Пастилки від кашлю: інструкція по застосуванню

Якщо вчасно лікуватися, можна зупинити вже перші ознаки застуди. Наприклад, поліпшити загальне самопочуття допоможуть пастилки від кашлю для дітей і дорослих, які в найкоротші терміни купируют кашльовий рефлекс, сприяють емоційному рівновазі. Такі ліки продаються в кожній аптеці, що відпускаються без рецепта, але повинні бути призначені виключно лікарем строго за медичними показаннями. Самолікування користі для здоров'я не принесе.

Принцип дії пастилок від кашлю

Представники такої форми випуску відрізняються локальною дією на вогнище патології, мінімумом побічних явищ і медичних протипоказань. Згідно інструкції по застосуванню, пастилки від кашлю можуть діяти за кількома напрямками:

  1. Знищення патогенної флори (бактерій та інших збудників інфекцій). Частіше йдеться про антисептиках рослинного або синтетичного походження, в ускладнених клінічних випадках – про антибіотики для місцевого застосування.
  2. Зволоження, пом'якшення слизової оболонки порожнини горла. Це хороша можливість швидко позбутися від неприємного подразнення, сухості слизової гортані, роздратування, сухе покашлювання.
  3. Продуктивний кашель. Пігулки сприяють продуктивному відділенню в'язкого мокротиння, тим самим забезпечують виведення слизу з легких, нормалізацію порушеного дихання, усунення застійних явищ в бронхах.
  4. Свіжість дихання. В цьому заслуга активних компонентів обраних для лікування препаратів, оскільки в складі багатьох фармакологічних позицій зібрані ефірні масла, ароматизатори, смакові добавки.
  5. Зміцнення місцевого імунітету. У складі часто присутні інгредієнти, які не тільки пригнічують кашльовий рефлекс, але і сприяють зміцненню захисних функцій ослабленою імунною системи.

Переваги і недоліки

Багато діти і дорослі вибирають тільки таку форму медичних препаратів для лікування кашлю, оскільки вважають її самою ефективною, надійною, безпечною для здоров'я. Оскільки активні компоненти в мінімальній кількості проникають у системний кровотік, ризик виникнення побічних явищ для міокарда, лікарської взаємодії мінімальний. На цьому список переваг пастилок від кашлю не закачується. Лікарі і пацієнти виділяють:

  • зручність використання;
  • приємний смак ліки;
  • швидкий лікувальний ефект;
  • стійкий результат лікування;
  • можливість лікування дорослих і дітей;
  • доступні ціни в аптеках;
  • можливість покупки без рецепта.

Є свої недоліки застосування таких медикаментів.Про це повинні знати всі пацієнти, перш ніж зробити покупку і почати домашнє лікування:

  • виборчий лікувальний ефект (не всім допомагають);
  • ризик алергічної реакції на рослинні або синтетичні компоненти;
  • необхідність комплексного лікування кашльового рефлексу.

Види

Вибираючи пастилки для кашлю, важливо враховувати різновиди медичних препаратів за визначального критерію оцінки. Це важливо, щоб прискорити бажаний терапевтичний ефект. За призначенням передбачена така класифікація лікарських засобів:

  1. Протикашльові. Активні компоненти пригнічують кашльовий рефлекс, що препарати відрізняються швидкою дією.
  2. Муколітичні. Це переважно рослинні препарати, які сприяють розрідженню, відділенню в'язкого мокротиння.
  3. Відхаркувальні. Діючі речовини в складі сприяють відхаркуванню, усувають неприємні симптоми подразнення і подразнення горла.
  4. Відволікаючі. Активні компоненти зігрівають, заспокоюють, освіжають запалену слизову гортані.
  5. Протизапальні. Діючі речовини пригнічують запальний процес не тільки в гортані, ротової порожнини, але і в самих бронхах.

За походженням активної речовини пастилки від кашлю бувають 3 видів. Це:

  1. Натуральні. Активними компонентами є цукор, корисні продукти бджільництва, екстракти лікарських рослин, ефірні олії, витяжки інших органічних сполук.
  2. Синтетичні. Діючі речовини виготовлені з компонентів неорганічного походження. У складі можуть переважати антибіотики, ароматизатори, підсолоджувачі.
  3. Об'єднані. Препарати з таким складом успішно поєднують активні компоненти природного і синтетичного походження, забезпечують швидкий терапевтичний ефект при мінімальному ризику побічних явищ.

Ефективні пастилки від кашлю

Для швидкої ліквідації кашльового рефлексу дитині або дорослому пацієнту просто необхідно розсмоктувати у ротовій порожнині льодяники. У такому міркуванні міститься лише частка істини. Щоб отримати бажаний результат та забезпечити швидке одужання, потрібно з особливою відповідальністю поставитися до вибору таких медичних препаратів, проконсультуватися з лікарем. Важливо враховувати характер кашлю – сухий або вологий, стадію захворювання, схильність до алергії, вікову категорію пацієнта. В іншому, асортимент медичних препаратів від кашлю великий.

Доктор Мом

Це приємні на смак льодяники від кашлю, які можна купити в будь-якій аптеці. Активними компонентами є левоментол і рослинні екстракти. Перша діюча речовина доречно при сухому і вологому кашлевому рефлексі, оскільки знижує роздратування, усуває запалення, розріджує в'язкий секрет, сприяє продуктивному відхаркуванню. Рослинні екстракти тільки посилюють загальний терапевтичний ефект, визначають смак ліків. Пастилки не рекомендується приймати вагітним, пацієнтам з підвищеною чутливістю організму до діючих речовин.

Бронхикум

Це засіб з бактерицидними і відхаркувальні властивості для розсмоктування в порожнині рота. Активний компонент – чебрець, полегшує виділення мокротиння, тому даний медичний препарат дозволено задіяти тільки при вологому кашлі. Серед позитивних моментів лікарі виділяють усунення спазмів, розширення бронхів, зниження інтенсивності запального процесу. Зазначений медикамент має мінімум побічних ефектів, а протипоказання обмежуються підвищеною чутливістю організму до рослинних компонентів, періодами вагітності, лактації.

Алекс-Плюс

Це пастилки, що пригнічують рецидивуючі напади кашлю з неорганічними сполуками в хімічному складі. Активними компонентами є левоментол, терпингідрат, декстрометорфан. Перша речовина усуває підвищену збудливість дихального центру, друге – має розріджують дію і покращує виділення мокротиння, третє – знімає спазм. Пастилки рекомендовані для боротьби з вологим кашлем. Серед негативних моментів – медичні протипоказання, пригнічувальний вплив на ЦНС. Пастилки рекомендовані тільки дорослим в кількості 3-4 штук за добу.

Доктор Тайсс

Це пастилки для розсмоктування під язиком, які у складі містять ефірні олії, анетол, ментол. Активні компоненти ефективні при сухому кашлі, оскільки сприяють формуванню в'язкого мокротиння, усувають дертя, дозволяють пацієнтові відкашлятися, значно покращують загальне самопочуття. Медичний препарат, рекомендований при ларингіті, фарингіті, ангіні, як допоміжний ліки. Пастилки від сухого кашлю не рекомендовані дітям до 5 років, алергікам і вагітним, іншим пацієнтам дозволено приймати по 1 шт. до 4-5 разів за добу до зникнення симптомів.

Горпилс

Комбінований препарат володіє бактерицидними і антибактеріальними властивостями. В хімічному складі міститься антибіотик амилметакрезол, який в комплексі з дихлорбензиловым спиртом знищує патогенну мікрофлору, прибирає запалення. Доречно фармакологічна призначення при ангіні, тонзиліті, фарингіті. Оскільки антисептик призначений для місцевого застосування, має мінімум побічних явищ, протипоказань. Вікові обмеження – діти до 5 років. При рецидиві належить приймати по 1 пастилке кожні 2 години, але не більше 8 шт. за добу. Курс – 7 днів.

Ісла

Активний компонент – екстракт водяного ісландського моху. Медичний препарат у формі таблеток коричневого кольору рекомендований при всіх видах кашлю, є частиною комплексної терапії застуди, ГРВІ. Дорослим пацієнтам від 12 років по 1 шт. щогодини, але не більше 12 шт. за добу. Дітям від 4 років – по 1 шт. кожні 2 години, але не більше 6 шт. за добу. Зазначений медикамент має антибактеріальну, спазмолітичну дію відносно вогнища патології. Заборонений до застосування при вагітності, індивідуальної непереносимості організмом активних компонентів, цукровому діабеті.

Холс

Це м'ятні льодяники, які допомагають відкашлятися, сприяють продуктивному відходженню мокротиння, що містять тільки рослинні компоненти. Якщо відсутня алергія на ментол, рекомендується розсмоктувати під язиком по 1 пастилке до повного розчинення. Добова доза – не більше 4-5 шт., курс – до повного зникнення неприємної симптоматики. За фармакологічними властивостями це місцевий антисептик, який з побічних ефектів може викликати тільки шкірний висип і свербіж, сухість слизової. В цілому, переноситься добре, позитивна динаміка спостерігається вже на самому початку курсу.

Колдакт Лорпилс

Це комбінований препарат з амилметакрезолом, дихлорбензиловым спиртом в хімічному складі, має приємний апельсиновий смак. Пастилки пригнічують першіння та біль горла, знімають запалення, послаблюють напади кашлю. Список протипоказань мінімальний період вагітності, дитячий вік до 6 років. Максимальна доза – 8 шт. по 1 шт. кожні 2-3 години. Дітям дозволено до 6 таблеток за добу.

Стрепсілс

Препарат випускається у формі пастилок, має кілька фруктових смаків на вибір пацієнта. Активний компонент – амилметакрезол, демонструє антибактеріальні, спазмолітичні та фунгіцидні властивості, сприяє швидкому виведенню мокротиння. Ліки практично не має побічних ефектів, серед протипоказань – діти до 5 років. За день можна розсмоктувати під язиком до 5-6 пастилок. Курс лікування – 7 днів, можна довше.

Кармолис

Це фітопрепарат у формі льодяників, який потрібно приймати при сильному кашлевому рефлексі (сухому або вологому). У рослинному складі зібрані ментол, ефірні олії чебрецю, кориці, гвоздики, анісу, лаванди, лимона, меліси, мускатного горіха і шавлії. Льодяники необхідно розсмоктувати під язиком кілька разів за добу, а лікуватися до повного зникнення тривожної симптоматики. Таким способом можна не тільки прибрати роздратування і першіння горла, але і послабити запалення.

Евалар з шавлією

Основною діючою речовиною цього медичного препарату є масло шавлії, яке надає протизапальний, протимікробний, відхаркувальний ефект, усуває спазми. Використовувати пастилки не рекомендується при непереносимості шавлії, вагітним і годуючим жінкам. Пігулки потрібно розсмоктувати під язиком до 4-5 разів за добу, поки не перестане турбувати кашель.

Травісил

Це ефективний фітопрепарат, який можна вживати навіть при бронхіальній астмі від сильних приступів кашлю. Ліки має протиблювотними та відхаркувальні властивості, але при цьому не пригнічує роботу органів ЦНС. Добова доза для дітей 3-12 років становить по 2 пастилке до 3 разів за добу. Пацієнтам від 12 років слід приймати по 3 шт. тричі за добу курсом 1-2 тижні.

Особливості використання пастилок від кашлю

Медичні препарати такої форми випуску діють локально, тому пастилки потрібно не ковтати, а розсмоктувати у роті до повного розчинення. Інші рекомендації фахівця щодо прийому ліків представлені нижче. Вимагається:

  • суворо дотримуватись вказаних дозування;
  • не їсти після вживання разової дози;
  • не пити рідину після прийому пастилки.

Ціна

Такі медикаменти можна купити в аптеці, ціновий ряд великий. Пацієнту пропонуються як бюджетні варіанти, так і більш дорогі засоби для ефективного лікування кашлю. Приблизні розцінки по Москві представлені нижче:

Назву медикаменту

Ціна, рублів

Доктор Мом

100-150

Лазолван з м'ятою та евкаліптом

320

Травісил

50-100

Бронхстоп

400

Колмекс

150

Горпилс

100

Відео

Відгуки

Марія, 25 роківЯ вибрала Бронхикум пастилки від кашлю. Засіб ефективне і безпечне, але коштує 100 рублів. Впевнена, що краще один раз переплатити і вилікуватися, ніж доводити кашель до серйозних ускладнень. Маю схильність до алергії, але у мене після прийому не виникають побічні явища, а поліпшення очевидні після кожної пігулки.
Світлана, 34 рокиРегулярно купую пастилки від кашлю Холс. Це ментолові льодяники, які просто необхідно розсмоктувати. Мені подобається специфічний смак ментолу, так і дихання полегшується вже після разової дози. Коштує таке ліки недорого, купити його можна не тільки в аптеці, але і в кожному супермаркеті. Ціна бюджетна, цілком прийнятна для всіх.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!