Інструкція із застосування таблеток Римантадин дорослим і дітям

Римантадин таблетки – одне з найстаріших лікарських засобів, застосування якого ефективно при захворюваннях на грип та ГРВІ, спосіб боротьби з хворобою у дітей і дорослих, коли антибіотик є неефективним. У препарату є ще одна назва – Ремантадин. Опис механізмів дії, ціна і терапевтичний ефект в обох ліків одні і ті ж, хіба що розрізняється дозування і виробник. Запатентований засіб називається Rimantadinum, пізніше деякі виробники трохи видозмінили назва маркетологічних цілях.

Що таке Римантадин таблетки

Ліки було запатентовано ще в 1965 році в США, пізніше були проведені випробування серед добровольців, які довели ефективність препарату. Римантадин відноситься до групи синтетичних лікарських речовин, це одне з похідних адамантану, хімічного з'єднання, в природі зустрічається у нафти. Застосовується при профілактиці та лікуванні грипу типу А і для профілактики розвитку активної стадії кліщового енцефаліту.

Склад

Активний компонент Римантадина – гідрохлорид, він є лікарської похідного адамантану. Речовина являє собою білий кристалічний порошок, гіркий на смак. Ліки продається в таблетках, капсулах дозуванням по 50 міліграм. Форма випуску – контурні упаковки, в кожній по 10 таблеток. Для дітей випускається препарат Орвирем у вигляді сиропу, в якому гідрохлорид також є основним компонентом.

Фармакологічна дія

Римантадин характеризується прямою противірусною дією і відноситься до інгібіторів іонних каналів М2 – білків, які вбудовані в оболонку вірусу. Активна речовина ліки – гідрохлорид– здатний пригнічувати ранню стадію вірусу, що блокує розвиток симптомів захворювання. Препарат особливо ефективний при початку гострих вірусних захворювань, як профілактичний засіб. Римантадин буде корисний при вірусі грипу штаму А і вірус кліщового енцефаліту.

Ліки приймають внутрішньо, максимальний ефект дії Римантадина спостерігається через годину після прийому. Гідрохлорид характеризується повільною метаболизацией, тобто препарат може циркулювати в крові тривалий час. Це допомагає боротися з інфекцією, застосовувати ліки для профілактики в період епідемії грипу та після укусу кліща. Важливо: прийом Римантадина для профілактики кліщового енцефаліту не замінює інших профілактичних заходів, наприклад, одномоментне введення концентрованого імуноглобуліну.

Препарат має повільною абсорбцією, добре всмоктується кишечником. У печінці процеси метаболізму проходять приблизно через 13-38 годин у дітей, 25-30 годин у дорослих, у людей із захворюваннями печінки і літніх – через 38 годин. З організму виводиться нирками через три доби частково в розмірі 90% у вигляді метаболітів (решта в незміненому вигляді). При тривалому використанні можливо поява резистентних форм штамів.

Від чого допомагає

Римантадин, вартість якого досить невелика, має яскраво виражену противірусну дію, він ефективний для профілактичного прийому під час епідемії грипу. Варто відзначити, що приймати гідрохлорид рекомендується тільки при захворюванні на грип типу А, при появі штамів грипу Б він неефективний, але виявляє антитоксичну дію. Римантадин застосовується як профілактика від вірусу кліщового енцефаліту дорослим.

Інструкція по застосуванню Римантадина

Рекомендується пити таблетки Ремантадин на ситий шлунок, прийом ефективний відразу при розвитку активних симптомів поширення захворювання. Рекомендації по дозуванню наступні:

 • Дорослі – 300 мг у першу добу (можна розділити дозу на декілька частин або випити все відразу), далі приймати два дні по 200 мг (розділивши прийом на два рази), після цього приймати ще дві доби по 100 мг препарату один раз (вранці або ввечері);

 • Підлітки від 11 до 14 років приймають ліки три рази щодня по 50 мг (однієї таблетки);

 • Дітям віком від 7 до 11 років вистачить два рази прийняти по таблетці (50 мг) щодня.

Для профілактичного курсу під час епідемій грипу приймається одна таблетка (50 мг) 1 раз щодня, тривалість курсу становить від 10 днів до двох тижнів. Профілактика кліщового енцефаліту вірусної етіології дорослим триває від трьох до п'яти днів, дорослі п'ють по 100 міліграм в добу. Пацієнтам групи ризику (лісникам,геологам тощо), призначають терапію антивірусними засобами: 100 мг препарату 2 рази на день, тривалість лікування – два тижні. Антибіотик у разі зараження, викликаного енцефалітом на ранніх стадіях, не надто ефективний.

Інструкція із застосування таблеток для дітей

Похідне адамантану – гідрохлорид– є основним елементом противірусного препарату Орвирем для дітей від року до 7 років. Одна чайна ложка сиропу містить 5 мг речовини. Дозування при лікуванні:

 • 1-3 роки – 2 ч. л. 3 рази на добу (перший день); 2 ч. л. - 10 мг 2 рази на добу у другий і третій день, на четвертий день приймається 1 чайна ложка сиропу.

 • 3-7 років – 3 ч. л. (15 мг) в перший день 3 рази щодня, 3 чайні ложки на другий та третій день два рази на добу, четвертий день 1 раз кожен день по 15 мг (3 ч. л.).

Дітям від 7 до 14 років препарат рекомендований у таблетках. При пероральному застосуванні добова доза повинна бути розрахована точно, перевищення прийому більше ніж 5 міліграм на кілограм маси тіла, призводить до передозування, яка може загострити хронічні захворювання хворого. Перед вживанням проконсультуйтеся з лікарем про дозуванні. З обережністю треба застосовувати препарат дітям з епілепсією, є ризик виникнення епілептичного припадку.

При вагітності та лактації

Ремантадин категорично заборонено до прийому під час вагітності та лактації. Дослідження його дії на організм в цей період не проводились. Однак при дослідах на тваринах було відзначено негативний вплив високих доз амантадину та Ремантадину під час вагітності та годування. При ознаках захворювання на грип та в період сезонних епідемій намагайтеся вибрати інший спосіб лікування.

Лікарська взаємодія

Застосування парацетамолу знижує максимальну концентрацію речовини у плазмі крові на 11, а аспірину на 10%. Рекомендується використовувати інші засоби, щоб збити гарячку. Те ж можна сказати і про шлунковому ліках Циметидин, який знижує показники кліренсу Римантадина на 18 відсотків. Антибіотик не впливає на дію препарату. Встановлено, що Парацетамол і Ацетилсаліцилова кислота знижують ефективність Римантадина.

Спостерігається зменшення користі Римантадина від паралельного прийому модифікуючих сечу коштів, що прискорює його виведення з організму, алкализирующие сечу засоби знижують висновок ліки – це підвищує його ефективність. Всмоктування лікарського засобу знижується при прийомі абсорбентів. Римантадин краще не поєднувати з прийомом протиепілептичних препаратів, він знижує їх дію. Гемодіаліз чинить незначну дію на процес лікування Римантадином.

Сумісність Римантадина і алкоголю

Клінічних досліджень на предмет сумісності ліків та алкоголю не проводилося, але лікарі категорично не рекомендують поєднувати лікування Римантадином і прийом алкоголю. Справа в тому, що вживання спиртних напоїв різко послаблює імунітет, що негативно впливає на ефективність лікування. Є ризик і для центральної нервової системи, печінки.

Побічні ефекти

Ліки Римантадин – хімічний препарат, при застосуванні якого треба пам'ятати про можливі побічні ефекти. Особливо це пов'язано з порушенням дозування медикаментів і надмірно тривалому застосуванні. Ремантадин має довгий період метаболізму і не відразу виводиться з організму, тому неприємні відчуття можуть бути присутніми якийсь час після прийому препарату. При виникненні таких симптомів слід відразу ж припинити прийом ліків:

 • шкірний свербіж з висипаннями;

 • розлад кишечника (діарея, запор);

 • нудота, блювання, сухість у роті, печія;

 • болі в животі;

 • гіпербілірубінемія;

 • підвищення артеріального тиску;

 • порушення ЦНС (центральної нервової системи) – безсоння, головні болі, перепади настрою, нервозність, синдром хронічної втоми, зниження концентрації.

Протипоказання

Римантадин з обережністю призначають до використання при схильності до епілептичних припадків, особам із захворюваннями нирок, тиреотоксикозом і печінковою недостатністю, так як є ймовірність погіршення стану при прийомі препарату. Лікарський засіб категорично заборонено приймати жінкам в період вагітності і годування. Римантадин не застосовується для лікування вірусної інфекції у дітей у віці до року.

Особливі умови

Для літніх пацієнтів є рекомендація проводити профілактику грипу за допомогою Римантадина строго під спостереженням лікаря та відмінити прийом при появі найменших побічних ефектів. Є невелика ймовірність, що препарат дасть негативну реакцію на хронічні недуги хворого, що призведе до погіршення його стану. Прийом лікарського засобу може згодом збільшити ризик геморагічного інфаркту.

Аналоги

Існує кілька препаратів, з тим же основним речовиною. Римантадин-Актитаб, СТИ, Белмед– той же препарат під іншою назвою. Рекомендують до використання більш сучасні противірусні лікарські засоби – Кагоцел, Арбідол, Інгавірін, Аміксин. Ліки можна замовити в каталозі і купити в інтернет-магазині недорого. Звертайте увагу на термін придатності препарату. На сайтах можна ознайомитися з відгуками про ефективність ліки, фото та детальною інструкцією.

Ціна

Нижче наведено ціни Ремантадину в різних аптеках та інтернет-магазинах Москви і Московської області. Звертайте увагу на дозування - 0,05 і мг. 01

Назва магазину

Дозування, мг

Ціна, руб.

Аптека.ру

0,05

87

0,1

202

Пігулки.ру

0,05

78

0,1

209

Еаптека.ру

0,05

74

0,1

177

Добра аптека

0,05

69

0,1

179

Аптека «Меліса»

0,05

80

0,1

235

Відео

Ремантадин. Інструкція.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!