Як розріджувати кров народними засобами в домашніх умовах - рецепти трав'яних настоїв і відварів
В організмі людини кров виконує велику кількість функцій: переносить вуглекислий газ і кисень, виконує терморегуляцію, наповнює внутрішні органи потрібними мікроелементами. Важливо, щоб плазма не стала занадто густою і в'язкою, адже це призводить до розвитку серйозних захворювань. Як розріджувати кров народними засобами в домашніх умовах знають багато – приймати Аспірин. Але даний лікарський препарат має безліч протипоказань, тому краще придивитися до інших природних засобів (трави, фрукти, ягоди, рослини).
Що таке розрідження крові
Під густою кров'ю розуміють її швидке згортання. Плазма підвищеної в'язкості є причиною тромбозів, варикозного розширення вен, тромбофлебіту, інфарктів, інсультів. Кожна з перерахованих патологій може призвести до інвалідності або навіть до летального результату. Розріджують кров кількома способами:
- прийомом лікарських препаратів;
- коригуванням раціону харчування;
- народними рецептами;
- здоровим способом життя.
Що розріджує кров
Для зниження густини плазми медиками розроблено різні лікарські засоби: антикоагулянти, антиагреганти. Перші діють гнітюче на згортальну систему (Гепарин, Варфарин), а другі перешкоджають утворенню кров'яних згустків, знижують склеювання тромбоцитів (Аспірин, Тиклопідин). Слід пам'ятати, що призначати собі самостійно медикаменти не можна, адже у всіх лікарських засобів є багато побічних ефектів. Приймати таблетки слід тільки під контролем лікаря.
Розрідження крові народними засобами
Лікарі сходяться на думці, що краще приймати народні засоби для розрідження крові замість Аспірину. У домашніх умовах з успіхом використовують лікарські рослини та продукти харчування, які не впливають негативно на організм людини, на відміну від медикаментів, що мають безліч протипоказань і побічних ефектів. Народні засоби для розрідження крові в організмі працюють за рахунок збільшення корисних домішок і рідинного компонента – в тканини і органи поставляється більше кисню і поживних речовин.
Трави
Вивчаючи народні рецепти для розрідження крові, спочатку треба звернути увагу на трави. Відвари і настоянки з рослин поліпшують біохімічні показники плазми, зменшуючи її в'язкість. У деяких травах вміст кумарину, сапонітів есцину і саліцилатів – речовин, що надають протівотромбозний ефект, дуже високо, тому їх застосування дає швидкий терапевтичний ефект. Рослини, сприяють розрідженню крові:
- кора білої верби;
- буркун лікарський (буркун);
- коріння диоскореи кавказької;
- кора і листя ліщини;
- кінський каштан;
- медуниця;
- листя Гінкго білоба.
Сода
Завдяки унікальним лікувальним якостям бікарбонату натрію (харчової соди) людям вдається позбутися від високої кислотності шлунка і занадто густий крові. Вона вирівнює лужну рівновагу в організмі, відновлює обмін речовин в клітинах, покращує засвоєння кисню. Розрідження плазми харчовою содою відбувається з допомогою содового розчину, який легко приготувати в домашніх умовах:
- одну ч. л. соди необхідно розчинити у склянці гарячої води (доза призначена для разового прийому)
- для зниження рівня тромбоцитів і зниження в'язкості плазми потрібно щодня випивати по склянці содового розчину протягом 14 днів.
Продукти
Для зниження рівня холестерину і перешкоди утворенню тромбів необхідно включати в раціон морську рибу, ламінарії та інші морепродукти, так як вони багаті поліненасиченими жирними кислотами Омега-3, таурином. Це потужні антиоксиданти, які покращують кровотік. Крім цього дієта, що розріджують кров, повинна включати в себе вживання часнику і таких продуктів, як:
- свіжі помідори;
- капуста;
- куркума;
- цибуля ріпчаста;
- кайенский перець;
- насіння соняшнику;
- морква;
- рослинні масла.
Шипшина
Для зменшення густини крові використовуються плоди чагарнику (дикої троянди). У сирому вигляді їх не їдять – необхідно заливати. Самостійно приготувати відвар або настій за народними рецептами в домашніх умовах дуже просто. Для цілющого відвару необхідно взяти плоди шипшини і подрібнити до порошкоподібного стану. Потім 5 ст. л. сировини залити 750 мл води. Через 15 хвилин настій слід процідити і випити його в два прийоми з перервою на 30 хвилин. Таку процедуру можна проводити 1 раз на тиждень.
Журавлина
Ягода наповнене вітамінами групи B, Е,С, Р. Високий вміст аскорбінової кислоти благотворно впливає на стінку кровоносних судин, роблячи її міцніше, що знижує ризик утворення тромбів. Інші складові журавлини покращує доставку кисню до органів і тканин, розріджують кров. Вживати ягоду для лікувальних цілей краще у вигляді морсу або соку, випиваючи по 1-2 склянки на день.
Які фрукти розріджує густу кров
Плазма стане менш в'язкою, якщо в раціоні буде присутній оптимальна добова доза вітаміну Е – 14 мг. Для вагітних жінок цей показник підвищується до 30 мг. У великій кількості вітамін Е міститься у фруктах. Серед них:
- ківі;
- ожина;
- малина;
- персик;
- папайя;
- апельсин;
- мандарин;
- грейпфрут;
- черешня;
- кавун;
- маракуя;
- авокадо;
- слива;
- агрус;
- абрикос.
Імбир
Природним аспірином має корінь імбиру. Ця спеція не тільки полегшує симптоми грипу і простуди, але і сприяє розслабленню серцевого м'яза, очищає кровоносні судини, запобігає згортання крові. Застосовують корінь, як у чистому вигляді, так і разом з іншими компонентами. Можна приготувати засіб для розрідження плазми з імбиру і кориці. Для цього потрібно 2 кореня, 0,5 ч. л. подрібненої кориці, 1 ч. л. зеленого чаю і 1 літр окропу. Всі інгредієнти заливаються гарячою водою, настоюють 15-20 хвилин, потім проціджуються і вживаються протягом всього дня.
Мед
Відомо давно, що продукти бджільництва благотворно впливають на стан серцево-судинної системи. Це обумовлюється схожістю їх складу з мінеральної структурою плазми. З цієї причини всі компоненти меду засвоюються людським організмом на 95%. Продукт бджільництва підвищує в судинах кількість гемоглобіну, зменшує холестерин. Для розрідження крові потрібно вживати в добу 100 г меду, прийом яких необхідно розбити на 3 рази: по 30 г вранці та ввечері, 40 г днем. У лікувальних цілях продукт бджільництва краще розчинити в теплій воді, потім випити.
Що пити для розрідження крові
Щоб кровотік був нормальним, а плазма не ставала в'язкою, потрібно витримувати правильний питний режим. Зі шкільної лави відомо, що 90% складових крові – це вода, тому для підтримання її нормального складу треба щодня пити її близько 2 літрів. Соки, чаї, супи та інші рідини замінити чисту воду не зможуть. Під час прийому лікарських препаратів об'єм вживаної рідини потрібно збільшувати. Додатково для розрідження крові можна вживати:
- відвар кори верби;
- настій буркуну;
- настоянку каштана;
- чай з м'ятою, іван-чаєм, соком лимона;
- червоне вино.
Зелений чай
Одним з найкращих властивостей зеленого чаю – омолодження крові. Ефект досягається завдяки складу напою: катехіни (знижують рівень холестерину, запускають процес утворення молодих клітин), дубильні речовини (вбивають неякісні еритроцити і кров'яні тільця), вітамін Е (бореться зі старінням клітин). Зміцнення стінок кровоносних судин досягається за рахунок взаємодії флавоноїдів, таніну та системи кровообігу.
Чудово розріджує кров зелений чай з додаванням шматочки імбиру. Корінь потрібно очистити, нарізати дрібними кубиками, залити водою і проварити кілька хвилин, потім додати зелений чай і дати настоятися. Даний напій за змістом ефірних масел, амінокислот і флавоноїдів нагадує комбіновані лікарські засоби, тому при регулярному його застосуванні (2-3 чашки/день) можна забути про густій плазмі.
Соки
Відмінний засіб від в'язкості крові – натуральні соки. Вони складаються з води, необхідних мікроелементів і вітамінів, без яких людський організм нормально функціонувати не може. Слід знати, що магазинні пакетовані соки не підійдуть – для поліпшення кровотоку потрібні тільки свіжовичавлені по 1 склянці на день. Особливо корисні:
- ананасовий;
- апельсиновий;
- морквяний;
- гранатовий;
- малиновий;
- полуничний;
- лимонний;
- журавлинний;
- виноградний;
- яблучний;
- томатний з м'якоттю.
Яблучний оцет
Відмінне народний засіб для розрідження плазми – яблучний оцет домашнього приготування. З його допомогою легко вивести токсини з організму. Приймати оцет рекомендують вранці натщесерце, але тільки за умови відсутності виразкових процесів шлунково-кишкового тракту. Для приготування питного розчину потрібно дві столові ложки яблучного оцту розчинити в склянці води. Курс лікування – 2 місяці з 10-денною перервою через місяць. Оскільки такий спосіб розрідження крові має протипоказання, то перед його застосуванням необхідна консультація лікаря.
Лляна олія
Найкращим засобом проти тромбозу вважається масло насіння льону. У ньому містяться поліненасичені жирні кислоти, вітаміни К, B, А, Е. З допомогою лляної олії легко привести в норму обмін ліпідів, перетворити кров в рідку консистенцію, захиститися від тромбозу, атеросклерозу. Необхідно приймати 1 ст. л. щодня на голодний шлунок вранці. Якщо такий спосіб викликає нудоту, дозволяється приймати по олія після сніданку.
Засоби для розрідження крові у літніх людей
Після 50 років у людському організмі починають відбуватися вікові зміни, які призводять до старіння. В судинах накопичуються атеросклеротичні бляшки, кров починає густіти, викликаючи різноманітні захворювання. Щоб не допустити розвитку процесу, необхідно збагатити щоденне меню корисними для кровоносної системи продуктами. Пророщені зерна пшениці розріджують кров. Відмінний результат дає щоденне їх вживання у кількості всього 1 ст. л. Інші продукти, що перешкоджають старінню організму:
- овочі та фрукти;
- горіхи, насіння;
- кукурудза;
- какао;
- морська капуста;
- заварну каву;
- риб'ячий жир;
- геркулесова каша;
- чорний шоколад (какао більше 70%).
Відео
Як розріджувати густу кров без ліків