9 властивостей соку селери для краси і здоров'я організму

Селера – це трав'яниста рослина, в якому корисно все, і листя, і коренеплід. У ньому міститься калій, кальцій, фосфор, солі, ефірні олії, пектини. Селера багатий аскорбіновою кислотою, вітамінами групи В, каротин. У його складі є елементи, що борються з раком, знижують артеріальний тиск, нормалізують травлення, знімають запалення. Корисний для організму сік рослини. Він зберігає всі цінні речовини, які зникають при термообробці.

Могутню антиоксидантну дію

Селера здатний запобігти рак, хвороби серця, судин, виразки. Рослина містить речовини, які регулюють окислювальні процеси, що викликають появу вільних радикалів. У невеликій кількості ці сполуки потрібні для обміну речовин, синтезу гормонів, знищення вірусів і бактерій.

Якщо вільних радикалів багато, вони викликають патологічні зміни в клітинах. Імунітет розпізнає проблему і намагається знищити хворі тканини. Якщо він не справляється із завданням, людина старіє завчасно, розвивається рак, лейкемія, ниркова, серцева або печінкова недостатність.

Американські вчені виявили, що сік селери:

  • Знижує окисні процеси в серці, печінці, нирках та інших органах.
  • Захищає тканини від вільних радикалів, що з'являються при хіміотерапії (наприклад, Доксорубіцину).

Рослина містить апігенін, який зупиняє патологічне поділ клітин, гальмує розвиток раку:

  • печінки;
  • тонкої кишки;
  • яєчників;
  • шлунка;
  • молочної та підшлункової залоз.

Підтримання кислотно-лужного балансу

Селера корисний людям, у яких низька кислотність шлункового соку. Це викликає проблеми:

  • Їжа погано перетравлюється в шлунку. В результаті організм не отримує у потрібній кількості поживних речовин, а продукти гниють в травній системі, викликаючи появу шкідливих сполук.
  • Виникають відрижка, нудота, запор або пронос, важкість у шлунку.
  • Розвиваються гастрит, аутоімунні хвороби.
Селера містить мінеральні солі. Вони покращують перетравлення їжі, підвищують синтез соляної кислоти в шлунку.

Регулярне вживання соку, нормалізує кислотно-лужний баланс. Це покращує обробку їжі, добре впливає на шлунок, кишечник.

Нормалізація травлення

Селеровий сік нормалізує роботу всього шлунково-кишкової системи:

  • Вітаміни, мінерали, кислоти позитивно впливають на стан печінки, шлунка, кишечника.
  • Солі селери вбивають шкідливих бактерій (насамперед, стрептококів). Це сприяє розвитку корисної мікрофлори кишечника і усунення дисбактеріозу.
  • Рослину можна використовувати як проносне. Важливо: в коренеплоді і листі присутня клітковина, яка може спровокувати запор. Щоб позбавитися від застою калових мас, треба вживати сік.
  • Селера містить речовини, які руйнують токсини, деякі віруси, бактерії, грибки. Це допомагає печінки нейтралізувати отрути.

Зниження артеріального тиску

Один стакан селеровому соку в день допоможе контролювати артеріальний тиск. Він містить ефір, який зменшує вироблення гормонів стресу і розслабляє м'язи навколо кровоносних судин. Завдяки цьому вони розширюються, і кров вільно тече по артеріях, без сильного тиску на їх внутрішні стінки.

Ефір знижує рівень поганого холестерину в крові (ліпопротеїнів низької щільності).

Це речовина відкладається на стінках судин, викликаючи звуження їх просвіту і високий кров'яний тиск. Крім того, сік селери підвищує вироблення жовчних кислот, що також сприяє зниженню холестерину (він бере участь в їх синтезі).

Допомога в схудненні

Вживання селеровому соку допомагає контролювати апетит і скинути вагу:

  • Він містить мало калорій, при цьому поживний.
  • Селера покращує метаболізм.
  • Напій сприяє виведенню шлаків і зайвої рідини з організму.
  • Рослина регулює ліпідний обмін, знижуючи ризик ожиріння печінки.

Гідратація організму

Селера – дуже соковитий продукт, який на 95% складається з води. Регулярне його вживання рятує від зневоднення. Рослина допоможе при діареї, блюванні, коли з організму вимиваються вітаміни, мінерали, солі, необхідні для його нормальної роботи.

У селері багато корисних речовин, які здатні швидко відновити втрачені запаси.

Профілактика шкірних патологій

Сік селери корисний для шкіри:

  • Вода, що міститься в рослині, сприяє зволоженню шкіри, робить її м'якою і пружною.
  • Антиоксиданти поглинають вільні радикали, які прискорюють старіння, сприяють утворенню зморшок.
  • Вітаміни С, В, А, стимулюють регенерацію, допомагають виробляти колаген. Вони покращують імунітет шкіри, підвищують стійкість до дерматозів (лишай, псоріазу).
  • Кальцій, калій, магній, селен та інші мінерали, які містить рослина позитивно впливають на здоров'я. Вони роблять шкіру гладкою, м'якою, сяючою.

Стимулювання росту волосся

Рослина позитивно впливає на волосся. Вітаміни і мінерали доходять до коренів у складі кровотоку. Хороше харчування стимулює ріст волосся, робить їх міцними, м'якими, блискучими, зупиняє випадання. Селеровий фреш забезпечує шкіру під волоссям потрібним рівнем вологості. Це попереджає появу лупи, допомагає від неї позбутися.

Запобігання каменеутворення

Сік селери має сечогінні властивості. Це не дозволяє сечі застоюватися, випадати в осад, утворювати камені. Рослина сприяє виведенню сольових кристалів з сечовивідних шляхів. Сік здатний дробити дрібні камені, після чого вони видаляються з організму в складі сечі.

Зверніть увагу: лікування соком селери вимагає обережності.

Рослина може стимулювати активний рух каменів, спровокувавши термінову операцію. Щоб сечовивідні шляхи очистилися поступово, сік треба пити в невеликих кількостях. Перед початком лікування дозування обов'язково узгодити з лікарем.

Відео

Як схуднути підлітку 12-16 років? Харчування і тренування для зниження ваги

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!