Пиобактериофаг - інструкція із застосування, склад і форма випуску, показання, побічні ефекти і аналоги
- 1. Інструкція по застосуванню Пиобактериофага
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакологічна дія
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Пиобактериофаг полівалентний очищений
- 2.2. Пиобактериофаг комплексний
- 2.3. Секстафаг пиобактериофаг полівалентний
- 2.4. Стафілококовий
- 2.5. Клізми
- 2.6. Закапування в ніс
- 3. Особливі вказівки
- 4. Пиобактериофаг при вагітності
- 5. У дитячому віці
- 6. Лікарська взаємодія
- 7. Сумісність з алкоголем
- 8. Побічні дії
- 9. Передозування
- 10. Протипоказання
- 11. Умови продажу та зберігання
- 12. Аналоги
- 13. Ціна Пиобактериофага
- 14. Відгуки
Захворювання, спричинені бактеріальними інфекціями, які можуть спіткати будь-якої людини і практично скрізь. Лікування таких проблем завжди комплексне. Останні роки основною складовою терапії стають бактеріофаги. Це специфічні віруси, які знищують патогенні бактерії. Застосування препаратів цієї групи дозволило просунутися в лікуванні багатьох інфекційних захворювань. Головне – точно діагностувати вид хвороботворних бактерій, щоб підібрати підходящий для терапії бактеріофаг.
Інструкція по застосуванню Пиобактериофага
У перекладі з грецької мови, бактеріофаги – пожирачі бактерій. Даний біологічний термін має на увазі спеціальні віруси, які знищують «погані» бактеріальні клітини. Фаги – найдавніша і найпоширеніша форма вірусів. Вони знаходяться в тісному сусідстві з бактеріями. Середовище життя – вода, грунт, повітря, живі організми, у тому числі осіб.
Бактеріофаги вже складають гідну конкуренцію антибіотикотерапії. Їх перевагами є:
- спрямований вплив – корисна бактеріальна флора залишається неушкодженою;
- відсутність протипоказань і звикання;
- ефективне поєднання комплексної терапії;
- відсутність пригнічуючої дії на імунну систему;
- виражений ефект при лікуванні в'ялих хворобливих станів, викликаних резистентністю бактерій до антибіотиків.
Склад і форма випуску
Препарат складається з основних та додаткових компонентів. Детальне відображення цих даних представлено в таблиці:
Склад, 1 мл | Форма випуску | Опис | |
Активна речовина | Допоміжні компоненти | ||
стерильні очищені фільтрати фаголизатов бактерій: стафілокока, стрептокока, ентерокока, протея, ешерихій колі, псевдомонади, клебсієли | 8-гідроксихіноліну сульфат (0,0001 г/мл) | 4 або 8 флаконів по 20 мл 1 флакон 100 мл Ампули по 5 і 10 мл | Розчин для перорального, зовнішнього та місцевого використання. Прозора рідина жовтого кольору з відтінками до зеленуватого |
Фармакологічна дія
Бактеріофаг – внутрішньоклітинний вірусний паразит. Принцип його діяльності полягає у впровадженні в бактеріальну клітину. Завдання фага – використання клітинної структури з метою розмноження за рахунок її резервів. У такого вірусу є тільки генетичний матеріал, покритий білковою оболонкою. З цієї причини йому доводиться шукати відповідні клітинні організми.
Згубна діяльність вірусу починається з того, що він впорскує в тіло бактерії свою генетичну інформацію. Потім починається активне розмноження бактеріофага. При руйнуванні бактеріальної клітини «на волю» виходять до 200 фагів. Вони відразу приступають до знищення патогенних бактерій навколо. Подальше розмноження мікроорганізмів триває до повної відсутності хвороботворних клітин.
Показання до застосування
Пиобактериофаг зарекомендував себе як ефективний засіб для лікування інфекцій, викликаних патогенними бактеріями. До таких інфекційних процесів належать:
- хірургічні – абсцес, парапроктит, остеомієліт, гнійні рани, фурункули;
- энтеральные – дисбактеріоз, холецистит, гастрит, коліт;
- захворювання дихальних шляхів – бронхіт, трахеїт, ларингіт, пневмонія;
- урогенітальні – кольпіт, ендометрит, цистит, пієлонефрит, дисбактеріоз піхви;
- гнійні бактеріальні ураження очей – кон'юнктивіт;
- зараження крові – сепсис;
- хвороби лор-органів – отит, ангіна, гайморит.
Препарат використовують для лікування будь-яких захворювань, викликаних бактеріями стафілокока, стрептокока, ентерококів та інших представників даної групи. З метою профілактики бактеріофаг застосовують для обробки свіжих інфікованих, операційних ран. За епідемічними показаннями – для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.
Спосіб застосування і дозування
Метод використання Пиобактериофага залежить від характеру і розташування вогнища запалення. Залежно від цих факторів, спосіб використання препарату ділиться на кілька видів:
- перорально – прийом ліків через рот;
- ректально – введення фага з допомогою клізми;
- місцево – зрошення, примочки, полоскання, закопування, промивання, введення просочених розчином турунд.
Дозування в залежності від захворювання розрізняється. Вона поділяється наступним чином:
- Порожнинні рани – всередину порожнини до 200 мл. При остеомієліті – 10-20 мл
- В порожнину сечового міхура, ниркової миски через капілярний дренаж 20-50 мл і 5-7 мл.
- Гінекологія – тампон внутрішньоматковий, внутривагинальный 5-10 мл 1 раз в день.
- ЛОР-органів – 2-10 мл 1-3 р/д. Турунди – на 1 годину.
- Офтальмологія – кон'юнктивіт, 3 краплі 2-3 рази, гнійна виразка рогівки – 4-5 крапель, іридоцикліт гнійний – 6-8 крапель кожні 3 години.
- Стоматит, пародонтит – полоскання 10-20 мл 3 р/д.
- Кишкові інфекції, дисбактеріоз – 3 р/д за годину до їжі. Клізмою замінюють 1 прийом.
Доза для дітей залежить не тільки від причини захворювання та його тривалості. Вік є найважливішим критерієм для встановлення конкретних обсягів препарату. Від цього залежить результат лікування. Вікові дані, що стосуються дітей, наведено в таблиці:
Вік | Доза на 1 прийом, мл | |
Перорально | Ректально (клізма) | |
0-6 міс. | 5 | 10 |
6-12 міс. | 10 | 20 |
1-3 року | П'ятнадцять | 30 |
3-8 років | 20 | 40 |
старше 8 років | 30 | 50 |
Пиобактериофаг полівалентний очищений
Препарат є різновидом Пиобактериофага. Після руйнування культури бактеріальних клітин, проводиться виділення утворилися фагів, фільтрування, очищення і фасування в стерильних умовах. Обробці підлягають бактерії синьогнійної та кишкової палички, стрептококи, стафілококи, клебсієли, протея. Рідина відноситься до антибактеріальних, імуностимулюючу засобів. Застосовується для терапії та профілактики гнійно-запальних інфекцій горла, очей, опіків.
Пиобактериофаг комплексний
Все той же бактеріофаг, тільки з розширеним назвою, що кожен виробник старається зробити більш цікавим. Препарат представлений у вигляді очищеної рідини, містить суміш діючих вірусів-фагів. Речовина використовується в комплексній терапії для лікування або попередження різного роду інфекцій - перитоніт, плеврит, органів сечостатевої системи. Бактеріофаг показаний для прийому з перших днів життя.
Секстафаг пиобактериофаг полівалентний
Секстафаг або Пиобактериофаг – препарат, який являє собою суміш стерильних фільтрів вірусних фагів. Випускається в ампулах або флаконах з жовтуватим, інколи зеленуватою рідиною. Область застосування, властивості та ефективність препарату аналогічні першооснові. Дозування і спосіб застосування збігаються з очищеним бактериофагом. Засіб застосовується при гнійних запаленнях з підвищенням температури тіла, порушенням стільця і мікрофлори кишечника.
Стафілококовий
Даний внутрішньоклітинний вірусний паразит є компонентом Секстафага і комбінованого бактеріофага. Зустрічається у продажу в якості самостійного препарату. До його складу входять бактеріофаги, специфічні тільки для стафілококів. Використовується для лікування септичної інфекції у новонароджених, маститу, фронтиту, профілактики лікарняних загроз, викликаних бактеріями цього типу.
Клізми
Введення кошти відразу в кишечник за допомогою клізми, показано при інфекціях, викликаних бактеріями - збудниками, проти яких специфічні бактеріофаги препарату. При цьому використовується висока клізма – для неї необхідний більш довгий наконечник і трубка, яка піднімає ємність з препаратом. Такі клізми використовують для:
- введення ліків новонародженим і немовлятам;
- передопераційної підготовки у проктологічних відділеннях;
- гінекологічних захворювань, перед операціями;
- генералізованого впливу при хронічному перебігу хвороби або великої області ураження інфекцією.
Закапування в ніс
Пиобактериофаг часто використовується для лікування гнійних інфекцій носової порожнини, пазух. При цьому використовуються закапування, промивання, зрошення вогнища запалення. У терапії гаймориту поширені аплікації, які наносяться на ватяні тампони. Їх треба вставити у носовий прохід не менше, ніж на 1 годину. Закопування призначається з розрахунку 2-10 мл на обидві носові пазухи. Процедуру повторюють від 1 до 3 разів на день. Такий спосіб застосовується при запаленні слизової оболонки носа під час ускладненої ГРВІ.
Особливі вказівки
Перед кожним застосуванням флакон з бактериофагом необхідно струшувати і оглядати. Якщо є помутніння – препарат не можна використовувати. Щоб уникнути попадання в ємність бактерій із зовнішнього середовища, слід дотримуватися деяких правил:
- З особливою ретельністю вимити руки.
- Спиртовим розчином обробити ковпачок.
- Не відкриваючи пробку, зняти з неї захисну оболонку.
- Якщо пробка все ж відчинилися, не допускати її контакту з поверхнями столу. Можна покласти на просочену спиртом серветку.
- Після використання, необхідно тримати флакон закритим.
При використанні малих доз від 2 до 8 крапель, препарат необхідно відбирати з флакона за допомогою стерильного шприца об'ємом 0,5-1 мл Відомості про можливий вплив прийому бактеріофага на здатність керувати транспортними засобами та точними механізмами, відсутні. У роздрібній аптечній мережі лікарський засіб, який відпускається без лікарського рецепту.
Пиобактериофаг при вагітності
Бактеріофаг під час виношування дитини показаний до застосування при гнійних та запальних процесах. Це ж відноситься і до періоду грудного вигодовування. В силу свого специфічного впливу, фаги надають згубний вплив тільки на патогенні клітини, не зачіпаючи здорові. Але без точного з'ясування природи захворювання, займатися самолікуванням не можна. При цьому, консультація з гінекологом або педіатром із приводу використання бактеріофага зайвою не буде.
У дитячому віці
Для новонароджених, дітей до 6 місяців, препарат використовують при лікуванні сепсису, ентероколіту у вигляді високих клізм. Можливо пероральне застосування, якщо немає зригування. При цьому речовина розбавляють грудним молоком. Для ефективної терапії показано поєднання ректального і перорального способів введення препарату. Курс лікування становить 5-15 днів. Профілактика триває 5-7 днів. Лікування піодермії, омфалитов, інфікованих ран передбачає використання аплікацій 2 рази в день. Для цього стерильну серветку змочують речовиною, прикладають її до пупкової рани.
Лікарська взаємодія
Використання бактеріофага може проводитися в комплексі з іншими антибактеріальними препаратами. Дослідження показали, що фаги здатні підсилювати дію антибіотиків при умові правильно визначеного збудника. Але якщо перед застосуванням препарату використовувалися хімічні антисептики для лікування ран, то вони повинні ретельно промиватися стерильним розчином хлориду натрію 0,9%.
Сумісність з алкоголем
Вплив алкоголю на дію препарату не встановлено. Досліджень такого роду просто не проводилося. Але для впевненості в результатах терапії, слід утриматися від вживання міцних алкогольних напоїв. Тим більше, що вони не сумісні з більшістю антибактеріальних препаратів, які часто використовують в комплексному лікуванні з бактеріофагами.
Побічні дії
Випадки розвитку побічних ефектів при прийомі препарату зафіксовані не були. У дуже рідкісних випадках можлива індивідуальна непереносимість будь-яких компонентів. Це виражається нудотою, запамороченням. Причиною таких станів є не стільки сам препарат, скільки неправильне його застосування або порушення строків зберігання, інструкції по використанню.
Передозування
Перевищення вказаної в інструкції дози не несе ніякої небезпеки для здоров'я людини. Даних про зміну стану при передозуванні немає. Рекомендується дотримуватися точні розрахунки необхідних доз по причині не найнижчої вартості препарату. Це позбавить від необхідності купувати додаткові флакони речовини, щоб його вистачило на весь курс лікування, розписаного фахівцем.
Протипоказання
Прямих протипоказань до використання бактеріофага не існує. Відносними можна вважати застосування препарату під час вагітності та в період лактації, дитячий вік до 6 місяців. У цих випадках необхідна консультація з фахівцем для встановлення причини інфікування, підбору комплексної терапії, точного розрахунку дози та курсу лікування.
Умови продажу та зберігання
Термін придатності бактеріофага становить 24 місяці. При цьому повинні дотримуватися умови зберігання – сухе, темне місце, далеко від дітей. Температурний режим знаходиться в діапазоні від +2 до +10 градусів. При цьому транспортування може здійснюватися до +25 градусів протягом 1 місяця. Флакон з вичерпаним терміном придатності заборонено використовувати в медичних цілях. Шкоди це не принесе, але і терапевтичного ефекту не дасть.
Аналоги
Деякі препарати у своїй основі містять Пиобактериофаг. Аналогами з міжнародного непатентованному найменування є:
- Секстафаг полівалентний – специфічно розчиняє хвороботворні бактерії.
- Пиополифаг – лізує патогенні бактеріальні клітини, в тому числі энтероккоковые.
- Полівалентний бактеріофаг очищений рідкий – фільтрат вірусних бактеріофагів.
- комплексний Пиобактериофаг комбінований рідкий – знищує мікроби, не порушуючи природного балансу організму.
- Интести-бактеріофаг – надає специфічну дію на ряд бактеріальних штамів.
Ціна Пиобактериофага
Вартість препарату порівняно висока, але вона виправдана лікувальним ефектом від застосування засобу. Діапазон цін по Москві зазначено в таблиці:
Назва організації | Ціна, рублів | |
20 мл | 100 мл | |
ЭликсирФарм | 840 | 940 |
Інтернет-аптека «Діалог» | 623 | 718 |
Аптечна мережа «36,6» | 674 | 784 |
Сам Він-Фарма | 676 | 787 |
еАптека.ру | 692 | 773 |
«Ріглі» | 720 | 795 |
«Неофарм» | 809 | 928 |
«ЗдравЗона» | 730 | 845 |
Відгуки
Влад, 41 рікЛікування бактеріального уретриту мені призначили із застосуванням антибіотиків. Терапія тривала майже 3 місяці з коригуванням препаратів. У підсумку, уретрит залишився, разом з ним – резистентність до багатьох антибіотиків. Інший уролог порадив лікуватися бактеріофагами. Результат настав вже через місяць – пропали жахливі виділення і біль при сечовипусканні.
Яна, 36 роківЯ намагалася лікувати хронічний пієлонефрит медикаментами, травами, чаями і настоянками. Нічого не давало стійкого результату. Про Секстафаг випадково прочитала в Інтернеті і вирішила спробувати. Після безлічі варіацій лікування зрозуміла, що бактеріофаги краще застосовувати окремо від медикаментів. Вже 2 місяці не відчуваю болю та інших симптомів проблеми.
Денис, 29 роківПісля грипу та ускладнення у вигляді фарингіту і гаймориту, почав приймати бактеріофаг в інгаляціях. Під час хвороби було призначено 3 типи антибіотиків. Ні один не допоміг так, як ця чудова рідина! Ось тільки один мінус – після процедури іноді нудить прямо до блювоти. Але думаю, що в усьому винні антибіотики – організм ослаб від них. А бактеріофагів спасибі, що вони є!
Дарина, 22 рокиУ мого синочка в 8 місяців з'явилися дивні висипання на шкірі. Після аналізів виявилося, що це піодермія, викликана стафілококовою інфекцією. У лікаря запитала на рахунок застосування спеціального бактеріофага. Але педіатр навіть не чула про таких препаратах. Ризикнула лікувати дитину сама і не помилилася. Вже через 2 тижні шкірні покриви очистилися.