Що таке лібідо - енергія статевого потягу у чоловіків і жінок

Жінки і чоловіки просто зобов'язані знати, що таке лібідо, і які чинники впливають на його зміну. Про це ще говорив Фрейд. В ідеалі потрібно підвищувати лібідо, інакше починаються серйозні проблеми з власною сексуальністю, зароджується комплекс неповноцінності. Додатково потрібно вивчити, що таке либидинозная потреба, наскільки сумісні ці два поняття.

Лібідо – це

По суті, цей термін відповідає за підвищену сексуальну активність і чоловічу силу. Лібідо характеризує внутрішню енергію, необхідну для збудження і загострення інстинктів самця. Так можна пояснити причину появи сексуальних потягів, природні фізіологічні потреби представників сильної статі. При фізичному, психічному здоров'ї проблем зі статевою активністю не виникає. Проблеми, пов'язані з сексуальною поведінкою, свідчать про знижений лібідо, необхідності своєчасно звернутися до фахівця.

Лібідо по Фрейду

Лікар-психолог Зигмунд Фрейд, який присвятив більшу частину своєї трудової діяльності вивчення психоаналізу, наполягав, що енергія сексуального потягу безпосередньо впливає на психоемоційний здоров'я людини. На його думку, лібідо стимулює чоловічу статеву міць, психогенне здоров'я, забезпечує творчий потенціал. Знижена сексуальна активність стає причиною психічних розладів, призводить до неврозів, дратівливості, невпевненості в собі і власної сексуальності. Виходить, що за теорією Фрейда лібідо визначає поведінку людини.

Причини зниження сексуальності

На лібідо впливає ряд психологічних і фізіологічних факторів, причому такі зміни не в кращу сторону. Наприклад, відновити лібідо при гормональних порушеннях можна медикаментозними способами, а від критичних емоціональних станів реально позбутися тільки на прийомі у психолога, сексолога. Перш ніж розпочати ефективне лікування, потрібно достовірно визначити причину погіршення загального стану здоров'я, зниження чоловічого лібідо, після чого викорінити провокуючий фактор. В етіології патологічного процесу лежать:

  1. Гормональний збій. Недостатнє вироблення гормону тестостерону провокує проблеми з повсякденними эрекциями. Виникає необхідність у додатковому прийомі гормональних препаратів.
  2. Психологічні зміни. Статевий потяг знижується при депресіях, стресах, хронічної втоми. Якщо не відновити психічну енергію, справа може дійти до імпотенції у чоловіків, фригідність у жінок.
  3. Хронічні хвороби. В даному випадку мова йде про патологіях серцево-судинної, статевої, нервової і ендокринної систем, які однаково розвиваються у жінок і чоловіків, схильні до рецидиву.
  4. Наявність шкідливих звичок. Це присутність у житті пацієнта алкоголю, нікотину, які знижують вироблення тестостерону. В такому разі про непорочне фізичному здоров'ї мови бути не може.
  5. Нерегулярний секс. При зміні (зниження) насиченості статевого життя з'являється апатія до сексу. У психології є зворотний ефект, коли інтенсивна інтимне життя з пристрастю і численними оргазмами теж призводить до зниження статевого потягу.
  6. Вікові зміни. Мова йде про прогресуючу андропаузе, яка важко піддається корекції навіть медикаментозним шляхом, є незворотнім зміною в організмі чоловіка.
  7. Інші патогенні фактори. Це такі хронічні діагнози, як цукровий діабет, ожиріння, гіпотиреоз, тиреотоксикоз, які порушують гормональний фон, підривають чоловіче лібідо, знижують насиченість, гостроту відчуттів при статевому контакті.

Посилення лібідо

Якщо проблема зі здоров'ям вже існує, потрібно вибрати так званий «підсилювач» рівня тестостерону. Підвищувати лібідо у чоловіків рекомендується за участю лікуючого лікаря, оскільки поверхневе самолікування може стати основною причиною імпотенції. Ось цінні рекомендації компетентних фахівців:

  1. Щоб проблем із статевою активністю не виникало, потрібно приймати вітаміни, виконувати тренувальні комплекси для простати.
  2. Щоб підвищувати лібідо, потрібно забезпечити повноцінну фазу сну, правильно харчуватися, повністю відмовитися від шкідливих звичок, уникати стресу, перенапруження.
  3. Не зайвим буде займатися йогою і медитацією, оскільки з відсутністю бажання часто пов'язані внутрішні конфлікти, душевні протиріччя.
  4. Не рекомендується приймати трави седативної дії, транквілізатори, ноотропи, оскільки ці лікуючі засоби можуть спровокувати підвищену сонливість, апатію.
  5. Якщо либидозная енергія знижена, щоб забезпечити високе лібідо, потрібно пройти курс медикаментозної терапії в домашній обстановці.

У чоловіків

Посилення лібідо здійснюється офіційними та альтернативними методами, вдома і в стаціонарі без виникнення побічних явищ. В обох випадках підвищувати власну сексуальність потрібно під суворим лікарським контролем, при цьому рекомендовані такі лікарські препарати:

  1. Сеалекс форте. Рослинний БАД містить активні компоненти у вигляді екстрактів женьшеню, лакриці, кори йохимбе, зеленого чаю. Натуральна формула благотворно впливає на еректильну функцію, підвищує сексуальну активність. Приймати належить по 1 капсулі під час прийому їжі щодня протягом 1 місяця.
  2. Даміана. Рослинний препарат з категорії Бадів, який випускається у формі капсул. Активні компоненти підсилюють чутливість статевого члена, локально стимулюють кровообіг в області тазу. Приймати належить по 1 таблетці під час їжі протягом 1 місяця.

Підвищення лібідо у жінок

Зазначена проблема може бути діагностована і в жіночому організмі. Представниця слабкої статі засмучена відсутністю бажання, але не до кінця розуміє значення слова лібідо. Мало того, що у жінки пропадають оргазми, ще романтичні побачення разом з сексуальними прелюдіями більше не приносять задоволення, не викликають збудження. Ось рекомендації фахівців:

  1. Рекомендується включити в добовий раціон спеції і гостроти, які примусово стимулюють лібідо.
  2. Підвищена фізична активність вдома або в тренажерному залі – ще одне золоте правило, щоб на виході отримати високе лібідо і повноцінне сексуальне життя.
  3. Сублімація сексуальної активності теж допомагає відновити лібідо, порушуватися і відчути радість, задоволення статевого контакту.
  4. Щоб підвищувати лібідо жінці, потрібно збільшити фазу сну, позбутися від надмірних фізичних і емоційних навантажень.
  5. Підвищувати лібідо жінки може Віагра та інші медичні препарати з аналогічними фармакологічними властивостями по рекомендації лікаря.

Препарати

Щоб забезпечити посилення лібідо в найкоротші терміни, лікарі рекомендують жінкам вдатися до медикаментозних методів. Ось ефективні ліки:

  • Сиаліс. Цей медичний препарат відмінно допомагає розслабитися перед сексом, підвищує чутливість зовнішніх статевих органів і гостроту відчуттів при оргазмі. БАД випускається в капсулах, а курс лікування визначається індивідуально.
  • Силденафіл. Це вітчизняна Віагра для жінок, теж виготовляється у формі таблеток. Активні компоненти розширюють судини в статевих органах, за рахунок чого забезпечують збудження і виділення природного мастила. В упаковці 4 капсули, які приймати щодня.

Продукти харчування

У раціоні вітається присутність спецій, дотепів і імбиру, оскільки цей так звані «стимулятори» ерекції. Крім цього, в лікувальному меню рекомендовані наступні харчові інгредієнти:

  • м'ясо і риба;
  • теляча печінка і нирки;
  • насіння кунжуту, маку, гарбуза;
  • кукурудза і сочевиця;
  • будь-які морепродукти;
  • зелень (петрушка, шпинат);
  • фрукти і овочі.

Народні рецепти

Щоб підвищити сексуальну активність, багато пацієнти вибирають альтернативні методи лікування. Головне, щоб в організмі не було алергії на рослинні компоненти натурального складу. Якщо протипоказання і побічні явища виключені, ось ефективні домашні рецепти:

  1. Необхідно з'єднати по 30 г висушених плодів шипшини та горобини, залити сировину 700 мл окропу. Потім настояти під кришкою, процідити, вживати вранці та ввечері протягом 2 – 3 тижнів.
  2. Подрібнити корінь аїру болотного, з'єднати з медичним спиртом у співвідношенні 1:5. Наполягати склад потрібно протягом 2 – 3 тижнів. Приймати всередину показано 3 рази за день по 20-25 крапель.

Відео

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!