Винпотропил - інструкція по застосуванню
- 1. Інструкція по застосуванню Винпотропила
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування Винпотропила
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Винпотропил таблетки
- 2.2. Капсули
- 2.3. Концентрат для інфузійного розчину
- 3. Лікарська взаємодія
- 4. Сумісність Винпотропила і алкоголю
- 5. Побічні дії
- 6. Передозування
- 7. Протипоказання
- 8. Умови продажу та зберігання
- 9. Аналоги
- 10. Ціна Винпотропила
- 11. Відгуки
Препарат випускається у формі таблеток, капсул або концентрованого речовини для приготування інфузійного розчину, ефективно працює з проблемами центральної нервової системи, головними болями, запамороченнями. Прийом ліків показаний тільки дорослим пацієнтам від вісімнадцяти років, не рекомендується під час вагітності, в період лактації.
Інструкція по застосуванню Винпотропила
Препарат (латинська назва – Vinpotropil) проводиться російськими фармацевтичними компаніями ЗАТ Канонфарма продакшн і Фермент Фірма. Діючі активні речовини ліки – Вінпоцетин і Пірацетам. Використання препарату допомагає покращувати мікроциркуляцію крові в головному мозку, прискорювати внутрішні процеси обміну речовин.
Склад і форма випуску
Один мілілітр концентрованого речовини, необхідного для приготування інфузійного розчину, що містить 1 мг вінпоцетину, 80 мг пірацетаму та наступні неактивні сполуки: аскорбінова та янтарна кислоти, дисульфит натрію і вода для ін'єкцій (не більше 1 мл). Препарат випускається у вигляді таблеток, капсул або концентрату – прозорої рідини.
Активні речовини | Допоміжні речовини | Склад плівкової оболонки/капсули | |
Таблетки | Вінпоцетин – 10 мг Пірацетам – 800 мг | Гідрофосфату дигідрат Кроскармелоза натрію (примеллоза) Дигідрат кальцію гідрофосфату Повідон Стеарат магнію Тальк МКЦ (мікрокристалічна целюлоза) | Opadry II коричневий (гідроксипропілметилцелюлоза) Макрогол (поліетиленгліколь) Моногідрат лактози (молочний цукор) Барвник заліза оксид червоний Барвник заліза оксид чорний Діоксид титану |
Капсули | Вінпоцетин – 5 мг Пірацетам – 400 мг | Лактоза Тальк | Діоксид титану Барвник хіноліновий жовтий Жовтий барвник «Сонячний захід» Желатин |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Вінпоцетин покращує мозковий кровотік, пірацетам чинить ноотропний ефект – покращує мозковий кровотік і мікроциркуляцію крові. Метаболізм мозку посилюється за рахунок вживання глюкози, надходження кисню. Препарат має антиоксидантну дію, посилює метаболізм норадреналіну, серотоніну, підвищує стійкість нейронів до гіпоксії – зниження вмісту кисню. У крові ліки знижує в'язкість, агрегацію тромбоцитів, збільшує пластичність еритроцитів, блокує утилізацію (поглинання) аденозину, що покращує кислородоотдачу.
Дослідженнями було встановлено, що можливе проникнення кошти через плацентарний, гистогематический бар'єри. Пірацетам у складі лікарського засобу оптимізує інтегративну діяльність головного мозку, консолідує пам'ять і швидкість поширення збудження. Агрегацію активованих тромбоцитів поступово пригнічується, поліпшується мікроциркуляція, підвищується рівень катехоламінів.
При парентеральному введенні концентрату вінпоцетин при об'ємі розподілу 5,3 літра на кг досягає потрібної терапевтичної концентрації в плазмі 10-20 нг/мл, має запечінковий метаболізм. При кліренсі 66,7 л/год на 66% ліки зв'язується з білками. Пірацетам з плазми полувыводится за 4,5 години, з мозку – за 7,7 годин, з спинномозкової рідини – за 8,5 годин. Якщо спостерігається ниркова недостатність, час може досягати 2,5 доби. Дві третини речовини виводиться нирками за 30 годин. Речовина кумулюється (накопичується) в потиличних долях, мозочку.
При вживанні таблеток і капсул вінпоцетин всмоктується переважно у початкових відділах шлунково-кишкового тракту і досягає максимальної концентрації через 2-4 години. Час напіввиведення становить близько 290 хвилин. Пірацетам досягає максимальної концентрації 84 мкг на мл через годину. При багаторазовому прийомі концентрація може досягти 115 мкг на мл
Показання до застосування Винпотропила
Для конкретних захворювань та симптомів підходять або всі три форми препарату, або одна з них. Капсули або концентрат для інфузій застосовують для лікування енцефалопатій різного генезу, алкоголізму, травм головного мозку, астенічного синдрому, синдрому Меньєра і лабіринтопатії (захворювання внутрішнього вуха). Окремі показання для застосування таблеток – хронічна недостатність кровообігу мозку, запаморочення, мігрені, морська хвороба та їх профілактика. Всі три форми ліки призначають у наступних випадках:
- недостатність мозкового кровообігу після інсульту ішемічного або геморагічного характеру;
- паркінсонізм судинного генезу;
- інтоксикація;
- психоорганічний синдром з ознаками адинамії і астенії.
Спосіб застосування і дозування
Ліки Винпотропил має два способи застосування залежно від форми випуску – внутрішньовенний або пероральний. При цьому капсули можливо вживати ще й у цілях підтримуючої терапії – по 1 капсулі три рази на день. Перед скасуванням курсу розчину, так і таблеток, капсул дозування ліків поступово зменшують. Можливий наприкінці курсу перехід з таблеток на капсули, що містять меншу кількість активної речовини.
Винпотропил таблетки
Таблетки Винпотропил рекомендують приймати всередину по 1 таблетці 2-3 рази на день не пізніше, ніж за чотири години до відходу до сну. Препарат запивають великою кількістю прохолодної води. Прийом ліків не залежить від прийому їжі – його можна вживати до і після їжі. Тривалість курсу складає в середньому близько одного місяця, що конкретно визначається лікуючим лікарем.
Капсули
Прийом капсул, на відміну від таблеток, залежить від прийому їжі – їх п'ють безпосередньо перед їжею по одній два-три рази в день. Медикаментозне лікування триває від двох-трьох тижнів до двох місяців, іноді – до півроку. Тривалість курсу регулюється разом з лікуючим лікарем. Капсули не рекомендується приймати менш, ніж за чотири години до відходу до сну.
Концентрат для інфузійного розчину
Для приготування розчину для інфузій необхідно взяти 2 або 3 ампули препарату, 500 мл 0,9% розчину хлориду натрію, декстроза-містить розчин. Один раз на добу отриманий розчин вводиться внутрішньовенно зі швидкістю близько 80 крапель на хвилину. Добова доза не повинна перевищувати 100 мл. Розчин вводять не менше ніж за 3 години до сну. Стандартний курс лікування варіюється від 10 до 14 днів, його можна повторити при необхідності через два місяці. Перехід на іншу варіацію препарату капсули або таблетки – можливий при вираженому поліпшення стану.
Лікарська взаємодія
Інфузійний розчин сумісний разом з Декстрозою, Фруктозою (5, 10, 20 - відсотковими), гидроксиэтилкрахмалом (6, 10 - відсотковим), 0,9% розчином Натрію Хлориду, Рінгера і Манітолу 20%. У поєднанні з антипсихотичними засобами (нейролептиками), психостимуляторами, непрямими антикоагулянтами Винпотропил може збільшити їх ефективність. Разом з Аценокумаролом знижується агрегація тромбоцитів, в'язкість і вміст фібриногену.
Під час гепаринотерапії підвищується ризик розвитку геморагічних ускладнень. Прийом підвищує дії гормонів щитовидної залози. Лікарський засіб знижує ефективність дії протисудомних препаратів. При прийомі Метилдопа можливий гіпотензивний ефект. З обережністю препарат рекомендують приймати разом з речовинами, що володіють центральним або противоаритмическим дією.
Сумісність Винпотропила і алкоголю
Застосовувати препарат разом з вживанням алкоголевмісних речовин категорично заборонено. Можливо випивати алкоголь за добу до або після вживання препарату чоловікам, за дві доби після або через день – жінкам. Якщо препарат застосовується курсом, випивати спиртні напої можна через місяць після закінчення повного курсу.
Побічні дії
Інфузія Винпотропила може викликати місцеві реакції у вигляді болю в місці введення і тромбофлебіту. Серед побічних ефектів виділяють кропив'янку або дерматити, гастралгию, печію, діарею. Часто виникають тахікардія, екстрасистолія, стенокардія, припливи. З боку центральної нервової системи можливі наступні реакції:
- головний біль;
- гиперкинез;
- підвищення лібідо;
- збудження;
- депресія;
- посилене потовиділення;
- порушення сну;
- екстрапірамідні розлади.
Передозування
Після передозування винпоцетином можлива поява побічних реакцій. Найчастіші симптоми стосуються розлади шлунково-кишкового тракту. Для лікування призначають промивання шлунка, симптоматичну терапію, вживання актированного вугілля. Передозування пірацетамом призводить до абдомінальним болем, діареї з кров'ю. У половині випадків ефективно призначення гемодіалізу. В цілому, рекомендують симптоматичне лікування.
Протипоказання
Винпотропил має ряд протипоказань. З обережністю препарат призначають при порушеннях гемостазу, тяжких кровотечах, вірусному гепатиті, алкоголізмі та ураженнях печінки, епілепсії, доброякісних гіпербілірубінеміях. Літнім людям Винпотропил не рекомендуються. Абсолютними протипоказаннями є:
- дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
- вагітність;
- період лактації;
- порушення серцевого ритму;
- ниркова та печінкова недостатність;
- дефіцит лактази;
- непереносимість лактози;
- глюкозо-галактозна мальабсорбція;
- вік до 18 років;
- індивідуальна непереносимість окремих складових ліки.
Умови продажу та зберігання
З аптек ліки відпускається тільки за рецептом від лікаря. Ліки зберігається в сухому темному місці при температурі не вище 25 градусів Цельсія в недоступному для дітей, домашніх тварин місці. Ліки Винпотропил має строк придатності не більше двох років від дати випуску.
Аналоги
Аналоги препарату виділяються на основі головних активних речовин – вінпоцетину і пірацетаму – чи за умови такого фармакологічної дії. Найбільш відомі й ефективні аналоги – Вінпоцетин, Ідебенон, Кавінтон.
- Вінпоцетин випускається у формі таблеток. Протипоказаний при геморагічному інсульті гострого характеру, аритмії та ішемічної хвороби серця.
- Ідебенон протипоказаний при захворюваннях нирок і індивідуальної нестерпності, не має ефектів передозування.
- Кавінтон випускається у вигляді концентрату розчину для ін'єкцій, таблеток. Не рекомендується під час вагітності, лактації.
Ціна Винпотропила
Ціна препарату у роздрібних або інтернет-аптеках варіюється в залежності від форми випуску препарату, кількості таблеток/капсул у блістерах-упаковках. Розкид цін на препарат в Москві представлений у таблиці:
Форма випуску | Аптека | Ціна, р. |
У таблетках | Здоровий Сіті | 336,9 |
Здоровий Зона | 375 | |
Самсон Фарма | 401 | |
В капсулах | еАптека | 155 |
Здоровий Зона | 176 | |
Самсон Фарма | 182 | |
Здоровий Сіті | 190,8 | |
В ампулах | Пігулки | 190 |
Відгуки
Олег, 64 рокиЯ довго лікувався від алкогольної залежності, лікарі радили вживати Винпотропил для поліпшення самопочуття. Спочатку використовував ампульную форму, це зручно і не доставляє особливого дискомфорту. Під кінець лікування я перейшов на таблетки і капсули. Дуже задоволений препаратом, раджу усім після консультації з лікарем.
Вікторія, 33 рокиУ мого молодшого брата завжди були проблеми з вестибулярним апаратом, але після автомобільної аварії і травми голови проблеми почастішали, супроводжувалися втратою пам'яті і головними болями. Після застосування Винпотропила стан нормалізувався, брат відчував себе набагато краще. Це чудовий результат тільки після двох місяців прийому.
Олена, 44 рокиБатько пережив два роки тому інсульт, скаржився на часті головні болі, втома, запаморочення. Лікар призначив Винпотропил – всі симптоми зникли через пару місяців самі собою. Батькові поступово ставало краще, зараз головні болі не турбують зовсім, він став краще переносити тривалі прогулянки, менше втомлюється.