на ранніх термінах вагітності, його скасовують в передпологовому стані.
Побічні дії магнію сульфату
При всій безперечну користь застосування сульфату магнію може призвести до побічних ефектів. Це головний біль, тривожність, підвищена стомлюваність, слабкість, пітливість, запаморочення, нудота, збільшення кількості сечі, яке відбувається внаслідок швидкого внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення препарату, загострення запальних захворювань ШКТ, спрага, метеоризм, шлункові спазми, порушення дихання і набряк легенів.
Як робиться крапельниця з Магнезією при вагітності
Крапельниці з Магнезією можуть заподіювати дискомфорт, оскільки при введенні відчувається печіння. Магнезію потрібно вводити повільно, вагітна повинна перебувати в горизонтальному положенні, різкі рухи тіла можуть викликати запаморочення і нудоту. Дуже важливо строго дотримуватися дозування, призначену лікарем, частоту прийому. При швидкому введенні кошти виникає жар, частішає дихання, виникають збої в роботі серця. Скільки часу капають магнезію вагітній жінці – залежить від тяжкості протікання хвороби.
Відгуки
Ірина, 26 роківПід час вагітності боялася будь-яких ліків. Але кров'яний тиск було високим, потім з'явилася тахікардія. В середині строку призначили Магнезію. Вже через тиждень пульс заспокоївся, тиск крові прийшло в норму. Капали повільно, так що ніякого болю не відчула. Загроза викидня пройшла, донька народилася вчасно і здоровою.
Наталя, 21 рікПерш ніж погодилася на внутрішньовенні уколи, перечитала купу корисних порад щодо застосування магнію при вагітності. Вони мене переконали, що препарат безпечний, навпаки, при моїх набряках і пізньому токсикозі без цього не обійтися. Моїй мамі під час вагітності магнезію теж призначали.
Лідія, 30 роківСудоми мене замучили під час вагітності, особливо вночі. З першою дитиною такого не було, а тут довелося лягати в лікарню. Відразу призначили крапельницю з сульфатом магнію, сказали, що це буде добре для мене і малюка. Переносила тривалі процедури погано, сильно нудило. Але пройшли судоми. Засіб старе, але дієве.