Геморойна шишка - як лікувати внутрішню або зовнішню медикаментозними і народними засобами
- 1. Що таке геморойна шишка
- 2. Як лікувати гемороїдальні шишки
- 3. Консервативне лікування
- 3.1. Медикаментозні препарати
- 3.2. Сидячі ванночки
- 3.3. Лікувальна гімнастика
- 3.4. Особливості харчування
- 4. Малоінвазивні техніки
- 5. Оперативне втручання
- 6. Як прибрати гемороїдальні шишки народними засобами
- 7. Профілактика утворення шишок
- 8. Відео
- 9. Відгуки
Є багато народних засобів з швидким ефектом, за допомогою яких у домашніх умовах легко забирається геморойна шишка – як лікувати такий недуг комплексно, підкаже проктолог. При характерному запаленні в анальному проході дуже важливо уникнути виникнення кровотечі, купірувати больовий синдром в найкоротші терміни. Лікування геморойних шишок відрізняється високою ефективністю, якщо вчасно задіяти консервативні методи альтернативної та офіційної медицини.
Що таке геморойна шишка
При геморої спостерігається запалення гемороїдальних вузлів, зосереджених в анальному отворі. Патологічний процес провокує гострий біль, набряклість і сильне свербіння в задньому проході. В результаті утворення тромбів вогнища патології можна промацати, а при відсутності терапії вони поступово збільшуються в розмірах. Не виключені ускладнення у вигляді випадання шишки і рясного кровотечі з анального отвору. Тому лікування повинно бути своєчасним, передбачає використання гелів, мазей, свічок і народних рецептів зовнішньо, ректально.
Як лікувати гемороїдальні шишки
Геморой може вылези несподівано, на початкових стадіях ніяк себе не проявляє. Для нормалізації загального стану пацієнта діяти потрібно негайно, в терміновому порядку звернутися до проктолога. Комплексне лікування включає наступні лікарські рекомендації:
- Потрібно виключити з добового раціону гострі, солоні і копчені страви, обмежити споживання солі, жиру, спецій.
- Для зниження больових відчуттів не зайвими будуть водні процедури у вигляді прохолодного душу, сидячих ванн.
- Для вправлення гемороїдального вузла в домашніх умовах самостійно важливо знати алгоритм дій або довіритися проктолога.
- Хірургічне лікування доречно, якщо гемороїдальні шишки збільшилися в розмірах, продовжують систематично випадати, регулярно виникає анальна кровотеча.
- Зняти запалення можна за участі венотоников, знеболюючих засобів, за участю малоінвазивних методик.
Консервативне лікування
На початковому етапі лікувати гемороїдальні шишки ефективно за допомогою консервативних методів, реалізувати які можна в домашній обстановці. При хронічному геморої це ефективний спосіб швидкими темпами позбутися від неприємного загострення захворювання. Ось гідні консервативні методи:
- таблетки перорально, мазі зовнішньо, свічки ректально;
- сидячі ванночки, примочки, компреси;
- фізіотерапевтичні процедури.
Медикаментозні препарати
Перш ніж призначити оперативне лікування, проктолог рекомендує схему консервативної терапії, яка включає наявність медичних препаратів наступних фармакологічних груп:
- Венотоніки необхідні для підвищення тонусу вен, зниження судинної проникності, поліпшення мікроциркуляції крові, усунення кров'яного застою в судинах. Рекомендований прийом препарату Детралекс, Венарус, Ескузан.
- Знеболюючі засоби у формі ректальних супозиторіїв, гелів і мазей, необхідні для купірування гострого нападу болю, продовження періоду ремісії. Це Анестезин, Лідокаїн, Ультрапрокт.
- Комбіновані засоби на основі гепарину володіють м'яким протизапальним ефектом, протинабрякову дію. Це мазь Гепатромбин Р, гепариновая мазь, гель Постеризан.
Щоб виключити оперативне лікування і його неприємні наслідки, важливо грамотно підібрати ліки з швидким і цілеспрямованим впливом на вогнище патології. Вітаються представники кількох фармакологічних груп, серед них:
- Таблетки, наприклад, Флебодіа 600, Хемороидин, Венарус; зміцнюють вени, усувають набряки і напади болю. Серед переваг – системне дію в організмі, простота застосування.
- Свічки ректально. Це Проктозан, Анузол, Натальсид, які прибирають свербіж і печіння, знімають запалення, прискорюють природний процес регенерації тканин. Серед переваг – локальне вплив на вогнище патології.
- Мазі. Це Левомеколь, Проктоседил, Гепатромбин Г, які діють за принципом ректальних супозиторіїв, але доставляють більш комфортні відчуття при повсякденному використанні. Серед переваг – мінімум побічних ефектів і протипоказань.
Мазь
Це найзручніша форма випуску ліків, щоб успішно лікувати гемороїдальні шишки. Обробляти цілющим складом потрібно задній прохід, роблячи особливий акцент на обирають і болючі вузлики. Добре зарекомендували себе такі медичні препарати:
- Гепариновая мазь. Це доступне за ціною та ефективне за принципом дії засіб, призначений для використання зовнішньо. Гепаринова мазь рекомендується задіяти 3 – 5 разів за добу до повного зникнення тривожної симптоматики.
- Мазь Реліф. Це натуральний засіб з активними компонентом – витяжка з печінки акули. Таку мазь від геморойних шишок потрібно закладати в анальний отвір, повторювати процедуру 3 – 5 разів за добу протягом тижня.
Свічки від гемороїдальних шишок
Зняти біль і запалення, зменшити розміри геморойних шишок і підвищену набряклість можна за допомогою ректальних свічок, які відрізняються своїм локальним дією. Потрібно вводити по 1 супозиторію в задній прохід, бажано перед сном і не вставати до ранку. Ось ефективний засіб від геморойних шишок у формі свічок:
- Прокто-Глівенол. Свічки володіють м'яким ефектом, успішно лікують навіть великі шишки геморою. При ректальному введенні супозиторіїв курс інтенсивної терапії – 7 – 10 днів.
- Проктозан. Вводити в задній прохід потрібно по 1 супозиторію на ніч, де ліки швидко розсмоктується, при цьому прибирає біль і знімає запалення. Курс – 7 – 10 процедур перед сном.
Сидячі ванночки
Такі водні процедури усувають тривожну симптоматику, але не лікують остаточно геморой. Це хороша можливість поліпшити своє самопочуття, уникнути оперативного видалення патогенних вузлів анального отвору. Ванни можуть бути теплими і холодними. У першому випадку кінцевий результат – зняти запалення, прискорити процес регенерації тканин, у другому – позбутися від гострого болю, скоротити інтенсивність кровотечі. В якості лікувального складу використовуються відвари з наступними травами: ромашка, календула, шавлія, деревій.
Лікувальна гімнастика
Помірні фізичні навантаження стимулюють кровообіг в органах малого тазу, сприяють тривалій ремісії при геморойних шишках. Фото нескладних вправ можна завжди знайти на медичних сайтах або звернутися з характерним питанням до проктолога. Ось які елементи сприяють швидкому позбавленню від нападу геморою:
- гімнастика Кегеля;
- високі стрибки на місці;
- прокачування преса з різних положень;
- переміщення по підлозі на сідницях;
- біг по сходах;
- глибокі присідання;
- стійка на голові.
Особливості харчування
Щоб консервативне лікування геморойних шишок пішло, як «по маслу», доповнити медикаментозні та альтернативні методи рекомендується активним способом життя і корекцією добового раціону. В останньому випадку доведеться назавжди відмовитися від жирної, смаженої, копченої та солоної їжі, а віддавати перевагу продуктам харчування з грубою клітковиною і натуральними антиоксидантами у складі. Ось дозволені харчові інгредієнти:
- висівки;
- цільнозернові продукти;
- овочі та фрукти;
- чорнослив, курага;
- зелень.
Заборонена продукти харчування:
- яйця;
- м'ясна продукція;
- хлібобулочні вироби;
- макарони;
- рис.
Малоінвазивні техніки
Якщо лікувати вогнища патології консервативними методами не вдається, в якості гідної альтернативи проктолог рекомендує задіяти малоінвазивні методики з стійким терапевтичним ефектом і нетривалим періодом реабілітації. Проводяться такого роду процедури в стаціонарі, не вимагають попередньої підготовки і госпіталізації пацієнта. Ось про які методиках йдеться:
- Лігування шишок за допомогою латексних кілець. Лікар спеціальними кільцями перетягує підстава геморройной шишки, знекровлюючи її тим самим. Через кілька днів – тиждень патогенний вузол засихає і сам відпадає.
- Кріодеструкція. У такому разі патогенний вузлик лікують рідким азотом: вплив холодом зупиняє кровотечу, сприяє засихання болючих вузлів анального отвору.
- Склерозування. Використовується хімічний клеючий розчин, який руйнує структуру геморройной шишки, зупиняє її кровопостачання.
- Лазерне видалення. Патогенний вузлик зникає під впливом сильного потоку тепла, який сприяє згортанню вен і капілярів. У підсумку залишається незначний тимчасовий рубець.
- Дезартеризация. Процедура полягає в перетяжці артеріальних судин, знекровленні геморройной шишки, яку треба лікувати.
Оперативне втручання
Якщо пацієнт продовжує мазати геморройную шишку запропонованими ліками ось вже кілька тижнів, а бажаного ефекту раніше не спостерігається, лікар приймає радикальне рішення виниклої проблеми зі здоров'ям. Патогенний вузол видаляють оперативними методами – проводять операцію. Процедура травматична, а період реабілітації складає 6 і більше тижнів, потребує постійного лікарського контролю і медикаментозного участі. Лікувати геморой таким способом бажано лише в ускладнених клінічних картинах.
Як прибрати гемороїдальні шишки народними засобами
Лікувати геморройную шишку можна методами альтернативної медицини, якщо хвороба перебуває на ранній стадії розвитку. В такому випадку можна домогтися повного одужання, а в інших клінічних картинах – тимчасово досягти полегшення. Отже:
- Потрібно відварити в круту 10 яєць, вилучити жовтки перетерти виделкою. Підігріти на водяній бані 200 г вершкового масла, додати подрібнені жовтки, якісно перемішати складу. Розлити по формах у вигляді свічок, заморозити. Використовувати перед сом ректально.
- Необхідно 10 г беладони подрібнити до порошкового стану і перетерти з 500 г попередньо розігрітого свинячого жиру. Окремо розтопити на водяній бані 4 ст. л. бджолиного воску, додати до нього всі інгредієнти, розлити по формочках, прибрати в морозилку.
Профілактика утворення шишок
Геморой – підступне захворювання, яке частіше прогресує у жінок і має генетичну схильність. Щоб уникнути першого нападу з подальшими рецидивами, ось ефективні профілактичні заходи для пацієнтів із групи ризику на кожен день:
- більше рухатися, вести активний спосіб життя;
- займатися спортом;
- після кожної дефекації промивати задній прохід холодною водою;
- контролювати стілець, вчасно лікувати запори та діарею;
- виключити надмірні фізичні навантаження;
- контролювати харчування;
- вчасно лікувати всі захворювання органів ШКТ.
Відео
Відгуки
Березня, 33 рокиПісля пологів у мене з'явилася відчутна шишка в задньому проході. Спочатку ніяк мене не турбувала, але після нападу діареї почала сильно боліти, навіть збільшилася в розмірах. Допомогла лікувати такий вузлик мазь Реліф, яку можна використовувати навіть при лактації. Проблема зі здоров'ям у моєму випадку була вирішена вже через пару днів.
?Світлана, 37 роківУ мене шишки при геморої з'являються регулярно, оскільки ніяк не можуть вирішити проблеми з травленням (вже не перший рік мучуся з хронічними запорами). Ось тоді життя перетворюється на справжнісіньке пекло, оскільки біль невимовна. Використовую свічки Проктозан, але лікувальний ефект не завжди такий, як хотілося б.
Ольга, 45 роківЛікувати геморой безглуздо, оскільки саме захворювання хронічне. Щоб полегшити загальний стан, я використовую народну мазь з бджолиного воску та яєчних жовтків. Таке ліки чудово допомагає вже після проведення першої процедури на ніч. Побічних явищ не спостерігається, тому всім рекомендую при такій же проблемі.