Міалгія - що це таке і як лікувати медикаментами. Причини і симптоми міалгії м'язів у дітей і дорослих
З м'язовим болем доводиться стикатися протягом різних вікових періодів життя. У когось вона виникає як наслідки перенесених запальних процесів, а хтось страждає від гіпертонусу після надмірних фізичних навантажень. Це явище має назву – міалгія м'язів.
Міалгія - причини
Щоб зрозуміти причини, при яких виникає біль, варто розібратися: міалгія - що це таке. Неприємні, що супроводжуються простреливанием, відчуття в м'язах, які можуть виникнути в будь-якій частині тіла, але більш часто зустрічаються в шийному відділі, кінцівках, грудній клітці. Патологія виникає на тлі протікають запальних процесів. Причинами міалгії можуть бути:
- захворювання суглобів – артрити, радикуліт, артралгія;
- інфекційні хвороби;
- травмування або вроджена патологія будови хребта, кісток скелету;
- розтягнення м'язів, забої м'яких тканин;
- міопатія м'язів з поступовим відмиранням нервових закінчень;
- емоційне навантаження, стресовий стан;
- важка фізична праця з перенапруженням, гіперактивні заняття спортом (запізніла, молочнокисла форма).
Міалгія - симптоми
М'язова хвороба може мати різну симптоматику, все залежить від того, до якого типу недуги вона відноситься. Симптоми міалгії іноді перетинаються між собою по відчуттях, і тільки лікар зможе точно визначити, який вид хвороби є:
- Фіброміалгія. Біль відчувається в попереку, шиї, сухожиллях рук, ніг. Може провокувати невралгію (запалення нерва) і безсоння. Виникає при постійному перебуванні в сирому, холодному приміщенні, важкої фізичної навантаженні на суглоби і м'язи.
- Міозит. Поява простежується після перенесених інфекційних або простудних захворювань, коли лікування було проведено недбало, не дотримувався призначений режим. Симптоми при міозиті: загальне нездужання, оніміння ніг, пальців на верхніх і нижніх кінцівках, загострена біль під час руху.
- Артралгія. При цій формі можуть виникнути набряки в районі запалених суглобів, що супроводжуються різким болем. При артралгії з'являється чутливість на зміну погоди.
- Епідемічна. Винуватцем є вірус Коксакі. Сильна, різка біль в шийному відділі, грудної частини, руках, що супроводжується підвищенням температури тіла, нудотою, ознобом.
- Поліміозит. Виникає при розвитку м'язової дистрофії. Супроводжується сильним головним болем, опускається до області плечей і шиї. Можуть виникнути позиви до блювання, нудота після відчуття напруження м'язів.
- Ревматична. Може з'являтися у людини після переохолодження, перенесених інфекцій. Болі виникають в поперековому відділі спини, руках.
- Міжреберна. Найскладніший вид хвороби, так як погано піддається діагностиці, але супроводжується дуже сильними, тривалими болями в області грудної клітини. Іноді можна сплутати з серцевим нападом. Загострення спостерігається при кашлі або рух руками.
Міалгія - лікування
Як лікувати міалгію – зможе рекомендувати лікар, після проведення діагностики. За міжнародними стандартами захворювання носить код МКБ М00-М99. Лабораторне дослідження крові, УЗД м'язових тканин, вимірювання сили, пальпація шиї, грудної клітки, кінцівок, КТ голови допоможуть призначити правильне лікування міалгії медикаментами і не тільки. Комплексний підхід до боротьби з хворобою включає в себе такі заходи:
- призначення протизапальних засобів;
- зняття больового синдрому за допомогою медикаментів;
- мануальна терапія, легкий масаж, знімає напругу м'язів (7-10 сеансів);
- лікувальна фізкультура (лфк) під наглядом спеціаліста;
- сухе тепло (сольові, парафінові компреси);
- народні засоби – зігріваючі растирки, чаї.
Знеболюючі при міалгії
Щоб ліки принесли користь, знеболюючі при міалгії потрібно використовувати тільки під наглядом лікаря і за його розпорядженням. Найпоширеніші препарати при м'язових болях, коли призначається лікування медикаментами:
- Диклофенак (таблетки, мазі, внутрішньом'язові ін'єкції);
- Каффетин;
- Пенталгін;
- Меновазин;
- Анальгін;
- Індометацин;
- Напроксен;
- Настоянка червоного перцю;
- Фастум гель, Финалгон – зігріваючі мазі, які допоможуть зняти біль.
Відео: що таке міалгія
Міозит спини і шиї симптоми і лікування. Що таке меолгия, симптоми і лікування