Ацидотичний криз при голодуванні на воді - чому настає, симптоми, методи лікування та профілактики

Оздоровчі дієти використовуються не лише за бажання схуднути, але і в лікувальних цілях. Голодування допомагає нормалізувати тиск, стан пацієнта під час стенокардії, впоратися з жовчнокам'яною хворобою, патологіями підшлункової залози, гастритом, захворюваннями суглобів. Оздоровча дієта допомагає полегшити стану, коли людина страждає від алергії. Дана методика входить до складу комплексної терапії неврозів.

Чому настає ацидотичний криз при голодуванні на воді

Коли людина повністю відмовлятися від їжі, організм переходить на внутрішнє харчування. Тіло починає використовувати для життєдіяльності внутрішні запаси, другорядні тканини (мова йде про старих, хворих клітинах). Ацидоз при голодуванні настає при розщепленні жиру, який розпадається на ацетон і масляні кислоти. Ці елементи не виводяться, що стає причиною зміни показника рН внутрішнього середовища (у бік окислення).

Це і є ацидоз, тобто закислення внутрішнього середовища. Через деякий час такий стан досягає свого максимуму, і клітини переходять на використання кетонових тіл для виробництва амінокислот. Цей етап вважається переломним, тому що організм переходить на внутрішнє харчування, яке називається ацидотическим кризом при голодуванні на воді. Якщо дотримуватися певних правил та належним чином підготуватися, домогтися його можна швидше.

Час настання

Момент переходу організму на внутрішнє харчування під час голодування на воді залежить від декількох факторів, у кожної людини ацидотичний криз настає зі своєю швидкістю. Впливають на це наступні фактори:

  1. Тип голодування. При дієті на воді необхідний стан настає через 7-12 діб. Якщо відмовитися тільки від води (суха дієта), то через 3-5 днів.
  2. Досвід. Описані вище терміни ставляться до людей, які голодують перший раз. При наявності досвіду ацидотического кризу він настане раніше. Голодальщики, які дану процедуру проводять регулярно, домагаються необхідного результату за 2-5 днів на воді і в першу добу на сухий дієті.
  3. Харчування перед голодуванням. Перед початком процедури переходьте на рослинну їжу (свіжовичавлені соки, сирі фрукти, овочі). Перестаньте їсти молочні продукти, яйця, м'ясо, їжу з добавками, відмовтеся від алкоголю і вживайте більше води. Завдяки цьому ацидотичний криз на воді настане швидше, буде переноситися значно легше.
  4. Чистка кишечника. Прискорити настання кризи можна, зробивши очисну клізму або прийнявши проносне. Це допоможе послабити інтоксикацію і неприємні симптоми.

Стадії голодування

При підтримці дієти можна пройти 4 етапи. Кожен з них має свої симптоми і результати. Від стадії залежить ефективність, наприклад, важкі патології (гіпертонія, рак), при короткочасному відмову від їжі вилікувати не вийде. Для подолання всіх етапів потрібно пройти підготовку і отримати дозвіл від лікарів. Вони допоможуть визначити необхідну кількість стадій. Виділяють наступні етапи голодування на воді:

  1. Перша стадія – харчове збудження. Це найважчий етап, який триває протягом 3 діб. Виснажуються всі запаси поживних речовин, які були отримані раніше ззовні. Організм перебудовується на внутрішнє харчування. Починається очищення від нездорових тканин, шлаків, надлишкового натрію, нормалізується обмін білка, з організму виводиться вода. На цій стадії людина страждає від негативних емоційних станів, проявляються напади агресії, порушується сон, швидко знижується вага. В цей час пацієнтові стає простіше відмовитися від залежностей і шкідливих звичок.
  2. Друга стадія – наростаючий ацидоз. Стає простіше переносити голод, тіло починає переробляти запаси жиру, білка. Підключаються захисні сили організму, знищуються запалення, малі пухлини, патогенна мікрофлора, відбувається виведення токсинів. Патології загострюються, що говорить про початок роботи механізму самозцілення. Триває етап до настання кризи 3-7 днів.
  3. Третя стадія – компенсований ацидоз. Період починається відразу після першого кризу і до початку другого (від 6-7 діб до 20-25 діб). В цей час нормалізується психологічний стан, втрата ваги складає 100-200 г на день. Після початку другого криза знову починається загострення хронічних недуг, відмічається енергетичний спад. Ще більше сповільнюється втрата маси тіла. Організм раніше поглинає патологічні тканини, старі клітини.
  4. Четверта стадія – адаптаційний період. У цей час знову з'являється апетит, поліпшується настрій, відбувається енергетичний підйом. Коли організм вичерпав майже всі внутрішні ресурси, відбувається синтез нових клітин і оновлення старих. За відгуками пацієнтів, які дійшли до цього етапу, на 4 стадії відбувається повне лікування недуг, змінюється світогляд, підвищується мозкова діяльність. Ця стадія вважається останній при голодуванні.

Користь

Голодування на воді, яке перетікає в ацидотичний криз, допомагає боротися з хворими тканинами, старими клітинами. Ефект від тривалої дієти значно перевершує результати коротких курсів відмови від їжі. За рахунок підвищення здатності організму до регенерації, можна впоратися з важкими патологіями. Позитивними сторонами голодування на воді є такі ефекти:

  • омолодження всього організму;
  • очищення всіх систем;
  • підвищення імунітету;
  • очищення, омолодження шкіри;
  • позбавлення від нікотинової, алкогольної, наркотичної залежності.

Досягнення ацидотического кризу – серйозне випробування для будь-якої людини. Призначати такий метод терапії повинен лікар, показаннями для проведення лікування виступають наступні патології:

  1. Гінекологічні хвороби: кісти яєчників, безплідність, міома, мастопатія, поліп матки, фіброміома, спайковий процес, ендометріоз.
  2. Недуги опорно-рухового апарату: ревматоїдний артрит, Хвороба Бехтєрєва, деформуючий остеоартроз, обмінно-дистрофічний поліартрит.
  3. Бронхолегеневі хвороби: саркоїдоз легенів, бронхіти, астма.
  4. Захворювання серцево-судинної системи: атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба серця (якщо немає порушень серцевого ритму і провідності), недостатність кровообігу 2Б та 3 стадії.
  5. Неврологічні хвороби: грижі дисків, остеохондроз, наслідки енцефаліту, черепно-мозкових травм, невралгія, мігрень, менінгіт, неврози, ішіас, люмбаго.
  6. Патології шлунково-кишкового тракту: виразковий коліт, панкреатит, виразкові хвороби в стадії ремісії, цукровий діабет, харчова алергія.
  7. Шкірні хвороби: трофічні виразки, псоріаз, екзема, нейродерміт.
  8. Урологічні патології: хронічний пієлонефрит, простатит, цистит, аденома простати.

Симптоми ацидотического кризу при голодуванні на воді

Про те, що процес закислення організму почався, підказують певні ознаки. Іноді ці симптоми не настільки яскраво виражені, що ускладнює процес контролю стадій і етапів голодування. На посилення інтоксикації вказують наступні прояви:

  • головні болі;
  • слабкість;
  • відчуття нудоти;
  • запаморочення;
  • наліт на язиці;
  • темна сеча;
  • поганий настрій;
  • ацетоновый запах від тіла, з рота.

До моменту настання кризи всі прояви досягають свого максимуму, потім відбувається різке поліпшення стану пацієнта, коли:

  • проходить слабкість, що проявляється у вигляді несподіваного різкого або поступового припливу сил;
  • відступає нудота, припиняються головні болі і запаморочення;
  • світлішає сеча (якщо цього не сталося, то потрібно пити більше води);
  • значно зменшується ацетоновый запах;
  • нальоту на мові стає менше;
  • поліпшується самопочуття, підвищується настрій.

Коли пацієнт долає критичну точку, в організмі перестають накопичуватися продукти розпаду, у крові зменшується кількість кетонових тіл (необхідний компонент для синтезу амінокислот), трохи знижується рН (зміщення в лужну сторону), але ацидоз не проходить повністю. В цей час нормалізується кількість глюкози в крові. Якщо продовжити голодування на воді, то через 15-24 дня настане другий криз. Виражений він буде слабкіше, але симптоми залишаться тими ж.

Як правильно підготуватися до процедури

Частина рекомендацій для підготовки до тривалої дієти збігається з правилами для коротких голодувань, але є і деякі відмінності. Важливість підготовки зростає в зв'язку із збільшенням терміну відмови від їжі. Правильно почати дієту вам допоможуть наступні рекомендації:

  • Перед початком голодування потрібно провести кілька коротких курсів відмови від їжі. Це не тільки допоможе вам простіше перенести тривалий відмова від їжі, але і прискорить настання ацидотического кризу.
  • Щоб мінімізувати всі негативні наслідки інтоксикації організму і забезпечити максимальний ефект, треба заздалегідь провести очищення організму. Важливо почистити кишечник, нирки та печінку.
  • За 1-2 тижні до голодування виключіть з раціону самі шкідливі продукти, які містять багато харчових добавок, відмовтеся від молочної продукції, яєць, м'яса. Збільште споживання чистої води (без газу), не пийте напої з барвниками, алкоголь.
  • За день до початку голодування повністю відмовтеся від м'яса (якщо раніше цього не зробили), не переїдайте.
  • Заплануйте процедуру на відпустку. Проводити короткі голодування можна і на вихідних, але при тривалих процедурах краще утриматися від роботи.
  • У перший день зробіть клізму, вона не буде зайвою, навіть якщо ви робили клізму перед цим. Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі. Виконуйте помірні фізичні вправи, щоб прискорити процес очищення від шлаків.

Як виходити з голодування

Вкрай не рекомендується переривати дієту під час ацидотического кризу. Це самий невигідний момент, але при виникненні такої ситуації скористайтеся наступними порадами:

  1. Почніть вихід за допомогою свіжих фруктових соків з водою (розводити потрібно в рівній пропорції). Пийте маленькими дозами кожні 1-2 години.
  2. Поступово збільшуйте кількість соку. Поки не запрацює травний тракт, додавати іншу їжу сенсу немає.
  3. Повільно вводите в раціон фрукти, овочі, супи, соки, щоб нормалізувати мікрофлору кишечника.
  4. Далі можна додати в меню каші, молочні продукти, але поспішати з останніми не обов'язково. Поки ваш раціон залишається рослинним, організм продовжує самостійно синтезувати білки.
  5. Поступово треба скорочувати кількість прийомів їжі і збільшувати порції. Цей етап триває 1-2 тижні.
  6. Далі потрібно повільно переходити до звичайного харчування.
  7. Протягом 2 місяців після голодування на воді потрібно утримуватися від гострої, солоної їжі.
  8. Всі позитивні ефекти будуть зберігатися довше, якщо не їсти м'ясо.

Протипоказання

Заборонено проводити цю процедуру годуючим і вагітним жінкам, людям похилого віку та маленьким дітям. Починати слід з консультації у лікаря, особливо, якщо ви не впевнені на 100% в своєму стані здоров'я. Забороняється проводити голодування при таких патологіях:

  • камені у жовчному міхурі;
  • проблеми печінки, нирок;
  • туберкульоз;
  • хвороби серця;
  • тромбофлебіт;
  • гангрена;
  • внутрішні виразки;
  • абсцеси;
  • патології крові.

Відео

Ацидотичний криз. Підвищення імунітету при голодуванні. Лікування організму.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!