8 корисних властивостей винограду для краси і здоров'я людини
- 1. Склад ягоди
- 2. Властивості
- 2.1. Світлих сортів
- 2.2. Темних і червоних сортів
- 3. Користь для організму
- 3.1. Могутню антиоксидантну дію
- 3.2. Протизапальний ефект
- 3.3. Профілактика серцево-судинних проблем
- 3.4. Контроль рівня цукру в крові
- 3.5. Активація генів довголіття
- 3.6. Поліпшення діяльності мозку
- 3.7. Запобігання вікових змін
- 3.8. Зниження ризику раку
- 4. Правила вживання винограду
- 5. Відео
Виноград захищає організм від смертельних хвороб, укріплює імунітет, продовжує молодість і красу шкіри. У стиглої ягоді міститься багато поживних речовин, вітамінів і антиоксидантів, які позитивно впливають на роботу внутрішніх органів і систем.
Склад ягоди
Виноград – джерело флавоноїдів (антиоксидантів), глюкози, сахарози. Завдяки своїм властивостям він входить до складу багатьох лікарських і косметичних засобів. Енергетична цінність залежить від сорту (в середньому, 70 ккал). Калорійність ягід світлих сортів – 45 ккал, темних (наприклад, чорний кишмиш) – 75 ккал. Хімічний склад:
- вітаміни: 1, В3, В5, В6, В9, Р, Е, С, Н, К;
- органічні кислоти: лимонна, винна, яблучна;
- мікроелементи: магній, калій, кремній, йод, марганець, бор, азот, кобальт, мідь, цинк, хром, фосфор, залізо;
- пектини;
- флавоноїди;
- біофлавоноїди;
- харчові волокна.
Властивості
Лікувальні властивості винограду використовуються в багатьох галузях медицини. Ягоди позитивно впливають на роботу серцевого м'яза, посилюють імунітет. Регулярний прийом винограду в їжу:
- прискорює обмін речовин в клітинах;
- лікує безсоння і нерви;
- чистить кров від холестерину;
- виводить шкідливі речовини;
- відновлює тканини;
- покращує зір;
- бере участь в утворенні червоних тілець крові;
- бореться з інфекцією, лейкемією;
- скорочує напади мігрені;
- покращує розумову діяльність.
Світлих сортів
Людям, які ведуть активний спосіб життя або займаються інтелектуальної діяльності, для підвищення працездатності і тонусу потрібні світлі сорти винограду.
Інші корисні властивості світлих сортів ягід для здоров'я:
- знижують холестерин в крові;
- покращують роботу травної системи;
- знижують тиск у судинах;
- підвищують еластичність, міцність судинних стінок;
- прискорюють виведення мокротиння з бронхів;
- зміцнюють серце;
- позитивно впливають на імунітет.
Темних і червоних сортів
Виноград темних сортів калорійний, але більш корисний для здоров'я і молодості шкіри. Азот у складі зміцнює серце, залізо підвищує рівень гемоглобіну, вітаміни групи В заспокоюють нервову систему, а натуральний антиоксидант ресвератрол бореться з раковими клітинами або запобігає їх появі. Червоні ягоди:
- попереджають подагру, артрит, ревматизм;
- усувають депресію, наслідки стресу;
- попереджають появу каменів у нирках;
- приводять у норму гормональний фон;
- підвищують розумові здібності;
- виводять слиз при захворюваннях бронхолегеневої системи.
Користь для організму
Наукові дослідження показали, що виноград у добовому меню потрібен для підтримки краси і здоров'я. Свіжі ягоди тонізують організм, покращують настрій, усувають дрібні зморшки, омолоджують шкіру. Головне, щоб вони не викликали алергії.
Могутню антиоксидантну дію
У шкірці і кісточках червоних ягід міститься ресвератрол. Цей природний антиоксидант ефективніше вітаміну Е, швидко виводить з організму шлаки, токсини і отруйні речовини (вільні радикали), тонізує шкіру, усуває зморшки, повертає красу і свіжість обличчя.
Інші корисні властивості антиоксидантів:
- знижують тиск;
- підвищують тонус;
- прискорюють регенерацію (відновлення) клітин шкіри;
- перешкоджають зростанню пухлин;
- зміцнюють кісткові тканини;
- зменшують біль, набряки ніг;
- покращують ліпідний обмін;
- виводять шкідливі речовини.
Протизапальний ефект
Антиоксиданти запобігають запалення суглобів. Якщо щодня з'їдати по 5 стиглих ягід, знижується ризик ревматизму, подагри, артриту, інших уражень сполучної тканини. Цілющі властивості винограду на початковій стадії хвороби суглобів прискорюють одужання.
Профілактика серцево-судинних проблем
Виноград зменшує шкідливий холестерин в крові, підвищує пружність, еластичність судин і капілярів, попереджає ламкість і засмічення. У ягоді містяться калій, магній і клітковина, що підтримують скоротливу здатність міокарда.
Контроль рівня цукру в крові
Виноград має низький глікемічний індекс, тому є хорошим індикатором цукру в крові. З його допомогою можна контролювати рівень інсуліну, підвищити чутливість до нього, скоротити напади у діабетиків, поліпшити загальний стан здоров'я.
Людям на строгій дієті і хворим на цукровий діабет шкідливо вживати виноград у великій кількості. Глюкоза і фруктоза, що швидко засвоюються в крові, різко підвищують концентрацію цукру, викликають загострення хвороби, набір ваги. У цьому випадку корисність винограду зводиться до мінімуму.
Активація генів довголіття
Ресвератрол містить ген довголіття сиртуїн (SIRT1). Вченими доведено, що цей природний антиоксидант з потужними імуностимулюючими властивостями збільшує тривалість життя риб на 56%, ссавців – на 36%.
Поліпшення діяльності мозку
Виноград підвищує пружність і еластичність судинних стінок, збагачує кров киснем і посилює її приплив до мозкових оболонок. Він позитивно впливає на розумові здібності, підвищує концентрацію уваги. Натуральні антиоксиданти у складі захищають клітини мозку від руйнування, підтримують ясність розуму до глибокої старості. Регулярне присутність свіжих ягід в добовому меню скорочує ризик старечого слабоумства, хвороби Альцгеймера.
Запобігання вікових змін
З віком клітини шкіри рідше оновлюються. Як результат – втрата еластичності, надмірна сухість і в'ялість. Учені довели: якщо регулярно їсти виноград або страви з ним, можна сповільнити старіння. Пояснюється це наявністю в складі природного компонента кверцетину з сечогінними і антиоксидантними властивостями. Виноград стимулює зростання колагенових волокон, чим підтримує молодість, здоров'я шкіри.
Зниження ризику раку
Якщо клітини організму піддаються регулярним стресів і запалень, підвищується ризик онкології. Виноград в раціоні допоможе уникнути такого небезпечного поєднання. Природні антиоксиданти виводять токсини та інші шкідливі речовини, що забезпечують протипухлинну активність. Виноград попереджає рак легенів, молочних залоз, сечового міхура, передміхурової залози, ободової кишки. Якщо щодня пити виноградний напій, скорочується ризик лейкемії.
Правила вживання винограду
Якщо немає проблем зі здоров'ям, можна щодня з'їдати по 15-20 ягід. При цукровому діабеті добова порція коригується індивідуально (3-8 ягід). Загальні правила вживання винограду:
- У сезон овочів, фруктів їжте свіжі ягоди, на зиму – заморожуйте, готуйте концентровані соки.
- З'їдайте вранці кілька виноградин натще – за 40 хвилин до сніданку. Протягом дня – через 1-2 години після їжі в якості перекусу.
- Червоний виноград більш калорійний, при схудненні віддавайте перевагу світлим сортам.
- Після 18.00 відмовтеся від ягід, оскільки в організмі виникає процес бродіння, турбує відчуття тяжкості в животі та нудота, погіршується сон.
- Червоні ягоди фарбують емаль зубів, тому після їх вживання прополощіть рот водою.
Відео
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИНОГРАДУ і чим він так цінується!