Ознаки шизофренії у жінок
Стресові ситуації часом викликають неадекватну реакцію людини. Тривалі депресії, неврози часто складно диференціювати від проявів психічного захворювання. Ознаки шизофренії у жінок мають складну симптоматику. Поставити правильний діагноз неможливо без кваліфікованої допомоги психіатра, всебічного обстеження, спеціальних тестів. Що таке шизофренія і які ознаки її прояви?
Перші симптоми шизофренії у жінок
Бридливе ставлення до психічних розладів в сучасному суспільстві – негативний фактор. Вимагаючи ізолювати таких людей, ми забуваємо, що захворювання психіки часто є спадковими, обумовлені простим набором генів. Соціальна адаптація, лікування на ранніх термінах здатні максимально нівелювати прояви розладу. Підтримка близьких та рідних для жінок особливо важлива.
Шизофренія – невиліковне захворювання, що викликає порушення логічних процесів мислення, пригнічення емоційних функцій. Більшість обивателів найчастіше її асоціюють з «роздвоєнням особистості», що абсолютно невірно. Клінічні дослідження ДНК виявили групу «пошкоджених» генів, які обумовлюють ймовірність розвитку хвороби. Згідно з даними, нею страждає кожен сотий людина планети. Як визначити шизофренію і які її ознаки?
Відмінність перебігу цього психічного розладу у жінок полягає в пізньому періоді прояви початкових симптомів. Якщо у дорослих чоловіків захворювання починає прогресувати до 18 років, то у дівчат ранні ознаки дають про себе знати до 23-25 років. Набагато рідше зустрічаються окремі випадки дитячої шизофренії, старечого слабоумства. У жінок ранні ознаки класифікуються на:
- Позитивні. Супроводжуються різкими перепадами настрою, баченнями або маренням, тривожними, нав'язливими думками. Жінки стають нервовими, можуть безпричинно плакати чи сміятися.
- Негативні симптоми шизофренії. Проблеми в спілкуванні з соціумом, постійна апатія до подій, небажання доглядати за собою, втрата інтересу до роботи, захоплень, відмітні особливості початковій стадії захворювання у жінок.
Основні ознаки шизофренії
Підліткова шизофренія проявляється у дівчат спалахами агресії, замкненістю або сприйняттям відсутності шанувальників як «кінця світу». Деякі вчені називають кольорові сни однією з передумов розлади психіки, відзначаючи, що люди, які страждають психічними розладами, які схильні до «перегляду» картинок. Як проявляється шизофренія у жінок на різних етапах захворювання? Лікарі виділяють 7 ознак шизофренії у жінок:
- Маячні думки і чужі голоси.
- Постійні повтори слів, часто безглуздих.
- Відчуття втручання в життя з боку.
- Відсутність зацікавленості в успіхах і кар'єрному зростанні.
- Замкнутість, неохайний вигляд.
- Когнітивні ознаки – порушення асоціативного ряду, «поломка» ланцюжка причина-наслідок, складність сприйняття надходить нової інформації.
- Перепади настрою, депресії, схильність до суїцидів.
Вялотекущей
Ознаки психічного розладу у жінок, що протікає в прихованій формі, відрізняються відсутністю агресивного стану і безпекою для оточуючих. Найчастіше латентна шизофренія не перетікає в більш важкі і небезпечні форми. Характеризується неадекватною поведінкою приступообразной форми: необґрунтованою ревнощами, зниженням інтересу до побутових питань, втратою відносин з дітьми.
Параноїдальною
Манія переслідування – частий «гість» при психічних розладах. Розпізнати синдром параноидной шизофренії у жінок допоможуть такі ознаки:
- Заперечення дійсності, комфортне відчуття всередині «свого» світу.
- Постійні видіння, образи, створені власною уявою.
- Голоси, які хворі чують.
- Легка дисфункція мови, путанность слів, нелогічність висловлювань.
Старечої
Вікове захворювання має свої особливості. У старості ознаками шизофренії, виявляється незвичайним, дивним поведінкою, прийнято вважати:
- Часткові провали в пам'яті.
- Забудькуватість поточних подій на тлі чудової пам'яті про давно минулому часі.
- Безсоння.
- Маячні події, які відбуваються насправді: дрібні крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень з боку рідних.
- Зниження інтелекту, порушення причинно-слідчих функцій.
Маніакальною
Раптові спалахи бурхливої діяльності та їх чергування з періодами повної втоми – привід насторожитися. Для маніакального розлади психічного здоров'я жінки притаманні:
- Різкі перепади настрою.
- Світ бачиться або у рожевих або чорних фарбах.
- Поривчастість дій, раптове «осяяння» ідеєю.
- Страх і манія переслідування загальних змов.
- Зацикленість на певних діях або ритуалах.
Алкогольної
У жінок постійне вживання спиртних напоїв швидко викликає залежність, яка може призвести з часом до алкогольної шизофренії. Її ознаками виступають:
- Тривожний стан.
- Тактильні неправдоподібні відчуття.
- Бачення, звані в народі «білочкою».
- Агресія.
- Підвищена температура тіла.
Неврозоподобной
Цей вид захворювання має найкращі прогнози відновлення психічного здоров'я. Ознаками, які легко нівелюються правильним лікуванням, є:
- Невдоволення своєю зовнішністю, має форму потворності.
- Нав'язливі страхи, почуття самотності.
- Агресивна або замкнутий стан.
- Істерики з грою на публіку», химерними прийомами і театральністю.
Причини
Шизофренія передається по жіночій лінії з ймовірністю успадкування до 14%. Будучи носієм «неправильного» гена, жінка може не страждати захворюванням, передаючи її майбутнім поколінням. Сучасна медицина, психіатрія не в змозі точно вказати фактори, які спонукають до розладу психіки. Сукупно причинами є:
- Спадковість. Отримала в подарунок пошкоджений ген жінка здатна стати шизофреніком ще дитиною або в більш пізньому віці. Дитяча шизофренія часто призводить до деградації і зупинку розвитку.
- Інфекційні або вірусні захворювання, перенесені матір'ю під час вагітності. Вони викликають функціональні порушення в мозку малюка.
- Порушення функцій нейромедіаторів, що відповідають за взаємодію головного мозку і різних систем людини. Починають проявлятися ще у підлітків при гормональній перебудові.
- Виховання. Покинуті, нікому не потрібні діти або діти, що ростуть у сім'ях, де один або обоє батьків страждають психічними розладами, деколи виявляють у себе ознаки шизофреніка.
- Тривалі стресові ситуації, неврози. Самотність, постійний пресинг на роботі, нерозуміння з боку близьких приводять жінку до нав'язливим думкам.
- Шкідливі звички. Будь-які наркотичні речовини, алкоголь руйнує нейрони головного мозку. В результаті у жінок виникають ознаки придбаної шизофренії.
Відео: як проявляється шизофренія
Класичні ознаки прояви шизофренії у жінок супроводжуються часто невротичними припадками, вибухом емоцій або агресією. Маніакальні переслідування, бажання сутяжництва, апатія за життя, емоційна бідність у відносинах з близькими «виривають» жінок із звичного соціального оточення. Чим раніше почати лікувати шизофренію, тим більше шанси на тривалі періоди ремісії. Дізнайтеся, які у жінок зовнішні ознаки шизофренії, подивившись відео.
Вероніка Степанова. Шизофренія, як розпізнати шизофренію?