Гімнастика при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта

Недуги шийно-грудного відділу можуть утворюватися з кількох причин. У багатьох їх розвиток спричинено зниженням активності рухів і роботою в напруженій позі. Гімнастика для хребта при остеохондрозі вважається методом лікування, поряд з медикаментами та корсетами. Зарядка буде допомагати поступовим купіруванням симптомів.

Лікувальна гімнастика при шийному остеохондрозі

Хворі, що проходять лікування в стаціонарі з таким діагнозом, проходять курс лікувальної фізкультури в рамках терапії. Прості вправи, які виконуються під контролем інструктора, здатні зменшити больові відчуття і інші симптоми, зміцнити м'язи, зробити хребетні диски міцніше. Тим, кому не хочеться лежати в лікарні, можна повторювати зарядку вдома, чітко дотримуючись приписів лікарів.

Користь ЛФК

Гімнастика при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта надасть наступні дії:

 • допомога в поверненні гнучкості і рухливості суглобів хребта;
 • формування правильної постави за рахунок зміцнення м'язової маси, що розташовується на шиї або спині;
 • рівномірний розподіл навантаження по всій довжині хребта допоможе уникнути виникнення больових відчуттів;
 • зарядка покращує кровообіг;
 • ліквідація утворилися защемлень всередині шийно-грудного відділу;
 • усунення головних болів, які спровоковані остеохондрозом;
 • уповільнення стирання і стоншування дисків хребта, нормалізація їх харчування;
 • знижує прояви поганого самопочуття при зміні погоди або виникненні магнітних збурень.

Як правильно робити вправи

Використання гімнастики при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта покликане приносити пацієнту полегшення і користь, а не шкодити здоров'ю. Для виключення негативного впливу при виконанні вправ потрібно діяти, враховуючи деякі правила:

 • Гімнастика при шийному остеохондрозі в домашніх умовах повинна проводитися на основі рекомендацій лікаря. Корисно спочатку пройти спеціальний курс лікувальної фізкультури, перебуваючи в стаціонарі або поліклініці. Така практика допоможе не помилитися при підборі необхідних рухів.
 • Гімнастика при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта підбирається з опорою на фазу недуги. При загостреннях рекомендують зупинитися на щадних вправах, які передбачають мінімальну амплітуду рухів у хребті. В такий комплекс не включаються вправи з обтяженням. Ускладнюється комплекс при поліпшенні стану хворого.
 • Під час здійснення гімнастики можливе виникнення болю. У разі якщо вони не сильні – це норма. Якщо неприємні відчуття неможливо терпіти, рекомендується змінити добірку рухів.
 • Для отримання стійкого ефекту гімнастику проводите кожен день в певний час.
 • Рекомендована тривалість основної тренування – 15-45 хвилин. Однак корисно робити кілька рухів з невеликим навантаженням в перервах між справами.
 • Після закінчення гімнастики для шийно-грудного відділу хребта займіться самомассажем або запросіть додому фахівця, потім необхідно прийняти теплий душ. Такі заходи допоможуть краще розігріти м'язи і ліквідувати, виникло під час тренування, напруга.

Гімнастика при остеохондрозі хребта

Остеохондроз – хвороба поширений, тому багато фахівці працювали над створенням ліків від нього. Для лікування потрібно використовувати комплекс методів, одним з яких є гімнастика. Рухи, зміцнюють м'язовий каркас в поперековій, шийної, грудної частини і позитивно впливають на хребет, стануть чудовим підмогою лікування медикаментами. Додатково можна використовувати снаряди, наприклад, гімнастичну палицю.

Вправи за методом Бубновського в домашніх умовах

Гімнастика для хребта при остеохондрозі за схемою Бубновського – поєднання особливих рухів, які покликані задіяти резерви організму пацієнта. Підбирати комплекс і продемонструвати виконання повинен фахівець, оскільки головний принцип цієї системи полягає в індивідуальному підборі гімнастичних елементів. Отримавши консультації, ви можете займатися самостійно.

Основними достоїнствами лікувального комплексу Бубновського є:

 • Безпека для організму пацієнта, оскільки лікування недуги відбувається без втручання лікарських препаратів, що містять хімію.
 • Можливість для занять у людей будь-якого віку.
 • Зниження ризику повернення захворювання шийно-грудного відділу. Результат від вправ триває довгий час.
 • Руху, передбачені системою, допоможуть не тільки при остеохондрозі. Вони ефективні для післяопераційного відновлення і профілактики.
 • Елементи, які є частиною методу Бубновського, впливають на хребет в шийно-грудної області позитивно, зміцнюючи і збільшуючи захисні здібності організму.

Гімнастика Шишонина при остеохондрозі шийного відділу

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта за методикою Шишонина буде ефективною, якщо точно дотримуватися рекомендації:

 • Для проведення тренувань для шийно-грудної області хребта встановлена наступна періодичність:
 • перші 14 днів – щоденні заняття;
 • починаючи з 3 тижня, знижуйте частоту тренувань, остаточна періодичність – 3 рази в 7 днів.
 • Під час виконання рухів бережіть спину в максимально прямому положенні.
 • Контролювати правильне виконання комплексу можна займаючись перед дзеркалом або в парі.
 • Перед початком тренування зробіть кілька потягувань, це забезпечить розтяжку і розігрівання м'язів, допоможе уникнути утворення травм.
 • Після занять робіть натискальні руху на голову з лівої сторони, потягніть її до правого плечового суглобу, потім, зробіть повторення з іншого боку.

Така схема гімнастики при остеохондрозі, зосередженому в шийно-грудної частини, має протипоказання:

 • Період вагітності. Під час тренування можуть виникати неприємні відчуття, кровотечі. Заняття можуть спровокувати викидень.
 • Не можна займатися хворим онкологічними недугами.
 • Підвищена температура тіла. При тренуванні з таким симптомом можливе загальне погіршення самопочуття, посилення болю, високий ризик падіння.
 • Остеохондроз у фазі загострення.
 • Запальні процеси всередині організму, викликані інфекціями.
 • Внутрішні та зовнішні кровотечі. Вправи можуть збільшити кількість крові.

Методика Дикуля

Гімнастику при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта, розроблену Дикулем, можна виконувати вдома. Фахівець створив спеціальний комплекс базових вправ, з якими впорається кожен. Засноване дію програми на здатності спинного мозку до самовідновлення. В комплекс тренування по цьому методу включаються силові і загальнозміцнюючі руху, рекомендації по правильному диханню та розслабленню. Необхідні матеріали можна знайти у вигляді книги і відеороликів.

Ознайомтесь детальніше з тим, що такеостеохондроз шийного відділу хребта.

Вправи при шийному остеохондрозі в домашніх умовах

Самостійно виконувати найпростіші вправи, рухи яких ви здатні зробити без помилок. Підібравши зручний для себе комплекс, зверніться до лікаря, щоб визначити, чи підходить він вам з медичної точки зору. Будь-які фізичні дії на хребет в шийно-грудної частини необхідно допускати під контролем лікаря, при постійних обстеженнях.

Гімнастика для шиї при остеохондрозі

Гімнастика для шийного відділу хребта передбачає наступні дії:

 1. Станьте на стілець в положенні сидячи з прямою спиною, лопатки зведені. Руки потрібно розслабити і опустити вниз вздовж корпусу. Постарайтеся дістати до грудної клітки підборіддям, нахиливши голову вперед. Замріть ненадовго, потім поверніться до вихідної позі. Зробіть 5 повторень.
 2. Вмостившись на стільці, розслабте верхні кінцівки. Підборіддя втягніть. З такого положення спробуйте повільно відкинути голову назад. Повторіть 10 разів.
 3. Стоячи на підлозі з розслабленими руками і прямою спиною, максимально сильно втягніть голову в плечі, при цьому підніміть їх вгору. Збережіть позицію десяток секунд, потім, прийміть вихідну позу.

Гімнастика для грудного відділу хребта

Гімнастика при грудному остеохондрозі включає розтяжку, полегшення дихання і зміцнення м'язів. Для цих цілей передбачені наступні вправи:

 1. Візьміть стілець, спинка якого закінчується на рівні ваших лопаток. Сядьте рівно, зігнувши коліна, перемістіть руки на потиличну частину і складіть долоні замком. Облокотитесь на стілець, вдихніть. На видиху вигинайте спину назад. Кількість повторень – 5 разів.
 2. Для виконання елементу вам потрібно щільний шарф. Візьміть тканину і обмотайте навколо нижньої частини грудей. Кінці помістіть в кулаки. При видиху максимально натягніть тканину, при вдиху – послабте.
 3. Сядьте на підлогу, розпрямивши коліна, обіпріться на руки, тримаючи їх за тулуб, зробивши лікті прямими. Здійснюючи видих, зробіть поворот корпусу в бік, поверніться до вихідного стану. Продублюйте дію в іншому напрямку.

Читайте більше інформації про остеохондрозі шийного відділу хребта - симптоми і лікування, стадії захворювання.

Відео: ЛФК при шийно-грудному остеохондрозі

Вправи при шийному і грудному остеохондрозі

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!